Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:28 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Отхвърлянето  
Автор blue jewel ()
Публикувано17.09.18 18:47



Как го понасяте? Отхвърлянето в най-широк смисъл. В любовта, в работата, въобще навсякъде, където сте залагали надежди и е имало значение за вас?
На мен винаги ми е много тежко в такива моменти. За съжаление, в живота ми никак не липсват такива. Как да го понесем, без да се намразим и направим извода, че не ставаме за нищо?

А и от какво зависи дали ще си успешен или отхвърлен? Защо при някои преобладава повече едното, при други - другото?

Редактирано от blue jewel на 17.09.18 19:03.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: blue jewel]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано17.09.18 19:38



много нюанси има темата ти
някак не мога да обобщя лични неща и в работа,
та дори в работата има детайли
кой да те отхвърли - шеф, колеги...
може би наистина са важни мотивите за това да си отхвърлен,
което път не винаги е заради това, че не ставаш,
може да има стотици причини



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: holi_day]  
Автор blue jewel ()
Публикувано17.09.18 19:43



Примерно да те отхвърлят на интервю. Много пъти.
Или да те отхвърлят мъже, пак много пъти.
За мен нещата са много сходни и означават едно - не ставаш. Боклук си. Не си нужен на света.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: blue jewel]  
Автор Raffaa (минаващ)
Публикувано17.09.18 19:44



Ако си млад, красив, умен, здрав, богат и се усмихваш сладко за какво да те отхвърлят.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: blue jewel]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано17.09.18 19:48



да разделим нещата

на интервю - може да си отличен специалист, но да има някакъв проблем в представянето ти, който те прави неубедителна
примерно - прекалена плахост, колебание, ако трябва да се предложи решение по някакъв казус


какво значи мъже да те отхвърлят
къде е това
в интернет или в реала
по какъв начин си показала интерес, та да са те отхвърлили
или като отхвърляне имаш предвид, че не са те забелязали



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: holi_day]  
Автор blue jewel ()
Публикувано17.09.18 19:54



Направо са ми казвали "не ми допадаш външно". Това значи, щом питаш. И това в болшинството случаи, откакто се помня.
Ако въобще обърнат внимание.
Излиза, че съм по-грозна и от най-грозните.
На интервюта също просто не ми се обаждат повече. Затова от много време не смея да си потърся друга работа. А отдавна трябва.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: Raffaa]  
Автор blue jewel ()
Публикувано17.09.18 19:57



Ако не си, какво правим? Теглим си куршума ли, както услужливо беше дала идея една клубарка?



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: blue jewel]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано17.09.18 20:00



вероятно става въпрос на това да са дали мнение по снимка
може да не си фотогенична
1 фотосесия при професионален фотограф не би ли помогнала

ми на интервютата вероятно за 20 кандидата за 1 раб. място
на още 18 не са е обадили
обаждат се на 1



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: blue jewel]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано17.09.18 20:02



какво да правим
живеем и се радваме на нашите радости, които имаме, освен радостта, че някой ни е харесал/одобрил
а и старата приказка, че за всеки влак си има пътници, може да бъде продължена, че не е необходимо всеки влак да спира на нашата гара



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: blue jewel]  
Автор Raffaa (минаващ)
Публикувано17.09.18 20:02



Принципно нямам отговор на тоя въпрос, защото от друга страна историята познава много красиви, млади и богати хора, които са си го теглили, което не е доказало нищо.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: holi_day]  
Автор blue jewel ()
Публикувано17.09.18 20:22



И реално, и на снимка - винаги, ама винаги ме пращат на боклука! Откакто се помня. И в училище единствено ми казваха колко съм грозна! Почти никога не съм чувала нещо по-различно. Може би само от нашите понякога, като съм била дете.
Как трябва да изглеждам? Винаги съм се чудела кое не ми е наред.
В такива моменти... просто не ми се живее...

Редактирано от blue jewel на 17.09.18 20:47.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: blue jewel]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано17.09.18 20:28



направо ме изуми
в кое видя грозно
изглеждаш малко мрачно, но не и грозна
абсолютни глупости мислиш за себе си
съвсем нормално изглеждаща за възрастта си жена

разкажи повече кой те "праща на боклука"
за какво говориш



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: blue jewel]  
Автор Raffaa (минаващ)
Публикувано17.09.18 20:32



Майко мила, егати готината мацка си. Ама ти какво повече искаш от тоя живот?



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: Raffaa]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано17.09.18 20:51



може би респектира мъжете
не е някое бонбонено розово момиченце, което се лигави и флиртува



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: holi_day]  
Автор Raffaa (минаващ)
Публикувано17.09.18 21:00



Както казваше един: като та отфърлят, отфърляй ги и ти.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: Raffaa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано17.09.18 21:17



Пак изпуснах. Е не е честно. Дайте да видя и аз.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: blue jewel]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано17.09.18 21:28



Снимка ли махна?
Тормозно виждам че ти е, търсиш отговори. Това е трудна експедиция, по-трудно е само когато намерените отговори са ни неприемливи. Дай снимката, на лични ако ти е по-комфортно, ще ти кажа мнението си на мъж който не те сваля и не може да бъде свален.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор vida1929 ()
Публикувано17.09.18 21:31



Няколко мъже вече й казаха, че е хубава и симпатична.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор blue jewel ()
Публикувано17.09.18 21:42



Може би после.
Все едно.
Чувствам се грозна.
Никой никога не ме е обичал или дори харесвал. Мъжът ми... може би и той. Поне не показва нищо.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: vida1929]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано17.09.18 21:47



Няколко мъже на които не им знаеш намеренията.





Тема Re: Отхвърлянетонови [re: holi_day]  
Автор blue jewel ()
Публикувано17.09.18 21:49



То тук пак съм усмихната, защо мрачно? Явно винаги си личи въпреки усилията.
Няма какво да разказвам...



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано17.09.18 22:02



34-годишна жена, с големи очи, хубава коса, която красиво пада по раменете й,
симпатична, но строга



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: blue jewel]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано17.09.18 22:05



явно има какво да разкажеш и почти го казваш сякаш, но слагаш спирачка
сигурна ли си, че ако тези, дето ти се иска да те харесат, ако усетиш, че те харесват и желаят би имала връзка с тях
или просто ти трябва това усещане, че си желана, да го почувстваш,
а не защото искаш точно А, Б, В и Г, и Д, и.... и Ю, и Я.
до тук все едно казваш индиректно - търся си любовник в сайт за запознанства, но не допадам на тези, които аз харесвам



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: blue jewel]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано17.09.18 22:07



явно не е романтик човекът



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: holi_day]  
Автор vida1929 ()
Публикувано17.09.18 22:18



Аз пък винаги съм си я представяла плаха и срамежлива, но и строга.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: holi_day]  
Автор vida1929 ()
Публикувано17.09.18 22:24



Една моя позната се срещна с 47 мъже от сайтове за запознанство и накрая се хвана с един, който живее на нейната улица и досега са заедно. Да не се окаже така и с жевел-че нейния възлюбен е под носа й , но тя не го забелязва.



