Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:37 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Дарксайд е прав..  
Автор Silence is the answer (Serenity prayer)
Публикувано11.05.19 06:21



.. За това че в момента съм прекалено разклатен физически и психически за нова работа.
Два дни подреждаме за конфирмашион, спал съм 4 часа тази нощ с болки и въртене. И жена ми и тя ту на дивана в хола, ту на леглото. Не си намира място и тя от схващания и болки. Вчера от 8 -20 приготвяне, готвене, подреждане на зала.. Днес имаме още неща да доизкусуряваме.
Още малко украси, салати и торти.
Хубаво че поне баджанака и балдъзата взеха мръвките на скарата да изпечат у тях. Да помогнат малко.
Ще бъде днес още един скапащ ден.
Презентация с проектор и клип ще правя, написал съм стихотворение с пожелания към детето.
Отделно седмица наред музики оправям, файлове и мп3ки.
Вчера закачих и още една концертна колона към моята с кариокето.


Нека да е жив и здрав сина ни. Затова го правим.
Иначе едва ли щяхме да се навием.
Един вид почерпка и"курбан " даваме. С мисъл нищо да няма серизно в главата и здравето му да е наред.
Аз обаче нямам сили. Не мога просто вчера.В 20 вечерта просто грохнах и блокирах. Взех да изпускам ножици, неща.. По украсите.
Истината е, че още от случая с кръста и после с проблемите в болницата, от тогава чуствам слабост в отганизма. Схващанията и болките си ги имам още от работата по почистването. От миналата година.
Но ми липсва енергия. Генерално.
Кръвното го свалям с хапчета, тромбози нямам сега.. Но явно имам нещо с бъбреците или далака. За капак все повече стават уж здравсловните лимфони по тялото ми. Така и лекаря не ме прати на кожен и за изследвания за това. Имам ТБК лимфаденит прекаран в казармата още навремето.
Тъпата болка в долната част на кръста е постоянна.
Не знам.. Масажи ли, гимнастика ли.. Ще опитам да започна по активни дни като цяло. Другата седмица.
Но имам някаква обща слабост в организма. Отделно когато се стресирам на моменти, просто чуствам че изгарям вътрешно от пренапрежение.
Не са някакви панически атаки, но съм много разконцентриран и разсеян напоскедък. Убягват ми неща, много забравям, не проследявам.
И колкото стреса ми идва в повече покрай многото проблеми напоследък, толкова по-често просто блокирам и изключвам в стресови ситуации. И просто не мога да взема решения.
Много ми се насъбра. И ни се насъбра реално.
На моменти всичкото ме затрупва. Все не остава време за сбирки.
От ангажименти напоследък.
След конфирмашьона почваме пък тичане по лекари. Първо за детето, после мои часове за кардио и за дробове лекари. За черен дроб, жлъчка и пр.
А за сина-ЕМР и отделно нещо с електроди на главата ще му следят мозъчната активност.

It, s work.. If you work it!

Редактирано от Silence is the answer на 11.05.19 06:26.



Тема Re: Дарксайд е прав..нови [re: Silence is the answe]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано11.05.19 07:15



едно време се чудех на бабите пред блока какво толкова намират да си говорят всеки божи ден с часове.
няколко пъти като приседнах от любопитство - разбрах.
темите ти - все едно те са ги писали.





Тема Re: Дарксайд е прав..нови [re: Silence is the answe]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано11.05.19 07:26



честно казано, не мога да те разбера, чергата ви гори от двата края, вие тържество дигате с последните си пари и последните си капчици сили





Тема Re: Дарксайд е прав..нови [re: DarkSide]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано11.05.19 08:22



ми на тях затова им гори чергата - щото не са способни за 5 пари да си направят сметката.



Тема Re: Дарксайд е прав..нови [re: Silence is the answe]  
Автор Israel Thornstein (либиец)
Публикувано11.05.19 17:29



> Два дни подреждаме за конфирмашион

какво е това конфармашион?

בַּעַל זְבוּב


Тема Re: Дарксайд е прав..нови [re: Israel Thornstein]  
Автор Alice is (Праскова)
Публикувано11.05.19 18:07



И аз се зачудих, но не посмях първа да питам да не ме сметнете за много проста



@}-,-`-

Тема Re: Дарксайд е прав..нови [re: Alice is]  
Автор Nuke Dukem (good)
Публикувано11.05.19 23:15



Има предвид "конфърмейшън", потвърждение.

