Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:39 10.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Чувствам се зле  
Автор blue jewel ()
Публикувано13.04.19 19:51



Излишна, грозна, некадърна, неприятна, ненужна на никого. Иска ми се да изчезна. Да ме няма. Не мога да понасям нито себе си, тито онези - красивите, умните, кадърните, обичаните, харесваните. Изпитвам агресия към себе си и имам желание да се самонараня...



Тема Re: Чувствам се зле [re: blue jewel]  
Автор aiumi ()
Публикувано13.04.19 19:57



Недей!

Това са само мисли, които нито са важни, нито имат нещо общо с истината.
Просто си се поддала на самовнушения.



Тема Дишай дълбоко [re: blue jewel]  
Автор aiumi ()
Публикувано13.04.19 20:02



и не мисли за нищо.

Тия дни и на мен ми беше много зле,
и направих точно това - концентрирах се върху дишането си и вървях по тротоара,
мислех само това - "вдишвам-издишвам"

И ми поолекна малко. След някое време още малко и така...



Тема Re: Чувствам се зле [re: blue jewel]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано13.04.19 21:00



ако си в криза и има опасност да се самонараниш, най-добре е да позвъниш на терапевта си или на някакъв спешен номер, който сигурно можеш да намериш в интернет

а ако ли пък не, тогава добре дошла в клуба на самоотхвърлящите си



красивите, умни, обичани и кадърни изглеждат такива само отстрани и полагат ужасни услия за да изглеждат такива, а вътрешно се чувстват по същия начин



Тема Re: Дишай дълбоко [re: aiumi]  
Автор vida1929 ()
Публикувано13.04.19 21:52



Тия дни и на мен ми беше много зле,
и направих точно това - концентрирах се върху дишането си и вървях по тротоара,
мислех само това - "вдишвам-издишвам"


И аз така.
Като ми е зле, за да се успокоя, правя дихателни упражнения, раздвижване, разкършване, подскоци, прикляквания, най-обикновени движения, които нямате си на представа как помагат, разходки на чист въздух или чета нещо психологическо.

-------------------------------------------
Душата и тялото не са две неща. Те са едно.“ Юнг


Тема Re: Чувствам се зле [re: DarkSide]  
Автор Israel Thornstein (либиец)
Публикувано14.04.19 03:25



>красивите, умни, обичани и кадърни изглеждат такива само отстрани и полагат ужасни услия за да изглеждат такива

това искрено ли го вярваш?

בַּעַל זְבוּב


Тема Re: Чувствам се зле [re: blue jewel]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано14.04.19 06:48



Всеки в живота си имал подобно усещане. Разгивор с психотерапевта може би би ти помогнал да излезеш ор това състояние. Важно е също така по възможност, да не се затваряш вкъщи. Разхождай се, а защо не да отидеш до мола и да си купиш някоя дрешка. Една малка положителна промяна ще ти подейства успокояващо.



Тема Re: Чувствам се зле [re: Israel Thornstein]  
Автор blood2 ()
Публикувано14.04.19 10:46



Не е така.



Тема Момиче, как си днес? [re: blue jewel]  
Автор aiumi ()
Публикувано14.04.19 11:32



Дано да си по-добре.





Тема Re: Чувствам се зле [re: DarkSide]  
Автор aiumi ()
Публикувано14.04.19 11:35



В отговор на:

красивите, умни, обичани и кадърни изглеждат такива само отстрани и полагат ужасни услия за да изглеждат такива, а вътрешно се чувстват по същия начин




Разбирам, че така е по-удобно да се мисли,
но не е вярно.

Може би, в някаква степен важи за тези, които само се мислят за такива, и правят съответните демонстрации, а реално не са, и това няма как да се скрие.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.