Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:52 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Ортодоксалност и тесногръдие..нови  
Автор Silence is the answer (Serenity prayer)
Публикувано13.05.19 14:56



....само вярата ще ви спаси!
И добротата на сърцето ви!
Не религията,не целуването на мръсни от чикии ръце на попове,и разни монаси-педали.
Не пропагандата колко лоша е норвежката система,и как ли не всяко второ дете е отнето от барневерна.
Аз живея тук,жена ми е в система..и да има случаи,не са това което се представя в бг пресата.
Напоследък гледам един брадат..поп ли е,какъв е ..не знам,ама много се беше разпенил да обяснява колко зле е в Норвегия.И как едва ли не отнемането на деца е бизнес.И целенасочена политика.
Колкото повече такива статии има,да знаете че ще има и контрапункт.
Истината е винаги по средата!
Мой добър приятел вече е поел отговорност да публикува публични постове по фейса и блогове..относно (лошата) Норвегия.
И как той и трите му деца си живеят много добре в Норвегия.Без никакъв проблем.
Напоследък ми писна от разни разбирачи по нета във България,относно Норвегия и барневерна.
Имаме си много наум тук,и аз донякъде в частност.Но досега проблем не съм имал аз поне.Взел съм необходимите мерки,за да няма.Не пия,и се държа нормално.
Тук излезна една статистика-Че норвежците са забелязали че на децата от източния
бивш блок без да се споменават държави,зъбите им са доста развалени.

И това донякъде повдига в тях въпроси..защо?
А и оттам има вече опити да се разбере с подпитвания каква е причината.
На което нашите разбирачи от екс- комитата отговарят доста бурно-че не е тяхна работа.Не било работа на норвежците.
Знам за случаи с рускини,разни косоварки,румънки и пр..че са отреагирали бурно.
Та..явно ПРОБЛЕМИТЕ НИЕ САМИ СИ ГИ СЪЗДАВАМЕ.
На партито в събота овършаха света децата.Натъпкаха се с бонбони и сладко до пръсване,омазаха цял физкултурен салон.
Как една българка не видях да си вдигне дупето от стола,и да направи забележка на детото си.За падащи топки върху масите,за омазване..на бившата шефка много грозно впечатление ми направи дъщеря и.Че изпообра всички декоративни цветя от масата,и си ги взе в колата им за в къщи.
От баща и майка и-никаква реакция.
Каквото посееш,това ще пожънеш.

Създават нагли деца.
Понеже не могат копче да им кажат,сакън да не им счупят хатъра.
Ние нашето дете сме го научили на възпитание.
Ако ще да изглежда свит и плах.
По-добре така,отколкото да отгледам нагло бичме.
Ето ви нещо от бг църквата-



Оставям коментарите и преценките на вас.Затова сме все много аслани,а накрая посрани!
Мое лично мнение.


It, s work.. If you work it!


Тема Re: Ортодоксалност и тесногръдие..нови [re: Silence is the answe]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано13.05.19 15:02



В какво се изразява тесногръдието на ортодоксалността, не че знам какво е ортодоксалност, аз религиозен невежа.



Тема Re: Ортодоксалност и тесногръдие..нови [re: Silence is the answe]  
Автор Silence is the answer (Serenity prayer)
Публикувано13.05.19 15:06





Не че изобщо обичам католицизма,но пък и нашите счупват тъпомера.
Като свалят златните кръстове,ролексите,слезнат от лимузините и се смирят-тогава нека хвърлят първия камък.




Ето го издуханяка,откачалка някаква.
Нека ми дойде на гости с децата си,ако има такива.
И да види колко зле е тук.
Имам чуството че цяла България се е превърнала на бяла стая.
Пуснах със закачка-бъзик една емигрантска песен на българите на партито-Не съм избягал..на Камен воденичаров.
Не им стана много приятно.
Е,да де..ама избягахме.


It, s work.. If you work it!


Тема Re: Ортодоксалност и тесногръдие..нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Silence is the answer (Serenity prayer)
Публикувано13.05.19 15:14



Ами ,в това че нашата църква не търпи никакви различия.Ако не са по канона,са от сатаната..протестански,лютерански,католически,сектантски и пр.
Това с папата си беше настройване на народа против папата.
Начетох се на какви ли не мнения против папата.
Каква част от Европа сме изобщо?
За никъде не сме.
Живеем във въздуха между големия брат,Пути,чалгата и уж се мислим за европейци.И всички други мангали са за към анадола.
Ходим на църкви,палим свещи от куртоазия..пък толерираме негласно шамарите зад врата с възпитателна цел,подритване на кучета и котки,дреме ни на оная работа за инвалидите и болните..и ония гнусните дългокоси наркомани.
Ние бърлгарите сме някакви шизофреници.
Вчужбино още по-ярко контрастират тези неща.
Чувал съм от норвежци,че са били учудени от расизма на някой българи.Смятащи араби за цигани,и негрите за мънкита.
Не могат да го асимилират.



