Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:41 07.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Тема Re: Деанксит [re: aiumi]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано15.07.19 21:21



ако беше истина щеше да си свиркаш с ръце в джобовете и сичко щеше да ти е на шес





Тема Re: Деанксит [re: aiumi]  
Автор vida1929 ()
Публикувано15.07.19 21:41



Ами не знам. Просто имам съзнанието, че реагирам нездравословно, неправилно, но нямам волята да постъпя по друг начин, нямам навика да постъпя по друг начин. И всъщност тази равносметка си я правя в момента или след това. Което е същото,което си писала и ти за себе си. Аз също не съм оправна, но не това ме тревожи.
Исках да кажа, че това са причините за главоболието ми. Плюс това, че няма кой да ме погали по болната ми глава, когато ми е нужно. Чувствам се много сама и без подкрепа, неразбрана. Банално, но е така.

---
В кулминацията на болестта деструктивните сили се превръщат в оздравителни.


Тема Re: Деанксит [re: vida1929]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано16.07.19 03:47



Алкохола бавно убива. Без значение дали си принц или просяк.
Изход има. За който е честен пред себе си.

Идвам с мир и любов!


Тема Re: Деанксит [re: Desideratum]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано16.07.19 07:36



Изход има. За който е честен пред себе си.


И аз същото ти написах. Само че ти не си честен пред себе си, това се опитвам да ти кажа. Самозалъгваш се че нещо правиш, а всъщност си стоиш на едно място. Написал си ми цял чаршаф с оправдания защо не се получава. Много било трудно. Обаче никой не ти е казвал че ще е лесно, нали?!

Да, прав си, съгласен съм с всичките ти оправдания, много е трудно! И това е нормално. То ако беше лесно, нямаше да е изобщо проблем и никой нямаше да го прави на въпрос алкохолизма. Много е трудно, обаче ти друг избор нямаш, трябва да вървиш напред въпреки трудностите.

Но първо трябва да си признаеш, че все още подвиваш опашка при първата трудност, отказваш се и я изпозваш за оправдание, ох, колко било трудно и колко аз не мога нищо да направя защото цяла норвегия е против мене.



Тема Re: Деанксит [re: aiumi]  
Автор Rosemary ()
Публикувано16.07.19 08:44



За мен той е слаб и неподходящ. Както казва Дон Хуан, всеки си има съюзник, не всеки е подходящ за всеки воин. Та моят съюзник се оказа друг. Между другото, точно познаването на пълните съчинения на КК преди да ми се наложи вземане на АД, ми помогна в колосален мащаб. Кой както иска да го приема, за мен е факт.

Как изглежда животът е станало по-важно от самия живот. - DS


Тема Re: Деанксит [re: vida1929]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано16.07.19 11:42



От всички алкохолици, които познавам, никой не е успял да спре да пие.

Аз познавам двама, които не пият повече от 20 години. Особено се възхищавам на единия, защото е зодия Риби - най-склонната към подобни зависимости зодия, освен характерната липса на амбиция, воля и самоуважение.
Ако някой се кани да ми скача заради написаното, какъвто е комплексарският обичай тук, моля да си го спести. Не съм го казала аз, а хора с дълбоки познания, моите дългогодишни наблюдения само го потвърждават.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re: Деанксит [re: vida1929]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано16.07.19 12:23



Просто имам съзнанието, че реагирам нездравословно, неправилно, но нямам волята да постъпя по друг начин, нямам навика да постъпя по друг начин.

Права си, напипваш нещата, това за всички ни важи. Да избереш реакциите си Е възможно, това се култивира, превръща се в навик, както си написала, а има и различни методи, които ти помагат да промениш реакциите си. Събитието или фактът от от живота ти, проблемът си остава един и същ, но твоето отношение към него, начинът, по който реагираш, може да бъде различен. Много пъти съм споделяла на мен какво ми е помогнало, но всичко беше размито в оплювките, които последваха и които само говорят за нивото на авторите им. Нека всеки търси и намери това, което е подходящо за него.

Чувствам се много сама и без подкрепа, неразбрана.

И аз често се чувствам така, но разбрах, че мога и сама. Справям се доста по-добре от повечето хора, на които не им липсва подкрепа.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re: Деанксит [re: Rosemary]  
Автор vida1929 ()
Публикувано16.07.19 12:53



Та моят съюзник се оказа друг. Между другото, точно познаването на пълните съчинения на КК преди да ми се наложи вземане на АД, ми помогна в колосален мащаб. Кой както иска да го приема, за мен е факт.

Кой е КК? Какви пълни съчинения и какво общо има с Деанксит?

---
В кулминацията на болестта деструктивните сили се превръщат в оздравителни.


Тема Re: Деанксит [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано16.07.19 12:54



Ами не знам. Просто имам съзнанието, че реагирам нездравословно, неправилно, но нямам волята да постъпя по друг начин, нямам навика да постъпя по друг начин. И всъщност тази равносметка си я правя в момента или след това. Което е същото,което си писала и ти за себе си. Аз също не съм оправна, но не това ме тревожи.
Исках да кажа, че това са причините за главоболието ми. Плюс това, че няма кой да ме погали по болната ми глава, когато ми е нужно. Чувствам се много сама и без подкрепа, неразбрана. Банално, но е така.

зверче, което хапе - как да бъде погалено?
на 1 кръстовище те прегърнах, но после беше ли възможно?
твърде много гласове имаш понякога в главата. и твърде много хора играеш, като бързо влизаш от роля в роля
чак сега почнах да се съвземам от срещите с теб. не им е лесно на околните. и на теб не ти е. но на тях със сигурност им е трудно. и можеш да не се съмняваш, че те подкрепят и обичат, просто сигурно не смеят да го проявят по начина, по който ти се иска. наплашила си ги сигурно

как тепърва ще ги отпуснеш, нямам идея, но сигурно и за тях е важно да имате топли, подкрепящи отношения



Тема Re: Деанксит [re: vida1929]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано16.07.19 12:59



КК, предполагам, е Карлос Кастанеда.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Редактирано от crazymonkey-126377 на 16.07.19 13:08.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.