Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:28 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Какво си пожелавате за новата 2019 година?  
Автор Serenity73 (Inner temple)
Публикувано11.01.19 10:45



Имате ли някакви специални желания и цели?
Аз лично от всичко най-много се моля детето ми да е здраво, както и всички ние в къщи. Понеже без здраве, няма нищо!
Второ, моля се да остана все така трезвен и да имам повече сили и упоритост да ходя на сбирки и работя по програмата.
Другото което ми е болна тема е несигурната ми работа. Моля се Бог да направи най-доброто за мен в тази посока, и да ме отърве от стреса и местата които не заслужавам.
Ще вървя срещу цели, дано да се случат нещата.
И последното което очаквам и имам голямо желание е, да се преместим към по-ново и самостоятелно жилище.
Ако е къща, най-добре.
Дори да е далеч и извън града.
Но всичките тези неща зависят от работа и здраве.
Към момента здравето ми го няма особенно, а работата е много стресираща. Не толкова тежка, колкото това че постоянно ме въртят ден за ден насам натам. Максимум срдмица-две, и на другаде. Замествам болни и в отпуски.
И като екстра помощ.
Тази седмица съм на три различни университета. Първо два часа на един, после с раничката към втория-и там 3 часа. И накрая ходя на трета сграда да чистя фуги на плочки в тоалетни. Подовете. Сапун, четка, търкане.. 10 минути, после 15 минути да се кисне и почивка, след това смучене с машина тип прахосмукачка, пак с вода, и пак смучене. И там още 3-4 часа.
Успявам да работя засега на пълен ден, на части. Може би се смилиха към мен, заради детето и болестта. Иначе досега можеше да съм отсвирен към бюрото по труда. Все пак българките ми помогнаха, шефките.
Доста съм уморен обаче. И физически, и най-вече психически и ментално. А несигурността най-ме подтиска и тормози.
Дали няма да увисна изведнъж на 2-3 часа на ден? Или изобщо да нямат нищо за мен?
Гадно е едва ли не да се надаваш колегите да боледуват, за да има за теб.. Но бранша си е адски скапващ.
Тези които са на постоянни 100 пр договори на едно място, стоят някои по 5-6 месеца годишно в болнични.
На части или нацяло.
А ние викарите(заместниците)
Ни се.. ебава майката да уплътняваме на две три места. И ние откарваме най-гадното основно почистване. Докато тарикатите боледуват.
От една страна добре че нямаш отговорност голяма, от друга страна доста зле че нямаш сигурност и прогнозираност. Това вече е масова тенденция тук в Норвегия.
Всички фирми адски захитряха. Не дават постоянни договори, нито пък 100 пр. работа. Или ако имаш 100 пр тичаш от сграда на сграда, на договори от по 2-3 месеца.
Идеалната 2019 за мен би била или да ме спрат на едно място с нещо по-постоянно като раб време, или нова работа другаде. И ако детето и ние сме здрави и успеем да се преместим към мечтания нов дом-нищо друго не искам от 2019.
Омръзна ми от преходни години, периоди на несигурност и стрес. Човек на години съм. Имам най-вече нужда от спокойствие и прогнозираност.
Дано Бог чуе молбите ми. Амин!

Through the pain man rises!

Редактирано от Serenity73 на 11.01.19 10:49.



Тема Re: Какво си пожелавате за новата 2019 година?нови [re: Serenity73]  
Автор Serenity73 (Inner temple)
Публикувано11.01.19 10:59



Един българин е в сходно положение с болести и несигурна работа. Но той е добре, пред пенсионна възраст е. Ще тръгне сега към доктори и операции, ще откара година в болнични, после към бюрото по труда и накрая ще иска да се пенсионира до 2-3 години максимум. Макар че пак ще е с две-три години по-рано от пенсионната възраст. А къде съм аз на 45 и чак на 70 и отгоре пенсионна възраст за мъж. Не знам даже дали не я направиха за мъжете 75 години. Кой може да бъде адекватен и здрав работник на 75?
Че ако зависят животи от теб, като на жената личния лекар който е над 70.. Може да умориш някой.
Той много забравя. И прави много досадни грешки. Ама не се дава, не иска да се пенсионира
Дано да не умори някой с грешно лечение или диагноза.

Through the pain man rises!


Тема Re: Какво си пожелавате за новата 2019 година?нови [re: Serenity73]  
Автор FlLERO99 (Russian ELINT )
Публикувано11.01.19 13:09



Достигнал си до напълно правилен извод относно здравето.Здравето е най-големия капитал за човека и ако не си здрав даже и парите не ти вършат особено работа освен за лечение защото от теб нищо не става.

За тази 2019та година искам да се запася с още 3 бинокъла, 2 средни бинокъла и един малък и ако нещата свързани с работата и парите вървят и през втората половина на годината мога да помисля да събера едни 600-700 лева за следващия чисто нов лаптоп.



