Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:56 07.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Тема Re: Абе [re: crazymonkey-126377]  
Автор vida1929 ()
Публикувано15.07.19 14:58



Аз се убедих, че дори събиране на билки си е рисковано начинание и трябва да си обучен.
Това ми се случи на 23 май, брах листа смрадлика, малко рано за сезона. В селото ми обясниха кога има кърлежи, кога са опасни, кога вече не били опасни, щото вече са се размножили и не знам си кво. Нищо не разбрах

---
В кулминацията на болестта деструктивните сили се превръщат в оздравителни.


Тема Re: Деанксит [re: Desideratum]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано15.07.19 15:01



басиисподелянето



Тема Re: Деанксит [re: DarkSide]  
Автор vida1929 ()
Публикувано15.07.19 15:15



спирането на пиенето

От всички алкохолици, които познавам, никой не е успял да спре да пие. Почти винаги, в повечето случаи,коит познавам, положението им е безнадеждно, мрачно и безизходно, няма бъдеще нито за тях, нито за хората около тях. В най-добрия случай успяват да се научат на конктролирано пиене и да не увеличават количествата алкохол.
Но има разлика между тях -някои стигнаха до последна степен на деградация, а други-не, и успяха да запазят работа си и семействата си, да дочакат да видят внуци. Ето това ми е интересно -защо едни така, а други иначе. На какво се дължи.Четох , че имало някакъв ензим в организма, който отговарял за разграждането на алкохола и някои хора го имат, други го нямат. Но и като не съм химик, не мога да го разбера.
Но самото говорене, обговаряне на минало, чувства, събития, помага на алкохолиците да се чувстват по-добре.
За мен е болест.

---
В кулминацията на болестта деструктивните сили се превръщат в оздравителни.

Редактирано от vida1929 на 15.07.19 15:19.



Тема Re: Деанксит [re: vida1929]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано15.07.19 15:28



Какви дела да искаш от алкохолик!? Алкохоликът е безсилен именно поради своята зависимост.

обикновено се занимават с нещо съществено. особено, когато вече не пият и не им се губят часове безсъзнание.

да не давам пример с известни личности - актьори, музиканти. влизат-излизат от клиники и между другото наснимали по няколко филма на година. никой не си обявява живота за замразен, щото вече си признал алкохолизма, спрял пиенето и докато е жив - с какво се занимаваш, бе? - да не пия.





Тема Re: Деанксит [re: Desideratum]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано15.07.19 15:33




Знам колко трудно е да си като в дупка,и никой да не ти подава ръка.
Аз се опитах да го събудя,разтърся и да му помогна.


Cетих се как навремето на партера в блока ни живееше една ужасна жена, същинска вещица, дебела, грозна и устата, гръмогласните й караници и кълнения нон-стоп огласяха входа. Лелището постоянно висеше на прозореца на кухнята си и бройкаше кой влиза и излиза от входа, на всеки мигом намираше някакъв кусyр и надаваше крясъците с пяна на уста, а от прозореца й се носеше зловоние.
Bсички изкачвахме стъпалата към входа на бегом и c добре оттрениран скок се шмугвахме стремглаво зад закрилата на желяната врата. Номерът беше да успееш да се вмъкнеш в асансъора преди стрината да е стигнала до входнатата си врата и да те пресрещне, щото тогава немаше измъкване.

Oт другата страна на блoка (където гарсониерата на вещицата нямаше прозорци) беше булевардът, а от другата страна на булеварда имаше аналогичен на нашия блок, приличаха си като братя блоковете ни, само че в отсрешният на партера имаше бивша сладкарница, превърната от демокрацията на кръчма, и зад витрината й по всяко време на деня се открояваше фигурата на мъж с аристократичен профил, снежнобяла коса и посивяло от пиене безжизнено лице, това беше съпругът на вещицата от партера.

Hямаше нужда човек да е психолог за да разбере причината за неспирното пиене на този мъж, достатъчно беше да зърне жена му, да чyе крясъците й и да усети зловонието от гарсониерата им - колко сбирки и колко стъпки на АА биха му помогнали на този човек да спре да се напива до вцепеняване преди да се прибере у тях си? Проблемът му не беше алкохола, алкохолът беше спасението му.



Тема Re: Деанксит [re: Desideratum]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано15.07.19 15:36



Дефинирай ми полезно?
Ако това да се заяждаш с другите е полезно..ами сбъркала си напълно граматиката.


аз се заяждам сумарно 20-60 минути в денонощието, ако вляза в дира.
пък денонощието има 24 часа. работа, време за семейството, хобита, разучаване на нови неща, ангажименти към други хора, социални контакти - все полезни работи.



Тема Re: Деанксит [re: DarkSide]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано15.07.19 15:38



Не знам какво общо има това с мен?
Жена ми е напълно различен човек.

Идвам с мир и любов!


Тема Re: Деанксит [re: DarkSide]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано15.07.19 15:41



Не беше от гордост или да се покажа пред него. А понеже знам че страда. И има нужда от подадена ръка. Това е 12 стъпка. Да предадем наученото във всичките си дела по-нататък.
Аз направих което трябваше. Никой друг не би го направил за него.
Откъде тази злоба в теб, чудя се?

Идвам с мир и любов!


Тема Re: Деанксит [re: vida1929]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано15.07.19 15:44



Виж, не очаквам много хора тук да ме разберат. Липари ме изкара че от его и куртоазия съм се правил на интересен.
Не е така. Заедно сме пили и яли с него, помагал съм му много през годините, и той ми е помагал когато съм ималнужда.
Зятова са приятелите. Без много думи да подадат ръка.
Тези които му се подиграват и го бъзикат и провокират, са му врагове.
Пък ако ще да стоят понякога на една маса с него.
При алкохолизма няма по-малко зло, или по-лек случай.

Идвам с мир и любов!


Тема Re: Деанксит [re: DarkSide]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано15.07.19 15:48



Дай конкретни мерки. Кое, къде, как. Нали много все разбираш и планираш чуждите животи. Дори и така да е.. Докато не изградя себе си наново с едно трезво убедено аз, няма как нищо да се получи.
Никой не гради къща от покрива надолу, нали?
Работа се иска, да. И то много. Правя всеки ден по нещи, за да търся варианти.

Идвам с мир и любов!

Редактирано от Desideratum на 15.07.19 15:48.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.