Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:24 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Моралнови  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано09.01.19 02:33



Започвам тази нова тема, първо защото темата за гнева се препълни с мнения и трудно се чете. Така че изваждам дискусията, която в момента върви.
И второ, защото наблюдавам стрес и бягство от доста клубари при споменаване на думата морал. Нещо повече, даже виждам опит за заклеймяване на морала.
И трето, защото също много клубари бъркат морала с временните социални порядки и традиции. Други пък смятат, че ако няма религия, няма да има и морал. Изобщо някаква лудост.
Колко страшно за някои - МОРАЛ, страховито.
За мен пък е страшна представата за някое неморално изчадие.

И така, откъде този страх от морала, съвременници?




Тема Re: Моралнови [re: Luchezara]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано09.01.19 03:43



Не е модерен дори се визира като ретрограден. Изпречва ни се баш когато ни се иска да направим неща коит не са връзват много с него. Говорейки за него го преекспонираме и ни прави да изглеждаме ръбато праволинейни. Правени да изглеждаме слепи поддръжници и дори още по-лошо - поставяме се в светлина на хора които не правят това което проповядват.

Всички имаме неморални постъпки. Когато някой заговори за морал се чувстваме нападнати въпреки че съзнаваме дето бягаме негонени от щото гузни.

Направо ми се сипва една ракия но тогава никой няма да изчете толкова дълъг постинг





Тема Re: Моралнови [re: Luchezara]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано09.01.19 03:47



Покрай другото да помоля нещо. Редактирай си постините, не ги трий като Нюк. Изчезна ми постинг който беше отговор към теб.



Тема Re: Моралнови [re: Luchezara]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано09.01.19 06:06



Заглавието на темата ти предполага изясняване на понятието.
Тоест, наличие или достигане на базово ниво на грамотност в категория Философия. По отношение на понятието "морал", което не е по-различно от понятията "литър", "метър", "пазарни отношения" - все дефиниции, въведени за удобство в други категории на знанието.

Съдържанието е изразяване на твоя лична емоционална реакция.
Понятието ли предпочиташ да разгледаме или темата е покана да реагираме емоционално на твоето спонтанно емоционално разтоварване?

Редактирано от lipari на 09.01.19 06:08.



Тема Re:нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано09.01.19 09:00



Не помня скоро да съм трила постинг.




Тема Re: Моралнови [re: lipari]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано09.01.19 09:03



Понятието 'морал' е различно от 'литър' и 'метър'.

Поканата ми е да спрете да се страхувате от морала. И да го използвате като свой помощник, закрилник и опора.


Редактирано от Luchezara на 09.01.19 09:32.



Тема Re: Моралнови [re: Luchezara]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано09.01.19 09:15



Всяко общество създава своите морални норми. Някои са по- устойчиви на времето, други не. Като поколение чиито морални норми доста се промениха.предпочитам да залагам на общочовешки за всички времена. Не, не се страхувам.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\\\\\\\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Моралнови [re: Luchezara]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано09.01.19 09:20



Аз имам такъв въпрос: възможно ли е нещо да е естествено и да не е правилно?



Тема Re: Моралнови [re: Vitalite]  
Автор blue jewel ()
Публикувано09.01.19 10:12



Аз пък имам друг въпрос - възможно ли е нещо да е правилно и да не е естествено?



Тема Re: Моралнови [re: Luchezara]  
Автор blue jewel ()
Публикувано09.01.19 10:13



Хубаво е някой да даде дефиниция за морал, за да знаем за какво точно говорим. Защото явно всеки го приема различно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.