Впрочем ето една задачка-закачка от днес:

Когато баща ми е бил на 28, аз съм бил само на 4. Сега той е четири пъти по-възрастен от мен. На колко години съм?





Тема Re: Дарксайд е прав..нови [re: Alice is]  
Автор Israel Thornstein (либиец)
Публикувано11.05.19 23:31



според мен е норвежкия аналог на еврейския бар мицва. Ако беше евреин щях да изокам едно Мазел Тов.

Редактирано от Israel Thornstein на 11.05.19 23:33.



Тема Re: Дарксайд е прав..нови [re: lipari]  
Автор Silence is the answer (Serenity prayer)
Публикувано13.05.19 08:43



Направо ти благодаря за загриженоста.След три дни препускане,съм като труп буквално.
Така и никой не изяви желание да ни помогне с каквото и да е,но се справихме.
Виж,ще ти кажа само едно-Аз ще се справя.Напук на живота и на всичко.Напук на здравословните проблеми.Днес едвам стоя от преумора,но ще отида на разходка.
След срещата ми с бюрото по труда.
Не съм чел все още другите коментари,но съм сигурен-никой не се е изказал като теб.
И ще ти кажа защо-Понеже хората имат някаква душевност,добрина и възпитание.
Не знам,що за хора са били родителите ти,да не те научат на грам емпатия към себеподобния.
Аз може и да имах баща морук и алкохолик..ама не съм като него.

It, s work.. If you work it!

Редактирано от Silence is the answer на 13.05.19 08:44.



Тема Re: Дарксайд е прав..нови [re: DarkSide]  
Автор Silence is the answer (Serenity prayer)
Публикувано13.05.19 08:54



Ами,направихме каквото преценихме за правилно.Детето се почуства гордо и оценено.
Почуства се за малко добре.На фона на всичкото лошо.
Благодаря ти,че все пак имаш възпитание.И не си направил изказване като Липари по-горе.Аз и казах каквото мисля за нея.
Чергата ни гори от много години,не от вчера или днес.И в тези моменти,виждаш кой кой е.И в такива момемнти разбираш кой е на място,кой само за маса,и кой за нищо не става.
Бившата ми шефка дойде с мъжа си,но се виждаше че го е направила дежурно.Не с особенно желание стоеше по масите.
А защо ли?
Понеже успя да се сджавка и скара с повечето които бяха поканени на тържеството.
Кой каквото сам си го направи,никой не може да му го причини.
И мисля че гузният и поглед казваше всичко просто.
Някакси се напъваше да присъства тялом на партито,ама духом беше като срината.
Така става когато искаш да си вечно прав,и да си център на вселената.
В дебелата голяма книга всичко е описано.
А може и да е чула неща относно нея от мен и някой от другите на партото.
Аз ако съм казал неща,са били 100 процентова истина.
Когато решиш да си играйкаш с хората,да ги обиждаш..и после да ги прегръщаш сякаш нищо не е било..не става.
Двуличието и интригантството водят до това.
Аз съм си чист пред съвеста,отчетох се с благодарственност към нея и изобщо всички на партито.Направихме дълга презентация с видео,реч на жена ми и мое стихотворение подарък към сина.
Успя детето да си събере близо 20 000 кр от всичките семейства които бяхме поканили.
Бяха щедри хората,живи и здрави да са.


Ако е умен..му казах,поне едно 10 000 сега ще ги задели за курсове по шофьорска книжка.И с времето като поработва летата и ние му помгаме дал господ,ще си изкара книжка.
Понеже книжката отваря врати и за работа.
Не да се гърби да тича по почистване и в ресторанти като мен.
Здравословно съм като труп днес от преумора след оправянето на целия хаос,но важното е че с жена ми се чустваме удовлетворени.


It, s work.. If you work it!

Редактирано от Silence is the answer на 13.05.19 08:59.



Тема Re: Дарксайд е прав..нови [re: lipari]  
Автор Silence is the answer (Serenity prayer)
Публикувано13.05.19 09:02



Знаеш ли,ние сметката си я правим,ама с теб няма смисъл изобщо да разговарям.
Цената на отношението ти към мен,си е за твоя сметка.
Емоционално няма да ме въвлечеш в шантажите ти.
Отивай да шантажираш някой друг.