Тема Re: Какво си пожелавате за новата 2019 година?нови [re: FlLERO99]  
Автор Serenity73 (Inner temple)
Публикувано11.01.19 13:26



Желая ти успех, и да се сбъднат мечтите ти. Току що имахме инфо среща. Главен шеф от Осло, за цяла Норвегия говори близо час. Нещата хич не са добре. Има опастност да загубим най-големия клиент тук-Бергенския университет. И сградите му. А те са много.Ппнеже миналата година не са издържали нито един контрол фирмата ни.
А тя е интернационална и голяма.
И са ни дали последен шанс до януари сега. Не издържим ли, минимум 100 човека ще уволнят. Най-вероятно временни длъжности и последно назначени. А може и университета да не искат да преподпишат занапред
Скъсваме си задниците да чистим, и все не са. доволни. Назначили са си незаеисима фирма за проверки университетите. За да няма измами.
Каквото стане.
Човека ни разправяше колко ценни сме били, частици от пъзела, как сме били важни.. Ама сигурно пак няма да издържим. Студентите са ужасни прасета. Адски много цапат.

Through the pain man rises!


Тема Re: Какво си пожелавате за новата 2019 година?нови [re: Serenity73]  
Автор FlLERO99 (Russian ELINT )
Публикувано11.01.19 14:07



Специално студентите в България са може би най-големите говеда в обществото наред с пенсионерите.Гледал съм ги в Студентски град как купонясват, от тях нищо не става и няма и да става освен да харчат парите на родителите си.



Тема Re: Какво си пожелавате за новата 2019 година?нови [re: FlLERO99]  
Автор Serenity73 (Inner temple)
Публикувано11.01.19 14:19




Тук не са по-различни. Ужасни мундари са. Повечето сгради са като кръчми и дискотеки. Имат си заведения, барове вътре.. имат си разни партита. И след това всичко е осеяно с бирени и всякакви бутилки. Вратите омазват с бира, подовете да не говорим. Слес три пъти с машина чак накрая излиза мизерията. След партита. Рисуват и драскат навсякъде.
Даже имахме случай, колежка беше започнала да търка и премахва огромен нарисуван мъжки полов член. И някаква дошла и щяла да се сбиес нея едва ли не. Била и триела дипломна работа. Някакъв си свободен перформанс.

Аз лично заварих момче и две момичета, тройка.. голи една сутрин в 5 в кафетерията на информатическия.
Масата осеяна с бутилки от бира и вино. И тези чисто голи спят на диваните.
Завити с якетата си. Ама задниците стърчаха голи. Хвана ме срам.

Бъзикаха ме по-късно, защо не се присъедини и ти? -ме питаха.
Един друг колега пък беше хванал двойка на калъп пак сутрин рано след купон.
Тая фирма по контрола да си занижи изискванията. Прасета са, студенти. Не хора.

Through the pain man rises!

Тема Re: Какво си пожелавате за новата 2019 година?нови [re: FlLERO99]  
Автор expat ()
Публикувано11.01.19 14:45



Тези дни един човек ми каза, че негов много близък човек има тежко заболяване. Ако може да се плати да се излекува и 100 000 000 (сто милиона) лева би дал..., но никой не иска да ги вземе. Защото с пари здраве не се купува.

Безценни са нещата, които не се купуват с пари и здравето е едно от тях.



Тема Re: Какво си пожелавате за новата 2019 година?нови [re: Serenity73]  
Автор expat ()
Публикувано11.01.19 14:46



Амин!



Тема Re: Какво си пожелавате за новата 2019 година?нови [re: expat]  
Автор Serenity73 (Inner temple)
Публикувано11.01.19 15:51



Така е да. Наложи ми се лично наскоро още веднъж да го осъзная. Покрай изследванията на сина ми. Нищо не знаем засега. Надяваме се каквото и да е това петно или бучка в близост до малкия мозък, да е доброкачественно. И да не расте.
Просто единственно Бог ми остана вече. И неговата милост относно всичко. Но хората сме упорити, особенно ние зависимите. Искаме все да по нашия начин. А Бог най-добре знае.
Неведоми са пътищата господни. И там където трябва ще изгради мост или проправи път.
Обикновенно хората не разбираме божия замисъл относно животите ни.

Through the pain man rises!

Редактирано от Serenity73 на 11.01.19 15:52.



Тема Re: Какво си пожелавате за новата 2019 година?нови [re: expat]  
Автор Serenity73 (Inner temple)
Публикувано11.01.19 15:54



Амин! И нека бъде неговата воля. Аз съм примирен. Ако е решил да фалира тази фирма и проектите и.. Така да е.
Не е работата мечта за никой от нас.
Макар да си има и добри страни почистването.
Стига да си изградиш система и да си напаснеш нещата. Получих нов контракт, до края на март. Карат ни напо 2-3 месеца. Не се знае още какво ще стане след проверките.

Through the pain man rises!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.