Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:48 20.09.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величие  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано15.07.19 06:31



Посред нощ снощи,един познат от града ми в бг..където му викат Иванчо мишката ,понеже баща му се казваше Мишо..и беше също алкохолик и вечно са били бедни като църковни мишки ..ми писал на лични на месънджър ,фейсбук.
Благодари ми,че съм му отворил навремето очите за Тимен тимев,Материус розенкройцер.
Пак е бил доста пиян,понеже двете изречения написани с мъка бяха грешка до грешка.
Като се разрових вчера сутринта по фейса..яки нападки от двама други от града ни да си пиел хапчетата наш Ваньо и да не говорил глупости.
Нашия обаче ,като типичен пияница и алкохолик..ги нападаше че не бил тъп,те се опитвали да го принизят и че бил интелигентен.И доста повече отколкото те смятали.
На което те се заяждаха с него че пише на шльокавица и грешно.
Завалийката не е лош човек,ама цял живот тича срещу себе си.
И всеки яд,афект или казана дума от някой..я поливаше с алкохол.Напук на тоя и оня пиеше.
Колко позната картинка.
Като награбих телефона и се раззвънях.Явно е бил мат пиян,понеже не ми вдигна.
Половин час по-късно се разписа.Пак на шльокавица и ченгелица,ама поне по разбираемо.
Разкрих му се за АА.Пратих му брошури,въпросника да седне и да реши..и да отговори честно.
Аз от 12 отговора,имам поне 8 или 9 да му рекох.
И не пия от отдавна саммо защото имам болести или не ми влияе на нервите добре Ванка..а понеже още от малък съм алкохолик му казах.
Колкото по-скоро осъзнаеш че имаш проблем,толкова по-бързо ще започнеш да работиш по него.

Аз не мога да те накарам да спреш..му рекох.Майка ти и баща ти са мъртви отдавна..няма ги да ти казват че прекаляваш..
64 набор е Ванката,но ако сега спре да се налива,може и да има шанс да изкара някакви що-годе свястни старини.
Той беше спортист.Тренираше ръгби в София навремето.Реално се пропи на около 35-40 годишна възраст.След като си дойде от София в града ни.
Покрил се беше,че нещо го търсиха някакви мутри.С някакви през 90те е играл с някакви алкохоли и кафета,явно нелегални истории,и го бяха надупчили с нож там..поръчково.
Явно пари е дължал на някого.
След като бра душа в болница по София,се завърна тихомълком в града ни и аз тогава се запознах реално с него.
Домъкна към 300 видеокасети от София,и отвори видеотека.
Явно бяха крадени от някъде.
Тогава започна да се черпи,повидя се с пари покрай видеотеката,която беше в една кръчма до нас..там си държеше касетите.
Фалира точно след две години целия бизнес..и Ванката взе да лежи на майка му на пенсията,както и да я кара да ходи да прекопава гробове и да помага на попа и калугерките за пари.
Все по-често се напиваше и я тормозеше за пари.
Даже веднъж беше пратил хора при майка си,все едно са го отвлекли за пари..че имал дългове,и да дадяла на който бил пратил 100лв.


Майка му си замина след време,отърва се горката.Веднъж ме спря на улицата и ми рече..помогни му да спре да пие и да не играе на машинките.
Колко пъти съм му говорил,и рекох?!
Не чува.
Към днешна дата е сам,като битник ходи да изкарва тук там по някой лев,ходи миризлив и мръсен,нямат баня у тях.Къпе се по махалата,и се мие у тях на легена.

Иначе е много интелигентен сладкодумник,и доста мързеливичък.
Ходи да събира гъби..че толкова изкарвал на сезон,че не си заслужавало да ходи при шибаняци-частници да се унижава.
Откакто умря майка му е жив зян.
Калугерките ходят да му носят храна понякога,майка му беше много набожна.И е щяла навремето в манастира да отиде,ама пустия му баща-алкохоликът я бил взел и тя пристанала.
И цял живот тези двамата ме тормозят..ми разправяше преживе.

Рекох му...Ванка..нямаш вече следващ шанс.
Не бъдеш ли най-накрая честен пред себе си,да спреш да пиеш от яд и да го играеш вечно с егото на господ на пияно да спориш за дпс,политици,философии и глупости..спукана ти е работата.

