Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:26 07.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: За възпитанието, с признателностнови [re: lipari]  
Автор Rosemary ()
Публикувано22.03.19 11:01



Разбрах какво ми написа, и принципно би могла и да си права, но ти не отчете един коефициент, който значително променя нещата. До степен 1/2 до 3/4 намаляване на крайната стойност. Но не искам, няма смисъл за мен и не искам да продължавам да пояснявам по този въпрос.

Как изглежда животът е станало по-важно от самият живот.- DS


Тема Re: За възпитанието, с признателностнови [re: aiumi]  
Автор Silence is the answer (Serenity prayer)
Публикувано22.03.19 13:27



Да ти кажа,не е толкова невинно колкото може и да ти изглежда.


Не са за подценяване натрапчивите мисли.
Понеже те вкарват във друга реалност низходяща спирала.


It, s work.. If you work it!


Тема Re: За възпитанието, с признателностнови [re: vida1929]  
Автор Silence is the answer (Serenity prayer)
Публикувано22.03.19 13:34



Така са ги гледали едно време.Жена ми ми е разказвала неведнъж че тъщата след като са се развели с тъста навремето,е оставяла и жена ми,пък и балдъзата сами вечер.


Докато тя е отивала да се разтуши на чашка със приятелки.И да се жалва явно след развода.
Толкова и е било тежко,че ги е оставяла сами вечер.
Жена ми взе пак е била на 12-13 години,но балдъзата е била дете буквално.На 9-10 години.
И се е опитвала горката да си пържи яйца сама,на непуснат котлон.
Представяте ли си?


Ужасно детство са имали по не една квартира из Стара загора.
Докато баща им,тъста..си е веел хайвея и не ги е потърсил три години.
Сега изкупува грешки и той,ама и двамата имат вина.
Сами деца вечер.
Понеже тъщата е била в нервна криза и депресивна дупка явно.Сама жена,в края на комунизма,с две малки деца..с малка заплата,по квартири в големия град.

Жена ми не е толкова..но днес балдъзата има обсебенност да има голяма къща,дом,сигурност и придобивки.
Докато жена ми е доста по-различна.
Но и двете реагират много болезнено на безпаричието и несигуроста.
Тъщата така и не е съумяла да си намери свестен приятел,и накрая е заминала по морето да рисува портрети,и така е срещнала норвежеца.
Другото го знаете.Дойдохме всички тук после.

It, s work.. If you work it!

Редактирано от Silence is the answer на 22.03.19 13:42.



Тема Re: За възпитанието, с признателностнови [re: Silence is the answe]  
Автор Silence is the answer (Serenity prayer)
Публикувано22.03.19 13:39



Интересното е,че днес ако стане въпрос за тези неща..тъщата изобщо не намира нещо грешно в тази ситуация.Системно ги е оставяла сами.Били са на крачка от пожари и наводнения.
Не знам как са мислели и живели по това време родителите ни,но аз никога в ден днешен..дори и че детото ми е над 15 години днес,не съм си помислял..и не съм си позволявал да го оставяме сам в къщи и да се мотаме по кръчми.
Дори смятам и на 18-20 години да го следя изкъсо,и да го взимам където ходи по нощите.В нас е закон,закъснее ли той след 21 ч вечер и почваме да звъним.Да ни каже къде е.Не че си вдига телефона често,но все пак се прибира до час максимум след това.
Веднъж се прибра чак след 22.30,и си спомням че беше мини-криза в къщи.
Но ние никога не сме го оставяли сам.
Максимума е било час до магазина,и то чак след 12 годишна възраст.



It, s work.. If you work it!

Редактирано от Silence is the answer на 22.03.19 13:44.



Тема Re: За клиента,правото му и админ.заключване..нови [re: aiumi]  
Автор Silence is the answer (Serenity prayer)
Публикувано22.03.19 14:08



..на акаунт.
Преди години почнахме да си плащаме на телевизия,Елементал тв-за чужбина.
Почнаха с тънки цифри,обещаха приложения,канали и какво ли не..уж с времето.
Към днешна дата..има приложение само за смарт тв,и то само самсунг.Определени модели.
Андроид приложенията ,така и не ги видяхме досега.Другото което е..че плеъра им стана ужасен,каналите са разхвърляни едно към гьотерте..без опция да си ги подредиш сам..и тъничко от 65 евро за година,за 70 канала..станаха 99 евро за година.
На няколко пъти съм дискутирал с тях..кога,аджиба ще получим обещаното?!
Понеже другите телевизионни страници и конкуренти в момента тръгват с три приложения поне,подредени каналите по телевизии,отделно имат 30 дни на запис назад,а не като елементарните елементи..

,само 10 дни назад.
Днес коментирах в предишни постове и теми..и им дадох линкове за връзка към конкурентите и цените им.
Питат ги хора,и се оплакват от тях,в не един пост..очаквали са макс спорт каналите,набутаха три сръбски,или хърватски..
Аз преди две седмици си платих на друг сайт,и имам още месец от елементал да ползвам.
Когато публикувах за ДА плеър,и че струва само два лева на месец плеъра и листата със 97 канала е безплатна по нета,и ме отрязаха.
Административно ми отказаха достъп.Не можех да се логна.
Снимах им скрийншот на момента,и им постнах..да се видят колко демократични са.И как далеч ще стигнат до висини със цензурата и диктатурата.
След като постнах снимка на това че са ме заключили,веднага ми отключиха акаунта.
Много лесни били бе..
Ами..само подметнах..че който действа с лъжи и шмекерии,ще се разплаща с истини!
След като ме отключиха отново,изтрих постовете и снимките.
Не е нормално обаче,да не могат да търпят критика.
Една фирма не е ли в час с конкуренцията,пиши я фалирала.
Отделно че доста лъжи и обещания чухме..и се наслушахме.
Почнаха като група ентусиасти,ама минаха поне две години вече.
Едва ли има по-грозен дизайн за плеър и изобщо страница.
Аз лично си платих на БГ ТВ ОН,само 34 евро за 6 месеца.
Къде отиват със 100 евро на година,и приложения и апове йок?!