Тема Re:нови [re: blue jewel]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано18.09.18 05:03



Точно това щях да ти напиша. Ти си такава, каквато се чувстваш и оценяваш сама.
Нека ти е готино, да се забавляваш, да се обичаш, да се чувстваш супер, да си градивен, позитивен, полезен ... - това е магнетизъм. Някои го наричат излъчване, чар, харизма ... Важно е, как се отнасяш ти към себе си, колко се обичаш и цениш. А на когото не му харесва, значи няма общо с твоя път.
Всеки сам е господарят на собствения си живот. Тогава ще вървят след теб и ти ще ги оценяваш и отхвърляш (или одобряваш

).
Сред хората цари неразбиране, завист, отхвърляне, надпревара, алчност ... и ако просто търсиш одобрение, никога няма да го получиш. Нямат интерес (или така си мислят). Но ако си магнетична, увличаща, самоуважаваща се личност, ще вървят след теб и ще те гледат в очите. Това за съжаление е част от социалната джунгла.

Редактирано от Luchezara на 18.09.18 05:14.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: blue jewel]  
Автор Rosemary (все същата)
Публикувано18.09.18 08:54



Кошмарно го понасям, това е базисен страх, който не се лекува и не се компенсира с нищо. Това е положението, който си го има е трябвало да вече да свикне. На мен обаче ми е много трудно.

2+2=4 и това ме вбесява.


Тема Re: Отхвърлянетонови [re: Raffaa]  
Автор Rosemary (все същата)
Публикувано18.09.18 08:55



Ако ти сам си се отхвърлил вътрешно, чувството на отхвърляне си съществува, независимо колко богат + да добавя - красив, умен, млад и здрав или беден си.

2+2=4 и това ме вбесява.

Редактирано от Rosemary на 18.09.18 08:57.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: Raffaa]  
Автор Rosemary (все същата)
Публикувано18.09.18 09:01



Както казваше един: като та отфърлят, отфърляй ги и ти.

Този е много умен, красив, здрав, с хубава усмивка и богат.


Модераторът на сайта би могъл да закове тази сентенция като основен постулат на клуба ни. Да организира срещи и кръгли маси с лектор въпросния господин, който да ни обясни как стват нещата. Пиенето на семинирате всеки си го поръчва и плаща сам. По проекта могат да се изпишат мезетата.
За Финтрола - самолетен билет в икономичната класа и много кока-кола, или айрян, каквото обича.

2+2=4 и това ме вбесява.


Тема Re: Отхвърлянетонови [re: blue jewel]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано18.09.18 09:12



искам още нещо да ти напиша, което смятам за важно по темата

представи си, че вървиш по някой булевард с голям поток от хора
случва ти се вероятно всеки ден
вървиш, а край теб хора
малко от тях забелязваш
някои са просто невидими
други - бегло отразяваш за някаква част от тях - странна прическа, лице, фигура или друго
след никой не хукваш с предложение за запознанство или направо за среща
хората по-често се срещат, за да се разминат
запомни го
единици са тези, с които наистина и самата ти наистина искаш да си
липсва ти едно, примерно - да усетиш копнежа по теб, но това е нещо уникално и не се получава с всеки, който срещаш по пътя си
важното е, когато го има да е истинско усетено, за да ти носи наслада и удовлетворение
има неща, които с преднамерено търсене не се получават, далеч по-често се случват без да очакваш



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: blue jewel]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано18.09.18 09:29



Аз го понасям по лош начин. Лош в смисъл на ненормален, неподходящ, нечовешки бих казала, така ми се вижда. Изхвърлям, загърбвам, даже забравям! Не самото отхвърляне, а подробностите. Като изкуфяла. Правя го лесно - фръц и ме няма. Да приключим въпроса, квото станало - станало, все ще извлача и няма да се предам. Не ти препоръчвам подобна самозащита. Вместо избухване и страдание и реакция остра някаква, болките стоят вътре и не могат да се изреват. Както съм казвала тук, аз съм оставена от майка ми при сестрата на дядо ми когато съм била на три. Отхвърлена рано-рано. Сочена с пръст като дете без родители, после леля ми склерозира и ме гонеше из къщата, влачех си етикет за наследствена лекост поради майка ми, хората не даваха да ходя на рождените дни на децата им, ей такива купища неща. Да свикнеш с отхвърлянето е толкова много по-лошо, отколкото да страдаш, че не мога да ти опиша. Иначе /понеже изчетох надолу да видя защо се тревожиш/ винаги са ме обикаляли мъже, това е също силно неприятно, когато си даваш сметка, че не те виждат отвътре. Нямам и капка идея кой ме е научил да се обичам. Моето е напук от много ранна възраст, вий като не държите на мен, аз пък ще държа на мене си. Въпреки това не се грижа особено за себе си. Но се харесвам и често усещам колко е самочувствена мисълта - ми хубаво, като не ме искате, то си е минус за вас. Свиквайки с идеята, че си дежурно нежелан, избягваш да "сте залагали надежди и е имало значение за вас"... не знам дали ме разбираш. Това е по-лошо, много по-лошо. Залагай надежди, но си върви по своя път. И се престрашИ да си потърсиш друга работа. Това, което правя аз в момента, никой не го е очаквал от мен, аз също никога, принудително-спасително ми се случи и пак сякаш напук, но съм доволна, щото си е лично мой избор. Направи нещо неочаквано и смело, разбирам че ти е трудно, но ти имаш семейство и гладна няма да останеш, направи нещо за себе си, от себе си, сама, да разбереш, че можеш и си си ценна. Подбързващо преди излизане и с главоболие не знам доколко убедително звуча, майната им на всички, които не те виждат, Джуъл! Трябва да бягам.





Тема Re: Отхвърлянетонови [re: blue jewel]  
Автор vida1929 ()
Публикувано18.09.18 09:33



Как да го понесем, без да се намразим и
направим извода, че не ставаме за нищо?


Страхът от отхвърляне е нещо ужасно. Докато си млада, ще го понасяш тежко. После като минеш 50, ще почне да не ти пука.
Във всеки човек има първичен страх, който дори не осъзнава.
Аз чак сега започвам да осъзнавам и да си признавам някои страхове.
Най-големият ми страх като младо момиче беше: за кого ще се омъжа, ще се омъжа ли въобще, ще ме хареса ли някой.
После: как ще си изкарвам хляба , а ако останем през препитание ....
Сега разбирам, че целият ми живот е бил на базата на тези два основни страхове.
И на 54, с мъж, двама сина и малка пенсия, и най-важното всички здрави, най-накрая съм сравнително спокойна. Но пак имам страхове
Искам да ти кажа, че твоите вълнения и страхове от отхвърляне в работата и любовта са нещо нормално, няма как да ги избегнеш, трябва да минеш през тях, няма как да ти бъдат изцяло спестени, но можеш да потърсиш начин малко от малко да си намалиш болката и страданието, като споделяш с някого, който те отразява.



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано18.09.18 09:35



Ти си такава, каквато се чувстваш и оценяваш сама ...

Хората са много различни по характер и темперамент - това зависи от нервната система, голяма част е наследствено, но до някъде зависи и от какво ти се е случвало в първите няколко години от живота ти - знае се добре, че някои са майтапчии, гръмогласни и обичат големите компании, а други са свити и затворени, едни говорят директно каквото мислят, а на други им е трудно да кажат каквото мислят и предпочитат да кажат нещо друго, едни са атлетични, други креативни, трети интелектуални и т.н.

