Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:50 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: Чувствам се зле [re: aiumi]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано14.04.19 12:23



еми аз съм красив, умен, обичан и кадърен и затва го знам от първа ръка, а ти?





Тема Re: Чувствам се зле [re: aiumi]  
Автор blue jewel ()
Публикувано14.04.19 13:19



Мисли, подтикнати от външни фактори.
Ами то открай време единствено ме мачкат, пренебрегват, унижават и отхвърлят и като цяло на никой не му пука. Какво друго да мисля?

Редактирано от blue jewel на 14.04.19 15:00.



Тема Re: Чувствам се зле [re: blue jewel]  
Автор FlLERO99 (Russian ELINT )
Публикувано14.04.19 13:49



Ако гледаш на животът през фини детайли той неизбежно ще ти се превърне в ад.Неуспехи и то големи неуспехи ще виждаш навсякъде.Но ако гледаш на животът в груби и основни детайли ще установиш че животът е песен.



Тема Re: Чувствам се зле [re: FlLERO99]  
Автор Israel Thornstein (либиец)
Публикувано14.04.19 15:07



интересно наблюдение.

בַּעַל זְבוּב


Тема Re: Чувствам се зле [re: Israel Thornstein]  
Автор FlLERO99 (Russian ELINT )
Публикувано14.04.19 15:30



Волята и крайният перфекционизъм на които ме възпита майка ми ми изиграха лоша сега през двехилядните години.Оказа се че аз нямам мярка за нищо и с моите крайности включително по отношение на перфекционизма никога не съм доволен и си разбивам животът.

В хобито наблюденията и оптичните прибори през 2004та-2005та години бях стигнал до там да отказвам покупки на бинокли и зрителни тръби само заради една малка драскотина или петънце по лещите които не оказват никакво влияние върху качеството на изображението.



Тема Re: Чувствам се зле [re: blue jewel]  
Автор aiumi ()
Публикувано14.04.19 16:17



Както ми писа Дарк преди известно време,
самоубедила си се, че трябва да вярваш на всяка мисъл, която мине през главата ти :)))
Всъщност, всички сме така. Самонараняваме се, защото сме се приучили да възприемаме себе си и света по определен начин. А истината е една отделна тема.

В отговор на:

открай време единствено ме мачкат, пренебрегват, унижават и отхвърлят и като цяло на никой не му пука.



Като цяло, всички се интересувме главно от себе си, и не ни пука особено за никой друг. Освен ако този друг, не ни е засегнал по някакъв начин. Или не ни е дете, например.

Тъй че...не знам какви очаквания имаш от хората, но общо взето, хората или са в "режим" атака, или отбрана, особено, ако става въпрос за работна среда, или пък роднинска (свекърви, тъщи и прочее), всички се състезават с теб, дори и да не си даваш сметка...рядко се случва, да имаш шанса да си пообщуваш лежерно с някого, ей така, за кеф.

Ако се стремят да те смачкат по някакъв начин, значи те възприемат като някакъв фактор, така че...горе главата и да не ти пука и на теб за тях :))) Щом те пренебрегват, пренебрегвай ги и ти, унижавай ги и ги отхвърляй. Номерът е, ти да си активната страна, твоя да е инициативата и съответно и контролът върху отношенията :)))



Тема Re: Чувствам се зле [re: DarkSide]  
Автор aiumi ()
Публикувано14.04.19 16:35




Ох, наистина ме разсмя, да, и аз съм умна и красива и всичко,
хахаха, както си написал тук:
В отговор на:

красивите, умни, обичани и кадърни изглеждат такива само отстрани и полагат ужасни услия за да изглеждат такива, а вътрешно се чувстват по същия начин




и аз като теб, полагам ужасни, ама наистина ужасни усилия, за да изглеждам такава, поне отстрани,
даже от зор, често забравям колко съм прекрасна всъщност.



Тема Re: Чувствам се зле [re: FlLERO99]  
Автор aiumi ()
Публикувано14.04.19 18:13



В отговор на:

В хобито наблюденията и оптичните прибори през 2004та-2005та години бях стигнал до там да отказвам покупки на бинокли и зрителни тръби само заради една малка драскотина или петънце по лещите които не оказват никакво влияние върху качеството на изображението.




Има много мъдрост в това, което си написал. Може би някои хора имаме склонност да се фокусираме само върху лошото и го преекспонираме, и да не забелязваме, че всъщност всичко си е съвсем наред.

Напр. аз много се дразнех на сина ми, че си хвърля чорапите на пода, въпреки, че му бях казала над 100 пъти, побеснявах направо, а той през цялото време си беше много добро, умно и отговорно дете, и ми трябваше време да проумея, че това е една супер незначителна дреболия, която съм превърнала в нещо огромно, което ни трови отношенията и непрекъснато разваля настроението вкъщи.

Или пък има жени, които много страдат, че мъжете им, не им подаряват цветя (слава богу, не съм от тях) И си имат добри, отговорни и грижовни съпрузи, но все се чувстват недооценени и недоуважени някакси. Тъпо, но го има това. И много други подобни глупости и проблеми, които сами си създаваме.



Тема Re: Чувствам се зле [re: aiumi]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано15.04.19 07:46



Или пък има жени, които много страдат, че мъжете им, не им подаряват цветя (слава богу, не съм от тях) И си имат добри, отговорни и грижовни съпрузи, но все се чувстват недооценени и недоуважени някакси. Тъпо, но го има това.

Вместо тъпо аз бих казал наивно. Те разсъждават така: ако той ме обича, ще се сеща да ми купува цветя - и щом не се сеща, знaчи не ме обича. Обаче какво значи това "той ме обича" - ами ти си се появила в полезрението му по времето, когато е търсел жена и от възможностите му за избор, ти си била най-доброто за момента и мятото. За това той е с тебе. Да очакваш заради това той да може да ти чете мислите и да отгатва кога искаш цветя или пък да ти показва постоянно уважение и оценяване, е прекалено наивно.



Тема Re: Чувствам се зле [re: blue jewel]  
Автор Rosemary ()
Публикувано15.04.19 08:48



Сигурно е от пролетта, а пък и ние сме си такива. Всичко при нас е точно противоположното на това, което си мислим за себе си - и сме умни, и сме добри, хората ни обичат, имат нужда от нас, не сме мис свят, но то пък кой е, готини жени сме, женствени и нежни, имаме своите успехи и постижения. Но изведнъж като че от нищото се появява страхът, напрежението и тези мисли за самоунижение и самоунищожение.
Не мога да ти дам никакъв практически съвет, защото и аз съм така в момента, то пък кога ли не съм била, с леки подобрения и повишение на настроението и жизнеността.

Съчувствам ти, разбирам те и ти стискам палци това състояние по-бързо да отмине и да влезе в рамките на поносимото.

Как изглежда животът е станало по-важно от самия живот. - DS



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.