Щели сме да говорим като се видим в бг..ама не бил за АА.
Ами то и аз така мислех бе Ванка..ама можеш да имаш един много спокоен,нов и честит живот.
Само от теб си зависи.
Нека делата ти говорят..и хората ще видят един различен човек.
Дали нещо изобщо му влезна в главата..не знам.
Казах му само да не говори на никой че ходя в АА.Да си остане между нас.
Може и да ме издъни.Но да ви кажа,пука ми какво ще кажат някакви си мои бивши познати и една част приятели по чашка от едно време за мен и АА.
Те са сами реклама сами за себе си,с упадъчния си начин на живот.

Имам болни бъбреци,кръвно и увеличен далак Ванка..понеже цял живот пиех..Не пиеше комшията ми отдясно или дригия отсреща,пиех аз.
Така че сега си плащам.
А ти..както искаш...
Ама има изход Ванка.Понеже аз съм живия пример,макар и да се дънех и правих глупости.

Та така....Колкото повече важничим и се правим на Бог с чаша в ръка,толкова повече ще зацикляме в живота.
Аз искам днес делата ми да говорят за мен,му рекох.

Според мен ще се направи че не се отнася за него.
Докато ти е по-удобно да лъжеш себе си Ванка,дотогава няма да си добре.
Сигурно съм прозвучал като тиранин..да му кажа че е алкохолик..
Ами все някой трябваше да му го каже.

Ако не ми пукаше като на другите,щях да се гавря с него и да го взимам на подбив.
Но знам че има добра душа Ванката..не заслужава такава съдба и такава мъка.
Бог да е с него,и да помага и на всички вас със сходни проблеми.
Амин!

Идвам с мир и любов!


Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: Desideratum]  
Автор Human form ()
Публикувано15.07.19 14:33



Ваньо не иска или го е страх да си признае за проблема-нужна му е спешна помощ...



Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: Human form]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано15.07.19 15:35



Ако питаш мене и двете. Явно ще съм като глас във пустиня.
Както е написал друг мой известен поет, революционер и пияница-Христо Ботев.



Идвам с мир и любов!


Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: Desideratum]  
Автор vida1929 ()
Публикувано15.07.19 21:07



Аз съм забелязала при алкохолиците както мания за величие, така и крайно ниска самооценка, ниско самочувствие , с други думи-крайности и никога няма при алкохолика нормална, адекватна самооценка .
Затова е нужно алкохоликът да има верен партньор и приятел, който да го коригира.

---
В кулминацията на болестта деструктивните сили се превръщат в оздравителни.


Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано15.07.19 21:40



Жена, която да го дундурка ли?
Не е ли по-добре да знае, че няма непрекъснато да му се разминава?



Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: holi_day]  
Автор vida1929 ()
Публикувано15.07.19 21:42



Писала съм-жена, която да го обича, погалва и да допълня-да му прощава, но с мярка.

---
В кулминацията на болестта деструктивните сили се превръщат в оздравителни.


Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: holi_day]  
Автор Israel Thornstein (либиец)
Публикувано16.07.19 00:55



хе хе да може да си пие.

בַּעַל זְבוּב


Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: Desideratum]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано19.07.19 10:48



"думичките от средство за назоваване на хора, неща, преживявания - такива каквито са - започнали да стават средство за манипулиране. И за печелене на власт. Над другия. Тогава започнала тази игра без край. И без победител. На преследвач, жертва и спасител. Игра, която разиграваме и до днес. Играем неуморно. Не казваме, а замазваме. Манипулираме. Насилваме. Драматизираме. Последователно разменяме местата си - макар в едни и същи диалози. Игра, в която всеки слага отговорността в ръцете на другия. Само не и в своите. За своите чувства. И своето поведение.

Преследвачът, нахъсано и арогантно, обвинява насочил пръст: „Как можа?”; „Ти винаги правиш това!”; „Ти никога не виждаш, не чуваш.”; „Аз за тебе колко правя, а ти?”- списъкът ще довършиш сам, Читателю.

