Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:11 28.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Бавно ли учите житейските уроци?нови  
Автор Serenity73 (Inner temple)
Публикувано17.01.19 12:45





На мен лично ми трябваше доста време. А всъщност и за много неща се уча все още. Може би доста неща може би и изобщо да не постигна.
Нямам енергията обаче на двадесет-тридесет годишните.
Тези дни са плъзнали на проверки. 20 университета щели да проверяват от сряда до петък.
Днес шефката ме наколади за две тоалетни, че имало петна от сапун(при положение че чистих точно днес там) под сапуните в тоалетните на пода, че имало прах върху тръбите под мивката и че имало диря от опикано по една стена. Не знам как очакват за това време което ни дават сутрин по райони, да успеем със всичко. Не сме слънце, да огреем навсякъде. Имат изисквания, все едно си в аптека или болница. Хирургия направо. И то за тоалетните на една фитнес зала?
Просто стреса е прекалено голям.
Идват подшефките и ни ръчкат по обектите с остена, вървят и само петна забелязват.. Отделно плашат че 100 човека щели да си ходят, ако не издържим контрола.
Чак сега намерих време за малко почивка. След 6 часа близо тичане.
Просто с мен или без мен, няма да издържим контрола. Има много неща които са сбъркани в тая фирма.
Просто много не ни казват, или за нас версиите са други. Така или иначе, вече съм се примирил. Каквото има да става, ще става!
Не сме роботи и машини.
Без нищо нещо не става. Щом искат тия дърти и засечени сгради да блестят, трябва да не съм сам на смяна и район. А да вървим по трима. И да си делим задачите.
Оставям нещата в ръцете на Бог!
Бог ми е свидетел че работя здраво. Здравето ми е най-важно обаче. Компромиси със здравето си няма да правя!
Една част бг шефки побързаха да си накупят къщи и коли. Сега ще стане интересно, ако увиснем на борсата.
В тази несигурна фирма, с откачен университет и его хрътка-независима гестаповска фирма за контрол.. човек никакви планове не може да си прави.
Аз защо още не мога да помисля за къща или кола?
Понеже фирмата не става.
И политиката и!

Through the pain man rises!

Редактирано от Serenity73 на 17.01.19 13:42.



Тема Re: Бавно ли учите житейските уроци?нови [re: Serenity73]  
Автор Serenity73 (Inner temple)
Публикувано17.01.19 13:19



Току що дойде колега, от Босна който кара машини насам-натам. Бяха го пратили да мине коридорите с машина набързо.
Рече ми, споко. Само плашат гаргите рече.
Проверката била вътрешна засега.
Ама иначе от Осло били дошли тия дни.


Мошенници.
Да ни сръчкат яко, да тичаме като луди.
За да са по-сигурни може би.
От доста хора вече чух че шантажирали със слухове за проверки.Изобщо не обичам хора и фирми, действащи със шантаж и измама.
Подбили са яко цената на пакетите за университетите, само и само да не ги изтърват, и сега дупе да ни е яко!
А къде отива разликата?
Понеже реват че уж много дали за машини, препарати, инвентар и заплати на хора, пък все не било чисто?
Като гледам записват съботите и неделите дори да бачка който иска екстра, че не насмогвали.
Има яко сапунисване.. в тази фирма.
За политиката и за договори, не ми се говори просто. И като цяло.
Да работя там, да плащат.. Като не ме харесват, да ме гонят.
Вече никога няма да страдам аз, и да горя за да светя!
Този урок го научих по трудния начин.
В статията точно това пише, да не стоиш на лоши места и при лоши хора насила.
Лошото е че нямам пак алтернатива.
Очакваните от мен помощи от познати за друга работа, удариха на камък. И то от две места.
А искам промяна!
Ама засега временното ще е за постоянно. Докато дойде другото.
Най-известния рок клуб в града затвори врати. Мястото е празно. С носталгия го гледам всеки ден по път за авобуса на обяд. Дали да не поразпитам. Пък и за заеми. И да се опитам да възродя или пък направя нещо подобно?
Болката на феновете е голяма тук.
Същата, като затвори ОЧЗ навремето в София. И рязпродаваха



Through the pain man rises!

Редактирано от Serenity73 на 17.01.19 13:51.



Тема Re:нови [re: Serenity73]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано17.01.19 14:35



Не им се вързвай толкова.

