Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:59 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Наши разкази от морето.нови [re: lipari]  
Автор aiumi ()
Публикувано30.06.19 11:19



Аз не съм против измишльотините по принцип,
но има измишльотини и измишльотини,

няма да забравя, беше преди 25години някъде,
как докато четях "Сейлъмс Лот" на Стивън Кинг,
(там толкова реалистично е описано как малко по малко цялото градче вампирясва,)
и към 3ч. през нощта чух почукване на прозореца,
се смразих от ужас и стиснах силно сребърното кръстче, което висеше на врата ми.
Хем през цялото време знаех, че всичко това е измишльотина.



Тема Re: Наши разкази от морето.нови [re: vida1929]  
Автор aiumi ()
Публикувано30.06.19 11:31



В отговор на:

Не е ли очеизвадно, че съм търсила тъпото комичното абсурдното в ситуацията,





Ти хубаво си търсила, но явно не си го намерила,
и вината за това изобщо не е моя, та да ми държиш такъв тон сега.

Ама хубаво, де, дано все някой ти разбере смешката, щото аз лично, нищо не разбрах.

Но нека да кажат и други, може пък грешката да е в ограниченията на мойто въображение, тогаз ще си върна думите назад.



Тема Re: Наши разкази от морето.нови [re: aiumi]  
Автор vida1929 ()
Публикувано30.06.19 12:23



Никакъв тон не държа, струва ми се ,че ти първа започна с критичния тон напълно неуместно. Иначе нямаш грешка в твоето възприятие, въображание или където и да е.
Просто няма как да знаеш следното:
Отгледах три приемни деца, тя пък 20 години издържа болен безработен мъж.
В един момент когато ни е адски напечено положението и на двете, нервите ни не издържат и тя ми казва, че аз съм направила грешка като съм взела за отглеждане децата, а аз пък й казвам, че тя е направила грешка като се е омъжила за мъжа си. Разказът е алегория за нашите две съдби и животи- трудни, непроспериращи, но смислени.
Идеята. Всяка вижда грешката на другата, но не вижда своята голяма грешка. Това е в психиката на абсолютно всеки човек .
Това е идеята на разказа, твърде лично и да, не добре разказано. Съжалявам, че го публикувах.
Не искам да чувам мненията на други- те ще са вероятно същите като твоето. Написала съм заглавие НАШИ разкази, което, считайте е покана и подкана и вие да публикувате ваши неща, не само да критикувате и анализирате несполучливия ми опит за разказ.
---
В кулминацията на болестта деструктивните сили се превръщат в оздравителни

Редактирано от vida1929 на 30.06.19 12:30.



Тема Re: Наши разкази от морето.нови [re: lipari]  
Автор vida1929 ()
Публикувано30.06.19 13:31



Отново снисходително-осмиващо и пренебрежително изказване типично в твой стил.
Прекомерно си привързана към идеята, че си винаги права, за да имам доверие в преценката ти.

---
В кулминацията на болестта деструктивните сили се превръщат в оздравителни.


Тема Re: Наши разкази от морето.нови [re: aiumi]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано30.06.19 13:55



талантливият разказвач съчинява интересни измишльотини,
любителят - каквито може.





Тема Re: Наши разкази от морето.нови [re: vida1929]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано30.06.19 13:59



Никакъв тон не държа, струва ми се ,че ти първа започна с критичния тон напълно неуместно.

щом държиш да публикуваш нещо, измислено от тебе, критичният тон винаги е уместен. ако не ти отърва, направи си блог без опция "читателски коментари" и публикувай там.



Тема Re: Наши разкази от морето.нови [re: vida1929]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано30.06.19 14:08



аз съм читател, Видо. естествено, че съм права в излагането на собствените си възприятия и оценки. и дали на автора това му харесва, изобщо не ме брига.

озаглавила тема "наши разкази" и се репчи на всеки, драснал критичен коментар.





Тема Re: Наши разкази от морето.нови [re: lipari]  
Автор vida1929 ()
Публикувано30.06.19 17:06



защото е нелепо да критикувате действията, мотивите, чувствата на художествените герои, ако и когато изрично съм написала, че това е разказ.
Ако е тема, в която споделям преживелиците си по може, макар че и тогава деликатния тон на изказване е по-приемлив.
Помня, когато бях даскалица и бях дала Бялата лястовица за литературен разбор, едно от децата беше написало нещо в смисъл абе тия родители луди ли са, вместо да заведат умиращото си дете на лекар, те тръгнали да дирят бялата лястовица
Не че се сравнявам с класика на българската литература, - в никакъв случай, опазил ме бог, просто се сетих



---
В кулминацията на болестта деструктивните сили се превръщат в оздравителни.

Тема Re: Наши разкази от морето.нови [re: lipari]  
Автор vida1929 ()
Публикувано30.06.19 17:09



Верно е.
А ти какво можеш да напишеш различно от заядливи критики!?

---
В кулминацията на болестта деструктивните сили се превръщат в оздравителни.


Тема Re: Наши разкази от морето.нови [re: vida1929]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано30.06.19 17:36



защото е нелепо да критикувате действията, мотивите, чувствата на художествените герои, ако и когато изрично съм написала, че това е разказ.

напротив. нищо по-различно от обсъждането на филм или сериал: сюжетът съшит с бели конци, действията на героите нелогични, диалозите плоски и безсмислени, режисьорът направо смукал от пръсти някакви фантасмагории, но ги пробутва за реализъм и т.н.

друг зрител пък ще каже за същия филм или сериал: а, много ми хареса да го гледам.

и едното, и другото са мнения на потребители. когато човек представя собствен продукт за обществена оценка, требе да е готов за всякакви мнения. разликата между тебе и някой режисьор е, че ти имаш възможност да се репчиш на потребители, чиято оценка не ти харесва, пък режисьорът няма - освен ако ходи да ги подслушва по къщите и киносалоните.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.