Жертвата, разбира се, е „чиста” в своите очи. Толкова страдаща и беззащитна. Пред това, което някои друг й е сторил. Тя е не по-малко арогантна. Но в дразнещото си хленчене. И във вменяването на вини: „Ако не правиш това, аз няма да се притеснявам, разболявам, страдам...”; „Вдигнах кръвно от тебе.”; „ Като ме умориш, ще видиш.” И тук, вярвам, всеки може да напише по още едно изречение. Класика в мъченическия жанр.

Спасителят пък е толкова грижовен и мил. Помага и успокоява: ”Хайде не се кахъри!”; „Всичко ще се оправи.” И хуква да оправя нещата без дори да е помолен. Дава съвети на жертвата, която все се оплаква от дертовете си, но нищо не прави, за да ги оправи. На преследвача, на когото все не му „увира” главата и дава мило и драго да излезе прав. И всеки контролира другия: преследвачът - притискайки; жертвата - мрънкайки; спасителят - помагайки. Играем тази игра. Без край. Ту сме жертви, ту преследвачи, ту спасители. Игра, в която всеки е прав, но никой не е щастлив.

И както е известно, една игра спира, ако някой излезе от нея доброволно. Или ако болест изневиделица не го извади доброзорно. Или пък не влезе достоен заместник. Та тази игра би спряла, ако някой от тези тримата просто спре. Спре да има нужда от битката. Да търси в другите оправдание за собствените си чувства и поведение. Да спре да има нужда другият да се кае или да бъде виновен. Да спре да се нуждае от победа на всяка цена.

Сиреч, на цената на собственото си здраве и щастие. "
Кремена Станилова



Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: vida1929]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано19.07.19 10:53



жена, която да го обича, погалва и да допълня-да му прощава

Така де, да го дундурка





Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: snowprincess]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано19.07.19 11:01



Специално в дира - по-често играя спасителят в ръжта. Давам съвети преизобилно





Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: osvoboden pich]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано19.07.19 11:26



тук е такъв формата, всеки си казва мнението
но в реалността не трябва да хващаме всеки да му "помагаме", само щото си мислим, че сме знаещите и можещите
учим се само от грешките си
колкото и да казваме на някого какво е правилно, той няма да ни чуе, ако не ни е питал и искал съвет
а дори и тогава няма да може по нашия начин
аз на собствените си деца не мога да им кажа какво да правят и какво е правилно, чак ме е яд, че не съм им инсталирала бутончета, с които да ги задействам, камо ли на другите





Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: snowprincess]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано19.07.19 11:31



най-лесният и мързелив начин да се изкараш умен, знаещ и можещ, е да кажеш за някой че е прост и некадърен



Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: DarkSide]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано19.07.19 11:56



Той, ако си е прост и некадърен, няма как да стане умен и кадърен, само защото ти не си казал нищо за него.



Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: Trickyy]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано19.07.19 12:09



политикът, футболистът или актъорът нека си е тъп и некадърен, тебе те интересуват собствените ти прoблеми, обаче да се захванеш тях да решаваш (което ще ти донесе удовлетворение) е трудно, много по-лесно е да обявиш някой друг за тъп и така да се почувстваш умен и удовлетворен, хем и оправдание имаше че си на този хал, нали нищо не зависи от тебе, а от онези тъпи прости норвеж ... пардон, политици





Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: snowprincess]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано19.07.19 12:19



Така и правя, но въпреки всичко - няма идеален модел - правиш квото можеш и да става квото ще.





Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: DarkSide]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано19.07.19 12:23



Не знам в какъв свят живееш

Аз нямам никакви проблеми. Ама никакви! От където и да ме подхванеш, всичко ми е изрядно И според света, и според мен. А, второто ми е по важното.

И съм имала проишествия, трудности, препядствия. Всичко съм решавала с мисъл и замах. Предполагам ти звуча доста самодоволно, но това е истината. Имам си моето смирение, но когато става въпрос за истината, то остава на заден план.

И да, мисля, че политиците са най гнусното племе. Особено българските. Като им видя случайно мазните мутри и ми се повръща. Което, не ме прави нито по умна, нито по хубава.

Подхващаш една интересна тема

Би ли трябвало да отстояваме това, което сме и да го заявяваме на света?
Мисля, в българите, се е наслоил един комплекс заради тази скромност. Да не научат другите, колко ни е добре.