It, s work.. If you work it!


Тема Re: Ортодоксалност и тесногръдие..нови [re: Silence is the answe]  
Автор Israel Thornstein (либиец)
Публикувано13.05.19 15:19



> Ами ,в това че нашата църква не търпи никакви различия.Ако не са по канона,са от сатаната..протестански,лютерански,католически,сектантски и пр.

Ами това трябва да е от комплексарщина. Всъщност какво знам аз - аз никога през живота си не съм си имал работа когото и да било от БПЦ.

בַּעַל זְבוּב


Тема Re: Ортодоксалност и тесногръдие..нови [re: Silence is the answe]  
Автор vida1929 ()
Публикувано13.05.19 15:36



В Пловдив по улиците са разлепени листовки със следния текст:

Да спрем норвежкия Барневернет да сграбчи и нашите деца под прикритието на Стратегия за детето 2019-2030 !
Стратегията е финансирана от Норвежкия финансов механизъм, по който България взима 1 милиард 253 милиона Евро на траншове от 2014 до 2021 г.
Ако бъде приета Стратегия за детето 2019-2030 в близките няколко години ще бъдат
направени редица промени в законодателството на България.
Ще бъде приет нов Закон за детето, за да може да обслужва Стратегията. Държавата иска НПО-та, социални служби иадминистративни чиновници да имат повече права от родителите спрямо децата им!
Държавата смята, че възпитанието е нейна функция.
Държавата смята, че самотните майки и бащи не могат да се грижат за децата си.
Държавата смята, че ако не осигурим достатъчна жилищна площ и отделна стая на детето си, ние не сме добри родители и нямаме капацитет!
Държавата смята, че ако живеем с нашите родители и детето в едно жилище, то е пренаселено!
Държавата иска да ограмотява сексуално децата ни от първи клас!

Стратегията пропагандира и насърчава АНОНИМНОТО ДОНОСНИЧЕСТВО, както е било през социализма. Така всеки може да подаде сигнал анонимно срещу вас до властите и вие ще сте виновен по презумпция. Детето ви ще бъде настанено в приемно семейство, до доказване на Вашата компетентност да бъдете родители! В Норвегия дават деца и на хомосексуални приемни родители.

Държавата иска да създаде и електронни досиета на всички деца без изключение, което отново е препратка към ерата на социализма с досиетата на неудобните за властта. Тотален контрол!
и накрая са дадени сайтовете на :
Портал за обществени консултации към Министерски съвет,
ДАЗД, Норвежки финансов механизъм,
Фейсбук група Не на Стратегия за детето !

Не знам какво да мисля, информацията е много объркваща.

---
В кулминацията на болестта деструктивните сили се превръщат в оздравителни.

Редактирано от vida1929 на 13.05.19 15:37.



Тема Re: Ортодоксалност и тесногръдие..нови [re: Silence is the answe]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано13.05.19 16:27



Нелепо ми е профан по религиозните въпроси като теб (какъвто съм и аз) да дава експертиза за поведение и здравословно състояние на отделни индивиди на база религиозната им принадлежност. Виждайки колко ти си наясно с ортодокса, като как ти хрумна че другите, чието поведение не одобряваш, трябва да бъдат отделени от теб та да те не срамят посредством набеждаването им в ортодоксалност?!? Не ти ли мина през акъла че и те са същите ортодоксални профани като теб и мен?

Редактирано от h1685614@trbvm.com на 13.05.19 16:28.



Тема Re:нови [re: Silence is the answe]  
Автор expat ()
Публикувано13.05.19 16:50



Когато хората говорят за неща, от които не разбират, обикновено олекват.



Тема Re: Ортодоксалност и тесногръдие..нови [re: Israel Thornstein]  
Автор Silence is the answer (Serenity prayer)
Публикувано13.05.19 17:41



И по-добре.



It, s work.. If you work it!


Тема Re: Ортодоксалност и тесногръдие..нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Silence is the answer (Serenity prayer)
Публикувано13.05.19 17:42



Аз не съм религиозен изобщо.

It, s work.. If you work it!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.