като те чета тбе и като чета нея, стигам до извода, ти си с много по-различен темперамент от нея, на която обясняваш, поради което твоите обяснения (както и тези на холи по-долу), са напълно неприложими за нея - тя вижда живота по доста по-различен начин от тебе

Цитираното изречение, а и целия ти постинг вероятно е вярно за тебе, но за нея не е.

А колкото до

Всеки сам е господарят на собствения си живот.


, според моите наблюдения фактите говорят за точно обратното.

Понеже "всеки" означава всеки човек на Земята, което включва и всеки тук от клуба - хайде да ни обясниш защо и как мислиш че Фин Трол, Файла и Блъди са господари на живота си, защо и как Вида, Розмари и Джюъл са господарки на живота си?



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: Bezsynna]  
Автор vida1929 ()
Публикувано18.09.18 09:40



Както съм казвала тук, аз съм оставена от майка ми при сестрата на дядо ми когато съм била на три. Отхвърлена рано-рано. Сочена с пръст като дете без родители, после леля ми склерозира и ме гонеше из къщата, влачех си етикет за наследствена лекост поради майка ми, хората не даваха да ходя на рождените дни на децата им, ей такива купища неща.

Боже, аз си мислех, че съм най-отхвърляната и с етикет на лека в този клуб. Благодаря, че го написа.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: vida1929]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано18.09.18 09:49



Извинявай, че към теб, но имах чувството, че нещо пропускам и ме подсети. Страхът! Страхът става истински ужас за човек, който знае колко естествено, лесно и често е бил неразбран, неприет и отхвърлен. Като ледена констатация - мда, възможно е, 50 на 50 е шансът и тоя път така да се случи, и си смразен и скован, защото цялото ти съзнание е наясно, че ако стане така, абсолютно нямаш какво да направиш. И пречи, и държи настрани, и е много тромаво доближаването и доверяването, и разчитането, че тоя път няма страшно и просто ще си приет. Страховете отстъпват когато истински искаш нещо обаче, може бавно, но ще отстъпят, и най-важното според мен е онова вътре в човека, което го води и дърпа, да гори, да пожелае наистина силно нещо, за да удави с устрема си страха. Пожелавам на Джуъл да поиска нещо за себе си с цялото си сърце, тогава всичко става по-светло.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: Bezsynna]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано18.09.18 10:00



Свиквайки с идеята, че си дежурно нежелан, избягваш да "сте залагали надежди и е имало значение за вас"... не знам дали ме разбираш.

Мисля, че не те разбира. Макар че то не е до разбиране, а до усещане. Тя естествено те разбира на интелектуално ниво, но тя не може да свикне с идеята да е дежурно нежелана. То е все едно да очакваш да кажеш да алкохолик - спри да пиеш и свикни да си трезвен - и той ще ти отговори, брейййй, как не се сетих сам да го направя, благодаря ти много за ценния съвет, и ще спре да пие.

Както писах по-горе - някои хора са с такъв тип нервна система, че не може да не им пука как другите се отнасят с тях. С никакви съвети и акъли и хипнози и трикове и хапчета не можеш да им помогнеш да се променят. Също както има и тип нервна система, която не може да устои на алкохола. Тези хора просто никога не трябва да са в близост до алкохол и това е единственото, което може да им помогне.

Аз не съм от тези вторите и пиенето изобщо не ме привлича, ама съвсем изобщо, абсолютно никакъв проблем не ми е да съм на маса с двайсет яко пиещи индивида и да не пия нищо и да не им се връзвам изобщо на опитите им да ме накарат поне да близна или само да се чукнем. Обаче съм чел и знам, че има около 10% от хората, които генетично са пристрастени към алкохола и те просто не трябва никога да сядат на маса, на която има бутлика - предолагам че финтрола е от тях, като го чета, и той около празниците трябва да се крие някъде далече от празнуващите, най добре да ходи при АА и там да го удържат, защото той сам не може да се удържи.

Същото е и с тези, на които им пука от мнението на всички други, независимо дали познати, непознати или дори измислени (какво биха си казали този или онзи, дори и отдавна починали хора - ако сега баба ми можеше да ме види от някъде ... ). Те просто не могат да спрат да не им пука и това е положението.

А има други, които без проблеми заговарят напълно непознати хора, правят си шеги с минаващи по улицата хора, които в повечето случай остават неразбрани, обаче на тези хора изобщо не им пука, те си се забавляват и им е много чудно как така на някой може да му пука какво ще си помисли някой си непознат минувач за него. Еми може. Някой пък може три дена да не спи от притеснения защото някой непознат минувач го погледнал накриво.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: DarkSide]  
Автор vida1929 ()
Публикувано18.09.18 10:09



Някой пък може три дена да не спи от притеснения защото някой непознат минувач го погледнал накриво.

Аз съм от тези





Тема Всеки сам е господар на живот синови [re: DarkSide]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано18.09.18 10:15



Това е мое принципно заключение. Аз не виждам, как би могло да бъде иначе. Всеки сам казва и определя, какво ще се случи в неговия живот, с какво ще се занимава, какво ще обича, какво ще прави и т.н. Мисля, че друго поведение е нередно. Разбира се, човек, ако иска се съобразява с някои фактори, но сам взима решенията за живота си.


Редактирано от Luchezara на 18.09.18 10:19.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: Rosemary]  
Автор blue jewel ()
Публикувано18.09.18 10:26



Имах нужда от мнението на някой като теб, дето е от същото тесто и ще разбере. А няма да дава съвети от типа "усмихвай се повече", "трябва да имаш еди-какво си излъчване", и прочие. То си е така, но просто не помагат.

Въобще много ми е странно някой като каже "усмихвай се". На какво, защо да се усмихвам? Мога да го направя насила, но после винаги казват "ама въобще не си усмихната". То е същото като "я се стегни". Ми не става! Като не става, не става, не е този начинът. Начинът е да ти дадат повод за усмивка, и тогава ще стане съвсем естествено.

Редактирано от blue jewel на 18.09.18 10:52.



Тема Re:нови [re: Bezsynna]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано18.09.18 10:28



Има доста изписани книжки (предимно американски), как да се научиш да не ти пука, как да се обградиш с хора, които те дърпат напред.
Всяко нещо, което ни се е случило, се случва още на огромен брой хора. Гледаме, как са се справили с него и напред.






Тема Re: Отхвърлянетонови [re: vida1929]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано18.09.18 10:31



и далече не си само ти ... но както казах, има и напълно противоположни на това състояние, в Созопол се запознах с един, който вечер се обличаше като клоун и правеше балончета за децата на площада - значи този в най-голямата навалица заговорваше всеки, който мине край него - млади стари, мъже, жени, сами, по двама, по трима, по петима, българи, руснаци, немци, англичани, цигани, без никакво значение ... правеше го дори и без да е облечен като клоун, редовно се провикваше през целия площад за да избъзика някой непознат на другия край на площада ...

