Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:43 23.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Бързай бавно!нови  
Автор Silence is the answer (Serenity prayer)
Публикувано06.06.19 02:20



Стара приказка и поговорка.


Както и бързата работа-срам за майстора.Баба ми все ми разправяше.
Цял живот обаче аз бързах...и грешах.
Или изобщо не рискувах.
Напоследък шефовете все искат да е бързо и качественно.

Навсякъде.
Но това са взаимноизключващи се неща.
АА програмата изисква цял един живот бавна и качественна работа.
За първи път не искам да прибързвам.
За да не си помисля че съм приключил,и да се подхлъзна.

Вие какво мислите относно бързането и качеството?!
И изобщо във живота.
Аз много меря,преди изобщо да отрежа.

It, s work.. If you work it!


Тема Re: Бързай бавно!нови [re: Silence is the answe]  
Автор Israel Thornstein (либиец)
Публикувано06.06.19 03:45



мисля че размотаването е губене на време. Бързай, прави грешки и се учи от тях. Бързащия , този който не си губи времето с глупости, с аналитично мислене и с малко късмет става богат на 35. Разбира се това се отнася за дейности различни от преодоляване на зависимости.

בַּעַל זְבוּב


Тема Re: Бързай бавно!нови [re: Silence is the answe]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано06.06.19 05:55



В работата често ми се налага да действам бързо и качествено - в около 80% от случаите се справям - щото имам дългогодишен опит.

В живота не бързам за никъде.





Тема Re: Бързай бавно!нови [re: Israel Thornstein]  
Автор Silence is the answer (Serenity prayer)
Публикувано06.06.19 09:08



Възможно е. Но има неща за които е добре да не бързаш.
Предпочитам да не отлагам, но и да не прибързвам. Може би това е точната субстанция.
Да опитваш и работиш върху неща и към неща, но да не прибързваш и да гориш в бързане.

It, s work.. If you work it!


Тема Re: Бързай бавно!нови [re: osvoboden pich]  
Автор Silence is the answer (Serenity prayer)
Публикувано06.06.19 09:16



По принцип работя достатъчно бързо и ефективно.
Но това не проработи в почистващия бранш.
Понеже там ако бързаш, пропускаш и после ти мелят яко на главата. А и започват оплакванията.
Много е важно шефовете да бъдат достатъчно реалисти.
Какво може да се постигне за времето което са ти дали.
Пределно ясно ми е че всеки иска да спести и да те натъпче в някакви ненормални граници и норми, но няма как да проработят такива стратегии в дългосрочен план.
На всяка хитрост и идва времето.. Както на всяка лъжа краката са къси.
Резултата от прекаления стрес и натиск над работниците е армия от хора в болнични и безработни.
Така да се каже.. Дивия капитализъм без мисъл към човека е право пропорционален на броят болни.
Усещам че ще има включване от заядливци отново, но истината не е свещ която да запалиш за да я държиш скрита.
Това е.
Не е задължително да ти хареса чутото, но пък може да отключи съмнения в теб и мисли че може и да има доза истина.
Най-голямото предизвикателство е.. Как да живееш щастливо в един свят на експлоатация и вампиризъм.



It, s work.. If you work it!


Тема Re: Бързай бавно!нови [re: Silence is the answe]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано06.06.19 10:02



Най-голямото предизвикателство е.. Как да живееш щастливо в един свят на експлоатация и вампиризъм.

Много просто - създаваш кръг на близки хора и приятели.... така да се каже с хора дето им вярваш абсолютно напълно и ограничаваш живите си контакти с него. Тогава животът става по-лек, приятен, без гадни номера и т.н. гадории.



И... светът да си остане какъвто си иска.



Тема Re: Бързай бавно!нови [re: osvoboden pich]  
Автор Silence is the answer (Serenity prayer)
Публикувано06.06.19 10:27



Така е.
Това правя и аз в момента.


