Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:51 26.09.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Колко струва справедливостта? [re: expat]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано01.06.19 12:54



Справедливостта съществува само в детските приказки. Нервните клетки не се възстановяват, и точно затова те нямат цена, защото не можеш да си ги купиш. Затова печелившото поведение е плащаш глобата и забравяш за нея. Мъдрите хора сами избират битките си. А емоционално незрелите "скачат" и най-дребната провокация - ма не било честно, ма той не мъ бил уважил, мъ аз сега ще му покажа кой съм аз ...





Тема Re: Колко струва справедливостта? [re: expat]  
Автор aiumi ()
Публикувано01.06.19 13:22



Справедливостта реално не съществува, освен, като дъвка зе егото :)))

Хеле пък идеята да я купиш или продадеш -
напълно несъвместима със самата идея за справедливост,
тук съм напълно съгласна с Роузи :)



Тема Re: Колко струва справедливостта? [re: lipari]  
Автор aiumi ()
Публикувано01.06.19 13:24



Ма що тъй с лошо,
човекът "дава хляб" на хората,
ти колко хляб раздаде?





Тема Re: Колко струва справедливостта? [re: expat]  
Автор Raffaa (член)
Публикувано01.06.19 15:01



Добре си направил.
Тя и справедливостта трябва да си тържествува от време на време.



Тема Re: Колко струва справедливостта? [re: Silence is the answe]  
Автор Alice is (Праскова)
Публикувано01.06.19 17:15



Семейството само по себе си е рутинно събитие в живота на всеки нормален човек, а не постижение! И доколкото си спомням си заминал вече женен и то подпомогнат от тъщата която вече се е била установила там.
Ако говорим за семейство, то би било постижение за тези 18г да си му осигурил хубава собствена къща с обзавеждане, пълна материална сигурност до степен жена ти да не работи а да се отдаде на приятни занимания, като някакво изкуство например. Детето ти да учи в престижно училище с твърдо намерение после да кандидатства висше. На това шапка бих свалила, дори в момента да си временно безработен.

Участието ти в АА също не е постижение! Обратното! Постижение би било да се справиш сам с алкохолизма си, без АА.

@}-,-`-


Тема Re: Колко струва справедливостта? [re: DarkSide]  
Автор Alice is (Праскова)
Публикувано01.06.19 17:29



Приблизително и аз така мисля. Отделеното време пари и скъсани нерви не си струват. Бих забравила и бих отделила това време за самоусъвършенстване или забавления. Вече ако несправедливостта е наистина голяма, тогава ще се боря!
Например изведнъж да се окаже по някаква схема апартаментът ми не е мой, а се води на име което нищо не ми говори.
Ако реша да се боря с несправедливи катаджии, ще наситя колата си със скрити hd камери и чувствителни микрофони. Отвън и отвътре. Като стане нещо такова после ще публикувам клипа на много места и на телевизии ще го пратя. На определени кадри ще направя специално зуум да му се видят неподдържаните жълти зъби на кретена.
и черното под ноктите докато ми държи книжката.



@}-,-`-

Тема Re: Колко струва справедливостта? [re: Alice is]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано01.06.19 18:02



Въпрос на пропорция и здрав смисъл ... с колко свободно време, пари и нерви трябва да разполагаш, за да можеш да поправиш всяка дразнеща те "несправедливост" ... примерно сутрин караш децата си на училище, по пътя виждаш как някой си хвърля фаса от колата, зарязваш това, че трябва да пристигнеш навреме в училището на децата и се юрваш да го гониш оня да му обясниш че така не трябва да се прави ... поемаш риска да не те "оценят" и да те пребият пред децата ти или дори убият в името на "справедливостга, щото така не се прави"



Тема Re: Колко струва справедливостта? [re: DarkSide]  
Автор aiumi ()
Публикувано01.06.19 18:29



В отговор на:

... с колко свободно време, пари и нерви трябва да разполагаш, за да можеш да поправиш всяка дразнеща те "несправедливост"




Така е, има един лаф на Махатма Ганди, който аз много харесвам:
"Бъди промяната, която искаш да видиш в света."
т.е.- ако искаш справедливост, бъде справедлив към хората около теб,
ако искаш хората да са усмихнати, бъди усмихнат,
ако искаш да са щедри - бъди щедър и т.н.
Реално имаш властта да промениш само един човек - себе си (и то в някакви граници).

и друго има, свързано с раздаването на справедливост:
"Око за око, и скоро целият свят ще ослепее". :)))



Тема Re: Колко струва справедливостта? [re: DarkSide]  
Автор Alice is (Праскова)
Публикувано01.06.19 18:35



Млади хора с деца не е уместно, но специално тук в Германия редовно виждам възрастни вероятно пенсионери да се натягат да правят забележки за подобни нарушения. Като се стига и до значителни и продължителни скандали на улицата с увеличаване броя на участващите актьори.
Най-честият случай- изхвърляне на боклук дори малка торбичка в контейнрите предназначени за съседите.

@}-,-`-


Тема Re: Колко струва справедливостта? [re: Alice is]  
Автор expat ()
Публикувано01.06.19 20:05



Няма нарушение. Никакво.

Спират ме пред Археологическият музей. Искат да се идентифицирам. Проверяват ме. И казват, че ще ми пишат акт. За какво - за нещо малко, по чл. 7, ал. 1 от ЗБЛД.

Чл. 7. (1) (Изм. - ДВ, бр. 82 от 2009 г.) Гражданите, притежатели на български лични документи, са длъжни да ги пазят от повреждане, унищожаване или загубване.

Пиша възражение в акта, че не съм съгласен и не съм си повредил, унищожил или загубил личната карта или друг личен документ.

Викат ме в полицията да дам обяснения в съботен ден. Притесних се да не ми счупят личната карта и при нотариус си заверих документ, че е цяла без повреди.

Писах обяснения.

И получих акт - умишлено виновно съм си счупил личната карта и ме глобяват 10 лв.

А личната карта си е цяла. С нея влезнах в полицейското управление. Можеха вместо да пишат обяснения да я снимат и да отменят акта.

Та в съда си показах, че личната ми карта е цяла и неповредена и акта отпадна.

Ако мине.

Не мина,




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.