Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:06 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величие  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано15.07.19 06:31



Посред нощ снощи,един познат от града ми в бг..където му викат Иванчо мишката ,понеже баща му се казваше Мишо..и беше също алкохолик и вечно са били бедни като църковни мишки ..ми писал на лични на месънджър ,фейсбук.
Благодари ми,че съм му отворил навремето очите за Тимен тимев,Материус розенкройцер.
Пак е бил доста пиян,понеже двете изречения написани с мъка бяха грешка до грешка.
Като се разрових вчера сутринта по фейса..яки нападки от двама други от града ни да си пиел хапчетата наш Ваньо и да не говорил глупости.
Нашия обаче ,като типичен пияница и алкохолик..ги нападаше че не бил тъп,те се опитвали да го принизят и че бил интелигентен.И доста повече отколкото те смятали.
На което те се заяждаха с него че пише на шльокавица и грешно.
Завалийката не е лош човек,ама цял живот тича срещу себе си.
И всеки яд,афект или казана дума от някой..я поливаше с алкохол.Напук на тоя и оня пиеше.
Колко позната картинка.
Като награбих телефона и се раззвънях.Явно е бил мат пиян,понеже не ми вдигна.
Половин час по-късно се разписа.Пак на шльокавица и ченгелица,ама поне по разбираемо.
Разкрих му се за АА.Пратих му брошури,въпросника да седне и да реши..и да отговори честно.
Аз от 12 отговора,имам поне 8 или 9 да му рекох.
И не пия от отдавна саммо защото имам болести или не ми влияе на нервите добре Ванка..а понеже още от малък съм алкохолик му казах.
Колкото по-скоро осъзнаеш че имаш проблем,толкова по-бързо ще започнеш да работиш по него.

Аз не мога да те накарам да спреш..му рекох.Майка ти и баща ти са мъртви отдавна..няма ги да ти казват че прекаляваш..
64 набор е Ванката,но ако сега спре да се налива,може и да има шанс да изкара някакви що-годе свястни старини.
Той беше спортист.Тренираше ръгби в София навремето.Реално се пропи на около 35-40 годишна възраст.След като си дойде от София в града ни.
Покрил се беше,че нещо го търсиха някакви мутри.С някакви през 90те е играл с някакви алкохоли и кафета,явно нелегални истории,и го бяха надупчили с нож там..поръчково.
Явно пари е дължал на някого.
След като бра душа в болница по София,се завърна тихомълком в града ни и аз тогава се запознах реално с него.
Домъкна към 300 видеокасети от София,и отвори видеотека.
Явно бяха крадени от някъде.
Тогава започна да се черпи,повидя се с пари покрай видеотеката,която беше в една кръчма до нас..там си държеше касетите.
Фалира точно след две години целия бизнес..и Ванката взе да лежи на майка му на пенсията,както и да я кара да ходи да прекопава гробове и да помага на попа и калугерките за пари.
Все по-често се напиваше и я тормозеше за пари.
Даже веднъж беше пратил хора при майка си,все едно са го отвлекли за пари..че имал дългове,и да дадяла на който бил пратил 100лв.


Майка му си замина след време,отърва се горката.Веднъж ме спря на улицата и ми рече..помогни му да спре да пие и да не играе на машинките.
Колко пъти съм му говорил,и рекох?!
Не чува.
Към днешна дата е сам,като битник ходи да изкарва тук там по някой лев,ходи миризлив и мръсен,нямат баня у тях.Къпе се по махалата,и се мие у тях на легена.

Иначе е много интелигентен сладкодумник,и доста мързеливичък.
Ходи да събира гъби..че толкова изкарвал на сезон,че не си заслужавало да ходи при шибаняци-частници да се унижава.
Откакто умря майка му е жив зян.
Калугерките ходят да му носят храна понякога,майка му беше много набожна.И е щяла навремето в манастира да отиде,ама пустия му баща-алкохоликът я бил взел и тя пристанала.
И цял живот тези двамата ме тормозят..ми разправяше преживе.

Рекох му...Ванка..нямаш вече следващ шанс.
Не бъдеш ли най-накрая честен пред себе си,да спреш да пиеш от яд и да го играеш вечно с егото на господ на пияно да спориш за дпс,политици,философии и глупости..спукана ти е работата.

Щели сме да говорим като се видим в бг..ама не бил за АА.
Ами то и аз така мислех бе Ванка..ама можеш да имаш един много спокоен,нов и честит живот.
Само от теб си зависи.
Нека делата ти говорят..и хората ще видят един различен човек.
Дали нещо изобщо му влезна в главата..не знам.
Казах му само да не говори на никой че ходя в АА.Да си остане между нас.
Може и да ме издъни.Но да ви кажа,пука ми какво ще кажат някакви си мои бивши познати и една част приятели по чашка от едно време за мен и АА.
Те са сами реклама сами за себе си,с упадъчния си начин на живот.

Имам болни бъбреци,кръвно и увеличен далак Ванка..понеже цял живот пиех..Не пиеше комшията ми отдясно или дригия отсреща,пиех аз.
Така че сега си плащам.
А ти..както искаш...
Ама има изход Ванка.Понеже аз съм живия пример,макар и да се дънех и правих глупости.

