Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:22 15.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Дойде края на простотията!нови  
Автор Serenity73 (Inner temple)
Публикувано03.02.19 20:31



Това беше.Вече няма да работя във фирмата.От четвъртък ме боли кръст,в петък още повече ме заболя.А в събота и неделя просто два дни се влача.Отделно и сухожилията на ръцете и пръстите ме почнаха.Днес преценявайки че утре най-вероятно няма да мога да работя,се обадих първо на главната българка-шефка,после тя ми каза да се обадя на моята която ми е директната отговорничка.
Исках да ги питам просто,на колко часа ще ми бъде платен евентуален болничен.Понеже ме е страх да не се секна зверски ако отида на работа,и да ме изнасят с носилки или линейки.
И знаете ли какво ми рече главната?
На мен ми трябват хора които могат да работят,заради инстата..и че цял уикенд била вървяла след нас да оправя.А този овъртайм не и се плащал.И била работила гратис един вид.
После разбрах от нея че само на 3,5 часа щяли да ми платят евентуален болничен,понеже съм бил на 40пр назначен.
Звънейки на другата,тя ми рече-Аз мислех че си сериозен,а пък ти се разболя пак?!!
Нямам думи просто.Не съм чувал никъде да искат да те накарат сам да си напишеш отпусното,понеже си се разболял два пъти за два месеца.
И то първото беше грип,с 39 градуса.И една седмица се влачих на легло.


Ами ти..нали и без това искаше да ходиш на бюрото по труда ми рече тая..
Не,не съм искал да ходя на бюрото.Исках сигурност и прогнозираност,искам да работя.
Е да..ама на мен ми трябват здрави хора.

Е,до тук беше.Противозаконно е реално да уволняват човек,понеже е болен.Ама нали съм с връзки уреден,сега трябва да си трая.
Ама аз никакъв документ няма да подпиша пръв.Или ме съкращават те по една или друга линия за да могат веднага бюрото да ми плащат от понеделник,от утре..или излизам до края на март в болнични.
Дори и да загубя пари,искат не искат..март трябва да ме уволнят.
Ще гледам да е с доброто,не искам да горя мостове.
Гледат да ме извозят сам да се прецакам.
Утре я подхващам тази сутринта.За да мога евентуално на лекаря да звъня после.И никога повече НЕ ИСКАМ ДА ЧУЯ ЗА ТАЗИ ФИРМА!
Почвам да търся работа,или да действам към моя си фирма.
Вече трябва за мен да е добре.
А не да живея чужди животи,и да завися от разни двулични дрисли.
Това беше..доживях и заради секнат кръст да ми се намекне че трябва да си пиша отпусното.Не съм на постоянен договор,няма да е проблем те да ме съкратят.Няма да съдя никого,няма да им правя мръсно.
Не ги искам в живота си просто никога занапред!
И нека живеят за да търкат и сънуват инстата!
Утре-ново начало!


Through the pain man rises!

Редактирано от Serenity73 на 03.02.19 20:35.



Тема Re: Дойде края на простотията!нови [re: Serenity73]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано03.02.19 20:38



Супер. Дерзай.


Но този път гледай да избереш нещо, което харесваш.
И не се ограничавай сам, ако не става - те ще ти кажат.
И не се отказвай лесно.
Наистина е най-добре човек да работи за себе си.




Тема Re: Дойде края на простотията!нови [re: Serenity73]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано03.02.19 21:04



Нужно ли е да ни занимаваш с всичките тези дребни и незначителни подробности.
Оправяй се там и това е.
И нали уж нямаше повече да пишеш тук?



Тема Re: Дойде края на простотията!нови [re: Luchezara]  
Автор Serenity73 (Inner temple)
Публикувано03.02.19 21:23



Добре е да!
Почнах да подавам молби вече.

Through the pain man rises!


Тема Re: Дойде края на простотията!нови [re: rien ne va plus]  
Автор Serenity73 (Inner temple)
Публикувано03.02.19 21:24



Дребни и незначителни, а?
Банката няма да ме чака.

Through the pain man rises!


