Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:16 29.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: LeonKowalski]  
Автор blue jewel ()
Публикувано23.11.18 16:56



Бях, и то толкова самотни години съм изживяла, че още ми държи.
От време на време изпадам в депресия заради това минало. Не мога да се отърся от него, особено ако отида на местата, където мина младостта ми, едва издържам. А и това време навън ме довършва.
И много ми тежи, че никой не може да разбере. Всички викат - имаш, и като имам, значи вече всичко ми е наред - ами не е. В душата ми нищо не е наред.

Редактирано от blue jewel на 23.11.18 17:00.



Тема Re:нови [re: blue jewel]  
Автор LeonKowalski (engineer)
Публикувано23.11.18 17:37



Бях, и то толкова самотни години съм изживяла, че още ми държи.
Извинявай, но не става ясно какво си била.
Ако е болезнена темата, не ми отговаряй. Аз и бездруго едва ли мога да ти помогна с нещо. Не съм специалист, мога само да те посъветвам да потърсиш такъв, но сигурно си го правила.

Let me tell you about my mother...


Тема Re:нови [re: crazymonkey-126377]  
Автор vida1929 ()
Публикувано23.11.18 18:04



Както да говориш на жена на "ма" се смята за грубо и просташко, но всъщност е едно чудесно обръщение, но не ми се обяснява защо

Кво муй чудесното мари Маймуно ма


Частиците ма, мари и бе, бре, използвани като обръщение съответно към женски и мъжки род, ги използваме ако/ когато искаме да демонстрираме по-близки отношения с адресата.
Те обогатяват интонационно и смислово речта, но чак пък да са чудесни,
не мисля.
С ма, мари мога да се обърна към теб, тъй като те познавам по-добре и по-отдавна, но не бих рискувала например да се обърна към Ковалски." Ковалски бре, Леоне, бе", тъй като би прозвучало неуместно и фамилиарно.



Тема Re:нови [re: LeonKowalski]  
Автор vida1929 ()
Публикувано23.11.18 18:17



Тя казва, че преди е била самотна, и сега също се чувства самотна, въпреки че има мъж и деца, ако съм я разбрала правилно.



Тема Re:нови [re: blue jewel]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано23.11.18 18:20



Доста нагло. Ако наистина се интересуваш, иди на църква и говори със свещеник. Аз не съм нито свещеник, нито апостол.



Тема Re:нови [re: LeonKowalski]  
Автор vida1929 ()
Публикувано23.11.18 18:26



Хайде сега не така.
Нали се сещаш, че щом ти посочвам тази книга, аз съм я чел и то внимателно и подробно, и то не само веднъж. Което ще рече, че прекрасно знам къде какво пише в нея.


И аз мога да ти кажа ''Не така''


Чела съм от книгата, само което ме интересува във връзка с психиката.
Аз пък ти пиша двойка на поста ти за душата, даже две на релси, така викахме в училище на двойка с два минуса.



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор vida1929 ()
Публикувано23.11.18 18:30



Нямаше да се стигне до тук, ако беше отговорила какво имаш предвид под ''ниски вибрации'' и какво е душа. И ме остави да ме въртят на шиш и да отговарям като ученичка за честоти и трептения





Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор LeonKowalski (engineer)
Публикувано23.11.18 18:35



Никой не те е карал насила да отговаряш. Ти сама го направи, че и настояваше на своето.
А тя не отговори защото каквото и да каже ще я разбия, няма никакви научни аргументи само ала бала.

Let me tell you about my mother...


Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано23.11.18 18:36



От къде накъде ще образовам всеки, на който му хрумне? На всичко отгоре недобронамерени хора. Само някой тинейджър може да се върже на този вид евтини манипулации - някой си искал да му обясняваш всяка дума.



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор LeonKowalski (engineer)
Публикувано23.11.18 18:42



Ако ти беше правоверна християнка, щеше да има в тем смирение. А аз виждам в теб само горделивост (един от седемте смъртни гряха) и надменност.
Смяташ, че си спасила безсмъртната си душа, но не забравяй, че аз мога цял живот да бъда неверник, да върша всякакви грехове и престъпления, и накрая малко преди да умра е достатъчно да се покая искрено, и ще отида в рая според твоята религия.
А ти с тази горделивост нямаш никакъв шанс.



Let me tell you about my mother...


Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.