Доста отсях като хора и връзки, изгорих мостове също.
На моменти съжалявам, като че ли ми се иска да се извиня на част хора, но с една друга част хора просто няма да е здравословно да се извини човек.
Програмата на АА го изисква, 8 стъпка и прошката към себе си и другите. Както и да поискаш прошка.
Например преди време на жена ми една доста нагла и нахална съученичка си направи устата.. Колко хубаво щели да живеят нейните 4 деца ако били в Норвегия, и как хубаво щели да се люлеят на люлките пред блока ни.
Жена ми не искаше конфликт.
Но аз като се набрах на клавиатурата, и и казах на тая доста неприятни истини за нея самата. Базирани на случки и факти от миналото.
Знам че нямаха майка тя и брат и, и са расли на самотек и затова са като кърлежи нагли.
Тя ми се обиди до живот и ме е проклела сигурно.. Но иначе шяха да цъфнат с брат си сигурно с куфарите на гости. Или непоканени.
Преди седмица отново се случи нещо.
Пише ми мой приятел и съсед от града ни в бг.
И ми казва, че брат и на тая бил в Норвегия.
И на мен ми призля.
Честно, не знам кой от двамата е по-нагъл. Тя или брат и.

Бил рекъл на моя приятел, да съм го бил намерил по фейсбук. Представяш ли си. АА ме научи на директност.
И му рекох на моя приятел-Хубаво че е в Норге, ама съм безработен и няма с какво да му помогна.
Той за друго едва ли ще ме търси. През амплитуди от по 5-6 години.
Такива хора са свикнали само да искат, да си просят и влезнат ли ти в къщата-с полиция трябва да ги гониш.
Моя приятел и брат и на тая.. Работеха заедно в Малта. И още от там тоя се опитваше да затопли връзки с мен. Но не се получи.
Явно наглите хора не разбират от намек.
И всичко това се случва точно в момент, когато в който изпитвах угризения.. Че може би съм обидил сестра му навремето. И сякаш бях готов да и пиша и да и поискам прошка.
Такава беше и тя.. Осмукваше хората да я черпят и да и плащат сметките.
Жена ми като много добър и съжалителен човек, направо я беше осиновила финансово.
Всичките тези неща и ги казах в прав текст.
Нямала късмет с парите, ама поне на деца и вървяло-4 била родила.
Е ми.. Сори, ама теб си не можеш да изхраниш като безработна, мъжа ти опъва каиша за 5-ма пък и 4 деца? И то май последното не се знае дали е от него.
Простотия е това, и рекох.
Да си правила икономия-Като в един бг филм.
Кошмарите оживяха.. След като брат и ми кликна на фейса да го одобря.
Но не го направих.
Следващия разговор с моя комшия ще е, пък и приятел- Да се събуди, ощипе и види с какви хора се е сближил.
Аз му намекнах, че не искам изобщо контакт с тези хора.
Ама да ми пише от бг.. Та да съм се свържел с него.
За беля е тази цялата работа.
Аз никога нямаше да тръгна по света, ако нямах ясни шансове и място където да отида и да имам прогнозираност с работа и изобщо.
Много неща е най-добре да си останат в миналото. И като изгорени мостове.
Пожелавам им мисленно успех. И дано Бог ги вразуми и промени откъм разум, добро и повече ненахалство.

It, s work.. If you work it!

Редактирано от Silence is the answer на 06.06.19 10:44.



Тема Re: Бързай бавно!нови [re: Silence is the answe]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано06.06.19 10:33



АА програмата изисква цял един живот бавна и качественна работа.

лежачка и нищонеправене.



Тема Re: Бързай бавно!нови [re: lipari]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано06.06.19 10:43







Тема Re: Бързай бавно!нови [re: lipari]  
Автор Silence is the answer (Serenity prayer)
Публикувано06.06.19 10:49



Прескачам те.
Идваш за заяждане ти. Ама вече съм друг.
Ще го осъзнаеш.

It, s work.. If you work it!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.