Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:22 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Още един зленови  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано21.04.19 01:33



Лади и москвичи, сънувах кошмар. Първият кошмар за който ми трябва психолог. Не мога да ви го кажа защото е много личен, обаче мога да ви кажа част от проблема си и искам мнения.

Кошмарът ми беше диалог. Бяхме трима, диалогът беше предимно между мен и друг човек. Изключително унизителен и тежък диалог. Аз се държах като мутка. Само слушах и правех нещастни опити да възразявам.

Събудих се в ужас. Докато още помня всеки детайл издиктувах на телефона си разговора. Причината да го направя беше, че логиката на разговорът ми изглеждаше бетонна. Исках после на събудена и разумна глава да го прегледам отново и да му намеря проблемите. Тоест исках да мога да го оборя когато съм с пълен капацитет.

Прочел съм го вече двайсетина пъти и всичко в него си е логично. За мое съжаление това е непоносимо.

Въпросът ми е Как да се отърва от този тормоз. Дори да изтрия каквото съм записал то вече ми е в главата.

Преди години имах един проблем за разрешаване свързан със складове доставки и някакви такива неща. беше ми голям проблем и трябваше да намеря решение. Една нощ сънувах функция която нямам спомен да съм изучавал, импулсна функция. Видях и графиката в съня си и ми светна. Станах посред нощ и започнах да търся информация за нея. В крайна сметка я приложих и тя беше решението на моя проблем.

Склонен съм да вярвам че е възможно съзнанието да намира решения когато си го оставил да се дефрагментира. В случая проблемът ми е че съм готов да платя ужасно висока цена само и само това което съзнанието ми предостави в този разговор да не е така!

Смятам че темата е за тук, говорете ми.



Тема Re: Още един зленови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Israel Thornstein (либиец)
Публикувано21.04.19 06:17



> дна нощ сънувах функция която нямам спомен да съм изучавал, импулсна функция.

Намери ли функцията на Грийн?

בַּעַל זְבוּב


Тема Re: Още един зленови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор aiumi ()
Публикувано21.04.19 14:45



При тълкуването на сънища трябва да се има предвид,
че всички "действащи лица" си ти. Въпросната "бетонна логика" е плод на твоя собствен ум, няма от къде другаде да се е взела.

Другото важно е, за какво става въпрос - дали сънят те предупреждава за надвиснала реална опасност,
или осветлява някакъв твой вътрешен конфликт, някакъв аспект на личността ти, който не искаш да приемеш..Разумното "аз", срещу емоционалното - класика. :)

Ако е първото, трябва да търсиш решение без да се помайваш,
и без да се опитваш до "заглушиш" гласа на разума :)))

Във втория случай, не знам... най вероятно трябва да преосмислиш някои свои убеждения, от които страдаш. В живота няма нищо фатално и окончателно, освен смъртта, разбира се. Но ако си прозрял някоя истина, не съществува начин, по който да върнеш нещата в предишното състояние, когато не си я осъзнавал. Остава ти само да се научиш да живееш с нея.

...Иначе, има разни техники за спиране на мислите, но те решават проблема само, ако той се дължи на въпросните мисли.
Бях писала на Блу в съседната тема - концентрираш се върху дишането си, и не мислиш за нищо друго, освен "вдишвам-издишвам", и ако успееш да задържиш така няколко минути, мислите, които не са породени от настоящия момент, ще се разсеят като дим. Бих препоръчала четене на Екхарт Толе, и "Силата на настоящето" (то аз само нея съм чела, де :))), специално по този въпрос.

А може да пробваш и комбинирана техника - известно време да разсъждаваш по темата, после да си даваш почивка и после пак повтаряш и двете упражнения, и така, докато разчистиш напълно облаците, и се сприятелиш със ситуацията.:)

ПП Всичко това са само някакви мои свободни асоциации на база написаното от теб, нищо лично.



