Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:06 28.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Зависимост от телефон,форуми и писаненови  
Автор Silence is the answer (Serenity prayer)
Публикувано14.05.19 08:27



Аз имам и друг проблем.Пристрастеността си към форумите,писане,фейсбук,спортни сайтове и форуми там..изобщо това ДА НЕ ПИЕШ само не променя много нещата.Не работя особенно по емоционалната стабилност,както и това да внимавам да не се измества зависимоста.
Нямам много пари,така че шопахолик няма как да стана.Опазил ме Бог от хазарт.
По-добре че в писане избива изместването.
Но постоянното държане на телефона вече е проблем.
Пиша от компа в момента.Вчера реших-Всеки ден ще се старая,все по-малко да гледам телефона и фейсбук.
Само за днес,без телефон..или с минимална употреба.
Същото беше и с алкохола.
Малкото ставаше много.
Затова и многото ми теми и писане тук си е реално зависимост.


Вчера бях в голяма дупка,психологическа.Исках да поговоря с човек от АА.
Жена ми е много разстроена от това че съм пристрастен толкова към форуми,писане,телефон и пр.
Не съм тук и сега,а това е проблем вече.
Предполагам че по този начин бягам от многото проблеми.
Зависимоста се измести при мен.
Днес съм решил-няма да ползвам телефон.И изобщо е огранича ползването на телефон да е минимално.Както и писането по нета.

Имам час за котката за ваксина,а после ще ходя да взема дубликат на ключовете,че пак сина не си ги намира или е загубил неговите.
Вчера звънях на спонсора си от АА,и се случи нещо интересно.
Когато си мислих че аз съм в много тежко положение,се оказа че той днес няма да може да дойде на сбирка-понеже е настанен в болницата.
Не ми каза какво му е,но явно положението не е добре.Понеже и той ще минава магнитен резонанс,скенери и му правят кръвни изследвания.Спомена нещо за съсирек.
Днес ако е навит,като му звънна по-късно след като си оправя моите неща,ще отида с колата до болницата да му занеса малко сок,банани и нещо сладко и да го посетя.
Дължа му много.И ми е болно че не е добре.
Явно дългите години на пиене и при него си дават отражение.
Оказа се че когато си мислиш че си много зле,съдбата ясно ти показва че има и хора които са по-зле от теб.

Хора на които си много,адски много благодарен ,задължен и изпитваш искренно уважение и възхищение от тях.
Той направи много за мен в началото.Длъжен съм да отида.
И довечера на сбирка.

Намерих с кой да се срещна,с един който започна малко след мен на сбирките.
Ще се видим малко преди сбирката да си поговорим.
Но аз имам остра нужда да действам.Да се отърся от увисването в нищото,и да вървя всеки ден напред в търсенето на работа и да работя по програмата.
И в крайна сметка..ще се случи каквото Бог е рекъл за мен.
Няма как да го играя на господ повече.

Но няма и как да се заблуждавам.Че мога да стоя в неработещи неща за мен.
Жена ми ми рече-кофти че загуби работата,но поне вече ще мога да спя без кошмари,че правиш катастрофи и се обръщаш.
Тя имаше кошмари и безсъния,заради този камион и тази работа.
Аз и казах..питаш ли ме мен..как ми беше,заврян в тесни улици..на задна по 400 метра да пъпля без камера за отзад..и да се чудя кога и къде ще опре.И да треперя дали дете няма да се завре зад камиона.

Сега вече поне едно бреме по-малко отпадна.
Всяко зло..за добро!


It, s work.. If you work it!

Редактирано от Silence is the answer на 14.05.19 08:29.



Тема Re: Зависимост от телефон,форуми и писаненови [re: Silence is the answe]  
Автор Silence is the answer (Serenity prayer)
Публикувано14.05.19 08:36



