Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:49 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема интересни статии  
Автор MerryXmas ()
Публикувано14.01.19 02:29



Клубът се казва "Психоанализа и психотерапия", и някои от пишещите тук имат психологични проблеми и посещават терапевти.
Други сякаш повече търсят внимание, или социално общуване, без да е ясно дали и какви проблеми имат.
Като цяло обаче цари пълното непознаване на проблематиката и съвременните схващания на психологията, психиатрията и психоанализата за психичните проблеми.
По мое лично наблюдение тук има хора, които са интелигентни, но имат проблеми, някои от тях посещават терапевт или психиатър в продължение на години, с по-добър или по-слаб успех.
Ще ми се да вярвам, че ще помогна на някого да се ориентира сам донякъде в обстановката и да прецени бъдещите си действия по-правилно. Това би било по-полезно и по-свързано с тематиката на клуба в сравнение с обсъждането на теологични, религиозни, верски и други подобни проблематики.


Освен това и за да върна донякъде духът на научност, доколкото го е имало тук, ще предложа на вниманието на аудиторията две интересни според мен статии.
Първата е тази, почетох я цялата и определено ми беше интересна. Припомних си някои положения, които бях позабравил, а други сега научих или ми се доизясниха.
Ето тази статия според мен задължително трябва да се прочете.:



В нея се разглежда основният въпрос за етиологията на психичните заболявания, както и някои други въпроси.

Втората статия е



Това тепърва ще го чета, но също ми се струва много интересно, и заслужаващо внимание.

Ако, разбира се някой от вас е отдавна прочел и запознат със съдържанието на цитираните статии и поставената проблематика, моля да ме извини, и да игнорира тази тема.

Редактирано от MerryXmas на 14.01.19 02:40.



Тема Re: интересни статиинови [re: MerryXmas]  
Автор Rosemary (другата)
Публикувано14.01.19 16:07



Прочитайки първата статия, втората по принцип не ме касае, та прочитайки първата статия, открих, че за да си изясня само един термин, трябва да прочета около 3-4 други статии.

Добре, ако целта ти е да привлечеш тук специалистите, ОК.

Но нека си имаме и няколко теми само за нас си, потребителите-луди-болни-откачени.

-----------------------------------
1+1=3 и това ме вдъхновява.


Тема Re: интересни статиинови [re: Rosemary]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано14.01.19 16:18



Аз съм имал идеята, нито забранявам нещо, нито съм в позицията да го правя, най-малкото тук си има действащ модератор, така че това "нека да си имаме и няколко теми само за нас си" не е съвсем умесно така, адресирано до мен.
А и аз не съм видял някой тук да не си пише каквото си иска.

Малко е като да риташ в отворена врата.

Целта ми не е да привлека специалистите тук, защото специалистите няма да дойдат тук. Те си имат работа и са със сигурност претоварени от хорски проблеми, за да дойдат да четат и нашите глупости тук.

Целта ми е малко да се ограмотите, да видите научната гледна точка към проблемите на психичното.
А не само да се дрънкат съвсем аматьорски приказки, нямащи нищо общо с как стоят нещата в действителност.
Може би много хора си мислят, че психологията е просто така, приказки да си говорим, но това далеч не е така. Дори психоаналитикът, който оставя своят пациент да говори свободно, тълкува и осмисля чутото по съвсем различен и неочакван за непросветените начин.

Просто искам да повдигна малко завесата. Защото изглежда тук всички са или самодоволни, или погълнати от проблемите си, но никой не проявява интерес именно към това, което е уж тема на клуба.

Вярно е, че за да се разбере нещо, трябва да се чете. Не става без усилие.
Но пък ако някои термини не са ти ясни, можеш да питаш, и аз или някой друг ще ти отговори. Ако и аз не знам, ще прочета и ще намеря отговора.
На мен ми е интересно просто и затова чета подобна литература. Не съм специалист, но доста години чета и освен това май съм единственият тук, който някога се е подлагал на истинска психоанализа. Съответно съм научил доста неща.
Поне не съм разбрал друг да има. Знам със сигурност хора, които ходят при психолог, или психиатър.

Как да кажа - на мен ми е интересна темата психоанализа и психология, а тук няма психолог, няма никой, който наистина да се интересува от тази проблематика.



Тема Re: интересни статиинови [re: rien ne va plus]  
Автор Rosemary (другата)
Публикувано14.01.19 16:26



Не, не мислим че психологията е просто така.

Нито един от нас не мисли така.
Ако мислехме така, нямаше да сме тук.

За амнайсти път ще го напиша - ако ме заболи зъб, отивам на зъболекар. Ако ме заболи крак, отивам на ортопед.
Като ме заболи душата - отивам на психиатър.

Тези хора са учили и знаят и могат много, за да ми помогнат.

А, забравих.
Не е нужно да си писател, че да можеш да се възхитиш на дадена книга.
Не е нужно да си програмист, за да можеш да ползваш на потребителско ниво компютъра си.

-----------------------------------
1+1=3 и това ме вдъхновява.


Тема Re: интересни статиинови [re: Rosemary]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано14.01.19 16:30



Напълно правилно. По принцип.

Но това не значи, че човек не може да се интересува.
Ако не те интересува, не чети. Не е задължително.
Но да ми кажеш, че си тук, понеже те интересува, а тук се говори за всичко друго, но не и за психология, е малко смешно някак си.



Тема Re: интересни статиинови [re: rien ne va plus]  
Автор Rosemary (другата)
Публикувано14.01.19 16:32



Но да ми кажеш, че си тук, понеже те интересува, а тук се говори за всичко друго, но не и за психология, е малко смешно някак си.

тува куга???????

я ме цитирай, чи ни вдявам?

-----------------------------------
1+1=3 и това ме вдъхновява.


Тема Re: интересни статиинови [re: Rosemary]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано14.01.19 16:34



Не, не мислим че психологията е просто така.

Нито един от нас не мисли така.
Ако мислехме така, нямаше да сме тук.


Едно мнение по-нагоре.

Редактирано от rien ne va plus на 14.01.19 16:41.



Тема Re: интересни статиинови [re: MerryXmas]  
Автор blue jewel ()
Публикувано14.01.19 16:36



За паническото разстройство мога да говоря от личен опит, макар и ненаучно, за депресията - също.
Много мъчителни състояния. Но понеже за околните са невидими, то никой не ти протяга ръка за помощ, дори понякога те обвиняват - трябва винаги сам да се издърпваш за косата.



Тема Re: интересни статиинови [re: rien ne va plus]  
Автор Rosemary (другата)
Публикувано14.01.19 16:40



Да, разбрах смисъла.

-----------------------------------
1+1=3 и това ме вдъхновява.


Тема Re: интересни статиинови [re: blue jewel]  
Автор rien ne va plus ()
Публикувано14.01.19 16:43



Радвам се, че се обади.
Напоследък се беше покрила.

Направих експеримент, и резултатите надминаха очакванията ми.
Така че, доволен съм. А ти можеш и да прочетеш, интересно е наистина.
На мен ми направи впечатление, че първата статия е писана от психиатър, но ползва много от нещата на психоанализата, т.е. не я отрича, а даже напротив. Нещо, което досега не бях срещал.
Психоаналитиците също обикновено отричат лекарите с техните медикаментозни лечения.

Редактирано от rien ne va plus на 14.01.19 16:46.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.