значи той още не се е преоблякъл, с нормалните си дрехи е, минават две яко наточени мацки и аз за майтап му викам, не можеш ми ги доведеш тия при мене, той хуква, изотзад ги настига, вклинява се между тях, хваща ги двете под ръка, говори им щуротии и ги води при мене, и двете се смеят, напълно омаяни, те рускини, а неговия руски съвсем елементарен, говори им реално на българси с руски окончания, обаче изобщо нямаше никакво значение, мацките се заливаха от смях и бяха готови цялата вече да изкарат с нас .... еми човекът просто си беше такъв и това си му беше в "кръвта"

значи на плажа съм го карал да отиде и доведе мадама, която явно не желае да бъде безпокоена, легнала е съвсем страни от другите хора, покрила си е лицето и по всичко показва, не ме закачай - също рускиня беше, нашия отиде, събуди я, заговори я и след около пет минути я доведе



Тема Re:нови [re: blue jewel]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано18.09.18 10:32



Има една поговорка: "Хората се различават не по това, какво им се случва, а по това как реагират на него."




Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано18.09.18 10:37



И това се учи. Човек се разчупва, ако иска. Има такива упражнения за актьори и др. Наистина човек се движи в посоката, която желае. С различен успех, но е така.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор blue jewel ()
Публикувано18.09.18 10:37



Научила съм всички основни мъдрости на теория, и това го знам, но за съжаление рядко ми помагат в практиката.



Тема Re:нови [re: blue jewel]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано18.09.18 10:39



На мен пък ми помага и то в най-трудните моменти.




Тема Re: Всеки сам е господар на живот синови [re: Luchezara]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано18.09.18 10:40



Всеки сам казва и определя, какво ще се случи в неговия живот ...

Значи всички болни от рак сами са казали искам на тази и тази възраст да се разболея от рак и да умра в ужасни мъки, а всички майки на сгазени или загинали деца са казали, искам детето ми да загине на тази и тази възраст по този и този ужасен начин, а всички изоставени деца са казали искам да ме изоставят още като бебе, нищо че още дори не мога да говоря ... искам баща ми да е алкохолик, а майка ми да умре от свръхдоза и да ме дадат в сиропиталище, където да ме пребиват и изнасилват ... искам да стане земетресение и да мине ураган и да стане война ...



Тема Re: Всеки сам е господар на живот синови [re: DarkSide]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано18.09.18 10:46



Това са обстоятелства. Но как ще реагираш на тези обстоятелства зависи от всеки човек поотделно.
Никой не живее във вивариум и слава Богу. Ако не едно, ще се случи друго. Но да се тръшнеш на земята и да позволиш на неизбежните обстоятелства да те победят е глупаво. Животът е кратък и според мен човек трябва да го изживее по най-добрия начин.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано18.09.18 10:53



този не го беше учил, така си е роден и вероятно донякъде възпитан като малък

знам, че това се учи, обаче не всеки става за актьор и не всеки може да преодолее сценичната треска ... знам, че има упражнеия, при които карат стеснителния мъж да заговори 50 жени на улицата и да им поиска телефонния номер ... дори и да успее да го направи и да види, че нищо катастрофално ужасно няма да му се случи (обикновено му трябват месеци докато успее да заговори първата непозната жена), това няма да го промени коренно и дори и да достигне някаква увереност, то трябва постоянно да се упражнява да заговаря непознати жени на улицата, за да си поддържа нивото на увереност, което за някои хора е просто естествено и не им трябват никакви упражнеия и усилия за постигнат и поддържат

много хора го знаят това усещане, когато просто краката ти отказват да те придвижват напред към жената, която си решил да заговориш, гърлото ти се стяга отказва да пропуска звук, езикът ти надебелява, а главата ти се изпразва от мисли - обикновено това се преодолява с алкохол - трябва да си омаломощиш нервната система с отрова (алкохолът е отрова, за който не знае) за да успееш да направиш три крачки и да кажеш три думи - нещо, което не е никакъв проблем за хората с друг тип нервна система



Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано18.09.18 10:56



Ако аз знам, че имам поведенчески проблем, ще се постарая да го разчупя, преодолея и излекувам.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Rosemary (все същата)
Публикувано18.09.18 11:02



Проблемът може да бъде разчупен и преодолян, но не и излекуван. така мисля аз, на базата на личен опит.
Примерът с упражненията за актьорите даден от Дарк, важи с пълна сила за мен. Научих се да съм отворена, комуникативна, общителна и готина. Но вътрешно всеки път ми се налага да преодолявам колосално вътрешно съпротивление. Вече не го забелязвам, но то си съществува, и в най-неочакваните и важни за мен моменти ме хвърля в другата крайност - депресията. Депресията - умора от прекалено дълго живеене на макс.

2+2=4 и това ме вбесява.


Тема Re: Всеки сам е господар на живот синови [re: Luchezara]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано18.09.18 11:04



реагирането е определено от характера и темперамента на човека, както и от физическите му възможности (млад, стар, здрав, болен), както и от финансовите му възможности и от ограниченията на обществото (тоталитарно, патриархално, див капитализъм без социална система, ... ), плюс осбствените му ограничени и непълни разбирания за света ...

абсолютно никой не е господар на реакциите си и на живота си, дори и стив джобс, на който като са му казали че има рак в ранна форма, който е лечим, не е могъл да каже ами добре, излекувайте ме, той е казал, а, не, аз съм стив джобс и знам и мога всичко и сам ще се излекувам със специална диета, щото знам повече от вас, някакви си доктори там, аз съм господар на живота си и аз определям какво ще ми се случи ...

доколкото си спомням от каквото съм чел, е решил да се лекува със ядене само на месо, защото преди това е бил вегетарианец и все пак се е бил разболял и затова решил, че трябва да си спени диетата и минал само на месо ... може и да не е баш така, но е факт, че е умрял поради точно същата идея че всеки сам е господар на живота си и сам решава как да се излекува, независимо от какво е болен и какво му казват другите



Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано18.09.18 11:18



Напротив всеки може да бъде господар на реакциите си. Ако не в първия момент, то във всеки следващ. Но и това с 'първия момент' се учи и променя при желание.

Това не изключва факта, че трябва да имаш здрав разум.

Между другото обстоятелствата също се променят от желанията и визуализацията, начина на мислене и живот. Това също може да се научи, защото нашата масова култура не го предлага.




Тема Re:нови [re: Rosemary]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано18.09.18 11:25



Предполагам, че има и други методи - смяна на отправната точка, медитация ... Не съм специалист и не мога да коментирам.

По отношение животът на макс, аз не се насилвам. Слушам себе си - понякога ми се иска да бъда сред много хора, тогава упражнявах и такива професии. След това ми се искаше спокойствие, избрани контакти, живот сред природата - направих го. Ако пак ми се приискат много хора, нищо не пречи отново да бъда сред тях.
Не знам дали такива цикли са нормални и полезни, може би човек не бива да изпада в крайности. Но така пък усещам живота. Ако разбера, че искам нещо друго, ще се насоча към него. Не насилвам психиката си.


Редактирано от Luchezara на 18.09.18 11:26.