Тема Re: Дойде края на простотията!нови [re: Serenity73]  
Автор Serenity73 (Inner temple)
Публикувано04.02.19 01:44



От днес вече-ново начало!
Сън не ме лови. Нормално е, все пак си е катаклизъм приключването на един кошмар. Все пак възлагах някакви надежди. Всичко се оказа нахалост.
И да не се беше случило сега, можеше скоро да се случи. С месец-два забавяне. Или щях да падна в парите, и да се наложи пак да премина към НАВ, бюрото по труда.
Някой от вас сигурно ще каже сега, че пак аз съм виновен и съм го направил нарочно.
Не братя и сестри по форум-случи се това, което беше очаквано от мен.
Не очаквах че ще бъде толкова грозно, заради болест и болничен. По закон в Норвегия, няма как да помолиш който и да е да си пусне отпусното, понеже се е разболял. Ама кой да го обясни на нашите тъпи бг селянки във фирмата? Уредените с връзки в офиса.
Здраве да е!
Насила хубост не става. Не знам доколко те са се измъчили с мен, понеже гледах да работя добре, на максимума на силите си и все пак с мисъл за здравето си.. Ама аз лично се измъчих адски с тях. И вечното им недоволство. За несигурността на тази работа и липсата на организация и порядък от тяхна страна-без коментар!
Така е във фирмите на връзкарите, на нашите и вашите. Без вина ставаш виновен накрая. Понеже си имал наглоста да се разболееш, точно преди контрола им. То всъщност контрола ще е вечен. И стреса ще е вечен. Блазе им. Щом ги кефи такъв стрес! И казват че тази фирма била добра.
Аз се концентрирам изцяло върху търсене на работа, АА и напредъка си във всички посоки.
Например днес в градската библиотека ще има семинар, за вредата от алкохола и алкохолизма.
Една голяма част от клуба ще отидат. Ще отида и аз. Понеже е важно да бъдеш съпричастен. А и ми трябват връзки занапред. Относно работа и като цяло.
За да има напредък човек, не бива да се оставя на течението на живота.. И не трябва да живее с лъжи и заблуди. Трябва да работи здраво и упорито за собственния си прогрес. Да открие онези сили в себе си, творческите.. Които да му донесат мечтаното поприще и работа.
Аз тръгвам интуитивно да търся призванието си. И с лист и химикал да открия това с което истински искам да се занимавам.Но преди това ще задраскам всичко онова, с което не искам да се занимавам. И не е добре за здравето ми.
Хуманната цел и помощ към хора в страдание и болка-това би било най-висшето благо за мен.

Through the pain man rises!

Редактирано от Serenity73 на 04.02.19 01:50.



Тема Re: Дойде края на простотията!нови [re: Serenity73]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано04.02.19 04:24



А 4ч. на събирането в градската библиотека как ще издържиш на стол седнал, прав или на стойка на глава...

И не беше ли ти този, който се скатаваше онзи ден, та да си щади силите. Ето, че си свършил некачествени работата и са минали след теб да чистят наново. Вместо да се извиниш за това, ти пак с твоите оправдания

Редактирано от holi_day на 04.02.19 04:27.



Тема Re: Дойде края на простотията!нови [re: Serenity73]  
Автор alLibi (либиец)
Публикувано04.02.19 04:45



> А не да живея чужди животи,и да завися от разни двулични дрисли.
гледай сега тя за себе си е права. Това че си с крехко здраве наистина не е неин проблем. Искам да ти кажа че напьлно те разбирам и знам от собствен опит че болките в кръста са сериозна работа така че напълно те разбирам като пишеш че се чувстваш съсипан. Почивай и гледай да се вьзстановяваш и не се заричай в нищо , защото не се знае като се почувстваш по-здрав къде ще работиш. Мисълта ми е бъди любезен с шефките си и просто им кажи че имаш нужда от почивка. Успех.

בַּעַל זְבוּב


Тема Re: Дойде края на простотията! [re: Luchezara]  
Автор alLibi (либиец)
Публикувано04.02.19 04:49



то па като се открил големия избор за него.. Гледам пълно е с компании които премитат за него. Не го засилвай в посока в която ще остане безработен за дъльг период от време. Безработицата действа кофти на нервната и система и самочувствието.

בַּעַל זְבוּב


Тема Re: Дойде края на простотията! [re: rien ne va plus]  
Автор alLibi (либиец)
Публикувано04.02.19 04:56



Добре де маамо стара като не ти харесва темата му просто не му отговаряй . Не мога да разбера защо си хабиш времето да мрънкаш.

Познавам трола от много години и смея да твьрдя че има нужда от помощ и подкрепа па била тя и виртуална.

בַּעַל זְבוּב



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.