Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:28 07.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: За възпитанието, с признателностнови [re: DarkSide]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано18.03.19 11:42



писала съм вече, че съм осиновена
може да е накакъв фактор
но никога не са ми повишавали тон, изисквали нещо, наказвали, упреквали
дали ще получа 2,3,4,5,6 нямаше значение
дали ще се запиша на английски, на пеене, народни хора, акордеон, плуване... и след това се откажа, също
всяко нещо от ден до пладне
каквото съм поискала, са ми го осигурявали, без да полагам усилия
пускали са ме на всички лагери, екскурзии, дискотеки, гостита...
не са ми критикували приятелите, а имах всякакви
и тъй като нашите всеки петък, събота и неделя бяха на село, аз ги събирах вкъщи
роднини, съседи, учители, на приятели родителите, случайни хора... ме харесваха
всичко изглежда идеално
но и това възпитание си има кусури

на 18 не исках да продължа с университет, исках да бъда продавачка
на 20 не знаех, че ще има хора, които да ме мразят, без да съм им направила нищо
на 25 не можех една манджа да забъркам
не обичам да организирам хора, мен да ме действат и да ми казват какво да правя, и не се опитвам да се съревновавам
аз не съм ориентирана към някакви успехи, а към това да си следвам желанията си
като цвете в саксия съм расла, изкарай едно такова растение и го посади навън, в повечето случаи ще загине
много ми беше трудно след като излязох от къщи, защото трябваше да уча сама нещата, които на вас са ви предали родителите



Тема Re: За възпитанието, с признателностнови [re: snowprincess]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано18.03.19 11:47



нали темата е за признателност

значи - надгробно слово.


чак толкоз тържествена не е темата,
още не сме учредили мемориал или
награждаване с Оскари.



Тема Re: За възпитанието, с признателностнови [re: aiumi]  
Автор blood2 ()
Публикувано18.03.19 11:48



Пак ли ще се хвалите кой колко е велик и умен.



Тема Re: За възпитанието, с признателностнови [re: aiumi]  
Автор Silence is the answer (Serenity prayer)
Публикувано18.03.19 12:32



От майка ми научих честното отношение,да помагаш на другите,да бъдеш с добро сърце.Да бъдеш състрадателен.
Да помагаш в къщи,да си гледаш за семейството.
От баба ми научих същите неща.
От баща ми..какво да кажа...може би с отрицателния му пример,научих какъв не трябва да бъда.Развей прах,кръчмарски лъв,да не изневерявам на жена си..и да не си пръскам парите по приятели и кръчми.
Все пак успя да ме научи на дребни неща покрай строителството и покрай вечните му ремонти по колите.
Не че са ми влезли в употреба днес,но все пак са били от полза.



It, s work.. If you work it!


Тема Re: За възпитанието, с признателностнови [re: DarkSide]  
Автор Silence is the answer (Serenity prayer)
Публикувано18.03.19 12:45



Прав си за мен.Но аз съм длъжен да довърша стъпките по програмата.В къщи съм от няколко дни,подавам по обяви,търся работа..макар и все още крака да ме боли.
Във всеки случай пиковия момент отмина.


Времето е хубаво днес,мисля въпреки болката в крака да се разходя до близката вода за малко.
Готвенето и чистенето ще почакат.
Ще си направя кафе в термо-чашата,и ще поизлена на слънце.

Но в близките седмици трябва да премина 4,5 стъпки и да продължа със срещите.
Доста хора от клуба ми пожелаха бързо оздравяване.
Но и доста хора изобщо не ми писаха нищо по фейса.Бях публикувал че съм в болница.
Показателно е,как човек като се разболее,остане безработен или с две думи не е вървежен много..и стареи и нови приятели и познати се покриват.
От старите ми приятели в България,нито един не коментира каквото и да е.
А всичките имат фейсбук.
Най-логичната реакжция е като видиш пост за страдащ твой познат или близък,да му пожелаеш поне скорощно оздравяване.
Е,всеки си показа какъв е ,явно.
Понеже няколко дни подред публикувах.
Изненадаха ме хора,които съм имал за по-странични че се заинтересуваха живо ,писаха ми,а даже някои и звъняха.
И съответно близки уж хора,изобщо никаква реакция.

