Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:33 14.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Тема Re: Деанксит [re: DarkSide]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано15.07.19 13:26



Жив и здрав да си..
Не ти завиждам.
На един бог е дал едно,на друг друго.
Всеки обаче има какво да преборва,наваксва и да постига.

Идвам с мир и любов!


Тема Re: Деанксит [re: DarkSide]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано15.07.19 13:28



Аз ако се видя стабилен и с пари,първо ще се пренесем към нов дом.Само да съм здрав и да мога да работя каквото дойде.
После мисля направо за ел кола тук.
Хибридите ще ги прескоча,понеже ел колите все пак са по-евтини като такси за преминаване към града и мостове тук.Както и тунели.
Макар че и за хибрид мисля.Но дотогава имам още път да вървя.
Бързай бавно..са казали умните хора.
Както и че много хубаво,не е на хубаво.



Идвам с мир и любов!


Тема Re: Деанксит [re: lipari]  
Автор vida1929 ()
Публикувано15.07.19 13:39



Какви дела да искаш от алкохолик!? Алкохоликът е безсилен именно поради своята зависимост.
В ранния стадий има дела- работят или поне ходят на работа. Ако не спрат да пият в първите няколко стадия, после изнемощяват физически, умствено и психически, започват трудно да се справят с работата си. Следващият стадий, когато вече не се справят с работата. Някъде ги търпят, ако са твърде ценни и доказани в професията, други напускат или ги изготват- тряагедията за семейството се задълбочава.
Така че най-важното е да признае пред себе си, че е безсилен и да потърси помощ.

---
В кулминацията на болестта деструктивните сили се превръщат в оздравителни.

Редактирано от vida1929 на 15.07.19 13:40.



Тема Re: Деанксит [re: DarkSide]  
Автор vida1929 ()
Публикувано15.07.19 13:42



Чрез думите изразяваме мислите, чувствата и емоциите си, изразяваме се съзнателно и несъзнателно.
А в една психическа и физическа болест като алкохолизма, много важно е болният да се изразява.

---
В кулминацията на болестта деструктивните сили се превръщат в оздравителни.


Тема Re: Деанксит [re: crazymonkey-126377]  
Автор vida1929 ()
Публикувано15.07.19 13:48



Преди 20 години на село доях козите и кърлеж ми се впи в крака. Около ухапването почервеня, после половината крак ми се поду и почервеня. Закараха ме в болница, изкараха кърлежа по всички правила, изследваха кърлежа, пих антибиотици, два месеца не бях добре.
Сега нямах такива симптоми и затова прецених, че нямам нужда от лекари.
Ма знам ли, нещо ми се вий свят напоследък. Ако спра да пиша, ша знайте поне, че съм умряла от кримска треска или лаймска болест

.

---
В кулминацията на болестта деструктивните сили се превръщат в оздравителни.

Тема Re: Деанксит [re: vida1929]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано15.07.19 14:23



Чрез думите изразяваме мислите, чувствата и емоциите си, изразяваме се съзнателно и несъзнателно.
А в една психическа и физическа болест като алкохолизма, много важно е болният да се изразява.


двама психолози лежат на плажа и чуват някой как крещи: помощ, давя сеееееее !!!
единият психолог казва - този човек явно има проблем
а другия отговаря - да, много важно е, че го е осъзнал и е започнал да говори за него





Тема Re: Деанксит [re: lipari]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано15.07.19 14:26



най-лесният и мързелив начин да се почувства добре, е като намери някой, който е по-зле от него - набедил човека за алкохолик, залял го с линкове от АА, и се почувствал духовно извисен



Тема Абе [re: vida1929]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано15.07.19 14:33



то и аз във вторник вечер, като се върнах от планината, си извадих сама два екологично чисти

кърлежа и не ходих на лекар, цели ги извадих по нови правила, изгорих ги, намазах местата със 90.градусов спирт и за всеки случай с йод, но все още се наблюдавам и ще продължавам.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Деанксит [re: DarkSide]  
Автор vida1929 ()
Публикувано15.07.19 14:37





---
В кулминацията на болестта деструктивните сили се превръщат в оздравителни.

Тема Re: Деанксит [re: vida1929]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано15.07.19 14:50



Алкохолизмът не е болест, той е заместител на решаване на проблемите, алкохолът предотвратява всички проблеми лесно, бързо и ефикасно ... но само докато пиеш, като спреш да пиеш и проблемите ти отново те потупват по рамото, като към тях се прибавят и породените от пиенето ...

спирането на пиенето може да те освободи от вторичните проблеми, но първоначалните, заради които си започнал да пиеш, си стоят и те чакат да ги решиш по адекватен начин ...

затова колкото и да приказваш, декларираш, обясняваш и обявяваш, това с нищо не допринася за решаването на проблемите ти, които са те подтикнали към пиенето
... и докато тези проблеми си стоят, новото пропиване е само въпрос на време




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.