Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:09 04.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: глобализацията е виновнанови [re: Desideratum]  
Автор FlLERO99 (Russian ELINT)
Публикувано14.06.19 21:29



Това че елитът не го иска е единия проблем, втория проблем е че Америка няма да го допусне това да стане.Ако влиянието на САЩ се силно ограничи в Европа и отново се върнем в руската орбита този план може да се осъществи наистина.Именно там е спасението.



Тема Re: глобализацията е виновнанови [re: FlLERO99]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано15.06.19 06:39



Ванга беше казала да се държим за Русия.

С всеки съм който както си постели!


Тема Re: глобализацията е виновнанови [re: Desideratum]  
Автор FlLERO99 (Russian ELINT)
Публикувано15.06.19 09:45



Нещо повече, Ванга беше казала че Съветския съюз втори път ще ни освобождава.



Тема Re:нови [re: Desideratum]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано18.06.19 05:12



Мисля, че от вас зависи децата ви да са българи.

Не знам как, но съм убедена, че ако бях емигрант, моите деца щяха да са българи.




Тема Re:нови [re: FlLERO99]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано18.06.19 05:56



Докато държавата се управлява от хора без глави, колкото и пари да изсипваш в нея, те ще потъват като вода в пясък.
А между другото пенсиите са въведени за първи път в Япония - след Втората световна война. И са белег за развита и социално осъзната държава.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано18.06.19 09:41



А между другото пенсиите са въведени за първи път в Япония - след Втората световна война. И са белег за развита и социално осъзната държава.

всъщност, от Бисмарк.



Райхсканцлер на Германия
Мандат 21 март 1871 – 20 март 1890




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано20.06.19 16:16



Едно е да растат във България, съвсем друго е в чужбина. Пък си е и до човека.
Колкото и да сме го тикали да учи езика и за бг училище, не иска. Говори и чете горе долу. С писането е по-зле.
Нали има формуляри на английски в бг ми разправя сина?!


Той английския го знае в пъти по-добре от българския.

Идвам с мир и любов!


Тема Re: Бавната смърт на Българиянови [re: Desideratum]  
Автор specular (безпристрастен)
Публикувано24.06.19 22:06



Според мен грешиш, че България е умираща, тя вече е умряла. Това което наблюдаваш е бавното разлагане докато нищо не остане. И да бъда честен, според мен е за добро.

Българският ген, поне като цяло не го бива. Вярно, че имаме таланти в различни области, но това е следствие на засиления индивидуализъм. Няма лошо да сме индивидуалисти, но и като цяло семето трябва да е на ниво да го поддържа. Но не, не сме Америка за съжаление, и тук индивидуализмът не може да намери реализация. Така че и тези положителни примери силно оредяха.

В глобализмът, поне който се тиражира, няма нищо оптимистично, но е вярно, че ние ще сме в първите редици, защото сме "постигнали" това което глобалистите искат - тотална загуба на национална идентичност, а и сексуална. Българите са от малкото народи, които си захвърлиха традициите като мръсна кърпа, и попиха всичко дето дойде от Америка.

Не те знам само що говориш на "вие" като и ти си част от цялото мазало. Ако си емигрирал, децата ти вече ще имат различен живот, но ти не можеш да избягаш, поне напълно.

Освен това не съм съгласен, че тези които останат биват задължително "смазани". Ако оцелеят, те осъзнават много неща за живота, който, да не се залъгваме - не е коренно различен и навън. Все сме хомо сапиенс, и хората повече си приличат отколкото се различават. Да, Българското семе се развали (защото е ясно, че не винаги е било такова), но просто при нас са изострени някои човешки недостатъци, които така или иначе ги има навсякъде. Няма "светло бъдеще", ни тук, ни никъде по тая грешна земя, та от гледна точка на това да се подготвиш да умреш, България е перфектно място, защото тя е вече мъртва...



Тема Re: Бавната смърт на Българиянови [re: specular]  
Автор vida1929 ()
Публикувано25.06.19 18:03



Да, Българското семе се развали (защото е ясно, че не винаги е било такова), но просто при нас са изострени някои човешки недостатъци, които така или иначе ги има навсякъде. Няма "светло бъдеще"

Не смятам, че българинът има сериозни недостатъци, които да е изострил.
Големият проблем на българина Е примиренчеството, той е свикнал да го тъпчат, той няма самочувствие. Българинът е като дете,което няма кой да прегърне и насърчи.
Имаме бъдеще, дали е светло-не знам, Трябва да сме реалисти. да не се подвеждаме по лигави идеи за позитивно мислене, но и да не сме мрачни безверници.
Съгласна съм обаче, че се отказваме от традициите си, ставаме европейски израстъци. Виждам го в рода ми. Четири от петте ми племеннички са омъжени за германци, в къщите ни на село няма кой да живее, децата им се наричат с вносни имена, коит езикът ми не може да се изкълчи да изговори.

---
В кулминацията на болестта деструктивните сили се превръщат в оздравителни.

Редактирано от vida1929 на 25.06.19 18:14.



Тема Re: Бавната смърт на Българиянови [re: vida1929]  
Автор Desideratum (forGIVEtoforGET)
Публикувано25.06.19 18:05



Тук мога да те поздравя.
Миналото е история,бъдещето е мистерия..важи само днес.
Затова се нарича настояще.
Дано догодина да имам по-добро бъдеще.Уредено,с нова къща,нова кола и далеч от неприятни хора.
Да си карам ротациите,пък завистниците да се пукат от злоба.
В чистенето пак беше голяма хамалогия,ама за наполовина по-малко горе долу.


Благодаря на Бог че ми даде шанс и ми намигна.

Поне ако остана по-дълго в бранша,дай боже да съм здрав..ще имам по-висока пенсия един ден.
А бе 5-6 години ми трябват на мускул дай боже,пък да се пенсионирам.


Идвам с мир и любов!

Редактирано от Desideratum на 25.06.19 18:06.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.