Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:11 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: LeonKowalski]  
Автор blue jewel ()
Публикувано22.11.18 13:22



Но ми е интересно как безпроблемно ги съчетават с вярата в бог и християнството тези неща. Няма как в една каца да има и мед и лайна едновременно, и медът да си остане чист.

Ами явно и те не са сигурни в какво точно вярват и кое е тяхната истина, затова за всеки случай вярват във всичко.



Тема Re:нови [re: LeonKowalski]  
Автор blue jewel ()
Публикувано22.11.18 13:23



То това е добре донякъде. Не на всеки ще се харесаш, ама това, дето викаш, че не ти пука, е важното. И да си сигурен в това, което казваш.



Тема Re:нови [re: blue jewel]  
Автор LeonKowalski (engineer)
Публикувано22.11.18 13:44



Именно, като Бай Ганю Балкански, героят на Алеко Константинов, който не вярва, ама удря един кръст за всеки случай. И не знае дали има да получава ресто, ама шава с пръстите за всеки случай, та да разберат, че си го иска.

Let me tell you about my mother...


Тема Re:нови [re: LeonKowalski]  
Автор vida1929 ()
Публикувано22.11.18 14:03



Няма да мълча пък.

Никога не е късно да стана за смях.

Всичко във Вселената , метериална и нематериална, жива и нежива природа, материя и съзнание е едно и също, изградено от едни и същи градивни елементи-атоми, електрони, протони и неутрони....
Мисълта, емоцията е вълна и като вълна се подчинява да същите закони на прородата, както всичко останало.
Кое от това, което съм написала не е вярно?



Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор LeonKowalski (engineer)
Публикувано22.11.18 14:17



Всичко във Вселената , метериална и нематериална, жива и нежива природа, материя и съзнание е едно и също, изградено от едни и същи градивни елементи-атоми, електрони, протони и неутрони...
Дотук добре, макар и непълно. Така наречените елементарни частици за които ти говориш се състоят от още "по-елементарни" образно казано частици наречени фермиони, които са два вида - лептони и кварки. Те засега се считат за неделими, но това може да се промени. Разбира се това е съвсем опростено и грубо казано. Нещата са далеч по-сложни.

Мисълта, емоцията е вълна и като вълна се подчинява да същите закони на прородата, както всичко останало.
Мисълта е нещо, което не се знае точно какво е, най-общо казано електрически импулси в невронните клетки, но не съм специалист, така че може да допускам неточност.
Дали са вълни, дали нещо друго не знам. Да, съществуват мозъчни вълни, дори вече с мисъл могат да се командват електронни джаджи.
Естествено, че се всичко подчинява на законите на природата.
Но забележи, на природата, не на бог.

Но дори да приемем, че са някакви електромагнитни вълни, това никак не се връзва с бръщолевенето за нискочестотни вибрации.
Преди всичко трябва да ти е ясно, че има съществена разлика между микросвета на квантовата механика и макросвета и вълните, за които говориш.
То и в едно лайно има същите елементарни частици каквито и в мозъка на човек.
Но това не прави лайното разумно същество, нали?




P.S. Сега прочетох по-внимателно какво си написала, че всичко във вселената било материална и нематериална природа. Това също е неточно и дори невярно.
Най-напред всичко е материя. И енергията е материя.
Второ това, че всичко било природа е свободно съчинение. Всичко е материя, която се намира в нещо, което се нарича пространствовреме. Или континуум пространствовреме.
Но, нека не навлизаме в такива подробности, не му е тук мястото. А и за това си трябва специална подготовка. Не може направо да скочиш на висшия пилотаж.

Let me tell you about my mother...

Редактирано от LeonKowalski на 22.11.18 14:33.



Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор LeonKowalski (engineer)
Публикувано22.11.18 14:41



За такива като теб има една прекрасна книга, написана на популярен, доколкото е възможно език. Тя съдържа само една формула. E=m.c^2.
Всичко друго са обяснения. Кратка теория на времето. Стивйн Хокинг.
Вече я споменах, но явно никой не е обърнал внимание.



- безплатно

Let me tell you about my mother...

Редактирано от LeonKowalski на 22.11.18 14:48.



Тема Re:нови [re: LeonKowalski]  
Автор blue jewel ()
Публикувано22.11.18 15:46



Оф, не знам вече.
Да, грешка е да си казваш страданията на всеослушание, ама и аз все се подвеждам, че уж е клуб "взаимопомощ". Но не всеки разбира, всеки си гледа през неговата си призма.
Сега дали се подиграва, дали се мисли за нещо повече - не знам, по-скоро последното. В такива моменти се чувствам, сякаш някой ми зашлевява плесница, което в някои случаи може и да помага, но не и сега. Аз и без това достатъчно добре разпознавам страданията си и правя усилия да ги надмогна и без чужди шамари.



Тема Re:нови [re: blue jewel]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано22.11.18 17:12



Аз съм последният човек, който може да бие шамари на някой невинен, който просто споделя.
Казвам нещата, които знам, за да има човек здрава психика. Ако това те обижда и наранява, съжалявам. Ще се постарая повече да не пиша след твои постове, за да не се чувстваш зле.
Но няма как да ме лишиш от мненията и познанията за здрава психика, които имам.



Тема Re:нови [re: blue jewel]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано22.11.18 17:23



Има разлика между човек, който има силите и познанието да лекува и човек, който просто е любопитен и стои непрекъснато в така среда.



Тема Re:нови [re: LeonKowalski]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано22.11.18 17:24



Позна се и се дразниш.

Продължавай. Това е само в твоя вреда, но не го съзнаваш.




Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.