Истината ги заболя.
Истината винаги излиза наяве обаче.
Ядоса ги това,че пращах хората към конкуренцията им.
Понеже не сме тъпи и мазохисти.Поне аз вече не съм де.

Много съм доволен от този сайт.
Имат три приложения,на андроид бокса си го инсталирах,на телефоните отделно..а и на компа гледаме.
3 файла,на апк файлове.Разархивираш,инсталираш ги и се логваш.
Хората как могат,а те не?
Точно това и им намекнах..че селските тарикатлъци и тихомълком увеличаване на цените им..не ми минават.

It, s work.. If you work it!

Редактирано от Silence is the answer на 22.03.19 14:13.



Тема Re: За възпитанието, с признателностнови [re: Silence is the answe]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано22.03.19 14:54



Толкова и е било тежко,че ги е оставяла сами вечер.
Жена ми взе пак е била на 12-13 години,но балдъзата е била дете буквално.На 9-10 години.
И се е опитвала горката да си пържи яйца сама,на непуснат котлон.
Представяте ли си?

Сами деца вечер.


Ама много сте ми странни. Че това са големи момичета. Какъв е проблемът да останат няколко часа сами в къщи?

Когато бях 4-5 годишна и нашите вече разведени, майка ми купи един голям телевизор. За нощните смени ме водеше да спя при баба, но имаше едни вечерни - от 7 до десет вечерта. Пусне ми телевизора, отиде на работа, като се върне аз често заспала между играчките на пода, докато съм гледала. А при дневните смени нямаше проблем да си седя сама в къщи, играя си, книжки си чета, като огладнея, изям някоя филия и те така. Всички деца от първи клас, седем годишни, с работещи по цял ден родители, се прибирахме сами в къщи от училище и си седяхме сами. Тези, на които родителите им са работили вечер или нощм, да не би да са си наемали детегледачки?

Определено си бяхме много по-самостоятелни от сегашните като съдя по моето лапе и тези и на приятелите ми.



Тема Re: За възпитанието, с признателностнови [re: Silence is the answe]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано22.03.19 14:57



Дори смятам и на 18-20 години да го следя изкъсо,и да го взимам където ходи по нощите.

Ъ?


Ама Трольо, ще рече човек, че живеете в най-гангстерския квартал на най-гангстерския град в света.



Тема Re: За възпитанието, с признателностнови [re: lipari]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано22.03.19 15:19



Всички деца от първи клас, седем годишни, с работещи по цял ден родители, се прибирахме сами в къщи от училище и си седяхме сами.

точно така беше, съвсем сам си ходех и си се прибирах от даскало, ключът ми висеше на вратЪ с връв, пишех си домашните, учех си уроците, редовно имаше и списък за пазаруване и разни други заръки, занеси/вземи чаршафи на/от пералнята, обувки на обущарите в коперацията, дрехи от химическо чистене, манджата е в хладилника или на балкона, сгрей си я, изпрахосмучи си стаята и т.н.

обаче жена ми тръгна на работа чак когато най-малката влeзе в гимназията, а най-голямата в университета - беше с децата през цялото време, готвеше, въртеше домакинската работа и пазаруването и ги свикна на лесно и сега зор виждат



Тема Re: За възпитанието, с признателностнови [re: DarkSide]  
Автор aiumi ()
Публикувано22.03.19 21:48



В отговор на:

това също е мисъл и тя също не е вярна, щото си е просто само някаква си мисъл




Ами всъщност да, мерси за напомнянето.

Наскоро прочетох "Силата на настоящето" Екхарт Толе.
Идеята е такава, да отделиш мислите, и да имаш съзнанието, че те не са нищо повече от мисли. Но си трябва сериозна дисциплина. Не трябва да забравям да си го повтарям, и да си обръщам внимание.



Тема Re: За възпитанието, с признателностнови [re: aiumi]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано23.03.19 07:18



чичко Толе го бех изял с кориците още преди десетина години - гледах му приказките в ютюб кат зомбиран ... и не можех да разбера защо не се получаваше при мене - начи чилякът казваше че в момента, в който забележиш болковото тяло (ако така е на български пейнбоди-то) в действие, то се свива и намалява и така кат го фанеш няколко пъти в действие и то изчезва ... да бе, да! Да, ама не, както казват по нашия край! Колкото по-го фащах тва пейнбоди в екшън, толкоз по-силно ставаше то, мамка му и пейнбоди!

и не можех да разбера защо при мене не работи тая работа - ми спираш да мислеш, кво толкова - хоп, и си в пълна нирвана



сега вече рабирам защо не ми се получаваше, той и тва си го беше казал, чилякът, ама аз не му бех обърна внимание, чак в последствие го забелязах, когато сам си го бех открил за мене си


... та въпросът е че туй, с което се бориш, е по-хитро от тебе и по-силно от тебе и те познава идеално и затва винаги намира начин да те изработи - и даже и с дисциплина не става, щото то и там те изработва и много тънко и елегантно те убеждава че всичко това са пълни щуротии и никаква файда нема от секви там медитации и прочие ню ейдж простотии ...

... той и чичко Толе го беше казал, много си духовно извисен, дорде не видиш че са ти одрали колата на паркинга (здрасти, фин)


е тогава разбираш колко си се извисил ...





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.