Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:47 19.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Тема Защо не пиете?  
Автор alLibi (либиец)
Публикувано15.01.19 01:34



Моля бъдете искрени и кажете защо не употребявате / избягвате да употребявате алкохол редовно.

Моята причина: в почти всички алкохолни питиета има прекалено много калории, които водят до наднормени килограми а за мен по-важно е да поддържам оптимално тегло. Ако пия редовно ще се освиня ако не спортувам всеки ден (за което нямам време в момента).

בַּעַל זְבוּב


Тема Re: Защо не пиете?нови [re: alLibi]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано15.01.19 05:26



Ами защото не става за пиене. Чувствам кръвта и тялото си спиртосани, от което ми става зле. Знам, че умират и мозъчни клетки, сигурнo и други. Защо да си причинявам неестествени неща?

Но половин чаша вино, от време на време, действа укрепващо на тялото, изпробвано е.


Редактирано от Luchezara на 15.01.19 07:07.



Тема Re: Защо не пиете?нови [re: alLibi]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано15.01.19 06:13



А, пием си.



Моята причина: в почти всички алкохолни питиета има прекалено много калории, които водят до наднормени килограми а за мен по-важно е да поддържам оптимално тегло. Ако пия редовно ще се освиня ако не спортувам всеки ден (за което нямам време в момента).

Туй не е вярно. С2Н5ОН не съдържа калории. Но склонява към физически мързел, демек, нежелание за изгаряне на калории. Класическият пияч/алкохолик, който не се тъпче с храна като невидял, всъщност е кльощав.



Тема Re: Защо не пиете?нови [re: alLibi]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано15.01.19 08:53



4г. съм живяла у вуйчо ми, който бе алкохолик
някак се отвратих от какъвто и да е алкохол, виждайки последиците от него
а и не ми харесва вкуса на алкохола
бирата е горчилак, абсолютно непоносима ми е
виното е стипчиво, мога да изпия 1 чаша, но с нежелание
водка, уиски и пр. - парливи течности. ненапразно индианците са ги кръстили "огнена вода" - друго освен изброените, дори не съм опитвала и не желая да опитам. самата миризма ми е неприятна
мога да изпия под 50 млл алкохол и то ако сме някъде извън къщи и компанията цяла вечер току подканва "айде, наздраве!"
а имаше времена, в които вкъщи имаше огромно количество качествен алкохол, с което можеше да заредят няколко ресторанта за месец напред
не е нещо, което да ме съблазни
виж, ако имахме склад за различни шоколади... щеше да е много сложно да не мишкувам





Тема Re: Защо не пиете?нови [re: lipari]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано15.01.19 09:04



Туй не е вярно. С2Н5ОН не съдържа калории.

"професорката" пак се изказа неподготвена.



Тема Re: Защо не пиете?нови [re: alLibi]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано15.01.19 09:06



Защото аз лично обикновено не се и сещам да пия.
Не ми идва отвътре. Но понякога ми се приисква. Много рядко.

Прекаляването както знаем, е опасно. Калориите също са фактор.



Тема Re: Защо не пиете?нови [re: alLibi]  
Автор Rosemary (другата)
Публикувано15.01.19 09:13



Защото остарях и не ми понася.
На младите години доста нещо изпих. Пиеше ми се, падаха ми задръжките и точно тогава се проявявах самата аз - с освободено мислене, а не да гледам в земята и да заеквам от тревога. Не че съм пила нарочно - просто установявах, че на купон - студентски или приятелски, докъм 40-тата си година, се чувствам ОК.
Но с течение на времето, се отраках и не ми е нужен алкохол, за да мога да говоря спокойно с другите хора. Е, публично отново не успявам.

А тялото ми вече от малко алкохол се уморява, и се напивам. Снощи пих една чаша останало от нова година евтино шампанско, и не ми беше комфортно.

Това е моят отговор.

-----------------------------------
1+1=3 и това ме вдъхновява.


Тема Re: Защо не пиете?нови [re: alLibi]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано15.01.19 09:23



алкохолът е отрова. точка



Тема Re: Защо не пиете?нови [re: rien ne va plus]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано15.01.19 09:49



Туй не е вярно. С2Н5ОН не съдържа калории.

"професорката" пак се изказа неподготвена.


Ми яж всеки ден ракия, вместо храна един месец и се тегли на кантара.
Ако не си свалил кила, връщам си професорската титла.



Тема Re: Защо не пиете?нови [re: alLibi]  
Автор Serenity73 (Inner temple)
Публикувано15.01.19 10:14



При мен мисля че е ясно!
Казвам се Финтрол, и съм алкохолик!



Through the pain man rises!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.