Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:39 30.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема мечтата на работодателитенови  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано11.02.19 20:05



Повод е един виц, който току-що прочетох в нета, и който не е смешен, но ми хареса:

Мечтата на работодателите:
-Търсим човек с мъдростта на 60-годишен, опита на 50-годишен, амбициозността на 40-годишен, енергичността на 30-годишен, външния вид на 20-годишен и нуждата от пари на 10-годишен.

Тези от вас, които работят доволни ли са от работодателите си, както като заплащане, така и по отношение на другите условия, които не са по-малко важни.



Тема Re: мечтата на работодателитенови [re: rien ne va plus]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано11.02.19 20:15



Тези от вас, които работят доволни ли са от работодателите си, както като заплащане, така и по отношение на другите условия, които не са по-малко важни.

Не, мамка и работодателска! Не ми плаща отпуск, нито бонуси, нито мога да се скатавам в работно време и да имитирам работа, докато ми тече заплата.





Тема Re: мечтата на работодателитенови [re: lipari]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано11.02.19 20:22



Не, мамка и работодателска! Не ми плаща отпуск, нито бонуси, нито мога да се скатавам в работно време и да имитирам работа, докато ми тече заплата.

Това тук е препратка към финтрола.
Въпросът беше сериозен, нищо че виц цитирах.

А и ти си изгърмя патроните от доброжелателност, която демонстрирах към теб и забравих след първия път, когато ти се държа свински с мен.
Няма да толерирам повече просташкото ти поведение, ако и да имаш някакви познания. Зъбенето и хапането без причина не ми допадат.
Може някои хора да си мислят подобни неща и за мен, но аз си имам логика, и без причина не нападам никого.
Ако щеш и да си разплетеш чорапите, все ми е тая.



Тема Re: мечтата на работодателитенови [re: rien ne va plus]  
Автор vida1929 ()
Публикувано11.02.19 20:30



но аз си имам логика, и без причина не нападам никого.

Аз пък виждам как нападаш другите без видима причина.
Ще бъде хубаво, ако обясниш
какви са твоите логика и принципи?

Имам трудов стаж около 15 години.
От година и половина не работя и не ми се спомня и не ми се мисли за работа сега, но като ми дойде музата, ще разкажа.

Редактирано от vida1929 на 11.02.19 20:31.



Тема Re: мечтата на работодателитенови [re: lipari]  
Автор vida1929 ()
Публикувано11.02.19 20:34



Не, мамка и работодателска!
А така! Напсувай ги!
На моята работа бяха организирали една среща, на която свободно да псуваме и ругаем работодателя в присъствието на психолози с идеята да разтоварим напрежението, защото много от нас бяха работили години наред денонощно без отпуска и без почивка, бяхме насъбрали много гняв и някои от нас с бърнаут вече изпушили психически, се разболяваха от сериозни физически болести. Изобщо не отидох! Не вярвам да са толкова широко скроени .

Редактирано от vida1929 на 11.02.19 20:36.



Тема Re: мечтата на работодателитенови [re: rien ne va plus]  
Автор FlLERO99 (Russian ELINT )
Публикувано11.02.19 20:40



Този виц ми напомня на предложенията на фирмите в България от края на 90те години.Тогава те искаха с висше образование, на възраст до 25 години, с два западни езика, и с опит в областта за 150 лева месечна заплата и даже имаха наглостта да ти казват че са ти давали "много пари".Няколко години по-късно към 2003та подобно беше положението и в държавните фирми и администрация като за 220 лева заплата те искаха с висше образование, опит и поне два западни езика.При един западен език например английски няма да те назначат на работа в никакъв случай.

Тази наглост лично мен ме накара така да извъртя нещата в живота че от уволнението ми през началото на януари 1999та чак до лятото на 2011та бях на гърба на баща ми.Даже и в редките моменти в които изявявах желание да започна работа например през 2003та година той отказваше с аргументът че той можел да изкара много повече пари от мен и нямало смисъл да работя за 200 лева и тогава беше прав.

Аз работя сериозно от лятото на 2011та затова защото вече нямаше накъде, поръчките на баща ми бяха от време на време и бяха малки и парите не стигаха за нищо.Като охрана работя от 8ми ноември 2011та и прекарах един върховен период като охрана на един елитен бизнесцентър с право да носиш лаптоп, с два канала бърз w-fi и с право да спиш през нощта.Това продължи от 1ви януари 2012та чак до 2ри август 2017та и това бяха едни от най-силните и най-добрите ми години след златния период от 2000та до края на 2004та година.Заплатата там беше отначало 350 лева за една 15ка на два почивни дни и после стана 525 лева за 2х2 15ки и след това падна на 450 лева на месец.Реално пари за нови лаптопи на изплащане имаше, но се усещаше особено остър недостигът на пари за цигари и оптични прибори.

През последните месеци работя 4 дежурства от по 12 часа на 2 почивни дни като заплатата ми се колебае между 622 и 712 лева.Напълно си реших въпросът с осигуряването на цигарите и даже ми остават пари за инвестиция в някой друг бинокъл.Отново няма пари за чисто нови сериозни лаптопи, но според последните ми наблюдения върху здравето ми те показват че среден или голям лаптоп 15,6-инчов например дългият престой пред него се отразява убийствено на психиката ми и мога единствено да ползвам 10-11-инчови нетбукове на 25-50% яркост на монитора и част от кафетата трябва да ги пия със захар.Това означава че реалната ми нужда от лаптопи в парично изражение не е един лаптоп за 1000 лева на 4-5 години, а един мини-лаптоп на 4-5 години за 400-450 лева.Така че всяко зло за добро и с такава заплата над 600 лева на месец лесно мога да плащам по 30-40 лева месечна вноска по кредит за изплащане на нетбук.

От моите шефове винаги съм бил доволен и преди и сега.Това от което не съм доволен е един от магазините които охраняваме защото там шефката и още една-две жени са пълни змии и се държат много лошо.На обектът на който основно давам дежурства гадната е само шефката която я псува освен целия персонал и шофьорите, но там тя е единствения проблем и останалият персонал са много добри и печени.



Тема Re: мечтата на работодателитенови [re: rien ne va plus]  
Автор blue jewel ()
Публикувано11.02.19 20:43



Май само аз си харесвам работата.
Нямам от какво толкова да се оплача. Е, заплатите не са ония космически суми, за които става дума като се спомене IT секторът. Но общо взето съм доволна. Имам спокойствие, наблизо ми е, шефовете са печени. Пък и е абсолютно по специалността ми.



Тема Re: мечтата на работодателитенови [re: blue jewel]  
Автор vida1929 ()
Публикувано11.02.19 20:46



Май само аз си харесвам работата.

Глупости само ти! Аз също си обичах работата, но не харесвах условията на труд, тоест заплащането и отношението през някои години и при някои екипи.



Тема Re: мечтата на работодателитенови [re: vida1929]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано11.02.19 20:46



Ти не разбра ли, че тя се подиграва с финтрола. Това не е нейно лично изказване от първо лице.



Тема Re: мечтата на работодателитенови [re: rien ne va plus]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано11.02.19 20:47



ай да не ти вадя от онази тема всички умишлено злобни нападки към Розмари.
и да ти натривам с тях носа след всеки твой постинг.



без причина било. пфу!
не ме ядосвай пак като се нахвърляш върху разстроена жена, че щи отеснее клубът.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.