"Ситуацията в работата ми бе изключително напрегната, нещата отиваха на зле. Едва успявах да преживявам, каквото и да правех. Внезапно ми се предостави нова възможност. Новата длъжност изискваше да се преместя в компания, известна с това, че наема и уволнява хора с лека ръка. Началната заплата щеше да бъде с една трета по-висока от тази, която получавах в момента. Старата ми работа бе източник на постоянни и силни грижи. Задушавах се и се разяждах от безпокойство и денем и нощем вече от месеци насам. Опитвах се да променя нещата в работата си – пишех доводи, оплаквания, исках да наложа своя начин на мислене. Добре, но заедно с мен работеха четиридесет човека. Не можех да ги променя всичките. И сега дойде тази оферта, за да направи нещата още по-сложни за мен. Не исках да се местя. Разкъсвах се между шанса да получавам голяма заплата и сигурността на вече утвърдената ми позиция. Между това да се преместя в непознат град и да изоставя новите си приятели. Всичко това не би се сторило кой знае колко голям проблем за някои. Но на мен ме беше достатъчно, за да ме изпрати при доктора с остри стомашни болки, да прекърши настроението ми и напълно да обърка живота ми. Най-накрая отидох при приятел. Каза ми: „Защо не опиташ една година да не правиш нищо?” Попитах го какво има предвид. Той ме посъветва да остана на досегашната си работа. Посъветва ме и да спра да се безпокоя дали печеля достатъчно или не. Просто да ходя всеки ден на работа, да се наслаждавам на лукса от липсата на безпокойство за положението ми, да приемам всеки ден такъв, какъвто дойде, да правя каквото е по силите ми за този ден, имайки предвид обстоятелствата – и така една година. Помисли за това. Една година без тревоги. По-хубаво от платен отпуск. Аз го послушах. Бях толкова изморен да се тревожа за тази отвратителна работа, че за мен стана удоволствие да ходя там ден за ден, без да се тревожа. С други думи, аз се предадох, но по един много здравословен начин. Настроението ми се подобри, а оттам и работата ми. В края на годината вече имах две повишения и заплатата ми също бе увеличавана на два пъти. След това се преместих в новата компания, като със старите ми колеги се разделихме с добри чувства. Това беше най-успешната година в моя живот. Научих на практика една истина: можеш да промениш единствено себе си и никой друг. Ако в края на годината не се усетиш достатъчно безгрижен, вземи си още една. На всеки един от нас ежедневно му се налага да извършва някаква дейност – в офис или в завод, в армията или пък вкъщи. Без значение къде. На никой от нас не му се налага да разбира Бог или нещата, които са извън контрола ни. Трябва да си доставим удоволствието и лукса на безгрижието. Всеки от нас може да се справи само в един ден и всеки един от нас трябва да опита това в работата си, в семейството си. Не ни се налага да поправяме света или да разбираме неразбираемото. Просто трябва да спрем да се месим в работата на Бог. И моето мнение е, че когато спрем да се бъркаме в делата Му и спрем да се тревожим, тогава оставяме волята и живота си в ръцете на Бог (Доброто) както Го разбираме (или не Го разбираме)."
Сан Хосе, Калифорния


Откъс от книгата -Повярвахме.
Постнах го по фейсбук,като премахнах нещата за АА и алкохолизма.
Но си е много мъдра случка.
Понякога човек е по-добре да има прогнозирано лошо,отколкото неясно добро.
Но много зависи,дали е достъатъчно добро и поносимо лошото.
Е,при мен относно здравето,не ставаше в почистването.
Наведе ме на мисълта вчера,че може би трябваше да се мъча още пряко сили в почистването.Но пък няма и как да работиш на място,където всеки път като си болен,вече не им трябваш.
Така че...всичко е много относително.



It, s work.. If you work it!


Тема Re: Зависимост от телефон,форуми и писаненови [re: Silence is the answe]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано14.05.19 09:18



Първа стъпка - животът ми е тотално извън контрол и нещата ми вървят от зле на по-зле. Нямам сила да се спрaвя. Запълвам си времето с глупости вместо да се захвана с разчистването на боклуците в съзнанието си. Имам нужда от външна помощ, но все си намирам оправдания да не я търся. Самозалъгвам се че правя нещо, докато всъщност не правя нищо и само чакам кога няма да издържа повече на напрежението и ще се върна обратно към бутилката, защото аз друг начин за решаване на проблемите не знам и не си давам труд да науча.



