Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:33 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: rien ne va plus]  
Автор Serenity73 (Inner temple)
Публикувано18.01.19 16:09



Наивен глупак е бил.Пълно е с такива тук.

Through the pain man rises!


Тема Re: Бавно ли учите житейските уроци?нови [re: Serenity73]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано18.01.19 19:23



Има уроци които никога не научаваме. Причината най-често е че за да ги научим трябва да видим себе си в светлина която не харесваме, да признаем че има дявол с нас, да се нагърбим с отговорността да го озаптяваме. Затова предпочитаме да предадем отговорността на съдбата, да осъдим нея наместо себе си. Няма начин да науча урок който ми обяснява че съм по-долу отколкото искам да вярвам че съм. Може и да има но ще се съпротивлявам, Боже, как ще се съпротивлявам само.



Тема Re: Бавно ли учите житейските уроци?нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано18.01.19 20:06



Ще се съпротивляваш на това, че си сгрешил? Чак пък толкова.
"Който не прави нищо, той не греши."
"Където има грешка, има и прошка" (ако има искрено разкаяние и човек си направи изводите).

Не е важно, къде си. Важното е да искаш да растеш и да задобряваш.
Ние всички не само не сме знаели нищо, дори ни е нямало на този свят. Е, и?

Аз вярвам, че доброто и злото са стихии, сили много по-големи от нас. Ние сами избираме ту едното, ту другото. Но си оставаме хора подвластни на природата и избора си.
Просто не сме толкова силни, колкото ни се иска.
Какво пречи да опитаме да правим съзнателен избор във всеки момент?

Където и да си, по-важна е посоката, в която поемаш.




Тема Re:нови [re: lipari]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано18.01.19 20:09



Кой ще му даде 2500 в София?


Да ходи да пита какво значи МРЗ.



Тема Re:нови [re: Serenity73]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано18.01.19 20:16



Какво се оплакваш - сам си се поставил на това ниво, пък сега такива били, онакива.

Чистач на тоалетни никъде няма особени претенции. Доколкото разбирам се страхуваш и тази работа да не загубиш.

Бъди по-скромен, посмали претенциите. Сам си се насадил в това положение, не ти е друг виновен.
Хубаво е да търсиш варианти, но добре мисли. И мисли реалистично. Не строй въздушни кули.

Колкото до обявите за работа - бих те посъветвал да търсиш в тях, вместо да се оплакваш постоянно тук.

Не ти го казвам с лошо, просто трябва да понамалиш претенциите и повечко да се потрудиш. На никого не му е лесно, дори отстрани да ти се струва така.



Тема Re:нови [re: Serenity73]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано18.01.19 20:18



Малко са 2500 лв за София. За провинцията са идеални.

Не коментирам дали са малко. Но ще ти кажа, че малко хора в София получават толкова много.
Ти май в облаците витаеш. Знаеш ли колко получава един чистач на тоалетни в София? А ти какво друго мислиш, че ще ти дадат да работиш, като им обясниш какъв опит в Норвегия имаш?
Провери колко е МРЗ. На повече не се надявай. Ако там изкарваш повече от равностойността на 2500 лева, бих ти препоръчал да си стоиш в Норвегия и да си налягаш парцалите в тази фирма.



Тема Re:нови [re: Serenity73]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано18.01.19 20:20



Реално физически няма да оцелеем трима с 2500 в София.

Според теб как оцеляват семейства, в които мъжът и жената изкарват по около 600 лева?



Тема Re:нови [re: lipari]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано18.01.19 20:21



Много лесно се похарчват произволна сума пари.
Ти само ми дай парите и гледай!





Тема Re:нови [re: Serenity73]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано18.01.19 20:23



в България частниците нямат отношение към работниците. Не толкова до парите които плащат, а че нямат уважение към работника.

Ти нали отдавна беше илязъл от България, откъде тези сведения?
Аз мога да кажа, че има всякакви работодатели. Има и такива, които си уважават работниците.



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано18.01.19 20:25



държавната администрация в България на всеки 3 месеца си раздава милиони левове за бонуси.

Кои са тия, че да ида и на мен да дадат малко милиони на всеки 3 месеца?
Нещо по-конкретно като информация имаш ли, или е от агенцията "една жена каза"?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.