Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:24 27.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: 14 години без..нови [re: vida1929]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано24.07.19 15:12



Значи си имала двама сериозни съюзници зад гърба си.
бяхме в тиха война срещу него

в съотношение трима срещу един почвам да се чудя кой е бил нападател и кой се е отбранявал.



Тема Re: 14 години без..нови [re: lipari]  
Автор vida1929 ()
Публикувано24.07.19 15:17



Ми ние бяхме трима слабохарактерни срещу един силен.

---
В кулминацията на болестта деструктивните сили се превръщат в оздравителни.


Тема Re: 14 години без..нови [re: lipari]  
Автор Israel Thornstein (либиец)
Публикувано24.07.19 16:14



> най-често срещаното само/внушение е, че децата трябва да са толкова задължени на баща си и майка си, че е осъдително дори да изпитват негативни чувства към тях.
Майка ми от малък ми промиваше мозъка точно с такива идеи и до сега прекъснато ми повтаря как трябва да съм и благодарен за всичко което тя и баща ми са направили за мен, как не съм я уважавал и не съм я слушал за нищо. Обичам я ама трябва да съм на дистанция от нея защото ако е на близо до мен ми идва в повече.

Редактирано от Israel Thornstein на 24.07.19 16:35.



Тема Re: 14 години без..нови [re: Desideratum]  
Автор Israel Thornstein (либиец)
Публикувано24.07.19 16:16



Жив е все още ама едвам. Водих дъщерите миналата година да го видят защото ще им е за последно.

בַּעַל זְבוּב


Тема Re: 14 години без..нови [re: Israel Thornstein]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано24.07.19 18:28



Ох, мантрата за благодарността и неблагодарното дете. И моята ми ги е къдрила такива в буйната ми младост. Когато усети, че контролът и се изплъзва и я нагази страха от изоставяне. Само че, при мен тези натяквания имат обратен ефект и вместо да се разлея в благодарности, се дистанцирах, щото туй си е чиста проба емоционален шантаж и най-самосъхранителната реакция е да не му се поддава човек. И като се усети, че не и изнася охладняване на отношенията ни, полека-лека спря.



Тема Re: 14 години без..нови [re: lipari]  
Автор vida1929 ()
Публикувано24.07.19 19:21



Изпуснах нишката на разговора, но искам да кажа нещо което разбрах за възрастните ни родители. Те искат малко уважение и благодарност, искат обич и нежност. Ако са с акъла си и ако са достатъчно все още разумни и интелигентни , не прекаляват с това, разбират, че децата им си имат свой живот и не могат да стоят до гъзъ им.
Какво да правя с моя родител обаче, който много ми е дал, но и много изисква и, ако не му отговоря с уважение, просто озверява.

---
В кулминацията на болестта деструктивните сили се превръщат в оздравителни.


Тема Re: 14 години без..нови [re: vida1929]  
Автор aiumi ()
Публикувано24.07.19 19:42



Според теб, защо той се е оказал толкова силен, а вие - толкова слаби? Ох, не знам дали го формулирах добре, искам да кажа, в какво се състои неговата сила, с какво ви е държал в подчинение?



Тема Re: 14 години без..нови [re: vida1929]  
Автор aiumi ()
Публикувано24.07.19 19:44



Отговаряй му с уважение, какво те спира? :)



Тема Re: 14 години без..нови [re: aiumi]  
Автор vida1929 ()
Публикувано24.07.19 19:48



Отговарям му с уважение, но на него все не му е достатъчно, както на невротичните деца-колкото и да даваш, все не им е достатъчно. Невротик- тип нервна система и начин на мислене, тва е.

---
В кулминацията на болестта деструктивните сили се превръщат в оздравителни.


Тема Re: 14 години без..нови [re: Desideratum]  
Автор Raffaa (член)
Публикувано24.07.19 19:50



Помъдрял си чушки.
Ти ъгъла на поглед от родния край хич не си го и променял и даже не знам за чий се опитваш да го променяш, вместо да го наложиш.
Кому ще направиш впечатление?
На норвежците?
На тях не им пука.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.