Тема Re: Зависимост от телефон,форуми и писаненови [re: DarkSide]  
Автор Silence is the answer (Serenity prayer)
Публикувано14.05.19 09:28



Каквото и да се случи,няма да се върна към бутилката.А ще се върна към сбирките.
Виж сега,правя каквото мога в момента.Но дори и то да не е чак толкова много,все пак е по-правилно отколкото когато пиех и вечно целия свят ми беше крив.
Научих много ценни неща в АА.
Стъпките до 4 съм ги преминал.Ясно съм осъзнал че живота ми е неуправляем,но е много по-управляем от преди реално.
Работата за момента може да почака.Ще трябва да стана психически и емоционално стабилен.
С разходки,упражнения и заетост в неща,за да не вися в нета и на телефона.
Висшата сила,саъм я намерил.Явно все още изпитвам трудности да оставя нещата на Бог,понеже все още се боря с това и онова..по моя начин.
Но все повече осъзнавам че ни един косъм не мога да направя черен или бял,без божията помощ.
Разбрах ясните цели на БОГ-Не е за мен шофирането на камиони за сладолед,Бог ми спести по-голямо зло.
При мисълта за блъснат човек,обърнат камион, ,затвор или отнета книжка-по-добре е да не работя там.
Бог ме предпази и от почистването.Направи така че най-безболезнено да приключа там.Щом болестта ми е проблем за фирмата.А и повярвай ми,никой не изгаря от желание да мие кенефи.Никой не е в тези фирми от хубаво,там.Но това си е техен проблем.Щом не им се учи норвежки,и не искат промяна.
Щом не ме искаха,си тръгнах!
Няма смисъл да си губя времето в неработещи за мен неща.
Рано или късно,нещата ще се подредят при мен.
На никой нищо не искам да доказвам,освен на себе си.
И не държа на всяка цена да успея в това или онова.Не ми трябва този стрес вече.
Искам само щастие чрез трезвенност.Днес и сега.

Другото ще се подреди,когато аз се подредя вътрешно и се стабилизирам психически и емоционално най-вече.
Уроци...уроци...

It, s work.. If you work it!

Редактирано от Silence is the answer на 14.05.19 09:32.



Тема Re: Зависимост от телефон,форуми и писаненови [re: Silence is the answe]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано14.05.19 09:41



Рано или късно,нещата ще се подредят при мен.

Това ти разсъждение показва че още не си направил първата стъпка. Слез на земята! Няма да се подредят "нещата ти", защото чергата ти от години гори, а ти продължаваш да се помайваш с надеждата че Бог ще те уреди с лек и приятен живот. Бог няма да си мръдне пръста за тебе докато не те види упорито и съвестно да работиш на 100 пр. по възстановяването ти. Ти в момента работиш на 0 пр.



Тема Re: Зависимост от телефон,форуми и писаненови [re: Silence is the answe]  
Автор Human form ()
Публикувано14.05.19 10:13



Като те чета, се сещам за героя на Любиша Самарджич от Горещ вятър-Боривое Шурдилович.И той така, какво ли не пробва като професии и накрая , съвесем случайно, разбра, че е изкусен фризьор.Но премина през какво ли не.Даже случайно го биха на един мач !





Тема Re: Зависимост от телефон,форуми и писаненови [re: DarkSide]  
Автор Silence is the answer (Serenity prayer)
Публикувано14.05.19 14:02



Не е на 0 процента.Понеже щях отдавна да съм пиян.Съгласен съм с теб че не работя както трябва,но не означава ч нищо не съм направил по въпроса.Не е зле да бъдеш обективен все пак,колкото и да е труден напредъка ми.Тръгвам на сбирки пак.Ще търся работа и варианти,ще ходя на разходки,ще се опитам да раздвижа това болно и схванато тяло.
Ще направя каквото мога и е по силите ми.
Дали ще се получат нещата,не знам.Нямам готови отговори.
Не ме интересуват другите,искам аз да бъда що -годе добре.Никога не съм бил кариерист и максималист.
Бях перфекционист преди,занапред не искам да бъда.
Перфекционизма е крайно вреден за мен и алкохолизма ми.
Води ме до стари шаблони на яд,отричане,дразнене и пиене.
Само аз си знам какво съм преживял.Ясно е че бог в кошара не вкарва,но е повече и от ясно за мен че насила хубост не става.
Така че няма да се мъча неистово в неща в които нямам успех.Пробвам веднъж,дваж..ако ли не-следващото.
Това с упорития труд сме го чували.
Нямам тяло и физика за упорит труд.
А да си призная-интелект чак толкова нямам,твърде тъп съм за да стана висшист и лауреат.
Ако съм имал сила в ученето,то тя щеше да се прояви още на младини.
Твърде късно е да тръгвам да ставам дописник на статии и журналист например.Понеже там ми е силата,в писането.
А и да си преизная,пристрастен съм.Имам си мнения.
В общи линии е това.
Ако може да помагам на хората нещо към медицина,разни звена за помощ към зависими,болни,стари хора..хубаво.
Но пък нямам силна психика.Доста съпреживявам болката.
Не ми понася,твърде много болка имам в живота.
За шофиране се видя че явно не ставам.
Нямам кой знае какви опции.
Откога приказвам че искам работа в техическа верига или изобщо в бранша,явно е глас в пустиня.
Казал съм го 50 пъти на бюрото по труда сигурно.Или за вериги кранителни стоки.
Не било лесно да ми помогнат в тази насока.
Еми,за бетон не ставам.
С техническо образование съм все пак.
Нямам сили за почистващия бранш.