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано18.09.18 11:28



много ти куца логиката - то и китайския език може да се научи - това не означава че всички хора могат да решат да проговорят китайски когато им скимне, защото са господари на живота си - сиреч бъркаш потенциал с реалност - отделно че потенциалът силно намалява с възръстта - новороденият човек има неограничен потенциал, може да проговори всеки едик и да стане всичко, обаче 50 годишният вече е с 10% потенциал и може да контролира само 10% от живота си - колко хора могат да кажат на 50 годишна възраст, писна ми да съм адвокат, винаги съм искал да лекувмам хората, затова ще стана доктор, пък и на цигулка ми се свири, ще взема и да се науча и на цигулка да свиря, колко му е, нали съм господар на живота си



Тема Re:нови [re: Rosemary]  
Автор blue jewel ()
Публикувано18.09.18 11:29



Научих се да съм отворена, комуникативна, общителна и готина.

Ее, аз не знам това дали някога ще го науча.
Понякога опитвам да вкарвам чувство за хумор, но повечето хора не го разбират. И ми се отщява. Въобще не знам.
А казват - бъди себе си. Е как да си себе си, като никой не харесва това, което си, и трябва винаги, за да те харесват, да се мъчиш да си нещо друго?? Което в крайна сметка довежда до умора, депресия или паника, ако имаш някакъв слаб тип нервна система. Не искам да се правя на силна, на общителна, на забавна, като не съм. Искам да ме приемат каквато съм, но още от пубертета насам виждам, че няма как.


Редактирано от blue jewel на 18.09.18 11:39.



Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано18.09.18 11:29



Е, ако някой реши, че не може нещо, коя съм аз, че да му се противопоставя.






Тема Тонови [re: vida1929]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано18.09.18 11:31



по правило всички сме склонни да си мислим, че нашите проблеми са най-големи и уникални.

Такава е човешката пророда.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Отхвърлянетонови [re: DarkSide]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано18.09.18 11:36



някои хора са с такъв тип нервна система, че не може да не им пука как другите се отнасят с тях.

Какъв е този тип нервна система? Кажи повече, важно ми е да разбера нещо за себе си.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Редактирано от crazymonkey-126377 на 18.09.18 11:53.



Тема Re:нови [re: blue jewel]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано18.09.18 11:40



никой не харесва това, което си, и трябва винаги, за да те харесват, да се мъчиш да си нещо друго??

Това е МНОГО голяма грешка и сигурно го знаеш.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re: Отхвърлянетонови [re: vida1929]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано18.09.18 11:41



Бъзикаш ли се?



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re:нови [re: blue jewel]  
Автор Rosemary (все същата)
Публикувано18.09.18 11:41



Общителен и забавен не значи силен.

2+2=4 и това ме вбесява.


Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано18.09.18 11:43



Има една поговорка: "Хората се различават не по това, какво им се случва, а по това как реагират на него."

Благодаря, Лъчи! Не я знаех, а е много хубава и полезна.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Rosemary (все същата)
Публикувано18.09.18 11:44



Моите постижения, ако изобщо са постижения, ги постигнах със смяна на отправната точка.

А за мен, живеенето на макс означава да положа колосални усилилия за нещо, което е леко за останалите. Колосално усилие да се науча да пазарувам в магазините, да питам за часа, да влизам в стая пълна с непознати и други такива.
Но вече съм се научила, поне до степен, да мога да съм що-годе с хората.

2+2=4 и това ме вбесява.

Редактирано от Rosemary на 18.09.18 11:47.



Тема Re:нови [re: Rosemary]  
Автор blue jewel ()
Публикувано18.09.18 11:51



В моя случай значи, защото за да стана такава, трябва да положа усилия. И я се получи, я - не. Пък на други просто им е в кръвта, дето вика Дарк. Още от едно време ми даваха за пример такива, дето се кикотят, приказват празни приказки и прочие. Тях всички ги харесват. Еми... те така са се родили, не са правили усилия за това. Защо трябва да ми ги дават за пример, и всички да им се възхищават, все едно имат някакви големи постижения?



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: blue jewel]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано18.09.18 11:51



Начинът е да ти дадат повод за усмивка

Начинът е ТИ да намериш повод за усмивка, а не да чакаш някой да ти го даде.И аз така говорех - защо да се усмихвам, като ...и изреждах проблемите си, досаждайки на хората.

Много енергия съм изгубила по този начин, но тогава нямаше нито информация как да се справяме с подобни състояния, нито ... не знам, може и да не съм била готова за промяна просто, да не съм била изпила достатъчно горчилка.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re:нови [re: Rosemary]  
Автор blue jewel ()
Публикувано18.09.18 11:53



Колосално усилие да се науча да пазарувам в магазините

Хаха, и аз едно време имах фобия от това да се изправя пред някоя продавачка и да й кажа - "един хляб, триста грама сирене..." - забравях си думите, все едно излизам на сцена. Добре, че направиха тия супермаркети сега.






Тема Re: Отхвърлянетонови [re: crazymonkey-126377]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано18.09.18 11:54



когато си с високо изразени показатели по двете последни характеристики





Тема Re: Отхвърлянетонови [re: crazymonkey-126377]  
Автор blue jewel ()
Публикувано18.09.18 11:56



Може и аз да не съм готова за промяна още. И вярно, откъде да го намеря този повод? С триста зора си намирам някакви, но и те се изчерпват и пак оставам така.



Тема Нанови [re: blue jewel]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано18.09.18 11:57



мен все още ми се случва да ми коства голямо усилие да мина по главната търговска улица. Това става, когато се опитвам да се събера и не желая да срещам познати и да водя безсмислени разговори с тях, пък мен доста хора ме познават къде по лична, къде по служебна линия. В такива моменти съм се молила да бъда невидима, да ида да си свърша работата и толкоз.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Редактирано от crazymonkey-126377 на 18.09.18 12:16.



Тема Re:нови [re: blue jewel]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано18.09.18 12:09



Еми... те така са се родили, не са правили усилия за това. Защо трябва да ми ги дават за пример, и всички да им се възхищават, все едно имат някакви големи постижения?

Защото пък на теб ти е дадено по рождение нещо, за което другите трябва да положат усилия и пак може да не им се получи. Не гледай какво нямаш, а какво имаш. Знам, че звучи като клише, но е така.

С мъжа ми често си говорим за неговото непукистко философско отношение към света, за вроденото му умение да приема нещата такива, каквито са и как му завиждам за него. Той казва, че просто си е такъв и няма заслуги, но ми се чуди, на свой ред, как можело да съм толкова сърдечна, на което аз отговарям, че не е моя заслуга и такава съм се родила.

Ако имам някаква заслуга по въпроса, то тя е, че съзнателно не позволих на житейските несгоди да ме озлобят и вкаменят сърцето ми. За мен това е по-лошо от физическа смърт. Сега вече можете да ме пратите на 4-ти километър, но така мисля и знам, че е правилно. Познавам много добри хора, които са се оставили да озлобеят.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Мерси,нови [re: DarkSide]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано18.09.18 12:10



ще чета.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Нанови [re: crazymonkey-126377]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано18.09.18 12:13



еми ето, вие с джюъл сте пример, как тривиални дейности като излизане на улицата или поръчване на триста грама сирене, са тежки и трудни за определени хора ...