Най-разумно е да си търсиш хубава работа, докато работиш тази. Иначе знаеш, че е по-стресово и трудно.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Serenity73 (Inner temple)
Публикувано17.01.19 14:45



Да, така е. Гледам да не им се връзвам. Ама на моята подшефка, помощничката и.. (и двете са българки) за 20 минути ми звънна два пъти току що. Това оправи ли, онова направи ли?
Че идвали. До половин-един час щели да са при мен на проверка. Аз след 20 минути си тръгвам. Изчистих къде какво видях днес като петна. Което излезе естественно и се изчисти.
Ама съм сигурен, че пак ще намерят кусури.
Майната им!
Просто аз имам и друг живот, освен фирмата им. И аджентата им. Кофти е че гадния привкус ми е в устата постоянно. Понеже все са недоволни и мрънкат за нещо. Нямат угода просто!
Ще ми се да ги попитам, къде отидоха похвалите и мотивацията към работниците?
Или нямат такива думи в речника им. Подхвърлят периодически по разни работни срещи че сме били много ценни..


А аз се избъзиках с колегата до мен, българин-като сме им толкова ценни-да ни дадат едно място, не да тичаме от сграда на сграда почасово, да ни дадат постоянни безсрочни договори също!
Тогава ще им повярвам че ни ценят.

Through the pain man rises!

Редактирано от Serenity73 на 17.01.19 14:47.



Тема Re:нови [re: Serenity73]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано17.01.19 15:01



Това им е работата, да търсят пропуски. Може би не се изразяват правилно.

Доколкото знам в големите фирми плащат повече. Е, не винаги.
Няма ли едно спокойно и хубаво място за работа в тази Норвегия?
Събирате ли се някъде българите в Норвегия, обменяте ли опит? Все някой ще каже нещо ценно.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Serenity73 (Inner temple)
Публикувано17.01.19 15:23



Фирмата не е малка. Имат над 20 000 работници само в Скандинавия. Норвегия, Швеция, Дания и Финландия. Отделно имат клон и в Холандия.
Така че са сериозна интернационална компания. От 2006 насам.
А за българите, събираме се пт време на време. Ама са им много чалгарски партитата.
Общо взето сме на групички. И изпокарани помежду си една част.
Не ставаме за нещо общо българите. Всеки иска да е директор. Той да каже и реши.
А по партитата да се изнижат, без да помагат за чистене. Затова и отдавна не организирам партита. Пък и взе да не ми се ходи. Има вече българско училище по майчин език тук, за българчета. Ама сина не поиска да се запише.
Не мога да го накарам насила, както иска.
Знае да говори, чете и пише горе-долу на български.
Ама не мисли че българския ще му трябва. Аз лично доста се борих, ама каквото е.
Като гледам една голяма част българи, от които голяма част мои колеги сега във фирмата където съм, са се записали на курс по норвежки за чужденци. В същото българско училище.
В едната стая децата им на български, в другата родителите сричат на норвежки.
Ами те са една голяма част от 5-10 години тук. Срамота.
Аз още от България учих сам. 2001 дойдох за сефте тук. И 2003 вече говорих спокойно норвежки. И бях спрял още 2002 с англойския.

Through the pain man rises!


Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано17.01.19 15:28



Няма ли едно спокойно и хубаво място за работа в тази Норвегия?

Във всяко кьоше на света има спокойни и хубави места за работа.
Заемат ги тези с подходящото CV.



Тема Re:нови [re: Serenity73]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано17.01.19 15:38



Чалгата и партитата с българите са нещо отделно. Въпросът е, кой как си изкарва хляба и могат ли дадат интересни идеи или дори помощ в това отношение?

Щом знаеш перфектно норвежки, защо не кандидатстваш в някой магазин, в който няма голям оборот на хора? Може да продават всичко - бяла техника или каквото има.




Тема Re:нови [re: lipari]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано17.01.19 15:40



Със знание на норвежки, английски, български и може би руски език и със средно образование, човек може да намери много по-добри работи от неговата.




Тема Re: Бавно ли учите житейските уроци?нови [re: Serenity73]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано17.01.19 16:09



почваш да ме съмняваш дали не си пропил, защото отново започна да говориш като типичен алкохолик:

- светът ми е длъжен да ми осигури лека, приятна и сигурна работа, тя ми се полага по право, нищо че нямам ни професия, ни образование, нито опит за годините си

- аз съм нещо много повече от всички останали, но идиотите не могат да ме оценят и разберат и вместо да се прехласват пред моето величие, имат наглостта не само да не ми помагат ами дори и да ме критикуват, а аз критики не понасям

- имам безпочвени грандомански фантазии - ще изтегля кредити от банките (щото те са длъжни да ми ги дадат) и ще взема фалиралия най-известен рок клуб в града и ще го възродя като феникс, нищо че нямам никакъв опит, това че слушам траш метъл е напълно достатъчно




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.