Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:07 10.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Subpersonalityнови [re: DarkSide]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано28.06.19 14:02





Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Subpersonalityнови [re: snowprincess]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано28.06.19 14:06



не съм чувала автора, погледнах гугъл какво казва за него

Понятието за субперсоналност е въведено в света на науката от италианския психиатър, психологът Роберто Асагиоли,





Тема Re: Subpersonalityнови [re: DarkSide]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано28.06.19 14:12




Нищо



Тема Re: Subpersonalityнови [re: holi_day]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано28.06.19 20:12



Изчетох от-до. Смятам, че и даже разбрах. Не ми е ясно само ЗАЩО трябва умишлено /като насилствено/ да се вади и изтъква някоя суб-личност навън, за да "работи с нея" психолог. Обяснявам си го единствено с идеята, че има хора, които никога не са се държали различно в различни ситуации, никога не са водили спор със себе си и ето на тях някой се налага да им обясни, че могат и иначе, щот задължително /понеже нали всеки бил така/ си имат още личности вътре в себе си, ама са ги заключили.

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: Subpersonalityнови [re: holi_day]  
Автор Israel Thornstein (либиец)
Публикувано28.06.19 21:45



Абе не можеш ли да ги измериш тези подперсони си е малко като Теория на Струните за мен. т.е. ала бала. Направете тест който да произвежда повторяеми резултати за броя на подперсоните в даден индивид и пак ще си говорим.

בַּעַל זְבוּב


Тема Re: Subpersonalityнови [re: Bezsynna]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано28.06.19 23:25



интересно ми стана заради един спор за вътрешните борби, дилеми, трудни решения, разговори със себе си, осмисляне на ситуации и вземане на решения, вътрешна съпротива или мотивация... и прочие
доколко човек е готов за разногласията със самия себе си



Всяка такава част като живо същество, която се осъществява в психиката на индивида, води до съществуване със свои собствени ценности, мотиви, които може да не съвпадат изобщо и се различават значително от ценностите и мотивите за съществуването на други части. Техният брой и характеристики зависят от осъзнаването на човека, неговото въображение, неговите реални лични качества, готовността му да види тази или онази субперсоналност в себе си.



Тема Re: Subpersonalityнови [re: Israel Thornstein]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано28.06.19 23:31



и как се измерва нещо, което е динамично
защо пък и трябва да се мери
просто човек трябва да е наясно на коя част от себе си дава превес - примерно свързано с мироглед или емоции
от гледна точка саморегулация, а не инертност
или пък обратното да махнеш крака от спирачката и да не се режисираш



Тема Re: Subpersonalityнови [re: Bezsynna]  
Автор aiumi ()
Публикувано29.06.19 10:21



В отговор на:

Не ми е ясно само ЗАЩО трябва умишлено /като насилствено/ да се вади и изтъква някоя суб-личност навън, за да "работи с нея" психолог.




Според мен, това се налага само, когато суб-личностите са в конфликт,
и конфликтът е жесток и кръвопролитен. И пречи на живота.

Иначе не виждам защо. То и по принцип, човек кога се обърща към психолог, терапии и прочее - когато се обърне колата, образно казано.



Тема Re: Subpersonalityнови [re: aiumi]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано29.06.19 11:30



Именно.
+1



Тема Re: Subpersonalityнови [re: aiumi]  
Автор vida1929 ()
Публикувано29.06.19 12:35



Да, така е, в човешката душа почти постоянно има конфликт на чувства, емоции, идеи и мирогледи.

---
В кулминацията на болестта деструктивните сили се превръщат в оздравителни.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.