Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:34 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Относно мисията Аполонови [re: FlLERO99]  
Автор Nuke Dukem (good)
Публикувано12.08.19 01:37



Една ключова точка в Аполо мисиите е

между (ЛМ) и (КОМ).

Както КОМ е орбитирал Луната докато ЛМ е бил на нейната повърхност, то е било решаващо за астронавтите върху нашия естествен сателит да знаят точния момент, в който те е трябвало да излетят обратно в лунна орбита за да се изравнят с траекторията на КОМ за скачване.

Излитането на ЛМ от повърхността на Луната е било най-вече автоматично в предваритно изчислен час, при което Южийн Сърнан и Харисън Шмидт от Аполо 17 мисията например е трябвало да влязат в лунния модул преди неговото изтичане, но не знам как са знаели точния момент, в който е трябвало да излетят от лунната повърхност за среща и скачване с КОМ.

Вероятно са имали някакъв таймер, който би указвал колко време им остава до края на лунната екскурзия, освен радиовръзката с космическия център в Хюстън.





Тема Re: Прочел съм над 200 000 страници юридическа материянови [re: FlLERO99]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано12.08.19 06:50



познавам 1 момче, което към 5-ти клас започна да наизустява факти от енциклопедии
уроците си учеше наизуст
в пубертета отключи ПШ, баща му също има ПШ
в 10-ти клас спря училище - буйстваше...
с лекарства овладяха положението,
по-късно успя като самостоятелен ученик да завърши гимназия
сега е малко над 25, значително по-спокоен
има диплома, но не работи
светът му е - живее с баба си и майка си, разхожда се, играе компютърни игри и много спи от лекарствата се, но е по-спокоен видимо

ти успяваш и да работиш
имаш интересни хобита,
но ти разказвам това, заради помненето на факти
това натоварва и може да побърка човек
не се фиксирай толкова на числа, дати...
това не прави човека по-умен, нито по-пригоден за живота
ти успяваш да си самостоятелен до голяма степен и да не зависиш от грижите на други хора
всяко нещо, дори човешкият мозък има свой капацитет...
може би го правиш несъзнателно или си записваш някъде, но е прекалено
/според мен/
а и отделно, че постоянно мислиш за неща, случвали се в миналото
макар и в твоя живот или пък не...
давай го по-лежерно и допусни някаква спокойна радост в живота ти





Тема Re: Относно мисията Аполонови [re: Nuke Dukem]  
Автор FlLERO99 (Russian ELINT)
Публикувано14.08.19 00:21



Отдавна се говори, че двигателя на лунния модул с който излизат обратно на лунна орбита българин го е направил.Също американския стратегически бомбардировач Б-29 с който са хвърлени атомните бомби над Япония първата на 6ти август 1945та също го е проектирал българин.Впрочем това е най-големият и разрушителен бомбардировач от Втората световна.



Тема Re: Прочел съм над 200 000 страници юридическа материянови [re: holi_day]  
Автор FlLERO99 (Russian ELINT)
Публикувано14.08.19 00:40



История донякъде сходна на моята.И аз от първото супер силно лекарство за ПШ зипрекса спях по 18 часа на ден, не можех да мисля и гледах в една точка.Това ставаше през есента на 2005та когато бях на 27.Това лекарство беше деактивиращо.После минах на японско лекарство за ПШ абилифай от което сънения ефект беше минимален и то бързо възстановяваше хаотичния параноиден мозък.От лятото на 2016та съм на американско супер модерно лекарство зипадхера и не само почти нямам проблеми с психиката, нямам никакъв сънен ефект и нещо много важно повишава интелекта което се вижда и от постингите ми в последно време.

Компютърните игри и изобщо големите монитори на компютри много товарят и вредят на мозъка и лесно могат да отключат нови и нови ПШ-кризи.Именно затова аз ползвам 11-12 инчови мини-лаптопи на 20-25% яркост на монитора и нямам проблеми.Също съм спрял всякаква кока-кола и всякакъв алкохол.През последните ми 6-7 години светът ми е работа охрана, много интернет по 10-11 часа на ден когато съм в почивка(до лятото на 2017та носих лаптоп и на работата ми също)и доста наблюдения на самолети с оптически прибори.

На мен държавата официално не ми дава документ за психическа годност и не ми разрешава да работя като охрана, но намирам начин да се измъкна от това положение.Едно от нещата които най-много съм мразел в живота си даже повече от курвите е България.Всячески се опитвам да й навредя през последните над 20 години още преди да се разболея.Мразя до смърт България и народът й. Освен националсоциалистическа Германия и СССР-Русия нищо друго не признавам.Конкретно съм фен на Германия още от 18 годишен от 1996та.Имал съм много силен и успешен, но и много тъмен нацистки период в живота си от ноември 1996та до октомври 2007ма.Сега съм по-скоро марксист.

Това което си написала за помненето на дати и факти е вярно, това товари мозъка и психиката в тяхното взаимодействие и наскоро сънувах сън и като отворих съновника тълкуванието беше, че нося твърде много информация която ми тежи и пречи.Опитвам се да имам тотален поглед върху последните 38 години и половина и тотален контрол и върху настоящето и върху бъдещето.



Тема Re: Относно мисията Аполонови [re: FlLERO99]  
Автор Nuke Dukem (good)
Публикувано14.08.19 01:12



Не знаех, че д-р инж.

е бил част от екипът, който е проектирал реактивните двигатели ползвани в Аполо мисиите за кацане на Луната и излитане обратно към командния обслужващ модул, както и че е писал книги с инструкции и ръководства не само за супербомбардировачa Б-29 Суперкрепост, но и за още много други бойни самолети като например Б-24 Освободител, Б-17 Летяща Крепост и изтребителя П-38 Светкавица... Тези приноси към авиацията и космическите технологии ме правят горд да съм българин.





Тема Re: Относно мисията Аполонови [re: Nuke Dukem]  
Автор FlLERO99 (Russian ELINT)
Публикувано14.08.19 01:20



В първата бомбардировка в света извършена от самолет изобщо някога мисля, че през Балканската война в самолета е имало освен пилота втори човек който е мятал бомбите и той ми се пада далечен роднина по бащина линия.А помагачът на атентатора който убива австро-унгарския престолонаследник в Сърбия през 1914та заради което започва Първата свентовна война също ни е роднина.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.