Ми, добре ми е. Освободих се от това


ПП. Този тъп Трол, дори не ми се коментира.

Редактирано от Trickyy на 19.07.19 12:30.



Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: Trickyy]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано19.07.19 12:29



Във връзка с темата








Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: Trickyy]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано19.07.19 13:47



Мисля, в българите, се е наслоил един комплекс заради тази скромност. Да не научат другите, колко ни е добре.

Вярно е и не е без причина, а тя е завистта. Без да споменаваш даже, че ти е добре, достатъчно е само някой, гледайки отстрани да реши, че е така и ... само гледай!



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: crazymonkey-126377]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано19.07.19 16:18



Има го този момент със завистта





Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: Trickyy]  
Автор aiumi ()
Публикувано19.07.19 21:50



Интересно поведение за човек без проблеми,
чат-пат, като се присети, да идва да наобикали болните и глупавите, за да им каже, че са болни и глупави. :)

Апропо, пише се препятствия.



Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: aiumi]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано20.07.19 00:57



С апропо или без апропо, аз в този умрял форум идвам, чат пат, като ми щукне, или се бъзикам с нещо, никога, нищо сериозно. Просто си умирам от ужас, като гледам хората какви простотии вършат. И се опитвам да спазвам дистанция.

А, що се отнася до трола, не е болен, има далеч по болни хора от него. Просто, много, много го мързи





Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: Trickyy]  
Автор aiumi ()
Публикувано20.07.19 08:17



В отговор на:

Просто си умирам от ужас, като гледам хората какви простотии вършат. И се опитвам да спазвам дистанция.




Ами спазвай, де.

Или ти е удобно така, отдалече със сопата,
хем на да си на разстояние от тея с простотиите,
хем да се покажеш колко си различна от тях - умна и кадърна.
Пък те - тъпи и некъдърни.



Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: Trickyy]  
Автор Israel Thornstein (либиец)
Публикувано20.07.19 11:36



е хубаво ама на теб ти личи

>>
https://www.ploshtadslaveikov.com/kak-da-se-darzhim-v-chereshkata-na-tortata-za-da-ne-ni-lichi-che-sme-prosti/?fbclid=IwAR2Bl59mll0I-LUKKXU46OJgwN3thl3ex_A8tX4nw_4ME-WjP2ihaLP0CXM


בַּעַל זְבוּב


Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: aiumi]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано20.07.19 20:03



Въобще не разбирам, какво намекваш. Кой умен, кой тъп, то се вижда в тоя живот.
Приятна събота.



Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: snowprincess]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано21.07.19 09:35



Мислих над тези трите позиции: преследвач, жертва и спасител и се оказа, че аз гоня състояние и позиция отвъд тези трите - нито да съм преследвач, нито жертва, нито спасител... може да се каже, че гоня Михаля - но имам някакъв минимален напредък в това.





Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: Trickyy]  
Автор aiumi ()
Публикувано21.07.19 22:09



Това, което намеквам явно ти е сложно,
а на ме точно сега не ми се обяснява.

Иначе, относно живота, какво показвал и прочее -Господ съди хората чак след смъртта им, когато делата им са завършени. Това е метафора, да не тръгнеш сега да ми обясняваш, че няма Господ. :)

Бих ти пожелала приятна неделя, но тя почти свърши,
тъй че - честит понеделник! :)



Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: Desideratum]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано22.07.19 13:04



Наш Ваньо продължи да ми пише пак на лични посред нощ, както и на жена ми. С молби да видя на стената му.. Каква грация е открил-Лана дел рей, певица.
Честно.. Това ако е талант, аз съм трамвай. Едно скимтене и скумичене.


Резултатът е че и аз, както и съпругата ми го отрязахме като контакт на лични. Няма как да ми пише в 1 през ноща глупости. Според мен,единственния начин да се осъзнае е да бъде баннат.
Щом е нямал време за АА въпросите. Щом това му е най-маловажно, и на мен той ми е най-маловажен.
Ще свърши като отрепка.
Негов си проблем. Аз опитах.

Идвам с мир и любов!


Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: Desideratum]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано22.07.19 13:10



Който няма време за важните наболели неудобни истини спрямо себе си, ще свърши като егоистична пияна самодоволна отрепка.
Говоря за типа Ваньо, а и не само.
Не е задължително човек да е алкохолик, за да свърши като отрепка. И мразен от хората.
Всичко е до това, доколко е честен към себе си.
Ваньо сериозно е на фаза-всички са ми врагове и ме мразят.
Е.. Аз бях така отдавна.
Има изход. Но той не е в бутилката.

Идвам с мир и любов!

Редактирано от Desideratum на 22.07.19 13:39.



Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: Desideratum]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано22.07.19 14:16



Абе кво си се вторачил във този Ваньо - гледай си личностното развитие - има кой да се кахъри за другите.



Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: osvoboden pich]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано22.07.19 14:28



Да, приключих с него. Опитах, но бях глас във пустиня.
За себе си не знам, но ако няма никакво сериозно развитие до есента и зимата със работа тук, ще трябва генерално да взимам решения за догодина.
Или към Англия и другаде, или обратно към България. Макар връщането във България да бъде равносилно на загробване.
Ще се боря още малко тук. Понеже вече честно, нямам никакви вътрешни сили почти, да се боря с вятърни мелници. И да разчитам на фирми които си правят майтап с теб.
Ту тук ту там.. Не искам!
И от време на време.
Не съм ученик или студент.
Ако няма да има шанс да се докопам до пенсия или някакъв доход като трудоустроен, ще трябва да събирам живота си май пак в два куфара.
Като яко разпродам каквото имам преди това тук.

Идвам с мир и любов!


Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: Desideratum]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано22.07.19 15:15



Говоря за личностно а не за материално развитие.





Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: osvoboden pich]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано22.07.19 19:17



много на място,
но дали ще разбере написаното...



Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: aiumi]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано22.07.19 19:28



Това, което намеквам явно ти е сложно,
а на ме точно сега не ми се обяснява.

как пък на другите все им е сложно, а ти прозорлива
виренето на носа не помага в нищо

Иначе, относно живота, какво показвал и прочее -Господ съди хората чак след смъртта им, когато делата им са завършени. Това е метафора, да не тръгнеш сега да ми обясняваш, че няма Господ. :)
айде да не е само след смъртта им
едно от нещата, заложените в религията е, че страданието е наказание,
т.е. за да си вече наказан, значи си преценен, осъден за нещо, признат за виновен
та не е чак след смъртта само...


иначе споровете са хубаво нещо
и аз харесвам различните гледни точки
даже в редки случаи може нарочно да споря на страната на немоята теза,
за да видя мислене, аргументи
но ей така хем да спорим, хем да не ни се обяснява... по-високопарно от нужното дори за форум ми идва



Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: holi_day]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано22.07.19 19:42



едно от нещата, заложените в религията е, че страданието е наказание,
т.е. за да си вече наказан, значи си преценен, осъден за нещо, признат за виновен
та не е чак след смъртта само...


изпитание, не наказание.
наказанията приживе ги раздават само в преражданията, за който не е бил послушен в предишния живот.



Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: lipari]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано22.07.19 19:59



"Забележително е обстоятелството, че заради плътските грехове, Бог намалил продължителноста на човешкия живот на 120 години (Бит. 6:3). "
т.е. дори още неродени, сме наказани за нещо, което дори не е свършено от нас самите



Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: osvoboden pich]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано23.07.19 01:16



Все пак съм преминал мноого повече нива и стъпки над Ваньо. Който не е глупав, но не е честен пред себе си.

Идвам с мир и любов!


Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: Desideratum]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано23.07.19 01:31



добър измерител е да видиш постиженията си сами по себе си
гледай да удържаш твоята жажда за алкохол
и не се подвеждай по леки алкохолни напитки като бирата...





Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: holi_day]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано23.07.19 01:44



Благодаря. Не го правя. Няма невинно питие.
Дори и нискоалкохолна бира. И така сум пропивал реди, след месец-два въздържание.
Само вода.

Идвам с мир и любов!


Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: Desideratum]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.07.19 05:28



Рано е още да се тупаш в гърдите - още много работа ти предстои.
А този Ваньо има право да е какъвто си иска и да прави каквото си иска - то си е негова работа.



Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: holi_day]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.07.19 05:29



Едва ли.



Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: Desideratum]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано23.07.19 09:34



Който не е глупав, но не е честен пред себе си.

И ти не си честен пред себе си, отдавна съм го забелязала.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re:нови [re: holi_day]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано23.07.19 09:57



Аз го намирам в такъв текст:

"1 Като почнаха човеците да се размножават по лицето на земята и им се раждаха дъщери,
2 Божите синове, като гледаха, че човешките дъщери бяха красиви, вземаха си за жени от всички, които избираха.
3 И тогава рече Господ: Духът който съм му дал не ще владее вечно в човека; в блуждаенето си той е плът; затова дните му ще бъдат сто и двадесет години."


Но странното в случая е, че ти си позволяваш да съдиш Бог и в същото време непрекъснато поучаваш някого. Всъщност е съвсем логична последователност, но тя говори за друго.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано23.07.19 10:13



На теб може да ти изглежда всякак.



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.07.19 10:58



ти си позволяваш да съдиш Бог

Аз също





Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: crazymonkey-126377]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано23.07.19 11:35



За кое?

Идвам с мир и любов!


Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: holi_day]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано23.07.19 14:04



3 И тогава рече Господ: Духът който съм му дал не ще владее вечно в човека; в блуждаенето си той е плът; затова дните му ще бъдат сто и двадесет години.

регулиране на свръхнаселеността и ограничаване на поразиите.
ако ти би живяла вечно или 800 години, вместо 120, би натворила многократно повече поразии на планетата, отколкото си способна да натвориш сега.


Безсмъртието и дълговечието не са благословия, както смъртта не е наказание.

с тоз акъл даже 120 години да се търпиш си е живо наказание.



Тема Re:нови [re: osvoboden pich]  
Автор aiumi ()
Публикувано23.07.19 16:36



Е, ти нали беше атеист, кого съдиш тогава?





Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: Desideratum]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано23.07.19 17:09



За себе си не знам, но ако няма никакво сериозно развитие до есента и зимата със работа тук, ще трябва генерално да взимам решения за догодина.
Или към Англия и другаде, или обратно към България. Макар връщането във България да бъде равносилно на загробване.
Ще се боря още малко тук. Понеже вече честно, нямам никакви вътрешни сили почти, да се боря с вятърни мелници. И да разчитам на фирми които си правят майтап с теб.
Ту тук ту там.. Не искам!
И от време на време.
Не съм ученик или студент.
Ако няма да има шанс да се докопам до пенсия или някакъв доход като трудоустроен, ще трябва да събирам живота си май пак в два куфара.
Като яко разпродам каквото имам преди това тук.



то щото в англия са приготвили червения килим и само чакат да се появиш, за да ти го постелят на посрещане, заедно със списък от леки и високоплатени работни места, от които да си избереш ... не знам по каква логика си решил, че другаде ще имаш по-добри шансове



Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: DarkSide]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано23.07.19 17:17



Имам приятели и познати там.
Няма да е по-леко, но все пак ще имам доста повече шансове за работа.

Идвам с мир и любов!


Тема Re:нови [re: aiumi]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.07.19 17:17



А-а-а не знам дали съм атеист... Но ей така по принцип.





Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: Desideratum]  
Автор aiumi ()
Публикувано23.07.19 17:21



Тогава защо не опиташ първо за отидеш сам и за се пробваш дали ще си намериш работа първо, кофти е да стресиращ така семейството си, жена ти какво мисли? Все пак в Норвегия тя си има дом, работа, майка, сестра.



Тема Re:нови [re: osvoboden pich]  
Автор aiumi ()
Публикувано23.07.19 17:22



Да, ясно, не знаеш за какво, ама протестираш.

ПП ти беше писал наскоро, че си атеист, даже тема пуснал да се подиграваш на вярващите.



Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: Desideratum]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано23.07.19 17:28



Като яко разпродам каквото имам преди това тук.

госпожата и синът нямат ли думата?
или те - куфари.





Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: aiumi]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано23.07.19 17:28



Просто мисли са това. Но може и сам да отида, да пробвам, да опитам да създам нова основа и начало.
Във всеки случай не ме устройва това днес което е. Искам друго стъпало, друга реалност.

Идвам с мир и любов!


Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: lipari]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано23.07.19 17:29



Ще видим. Може и само аз да отида. И ако потръгне, да дойдат.
Брекзита обаче ще бъде гаден.

Идвам с мир и любов!


Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: Desideratum]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано23.07.19 17:33



обикновено така се прави, никой не си влачи семейството, особено дете ученик, щото си мислел, че някъде ще му постелят червения килим.
абе в берген като няма работа, другите градове в норвегия да не са се свършили?
що не търсиш първо в страната?



Тема Re:нови [re: aiumi]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.07.19 17:56



Истината е че чак атеист не съм. Просто не вярвам в разни божества от големите религии - поне така, както са описани. А темата не беше за подигравка - просто ми беше любопитно.





Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: Desideratum]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано23.07.19 19:37



Норге е най-социално уредената държава в света, ти в нея не мож се оправи, та другаде ще прокопсаш. С какво британските българи, гърци, италианци и поляци са по-различни? Щото ти при българи ще отидеш да те "уредят".



Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: Desideratum]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано23.07.19 19:40



Защо реалността ще е друга? Реалността си я правиш ти, щото от себе си не можеш да избягаш. Хеле пък сам, без семейството, в друга държава, без да има кой да те контролира ... колко ще издържиш без да посгнеш към бутилката?



Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: lipari]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано23.07.19 21:37



Търся в областа по принцип. Тук разстоянията са игомни. И не става да пътуваш 4-5 часа на ден отиване връщане.
Доста хора се преместиха към Осло.
Но на мен цялото ми семейство е тук.

Идвам с мир и любов!


Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: DarkSide]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано23.07.19 21:37



Ами на всеки му трябва гръб и помощ на първо време.

Идвам с мир и любов!


Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: DarkSide]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано23.07.19 21:40



Няма как да ти отговоря на този въпрос. Имам стимул да стоя трезвен. Цели. Семейство, работа и упехи.
Само си мисля и премятам възможности. Не ми се сапочва никъде наново отначало с език, етаблиране и всичко нанпво.. Ама не знам.. И тук се въртя в омагьосан кръг.

Идвам с мир и любов!


Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: Desideratum]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано23.07.19 21:59



Ако не искаш да пропиеш трябва да се пазиш от ситуации на силен стрес и липса на контрол. А ако заминеш сам в чужбина да си търсиш късмета, ще попаднеш точно в такава ситуация.



Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: Desideratum]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано23.07.19 22:14



доста хора работят в други градове и се прибират при семейството само за уикенд и отпуски. ама ти искаш всичко на тепсия.



Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: DarkSide]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано24.07.19 09:29



Прав си. Колкото и да ми е срамно да си го призная, семейството ми е като спасителна сламка в момента. И изобщо откакто съм трезвен.
Не мога да си представя, как ще е ако съм далеч от тях.

Идвам с мир и любов!


Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: lipari]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано24.07.19 09:31



Не, отворен съм и за такива оферти, да.

Идвам с мир и любов!


Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: Desideratum]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано24.07.19 10:06



Във всеки случай не ме устройва това днес което е.





Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: Desideratum]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано24.07.19 11:58



Колкото и да ми е срамно да си го призная, семейството ми е като спасителна сламка в момента. И изобщо откакто съм трезвен.

Хич даже не е срамно, защото това е твоята мотивация да се отървеш от алкохолната зависимост. Неотдавна щях да го напиша, когато вида питаше маймуната как тъй нейни познати са успяли повече да не докоснат чашката. Когато човек е силно мотивиран от нещо - за всеки е нещо по-важно от всичко друго - всяка деструктивна зависимост може да бъде преодоляна. Твоят мотив е семейството. От което не следва, че това трябва да е мотивът на ваньо, генчо и пенчо, щото при тебе работи. Туй, последното, ти го пиша, за да не беснееш, когато наливаш акъл някому, пък той не приема.



Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: snowprincess]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано24.07.19 12:01



Ниво 6: Защо живея?

