Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:18 26.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Колко струва справедливостта?  
Автор expat ()
Публикувано30.05.19 20:31



За колко бихте я купили?

Продали?



Тема Re: Колко струва справедливостта? [re: expat]  
Автор Rosemary ()
Публикувано30.05.19 22:49



Ако се купи или продаде, няма вече да е справедливост.
Така мисля.
Т.е. нито мога да я купя, нито ще искам да я продам.

Как изглежда животът е станало по-важно от самия живот. - DS


Тема Re: Колко струва справедливостта? [re: expat]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано31.05.19 00:59



сетих се за една приказка на Оскар Уайлд -
Рибарят и неговата душа,
той си задаваше тези въпроси за душата си.

:)



Тема Re: Колко струва справедливостта? [re: expat]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано31.05.19 10:38



Какво точно разбираш под справедливост и наистина ли смяташ, че нещо такова го има реално?!





Тема Ако [re: expat]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано31.05.19 11:18



дадеш пример, ще отговоря.
Така, на първо четене, ще кажа, че нито бих я купила, нито продала, но все пак, да не дава Господ свръхекстремна ситуация.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re: Колко струва справедливостта? [re: expat]  
Автор expat ()
Публикувано31.05.19 14:45



Живота по принцип е несправедлив. Въпроса е какво правите и неправите за да го направите малко по-справедлив. Какви усилия полагате, какви ресурси използвате? Или предпочитате да не нарушавате зоната си на комфорт, примирявате се с несправедливостта, защото не ви се занимава.

Причината за въпроса е, че ми писаха акт полицаите. Несправедлив, уж с малка глоба (10 лв) за да не се занимавам да го обжалвам. Ама нещо в мен прищрака и реших да се боря за справедливостта. Обжалвах. Процедурата ми струваше 300 лв и 4 дни занимавки. Съдията вчера ме попита: заслужава ли си за 10 лева да обжалвам. Моят отговор беше: Справедливостта не струва 10 лева, тя е безценна. Аз обжалвам за да възтържествува тя. Спечелих.

Повечето хора обаче през цялото време ме съветваха да не се занимавам за 10 лв. Да платя и да забравя.

Да, но когато системата е порочна, единственият начин да я тласнеш към промяна е да станеш дразнител. Да нарушиш собствената си зона на комфорт и да се бориш.



Тема Ясно! [re: expat]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано31.05.19 14:53



Е, аз съм като теб. Една дружка ми вика, че съм морален талибан

, щото цял живот си причинявам неприятности. В редките случаи, когато съм премълчала, е било то страх от собствения ми гняв.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Ясно! [re: crazymonkey-126377]  
Автор expat ()
Публикувано31.05.19 15:14



Най-интересният "психо" елемент беше, като давах сведения в полицията. Сложиха ме да седна на четирикрак стол с един счупен крак, а плота на масата, на която пишех не беше закрепен стабилно за долната и част с краката. Познайте как се пише четливо на карирани листи в тази ситуация.



Тема Re: Колко струва справедливостта? [re: expat]  
Автор Rosemary ()
Публикувано31.05.19 21:21



Постъпил си правилно, на твое място бих платила глобата, но само защото за мен 300 лв. са много пари.
Винаги се занимавам и боря с несправедливости. Докато ме обземе страх за собствения живот, и тогава се скатавам като мишка.

Как изглежда животът е станало по-важно от самия живот. - DS


Тема Re: Колко струва справедливостта? [re: expat]  
Автор Silence is the answer (Serenity prayer)
Публикувано01.06.19 06:30



Занимаваш се с обречена кауза,в неработеща система и прогнила държава.Аз лично-щях да платя тези 10 лв. Понеже кристално знам, че моя пример няма как да промени системата.
Една капка мед, не променя вкуса на каца с лайна!
Вчера имах гости. И стана въпрос точно за тази която ми помогна с работа в почистването преди. Че била направила много кофти коментар когато празнувахме конфирмацията на сина. Рекла докато пушели мъжете отвън до физкултурния салон-Дойдох при вас че много студена, хладна женска маса тази вечер, и не ми се стои на маса с толкова студени хора. Визирайки жена ми, балдъзата и другите от поканените жени от семействата.
Знаете ли защо я поканих все пак?
Заради БЛАГОДАРНОСТ, че ми помогна в тежък момент. Ама не е имало смисъл изобщо да идва, след като изобщо не и се е идвало. Насила нищо няма как да проработи.
Няма как да очакваш чудеса, когато си се осрала предварително към повечето на партито.
Казах им на нашите приятели-Ако не ставаше въпрос за уреждане с връзки, щях да ги съсипя просто.
Вестниците щяха да гръмнат. Нямаше да съм за пари, а заради справедливоста и моралът.
Заради това че няма как болен човек да изгонят да си тръгва. Понеже никъде в Норвегия по закон нямат право да кажат на болен да си отива да се регистрира сам на НАВ. Към бюрото по труда.
Няма смисъл да слушате хората. Наблюдавайте действията им.
Тази моя вече бивша позната.. Понеже занапред аз приключих с нея.. Иска не иска, ще си плати за всичко.
Действията и я застигат. Почва да зацепва как остава все по-сама и по-отцепена от хора и приятелски кръгове.
Понеже с двуличие, интригантство и фалш човек не стига далеч.
Ние си направихме човещинията. Да сме си чисти пред съвеста.
От там нататък, тя ще легне на каквото си е постлала.
Тази нощ отново не можах да спя.
Само след два часа ще ходя със спонсора ми на семинар за спонсори и ментори на АА.
Понеже той ми е фадер(ментор и спонсор), и изяви желание и аз да присъствам. Ще бъде към църква. Тъкмо идеален повод да си насроча час за изповед. При свещенник.
Имам адски много неприятни грешки и неща да призная.
Трябва да премина 5 стъпка.
4-та вече я направих. Анализа пред себе си.
Оставям Бог да подреди живота ми. Искам занапред аз да правя правилните, моралните и истинните неща и избори.
А кой каквото си прави, на себе си го прави. И кой на каквото си е постлал, на това ще легне.
Във всеки случай всеки един живот който е обречен на своеволие, фалш, лъжа, интрига и двуличие-няма как да е успешен.
Пък ако ще и да сме станали шефки с домогвания, лизане на задници и нагаждане.
Няма да има разминали се от съдбата и кармата.
Аз обаче избрах пътя на смирението и неотмъщението.
Бог си знае работата. Виждам че вече справедливостта и възмездието работят.
Видях го в очите и.
Притеснението, срама.. В същото време вирнатия нос, обидата и това че на всяка цена трябва да е права. Въпреки че е в каца от лайна и нейни си грешки.
За твоя случай с КАТ.. Какво да ти кажа?!
Една птичка пролет не прави. Отдавна вече се отказах да горя за да светя. На никого нищо не искам да доказвам.
Опитвам се да бъда щастлив за момента в единственното нещо в което успявам. Трезвенноста.
Очаква ме временна нова работа.
За месец-два.
Каквото стане. Ще дам най-доброто от себе си юли до към август средата.
Пък ако Бог е решил да продължа там, знам че ще ми помогне!
Нека бъде неговата воля.
Амин!

It, s work.. If you work it!

Редактирано от Silence is the answer на 01.06.19 07:12.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.