обаче минава лъчезара и казва, а не, всеки може всичко, стига да го поиска, сяда и го научава ... и вие като го прочетете това нещо и какво си казвате - еми значи аз съм ненормален щом не се включвам в тези всички и няма от къде да го прочета и науча как се поръчват триста грама сирене, без да се стресирам и изпотявам и да си го повтарям като скороговорка докато вървя към магазина и докато чакам на опашката и като ми дойде реда и да се запъна, заекна и да изтърся нещо друго - затова според мен съветите на такива "специалисти", които знаят всичко за всички и прокламират, че всичко се научава и ако имате някакъв проблем, то е защото сте мързеливи и не сте седнали да го научите как се решава прблема ви и в крайна сметка е достатъчно просто да се стегнете и да престанете да се глезите и просто да отидете в магазина и да го направите, щото щом аз го мога, значи и ти твябва да го можеш и значи и всички по света и у нас трябва да го могат или да могат да се научат да го правят



Тема Единнови [re: blue jewel]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано18.09.18 12:15



от начините е да дадеш на някой друг повод да се усмихне. Ето, мен можеш да ме усмихнеш със снимка на твоите миниатюри или бижута, но миниатюрите са ми фейвърит.

и да се усмихнеш не щото съм те похвалила, което ти заслужаваш, ами щото си ми доставила удоволствие, разбираш ли?
Това наистина работи - ако мечтаеш за нещо, намери друг, който иска същото и му помогни от сърце да го реализира, без да си мислиш, примерно "Да, бе, ще му помагам! Откъде накъде, като аз нямам това, а толкова го искам."

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Нанови [re: DarkSide]  
Автор blue jewel ()
Публикувано18.09.18 12:22



Едва го прочетох това дълго изречение, обаче много си прав. И аз малко се подразних на Лъчезара и въобще на всички, които говорят като нея. Идеше ми да й напиша един леко злъчен отговор, ама викам - от мен да мине.
С времето се научих вече да не ме е страх да купувам сирене, обаче все още някои неща, които за други са нещо елементарно, ми се виждат ужасно трудни. Примерно да говоря с непознати по телефона, особено ако аз трябва да се обадя (например да си запиша час при фризьора или да искам някаква информация от някого) - все още изпитвам страх, макар че и това вече ми е по-лесно, отколкото беше преди години. Преди ми беше почти невъзможно. Времето оправя нещата... донякъде.



Тема Re:нови [re: crazymonkey-126377]  
Автор blue jewel ()
Публикувано18.09.18 12:29



Защото пък на теб ти е дадено по рождение нещо, за което другите трябва да положат усилия и пак може да не им се получи. Не гледай какво нямаш, а какво имаш. Знам, че звучи като клише, но е така.

Така е, обаче някои качества се ценят повече от други. Точно тия, дето масово се ценят - сила, увереност, общителност, самочувствие - ги нямам. И тогава все едно не си нищо, защото каквото и друго да имаш, никой не го забелязва.

Редактирано от blue jewel на 18.09.18 12:29.



Тема Re: Нанови [re: blue jewel]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано18.09.18 12:37



Времето оправя нещата... донякъде.

Доколкото "времето" означава осъзнаване, узряване.

Не знам за Лъчка, но мога да предполагам, че и тя не се е родила такава, а е работила по въпроса.
Не знам и защо никой, ама никой, не спомена, че това с преживяването на отхвърлянето, е въпрос на его и работа върху него. Най-простичко и приложима да ти го кажа: Запитай се мислиш ли, че има някой на земята, който никога не е бил отхвърлян някога и от някого? И какво толкова, ако те отхвърлят? Нито ти, нито който и да било е пъпът на света и най-важният.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re: Нанови [re: crazymonkey-126377]  
Автор blue jewel ()
Публикувано18.09.18 12:53



Всеки е бил отхърлян, но когато това се случва системно, падаш духом. Започваш сам да не се понасяш, да се мразиш, защото не си каквото са другите, каквото трябва да бъдеш.
И говоря за случаи, когато отхвърлянето е в по-голямата част от времето, а приемането - по-скоро изключение.

Редактирано от blue jewel на 18.09.18 12:55.



Тема Re: Нанови [re: blue jewel]  
Автор Rosemary (все същата)
Публикувано18.09.18 12:55



Джевел, а можеш ли да направиш списък от няколко неща, заради които те отхвърлят?

2+2=4 и това ме вбесява.


Тема Re: Отхвърлянетонови [re: crazymonkey-126377]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано18.09.18 13:08



тук не мисля, че се бъзика
но ако непознат я погледне с неодобрение, същият оцелява,
но в случай, че реши тя, че познат за нещо не я одобрява, Господ да му е на помощ
веднага настръхва като котка, куче, пантера и лъвица и почва да напада


и да хапе
това го забелязах вече
лека сянка на подозрение и се е преоблякла набързо като жената котка и почва да драска с нокти
опасна работа
като е спокойна и смята, че приета добре, е мила, приятна детска учителка



Тема Re: Нанови [re: crazymonkey-126377]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано18.09.18 13:09



Не знам и защо никой, ама никой, не спомена, че това с преживяването на отхвърлянето, е въпрос на его и работа върху него.

Това от къде го знаеш с такава стопроцентова сигурност? Чувала си, че бебетата умират ако никой не ги взима на ръце и не им говори и не ги докосва, а те нямат его. Нещата са значително по-дълбоки от "стегни се и работи върху егото си та да се научиш да не ти пука".



Тема Разбирамнови [re: blue jewel]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано18.09.18 13:21



те, защото когато нещо се повтаря в живота ти, лесно се превръща в комплекс, но пак ти казвам - ти си, която можеш да промениш това, работи в посока на любов към себе си, себеприемане, научи се по-малко да зависиш от мнението на другите, цени и уважавай себе си за това, което си. Ако не си се вторачила в резултата, постепенно нещата ще се подобряват, все повече ще те приемат, все по-рядко ще те отхвърлят. Не ти ли идва наум, че тези, които са те отхвърляли, просто не те познават, не си показала пред тях ценното в теб самата? Вместо това, ти решаваш, че си боклук, че не струваш. Гадно ми е да го пиша дори.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Нанови [re: DarkSide]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано18.09.18 13:25



Това от къде го знаеш с такава стопроцентова сигурност?

Ами, учила съм го и сме го играли, отработвали сме нещата в разни така наречени процеси.

И най-важното - съгласявам се с това, на което са ме учили, приемам го.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Редактирано от crazymonkey-126377 на 18.09.18 13:37.



Тема Re: Разбирамнови [re: crazymonkey-126377]  
Автор blue jewel ()
Публикувано18.09.18 13:26



ти си, която можеш да промениш това, работи в посока на любов към себе си, себеприемане, научи се по-малко да зависиш от мнението на другите, цени и уважавай себе си за това, което си

Охх... знам, знам. Трябва. Някой път успявам. Но не за постоянно. Малко трябва и пак е така.



Тема Re: Разбирамнови [re: blue jewel]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано18.09.18 13:30



Някой път успявам. Но не за постоянно.