Защото ми е кеф. А сега бай Дилтс да се изкаже какво боксува в живота ми.



А ти защо живееш?



Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: snowprincess]  
Автор vida1929 ()
Публикувано24.07.19 12:10



Започнах да отговарям от първото ниво към следващите, по-горни, и ужасно тягостно и досадно ми стана.

Нямаш ли нещо по-развлекателно

---
В кулминацията на болестта деструктивните сили се превръщат в оздравителни.

Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: lipari]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано24.07.19 14:19



нито той, нито друг психолог или психотерапевт ще отгатва какво боксува в живота
отговорът ще излезе от теб
живееш така, както живееш, и имаш това, което имаш, защото ти е по кефа
а ако искаш нещо да промениш, ще трябва да си нарушиш кефа



Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: vida1929]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано24.07.19 14:30



Алиса поне стигна до края на въпросите, а ти дигна съпротивите още в началото


искаш да ти дам нещо веднага готово на момента
представи си един градинар, и сто кофи вода да излее наведнъж, няма да получи веднага продукция, трябва някакво усилие, последователност, търпение...



Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: snowprincess]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано24.07.19 14:35



значи въпросникът е предназначен само за хора, недоволни от живота си?
в такъв случай, не виждам кой би могъл да отговори на последния въпрос.



Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: snowprincess]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано24.07.19 14:49



Алиса поне стигна до края на въпросите, а ти дигна съпротивите още в началото

Ми първият въпрос Ниво 1: Какво имам? е най-гаден, защото недоволният автоматично започва да си изброява какво няма. "Имам дом, ама нямам пари, имам семейство, ама нямам разбиране, имам работа, ама нямам спокойствие на нея, имам здравна осигуровка, ама нямам здраве, имам това, онова, ама нямам време за почивка..." и т.н.

То, ако човек може да си изброи имането, без да се вторачва в нямането, хич не си чука главата със следващите въпроси.





Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: snowprincess]  
Автор vida1929 ()
Публикувано24.07.19 15:06



Отговорих. И на първо четене и на първо отговаряне, установих, че правя много неща за да угодя на някой друг, а не на себе си.
Ще прочета още веднъж, да видя какво ще излезе още.
Е отдавна знам, че аз съм си ленива, неамбициозна, но това не е нещо което не харесвам в себе си. И не искам да го променя колкото и абсурдно да ти звучи. Това съм аз.

---
В кулминацията на болестта деструктивните сили се превръщат в оздравителни.


Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: snowprincess]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано24.07.19 16:35



Интересен тест.

1. Имам всичко необходимо за един хубав доволен живот.
2. Правя си кефа по най-различни начини
3. Изборите ми обикновено са част от зоната ми на комфорт
4. Вярвам, че животът винаги продължава, дори и след смъртта
5. Аз съм един уравновесен човек, който не спира да работи над себе си
6. Нямам нещо заради което ТРЯБВА да живея - днес съм тук - утре може да не съм.

Прави впечатление, че на всеки въпрос може да се отговаря по много начини - днес е това, за утре нямам идея





Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: snowprincess]  
Автор aiumi ()
Публикувано24.07.19 21:06



Пише, че е специалист по НЛП,
ти мислиш ли, че НЛП работи наистина?
Имаш ли някакъв опит?



Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: aiumi]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано25.07.19 10:23



за нлп прочетох и гледах клипове пуснати от Мила преди няколко години в 40-50
мисля, че методите им биха били полезни ако ги използва психотерапевт, независимо от школата, в която е обучен



Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: snowprincess]  
Автор vida1929 ()
Публикувано25.07.19 12:23



че методите им биха били полезни ако ги използва психотерапевт, независимо от школата, в която е обучен

На мен ми бяха полезни, защото вярвам в силата на думите. Словото има функцията да материализира, да оправя конфликти и пр.
Освен това са научнообосновани. Мозъкът, невроните, синапсите са вече твърде изследвани .

---
В кулминацията на болестта деструктивните сили се превръщат в оздравителни.


Тема Re: Наш Ваньо,алкохолизма му и манията му за величиенови [re: vida1929]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано25.07.19 14:06



Словото има функцията да материализира, да оправя конфликти и пр.

"Кърпичке дай да ям".






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.