It, s work.. If you work it!


Тема Re: Зависимост от телефон,форуми и писаненови [re: Human form]  
Автор Silence is the answer (Serenity prayer)
Публикувано14.05.19 14:14



Не съм го гледал филма.
Може да ти е смешно,но на мен изобщо не ми е смешно.
От малък страдам в разбито семействоп с пияница и алкохолик баща.Самият аз съм зависим.
Не е извинение това,но кръвта вода не става.
И няма как да си избираш родата и родителите.
Има обаче една единственна опция-да не бъдеш като тях.
Да не повтаряш техните грешки.

В програмата ясно е казано-Ние не се стремим към духовно съвършенство,а по-скоро към духовно израстване.
Винаги съм бил духовен човек,обичащ мистерии,загадки,философски и езотерични книги.Източни и всякакви.
Винаги съм приоритирал това какъв искам аз да бъда като човек,не толкова като професия или кой какво ще каже за мен.
Правил съм огромни грешки в живота си,време е най-после и нещо добро да дойде в живота ми.
Знам че без труд нищо не става.Не съм се отказал да се боря,но не и на всяка цена вече.
Нямам генерално психика и сили за наглеци и кръвопийци работодатели.
Колкото и вече да не си ги слагам нещата,те са прекалено натрупани и наслоени в душата и психиката ми.
А да си го кажем-Капиталиста-за него няма хора,чуства,морал и съпричастност.
При него само финикийските знаци важат.
Аз от месомелачкли нужда нямам.
Не държа да ме уважават,държа да не ме чанчат.

Това е.
Ако ще да ме псува от сутрин до вечер,но да е щадящо за мен.
Понеже тези с лукавите усмивки ги знаем.
Не можеш да се качиш на рейса за вкъщи от тичане..
Който потен пие вода всеки ден,знае за какво иде реч.



It, s work.. If you work it!


Тема Re: Зависимост от телефон,форуми и писаненови [re: Silence is the answe]  
Автор FlLERO99 (Russian ELINT)
Публикувано14.05.19 14:23



Аз лично на интернет зависимостта гледам като нещо положително стига да се четат и пишат важни и интересни неща, а не глупости.Животът ми в реала ми се струва сив, скучен и еднообразен, понякога с досадни задължения.



Тема Re: Зависимост от телефон,форуми и писаненови [re: DarkSide]  
Автор Silence is the answer (Serenity prayer)
Публикувано14.05.19 14:29



0 процента означават пиене всеки ден.
Аз не съм пил от великден,разпети петък на 2018 година.
Може да не е много,но не е и малко.Само аз си знам колко ми е било тежко през тази повече от година.Когато накъдето и да погледнеш,виждаш задънени улици,болести,пречки и проблеми.
Нито със здравето сме добре всички,един господ знае със сина и главата му..кой знае как ще е..изобщо се стремим да игнорираме тези мисли,макар и вътрешно те да висят като дамоклиев меч над главите ни.
Всеки ден нещо под лъжичката ме гложди.Едно или друго.И постояно,по 50 пъти на ден и отгоре си казвам на глас неща от голямата книга..че САМО ОТ БОГ ЗАВИСИ,И БОГ ЗНАЕ..
Моля се на този Бог както го разбирам само за три неща-Здраве,работа и възможност за стабилен доход,както и мир и любов в къщи.
Повярвай ми,за пари и милиони не му се моля.
Мина времето когато си мислих че еднаквите числа които виждах са повик за тото и шанс от лотария.


Днес теглейки котката при ветеринаря..като показа цифрите 6,66 на кантара..какво да си помисля?!


It, s work.. If you work it!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.