Не става лесно и отведнъж, но нали виждаш, че понякога успяваш. Погрешните модели на мислене се преодоляват много трудно, всеки, който е осъзнал, че му е нужна промяна и е направил стъпки по този път го знае.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re: Нанови [re: crazymonkey-126377]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано18.09.18 13:37



това че си го учила, играла, отработила и приела, не го прави вярно - защо пропускаш да коментираш цитирания факт, който противоречи на теорията, по която са те учили?



Тема Койнови [re: DarkSide]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано18.09.18 13:40



факт?

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re: Койнови [re: crazymonkey-126377]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано18.09.18 14:00



Бебетата нямат его, обаче умират ако са отхвърлени.



Тема Re: Койнови [re: DarkSide]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано18.09.18 17:01



не съм чела такова нещо
нима няма бебета, намерени захвърлени от родителите, които оцеляват и израстват
какво точно имаш предвид, поясни.
макар, че е много тежко като тема



Тема Re: Койнови [re: holi_day]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано18.09.18 17:17



Щом ти не си го чела, значи то не съществува, така ли?
Какво да пояснявам повече, сега аз крив, че чета много, така ли?









Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано18.09.18 18:12



Не ми приписвай твои думи, ако обичаш.
Всеки пише това, в което вярва.
Аз вярвам, че човек трябва да се развива психически. Че не трябва да позволяваме на емоциите да съсипват тялото и живота ни. Понякога просто трябва да изключваме емоциите (и това не са празни думи, не само вие имате проблеми и живеете този живот).
Вярвам, че човек трябва да се събира с хора, които нямат нямат неговите проблеми и го дърпат напред. И че не бива да пречим на тези хора да ни издърпат като говорим твърде много, налагаме се и искаме да ги направим като нас.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано18.09.18 18:30



на всеки мой аргумент ти отговаряш с това се научава, сиреч това изобщо не е реален проблем

сега пък тотално измести разговора към съвсем друга тема, да и аз вярвам, че всеки трябва да се развива психически и съм съгласен с останалите неща, което си написала. Обаче каква е връзката на написаното от тебе сега с предишната дискусия?

Вярвам, че човек трябва да се събира с хора, които нямат нямат неговите проблеми и го дърпат напред.

това е много добро пожелание, но е почти невъзможно за практическо изпълнение, освен ако не си хем здрав, хем финансово независим, та да можеш да ходиш където ти е кеф и да можеш да се срещаш с когото ти желаеш ... само че при това положение ти няма да имаш нужда тебе да те дърпат, ами други болни и бедни хора ще се мъчат да се срещат с тебе, та ти да ги дърпаш напред

щото ако си на легло и живееш в дивдядово и нямаш пари да отидеш до близкото градче дори, как ще се събереш със здрави и богати хора, които постоянно пътуват по света и у нас и са достатъчно заети, та да се занимават с тебе?



Тема Re: Койнови [re: DarkSide]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано18.09.18 18:46



нима съм твърдяла, че не съществува
а дали крив - оставям без коментар
благодаря за линковете, ще погледна



Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор vida1929 ()
Публикувано18.09.18 19:26



щото ако си на легло и живееш в дивдядово и нямаш пари да отидеш до близкото градче дори, как ще се събереш със здрави и богати хора, които постоянно пътуват по света и у нас и са достатъчно заети, та да се занимават с тебе?

Не винаги това, което виждаме по света, е положителен опит.
И обратното, това което е село дивдяново, не е повод за осмиване.
В селото, в което искам да отида да живея има 90 годишни старци, които не пият никакви лекарства и са със истински зъби.


Може да не ползват интернет, да не са пътували по света , но доживяват достойна старост до 100 годишна възраст и са природно умни, здрави и хубави хора.



Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор blue jewel ()
Публикувано18.09.18 21:07



Дивдядово е квартал на Шумен.

Отде ли се е сетил точно за него. И не е баш село, макар че е с къщи.



Тема Re:нови [re: blue jewel]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано18.09.18 21:10



Сега се сетих, че ако една жена положи усилия да изглежда добре, й е по-лесно, дори интересно (даже желано) да контактува с другите.
Много жени го правят (сигурно и мъже). Имаш проблеми, въобще си на дъното по всички показатели - може би всеки е имал такива моменти. Тогава като се нагласиш и изглеждаш добре, излизаш ... дори до съседния магазин, хората ти се усмихват, любезни са, защото изглеждаш добре и някак нещата потръгват и се оправят. Важно е да си готов да поемеш доброто настроение, дори да го предизвикаш.
"Светът е сцена и ние сме актьори .." е казал Шекспир. Може би актьорите понякога трябва да полагат повече грижа за външния си вид и тогава нещата се получават. Не може винаги да се кара на един гол чар, дето може да е в почивка.






Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор blue jewel ()
Публикувано18.09.18 21:13



Невинаги можем да ги изключим емоциите.
Ако си предразположен към депресия... прави каквото правиш, тя все се връща.
Аз поне още не съм попаднала на хора, дето "да ме издърпат". Сигурно имаш предвид тук в клубовете, някои се опитват, но както каза Дарк - ако кажеш на пияницата "трябва да спреш да пиеш", и той едва ли ще се зарадва на съвета и ще спре пиенето завинаги. Щото тия неща всички ги знаем, въпросът е как да ги приложиш на практика.



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор blue jewel ()
Публикувано18.09.18 21:17



Външният вид не ми помага - ако се наглася по-така, започвам да се чувствам неудобно, не искам да привличам погледи, а и ако си наконтен, се изисква и по-така поведение, иначе няма да върви. Искам да кажа, пак всичко опира до вътрешното себеусещане.
Въобще обличала съм се, но все тая - нямала съм "излъчване".

Редактирано от blue jewel на 18.09.18 21:20.



Тема Re:нови [re: blue jewel]  
Автор vida1929 ()
Публикувано18.09.18 21:20



Той го ползва като синоним на глухо и диво село, в което няма никакви ''здрави и богати'' хора, а има само ''болни и бедни''.
Абе, дивотиите не са по селата, а в главите на хората и няма значение бедни-богати.



Тема Re:нови [re: blue jewel]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано18.09.18 21:25



Аз си наложих и изключих емоциите си за известно време. Бях на легло в болница и трябваше да избирам - или да позволя на емоциите да ме съсипят и убият или да не се занимавам с глупости, да слушам тялото си и да оздравея. Избрах второто. Няма пет - шест. Беше много поучително. Сега знам, че емоциите са прекрасни, важни са за избиране и утвърждаване на визуализации. Ценни са, но трябва да се държат под контрол - и го правя.

За депресиите не знам. Има си лекари, които могат да дадат добри съвети.
Всеки се е депресирал за известно време. Аз, ако видя, че става сериозно, бих отишла да побеседвам с психиатър. В това няма нищо лошо, хората за това учили. Чичо ми и братовчедка ми са психиатри и от тях знам, че българските психиатри са много по-добри от българските психолози.




Тема Re:нови [re: blue jewel]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано18.09.18 21:32



Е, човек може да се нагласи, така че да му е неудобно и удобно. Има различни видове гласене.



Можеш да бъдеш това, което поискаш. Ти си това, което мислиш за себе си. Забавлявай се в живота, радвай му се, защото нямаме чак толкова време.