Тази която много действаше с двуличие,шантажи ..приказки зад гърба на хората и после прегръдки с тях сякаш нищо не е било..тая същата гледаше като насрана на партито.
Такъв гузен поглед не бях срещал наскоро.
И в същото време някакъв вътрешен яд,че явно е чула приказки по неин адрес.
Ами рано или късно каквото даваш,това и получаваш.
Няма разминаване.

Аз я поканих..ама ако аз бях на нейно място така да съм се осрал към една голяма част от хората на това парти,изобщо нямаше да си правя труда да идвам.
Мъжът и с мазни усмивки и приказки се опитваше малко да замаже явно положението.
Макар и да осъзнаваше ясно в какви лайна са се насадили.
И ако аз по това време си мълчах,когато и тя на моменти се отнесе кофти към мен в работен план..понеже ми беше шефка,другите към които направи мизерии не и мълчаха.
Беше грешка може би да я каним,макар и хората да не показваха с нищо че и се сърдиха.
Тя самата осъзнаваше колко яко се е ушоборила до ушите в лайна.
И това че имаш,че си достигнала ниво и положение,на тези хора които беше наранила..изобщо не им пукаше,и и показаха ясно един след друг какво мислят за нея.Понеже никой от тях не зависеше от нея.Когато помагаш,би трябвало да го правиш от добро сърце.Не после жда си го взимаш с лихвите.
Единственно аз не бях в позиция да и кажа нищо,заради работни взаиомоотношения.
Изброих ги..ами то почти нямаше семейство на партито,кето да не е имало конфликт с нея.Важното е че показах благодарност все пак,понеже ми помогна в труден момент.
Плаща си сметката тя в момента.И колкото и да вири нос и да гледа като зомби на моменти,вината си е изцяло нейна.
Някои хора не са научени да губят,да се признават за победени,и не са научени да си плащат сметката в живота.
Сега научава нещата по трудния начин.





It, s work.. If you work it!

Редактирано от Silence is the answer на 13.05.19 09:14.



Тема Re: Дарксайд е прав..нови [re: Israel Thornstein]  
Автор Silence is the answer (Serenity prayer)
Публикувано13.05.19 09:19



Тук в Норвегия си заверяват обета към бог когато станат на 15 години.
Един вид кръщене с ходене по църкви,слушане на молитви в продължение на месеци..макар да не е задължително,и така приемат христовата вяра.Норвежците не признават кръщенетата като бебета.Понеже детето не е с акъла си да каже да и да признае Бог само.
Затова и го правят когато детото е порастнало и има ум и разум истински да се покръсти.А не родителите му да го кръщават.

It, s work.. If you work it!


Тема Re: Дарксайд е прав..нови [re: Israel Thornstein]  
Автор Silence is the answer (Serenity prayer)
Публикувано13.05.19 09:20




Линк на английски.

It, s work.. If you work it!


Тема Re: Дарксайд е прав..нови [re: Silence is the answe]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано13.05.19 12:17



Не знаех че хората давали пари. Моите деца бяха в нерелигиозно училище и при нас нямаше такива неща.



Тема Re: Дарксайд е прав..нови [re: DarkSide]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано13.05.19 12:55



Това нещо с конфирмацията съм го чувал и в щатите. Не съм сигурен коя секта го изповядваше, мисля че баптистите.



Тема Re: Дарксайд е прав..нови [re: Silence is the answe]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано13.05.19 14:00



Не съм чел все още другите коментари,но съм сигурен-никой не се е изказал като теб.
в някаква степен ти разказваш повествователно, винаги с безкрайни подробности
вероятно и това е имала предвид в отговора й към теб и съпоставката с бабите
то е като да четеш книга заради това, което се случва. нещо като на ниво сериал... или да четеш повече заради стила и начина на изказ, някакви неочаквани обрати и идеи или анализи на ситуации... не бих могла добре да го обясня...
твоят стил на споделяне е точно повествование
както дете би разказало как е минал деня му "станах сутринта, измих се, отидох на училище, този и този се сбиха, еди кой си беше без домашна, госпожата имаше бримка на чорапогащника, уморих се да се чудя от какво"


има хора до старините си разказват по този начин "от игла до конец", за да е ясно за останалите каква е ситуацията
и кварталните баби се опитват да правят внушения, както теб в някои случаи



Тема Re: Дарксайд е прав..нови [re: holi_day]  
Автор Silence is the answer (Serenity prayer)
Публикувано13.05.19 14:23



Разходката ми се отрази добре.Сега започвам упражнения с топка за кръста.