Всеки изкупува предишни грешки.Надявам се детето ми да има по-добърживот като цяло.
Казваме му с жена ми,не искаме ти да си професор или лауреат..не искаме да те пресираме,нямаме болни амбиции.
Но ако ще и един треньор на отбор по футбол ако исаш да станеш,нека бъде твоето поприще..но дръж на което искаш да бъдеш и действай да се развиваш.
Понеже не го привличат университетите,вижда се.Ако искаш един готвач стани,щом това ти е мечтата.
Но знай,че бранша е тежък,и с физическото здраве всеки е до време.
Затова..все пак мисли да не е тежко физически.


It, s work.. If you work it!


Тема Re: За възпитанието, с признателностнови [re: Israel Thornstein]  
Автор Silence is the answer (Serenity prayer)
Публикувано18.03.19 12:55



Съчуствам ти,за баща ти.
Моя го нямаше и него.Макар уж да се опитваше да ме учи на неща,но просто си го нямаше търпението за това.
По-скоро ме критикуваше и засрамваше,когато нещо не съм го направил както трябва.
Лошото е,че и аз донякъде така реагирам към сина ми.Друго като бащин модел не съм видял.Неволно правя същите грешки.И в стремежа си да го пресирам това дете,за да не бърше кенефи като мен един ден..го обиждам на моменти.


Напоследък е все по-рядко,благодарение на АА програмата.Която ме учи на спокойствие.И приемане на нещата такива каквито са.
Някои не съумях да ги приема,явно проговори наранената ми гордост и чест..относно последната работа и отношенията ни там с шефките..но реално аз бъдеще нямах там.
А как да се натискаш на място на което не ти е речено,което не е за теб,и физически си все гроги?!Няма как да стане.
Благодарение на огромните нерви и стрес съм подържал с месеци високо кръвно явно..без да знам,което ми се е отразило на бъбреците.И накрая се разпаднах,след като спрях да работя.
И тромбофлебита и запушената вена не закъсняха.
По-добре съм,но още ме боли.

It, s work.. If you work it!

Редактирано от Silence is the answer на 18.03.19 12:57.



Тема Re: За възпитанието, с признателностнови [re: aiumi]  
Автор FlLERO99 (Russian ELINT )
Публикувано18.03.19 13:05



Точно така!Силната ми воля употребена точно не на място с претоварвания над учебниците и във фитнес залата ми разруши здравето през 2005та година и ми докара шизофренията.Браво за мнението ти!



Тема Re: За възпитанието, с признателностнови [re: Silence is the answe]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано18.03.19 14:22



Казваме му с жена ми,не искаме ти да си професор или лауреат..не искаме да те пресираме,нямаме болни амбиции.

лошото е че децата не учат от каквото им казваме, а от поведението ни



Тема Re: За възпитанието, с признателностнови [re: aiumi]  
Автор Rosemary ()
Публикувано18.03.19 14:36



Я пак.
Та от моите родители не научих почти нищо за справяне с живота.
Макар че те имаха високи очаквания от мен.
А пък аз съм си една фантазьорка, фантазии, фантазии, фантазии...и невъзможност да ги осъществя. Нечии гени прехвръкнали през поколения незнайно от къде.

----------------------------------


Тема Re: За възпитанието, с признателностнови [re: snowprincess]  
Автор vida1929 ()
Публикувано18.03.19 14:39



не обичам да организирам хора, мен да ме действат и да ми казват какво да правя, и не се опитвам да се съревновавам
аз не съм ориентирана към някакви успехи, а към това да си следвам желанията си
като цвете в саксия съм расла, изкарай едно такова растение и го посади навън, в повечето случаи ще загине
много ми беше трудно след като излязох от къщи, защото трябваше да уча сама нещата, които на вас са ви предали родителите


Приятно съм изненадана, че си приличаме.

-------------------------------------------
Душата и тялото не са две неща. Те са едно.“ Юнг



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.