Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:13 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Когато сина ти те удари..нови [re: Silence is the answe]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано12.04.19 18:05



кофти ситуация ... разбирам, че те е яд на детето, обаче си помисли хубаво преди да започнеш война с него, щото няма как да я спечелиш тази война, всички ще загубите от нея

запитай се защо синът ти е ударил? Какво се крие зад тази агресия?

мисля че него го е яд на тебе и затова те е предизвикал - за да му обърнеш внимание, а пък ти сега точно обратното смяташ да направиш, да го махнеш далече от тебе ... като се успокоиш, опитай се да говориш с него, ама не като по-голям и по-силен и по-умен и по-знаещ, ами като с равен - той това иска, да го признаеш за голям, за равен на тебе ... недей да се сравняваш с какво би ти се случило на тебе, ако ти си се бил държал така с баща си - ти нали не искаш да бъдеш като баща си - тогава недей да повтаряш неговите грешки - синът ти има нужда от тебе, не го отхвърляй, докато все още има някакъв шанс да се разберете - съвсем скоро ще стане късно

и вместо да ходиш по концерти - обърни внимание на детето си докато не е станало късно, сори за драматизацията, ама ситуацията ти е бая драматична както сам я описваш



Тема Re: Когато сина ти те удари..нови [re: DarkSide]  
Автор Silence is the answer (Serenity prayer)
Публикувано12.04.19 18:54



Така е. В такава възраст е. И аз също имам вина за. Че пропуснах доста като цяло покрай работа и простотията ми с пиене преди.
Той си е такъв като цяло, не говори. А блъска, хвърля.. Не говори с уста, а с ръце.
Прав си за съвета.
Ще се опитам да седне да ми обвсни, защо се получи това нещо. Да ми каже кое не харесва и пр..

It, s work.. If you work it!


Тема Re: Дойде денят на истинатанови [re: Silence is the answe]  
Автор expat ()
Публикувано12.04.19 19:53



Защо чукчата си купува хладилник?
- За да влезе на топло.



Тема Re: Дойде денят на истинатанови [re: Silence is the answe]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано12.04.19 22:07



Един от най-големите феномени на съвременното човечество - да стигнем дотам, че да си продаваме вредна храна и химия за ядене.

Колко трудно поумняват хората, дори когато е очевидно, какво трябва да се прави.


Редактирано от Luchezara на 12.04.19 22:08.



Тема Re: Дойде денят на истинатанови [re: expat]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано12.04.19 22:11



Ти се шегуваш, но се оказало, че ескимосите купували много хладилници. Защо? Защото когато храната се държи вътре, е подходяща за ядене, иначе е прекалено твърда и вкочанена.




Тема Re: Когато сина ти те удари..нови [re: DarkSide]  
Автор Israel Thornstein (либиец)
Публикувано13.04.19 03:10



Е не го е ударил . Просто е хвълил кофичка кисело мляко по него. Хвълянето на храна , развалена или не, е форма на протест, който означава несъгласие с установените правила, закони, разпоредби. Тролът вдигнал кръвно, не отишъл на работа и от яд решил да зареже сина си за седмица-две щото немал нерви. Ачик като баща си навремето.. Изобщо конфликта между малкия трол и големя ми напоня на конфликта между бащата на трола и трола навремето.

בַּעַל זְבוּב


Тема Re: Когато сина ти те удари..нови [re: DarkSide]  
Автор aiumi ()
Публикувано13.04.19 11:14



В отговор на:

мисля че него го е яд на тебе и затова те е предизвикал - за да му обърнеш внимание, а пък ти сега точно обратното смяташ да направиш, да го махнеш далече от тебе ...




Не знам как да го кажа...но кагото бях на възрастта на сина му,
аз не можех да понасям баща си. Беше ми неприятен, и просто не исках да го виждам край себе си, защото само ми отнемаше от жизненото пространство, и ми се пречкаше, а общуването с него не ми носеше нищо. Не мога да кажа, че съм го мразила, защото, когато не беше край мен, и не го виждах, не се сещах за него, все едно не съществува. Чувството ми към него беше някаква смесица от досада и раздразнение, и дори тайно завиждах на една приятелка, чиито родители бяха разведени, и баща и живееше в друг град (какво щастие!).

Не знам какъв е случая с Трола и сина му,
това го пиша, само за да отбележа, че има и друг филм.



Тема Re: Когато сина ти те удари..нови [re: DarkSide]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано13.04.19 11:50



+1

насила никой никого не започва да уважава
трябва да се изгради уважение, а това става с нови и нови ситуации,
а не с натяквания примерно какво прави за семейството си...



Тема Re: Когато сина ти те удари..нови [re: Silence is the answe]  
Автор aiumi ()
Публикувано13.04.19 12:46



В отговор на:

Той си е такъв като цяло, не говори. А блъска, хвърля.. Не говори с уста, а с ръце.




А кой говори основно у вас?

Питам, защото имам наблюдения, че ако някой е станал мълчалив, то е, защото или не може да вземе думата от някой друг, или защото не го чуват, когато говори.



Тема Re: Когато сина ти те удари..нови [re: holi_day]  
Автор aiumi ()
Публикувано13.04.19 12:53



В отговор на:

насила никой никого не започва да уважава




Точно така е, уважението не се дава, то трябва да се заслужи.

Когато бях дете, непрекъснато ме натякваха, че трябвало да уважавам тоя и оня, щот това било, онова било, смяташе се, че ако някой е по-възрастен, автоматично му се дължи уважение, какъвто и да е той. А аз колкото и да се стараех, и да ровех из душицата си, и едно зрънце уважение не намирах, и се чудех какво не ми е наред. :))))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.