Тема Re: Още един зленови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор vida1929 ()
Публикувано21.04.19 15:13



Година и повече мина оттогава. Пътувахме със сина ми с влака до село, което е на другия край на България. Предната вечер преди да зиминем, както се ровя в нета, прочитам, че няколко дни преди това по ж п пътя, откъдето ще минем , е станала влакова катастрофа. Не казах нищо на сина ми. Пътуваме. Като минаваме покрай мястото, от прозореца на влака, видяхме преобърнат в огромна дупка вагон и смачкани релси. Не може да е нямало жертви, както писаха, помислих си аз потресена от гледката, пак крият истината.
След една година сънувам сън, как пътувам и от прозореца на влака виждам влакова катастрофа. Апокалиптична, ужасна картина. В една котловина е пълно с умрели млади момичета, всичките красиви и с една и съща прическа- на конска опашка, с отворени очи.
Месеци наред все това ми е пред очите, не съм на себе си , мислех вече да ходя на психиатър да ми предпише успокоителни.
Страховитата картина на обърнатия влак така се е запечатала в паметта ми, че цяла година след това я сънувам.
Искам да кажа, сънят винаги отразява нещо вече преживяно, някакви наши страхове. И само сам човек може да си направи някакво тълкувание на собствения сън. Никой друг не може да направи това вместо него, ни психолог, ни който и да е.

-------------------------------------------
Душата и тялото не са две неща. Те са едно.“ Юнг

Редактирано от vida1929 на 21.04.19 15:35.



Тема Re: Още един зленови [re: vida1929]  
Автор aiumi ()
Публикувано21.04.19 15:43



В отговор на:

Искам да кажа, сънят винаги отразява нещо вече преживяно, някакви наши страхове. И само сам човек може да си направи някакво тълкувание на собствения сън. Никой друг не може да направи това вместо него, ни психолог, ни който и да е.




Така е, да, ти успя ли да си го изтълкуваш този сън,
и да се успокоиш. :)
Макар че, за много от страховете няма друго "лечение", освен да ги приемем.



Тема Re: Още един зленови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Alice is (хрисима)
Публикувано21.04.19 17:44



Периодично и аз сънувам нещо съвсем подобно, напълно те разбирам. Опит на подсъзнанието да те вразуми чрез разменени роли, огледало.

Човекът който те е напердашил интелектуално и обосновано, всъщност си самият ти! А в съня ти си превъплътен в твой близък,който засрамен слуша и не възразява.



Тема Re: Още един зленови [re: aiumi]  
Автор vida1929 ()
Публикувано21.04.19 18:44



Изтълкувах си го, но не съм се успокоила, често пак имам кошмари.

-------------------------------------------
Душата и тялото не са две неща. Те са едно.“ Юнг


Тема Re: Още един зленови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Nuke Dukem (good)
Публикувано21.04.19 19:11



Блазе ти, че сънуваш импулсни функции и такива подобни неща. Аз обикновено сънувам бедствия, че нещо не разбирам в училищен час или дори т.нар.

, при които в момента не бих искал да описвам какво точно се сънува, може би смърт. Веднъж сънувах, че съм на покрива на бившия световен търговски център докато сградата гори и се виждах отвисоко.

Снощи пък сънувах, че сме се събрали бивши ученици в блока на баба ми и всички те са окупирали стълбището на блока, а аз бях заел тяхната страна в спор с възрастна съседка, която се оплакваше, че се вдига много врява и искаше да си ходят по къщите. Всеки имаше с какво да се похвали – някои от тях дори припечелиха мангизи чрез знанията си по математика и други науки, и ги брояха с презрение пред мен; други успяха да заснемат слънчево затъмнение докато аз бях пропуснал събитието и трябваше да се ровя в гугъл за да видя кога пак ще има.

Според мен с диктофона си постъпил си по най-добрият възможен начин; ако действително смяташ, че ще ти е необходим психолог за този кошмар, тогава се консултирай, няма нищо срамно.





Тема Re: Още един зленови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Rosemary ()
Публикувано22.04.19 11:39



Мога само да ти кажа, че ти съчувствам.
Защото не разбрах нито дума от написаното от теб, в смисъл не съм от най-умните.
Но ми е криво, че на теб ти е гадно и се надявам поне днес като е слънчево, кошмарът да се е разтворил във въздуха.

Как изглежда животът е станало по-важно от самия живот. - DS


Тема Re: Още един зленови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор FlLERO99 (Russian ELINT )
Публикувано22.04.19 11:59



Сънищата се режисират и изпращат от свръхестествена сила.Поне при мен над 85% от бъдещето ми е предказано от сънищата още от 1981ва година досега.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.