It, s work.. If you work it!


Тема Re: Дарксайд е прав..нови [re: DarkSide]  
Автор Silence is the answer (Serenity prayer)
Публикувано13.05.19 14:25



По принцип са такива традициите тук.Някои деца на сина от класа са събрали по 30 000 и нагоре в крони.
Но ние нямаме такива богати норвежки роднини и дълга рода.


Затова поканихме приятели.

It, s work.. If you work it!


Тема Re: Дарксайд е прав..нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Silence is the answer (Serenity prayer)
Публикувано13.05.19 14:33



В Норвегия си е нещо нормално.
Отделно че тук няма нещо като СЕКТА определение.Либерални са към всички религии.
Например Свидетели на Йехова тук не се водят за секта.
Което страшно ме озадачаваше навремето.
Нямаше никакви грозни реакции на норвежци към костюмираните пастори и продавачи на библии.
Всичко това може да те накара да се замислиш фундаментално,колко тесногръда и нелиберална е нашата църква по принцип.
На моменти се замислям,дали ортодокса не секта реално.

Понеже ортодокса тук не се слави с особенно добра слава.Може би заради фанатичната донякъде руска църква и доктрина.
Имаше случаи на рускини да правят забележка за облеклото на българки в една църква тук.И затова че нямали забрадки.
При тези думи нашите чалга кифли бяха много покъртени.


Изобщо..не сме правили конфирмашьона заради някаква религиозност.
Или заради разни порядки и обреди.
А да не се чуства детето че не е вътре в нещата.
На мен не ми трябва църква да се моля.
Направих си 1 час разходка до една вода и езеро.И там мълчаливо се помолих на Бог за успех,спокойствие и здраве.Докато гледах как един възрастен човек хранеше с любов патките.
Наснимах ги.
И ги качих по фейса.


It, s work.. If you work it!


Тема Re: Дарксайд е прав..нови [re: Silence is the answe]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано13.05.19 14:50



е, важното е че дандании те са минали и не си поддал на изкушението ... интересно все пак, никой ли не те попита защо не пиеш?



Тема Re: Дарксайд е прав..нови [re: DarkSide]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано13.05.19 19:51



ми...цигания. тези нито са протестанти, нито дори религиозни, ама що да не направят некъв панаир, че детето да събере пари.



помниш ли едно време новобранските вечери, пък абитуриентските балове преди това? прайш нещо като циганска сватба с куца и сакато, набутваш се със заеми, ако трябва, ама лапето обира там някакви пари, пък и какво ще кажат хората.



Тема Re: Дарксайд е прав..нови [re: Silence is the answe]  
Автор Alice is (Праскова)
Публикувано13.05.19 20:04



Спокойно си прави упражненията. Няма да се контузиш, ако не изпълняваш точно предписанията на физиотерапевт. Сецвания на кръста стават само по време на работа, ама ти нали не работиш



@}-,-`-

Тема Re: Дарксайд е прав..нови [re: lipari]  
Автор Silence is the answer (Serenity prayer)
Публикувано13.05.19 20:15



Заради здравето и заради детето го направихме.
И без това сме в прекалено тежка ситуация.
Нека детето поне малко се зарадва.Понеже и то е в депресия покрай на и моята безработица.


Исках и аз да покажа благодарност,все пак ми беше помогнато с работа.
Не е било заради мой си кеф.

It, s work.. If you work it!


Тема Re: Дарксайд е прав..нови [re: Silence is the answe]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано13.05.19 21:58



глупости.



Тема Re: Дарксайд е прав..нови [re: lipari]  
Автор Silence is the answer (Serenity prayer)
Публикувано14.05.19 08:11



Мисли си каквото искаш.Отдавна вече не искам никой в нищо да убеждавам на всяка цена.

It, s work.. If you work it!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.