Та така....Колкото повече важничим и се правим на Бог с чаша в ръка,толкова повече ще зацикляме в живота.
Аз искам днес делата ми да говорят за мен,му рекох.

Според мен ще се направи че не се отнася за него.
Докато ти е по-удобно да лъжеш себе си Ванка,дотогава няма да си добре.
Сигурно съм прозвучал като тиранин..да му кажа че е алкохолик..
Ами все някой трябваше да му го каже.

Ако не ми пукаше като на другите,щях да се гавря с него и да го взимам на подбив.
Но знам че има добра душа Ванката..не заслужава такава съдба и такава мъка.
Бог да е с него,и да помага и на всички вас със сходни проблеми.
Амин!

Идвам с мир и любов!


Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величие [re: Desideratum]  
Автор Human form ()
Публикувано15.07.19 14:33



Ваньо не иска или го е страх да си признае за проблема-нужна му е спешна помощ...



Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величие [re: Human form]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано15.07.19 15:35



Ако питаш мене и двете. Явно ще съм като глас във пустиня.
Както е написал друг мой известен поет, революционер и пияница-Христо Ботев.



Идвам с мир и любов!


Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величие [re: Desideratum]  
Автор vida1929 ()
Публикувано15.07.19 21:07



Аз съм забелязала при алкохолиците както мания за величие, така и крайно ниска самооценка, ниско самочувствие , с други думи-крайности и никога няма при алкохолика нормална, адекватна самооценка .
Затова е нужно алкохоликът да има верен партньор и приятел, който да го коригира.

---
В кулминацията на болестта деструктивните сили се превръщат в оздравителни.


Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величие [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано15.07.19 21:40



Жена, която да го дундурка ли?
Не е ли по-добре да знае, че няма непрекъснато да му се разминава?



Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величие [re: holi_day]  
Автор vida1929 ()
Публикувано15.07.19 21:42



Писала съм-жена, която да го обича, погалва и да допълня-да му прощава, но с мярка.

---
В кулминацията на болестта деструктивните сили се превръщат в оздравителни.


Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величие [re: holi_day]  
Автор Israel Thornstein (либиец)
Публикувано16.07.19 00:55



хе хе да може да си пие.

בַּעַל זְבוּב


Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: Desideratum]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано19.07.19 10:48



"думичките от средство за назоваване на хора, неща, преживявания - такива каквито са - започнали да стават средство за манипулиране. И за печелене на власт. Над другия. Тогава започнала тази игра без край. И без победител. На преследвач, жертва и спасител. Игра, която разиграваме и до днес. Играем неуморно. Не казваме, а замазваме. Манипулираме. Насилваме. Драматизираме. Последователно разменяме местата си - макар в едни и същи диалози. Игра, в която всеки слага отговорността в ръцете на другия. Само не и в своите. За своите чувства. И своето поведение.

Преследвачът, нахъсано и арогантно, обвинява насочил пръст: „Как можа?”; „Ти винаги правиш това!”; „Ти никога не виждаш, не чуваш.”; „Аз за тебе колко правя, а ти?”- списъкът ще довършиш сам, Читателю.

Жертвата, разбира се, е „чиста” в своите очи. Толкова страдаща и беззащитна. Пред това, което някои друг й е сторил. Тя е не по-малко арогантна. Но в дразнещото си хленчене. И във вменяването на вини: „Ако не правиш това, аз няма да се притеснявам, разболявам, страдам...”; „Вдигнах кръвно от тебе.”; „ Като ме умориш, ще видиш.” И тук, вярвам, всеки може да напише по още едно изречение. Класика в мъченическия жанр.

Спасителят пък е толкова грижовен и мил. Помага и успокоява: ”Хайде не се кахъри!”; „Всичко ще се оправи.” И хуква да оправя нещата без дори да е помолен. Дава съвети на жертвата, която все се оплаква от дертовете си, но нищо не прави, за да ги оправи. На преследвача, на когото все не му „увира” главата и дава мило и драго да излезе прав. И всеки контролира другия: преследвачът - притискайки; жертвата - мрънкайки; спасителят - помагайки. Играем тази игра. Без край. Ту сме жертви, ту преследвачи, ту спасители. Игра, в която всеки е прав, но никой не е щастлив.

И както е известно, една игра спира, ако някой излезе от нея доброволно. Или ако болест изневиделица не го извади доброзорно. Или пък не влезе достоен заместник. Та тази игра би спряла, ако някой от тези тримата просто спре. Спре да има нужда от битката. Да търси в другите оправдание за собствените си чувства и поведение. Да спре да има нужда другият да се кае или да бъде виновен. Да спре да се нуждае от победа на всяка цена.

Сиреч, на цената на собственото си здраве и щастие. "
Кремена Станилова



Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величие [re: vida1929]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано19.07.19 10:53



жена, която да го обича, погалва и да допълня-да му прощава

Така де, да го дундурка





Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величие [re: snowprincess]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано19.07.19 11:01



Специално в дира - по-често играя спасителят в ръжта. Давам съвети преизобилно






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.