Тема Re:нови [re: blue jewel]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано18.09.18 21:56



добре, ако си с обичайните си дрехи, но под полата с


и само ти знаеш това - променя ли се самочувствието ти
чувстваш ли се по-секси, по-весела, по-закачлива

има неща, за които не е нужно да знаят другите, а да знаеш само ти и пак да влияят на настроението ти



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: blue jewel]  
Автор blood2 ()
Публикувано18.09.18 21:59



Ти не ни обясняваш какво искаш и ни манипулираш.



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор blue jewel ()
Публикувано18.09.18 21:59



Ходила съм на психиатър, предписва единствено лекарства, а и го посещавам рядко, нямам възможност по-често.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: blood2]  
Автор blue jewel ()
Публикувано18.09.18 22:01



Охоо, някой си е излежал присъдата предсрочно.


Обаче не позна.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: blue jewel]  
Автор blood2 ()
Публикувано18.09.18 22:03



А какво искаш? Я обясни.



Тема Re:нови [re: holi_day]  
Автор blue jewel ()
Публикувано18.09.18 22:06



Де да знам. Не е за мен това. За какво ми е да съм секси само за себе си, това по-скоро ме подтиска.
Виж, някое хубаво бижу бих си сложила, но пак предпочитам да е дискретно, ненатрапващо се.



Тема Re:нови [re: blue jewel]  
Автор blood2 ()
Публикувано18.09.18 22:06



Вярно ли никой не те харесва?

А ти защо не поиска да се срещнеш и запознаеш с мен.



Тема Re:нови [re: blue jewel]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано18.09.18 22:09



Еми тогава опитай с някой друг, с когото можеш да говориш. Може и психолог. Все някой ще помогне. Има психиатри и психолози хомеопати, има информация в нета.
Ето например тук:

Това е при първо търсене, не знам нищо за тази лекарка, сигурно има и други. В модерния свят вече има доста варианти.




Тема Re: Отхвърлянетонови [re: blood2]  
Автор blue jewel ()
Публикувано18.09.18 22:10



Каквото и ти - да ме харесват, да не съм самотна, да имам приятели.
Ама за такива депресирани като нас е загубена кауза. Ние чакаме някой да дойде да ни помогне, а хората бягат от нас и идват чак след като сме си помогнали сами. Ако сме успели. Не е честно, ама...



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: blue jewel]  
Автор blood2 ()
Публикувано18.09.18 22:23



Какви приятели като имаш съпруг и деца? Като се омъжиш и после приятели няма.



Тема Re:нови [re: blue jewel]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано18.09.18 22:26



самата ти написа по-горе:
Искам да кажа, пак всичко опира до вътрешното себеусещане.
а сега:
За какво ми е да съм секси само за себе си,това по-скоро ме подтиска.

е, отговарям ти:
- за блясък в очите





Тема Re: Отхвърлянетонови [re: blood2]  
Автор blue jewel ()
Публикувано18.09.18 22:39



Може да имаш всичко (за пред хората) и пак да си самотен.



Тема Re:нови [re: blue jewel]  
Автор blood2 ()
Публикувано18.09.18 22:42



Е може и да ти го обясня, но ти не възприемаш демоните и другите същества.

Иначе най-просто е, гените по рождение. Затова ги харесват.



Тема Re:нови [re: holi_day]  
Автор blue jewel ()
Публикувано18.09.18 22:42



Отдавна съм забравила какво е блясък в очите. Може би откакто свърши детството.
Точно едни жартиери не знам дали ще ми го върнат. А и не са ми в стила.



Тема Re:нови [re: blue jewel]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано18.09.18 22:53



тези чорапи не изискват жартиери


силиконовите лентички "залепват" по крака

пък и те питах за тях като вариант
какво би променило вътрешното ти себеусещане
не искаш дрехи, различни то тези, които носиш обикновено
бельо, различно от обичайното
кое би помогнало да възприемеш себе си по различен начин



Тема Re:нови [re: holi_day]  
Автор blue jewel ()
Публикувано18.09.18 23:07



Да, видях го после. Карай, не му разбирам.
Ще ми помогне, ако има някой, дето да ме приема по-различно. Както Нюк се възхищаваше на онази мадама. Такова нещо няма да ми се случи в този живот. Знам, знам, трябвало да тръгне от мен. Точно с такива дреболии, не знам... цял живот те пренебрегват, зарязват или са безразлични, та едно парче плат ли ще промени нещо...



Тема Re:нови [re: blue jewel]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано19.09.18 01:06



ти каза, че е въпрос на това как ти се възприемаш,
а сега излиза, че е както те възприемат
та... кое е



Тема Re:нови [re: holi_day]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано19.09.18 02:15



Държа да подпиша, че това е страшно попадение! Имам дрехи, с които никога не съм излизала, защото ми е неудобно да се фръцкам. Освен това не се гримирам, освен това изобщо не обичам да изпъквам. Обаче! Когато се вкисна, се лакирам, гримосвам, обличам, надявам най-високите обувки и се разхождам из нас ей така! Пускам музика и танцувам, и по токчета и дантелки мия чинии! Ако щеш. Вдигам духа и на другия ден макар естествено да ми е смърт да изляза чак толкова нагласена, си излизам нормално облечена, ама с кеф! Това ако човек не се самолекува, все е загинАл. С усмивките е същото! Явно никой не вярва, че от опит говоря, ще ми кажат ама ти не си толкова тежко страшно болна като нас, не може да бъде да са ти сериозни препоръките.





Тема Re:нови [re: Bezsynna]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано19.09.18 08:35



може на една жена да й харесват дантелки, на друга да си направи татуировка или да обуе кожени панталони, на трета да си направи /интимна/ прическа, да спи гола... и никой да не види тези неща. освен самата нея. и пак да й е приятно стимулиращо точно нейното вътрешно женско и сексуално себеусещане



Тема Re:нови [re: holi_day]  
Автор blue jewel ()
Публикувано19.09.18 08:46



Добре.
Винаги се чувствам по-окрилена, когато знам или си мисля, че ме харесват. Това е, което ми дава желание за живот. Тогава и аз сама се харесвам повече.
Обаче знам, че не трябва да разчитам на никого, а само на себе си. Е, трудно ми се получава.

Редактирано от blue jewel на 19.09.18 08:47.



Тема Re:нови [re: blue jewel]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано19.09.18 08:56



но не си конкретна
едно е да те харесва детето ти, друго съседката ти, съвсем различно колега, а в друг аспект е съпруг, някой друг конкретен мъж или просто мъжете изобщо

работиш в офис
не е като да минеш по улицата и да ти свирнат от някой строеж, както някога бе популярно и да се поизпъчиш и да минеш поклащаща бедра покрай строежа все едно не ти дреме, ама да ти е готино, че някой там те е харесал

необходимо ти е конкретно харесване
чие?
от това, което си писала съм разбрала, че на мъжа ти, но не само неговото
така ли е?



Тема Re:нови [re: Bezsynna]  
Автор blue jewel ()
Публикувано19.09.18 08:57



На мен тези неща не ми допадат като идея. Просто не ми помагат.
Сигурно е смешно, но даже да се наглася, първата ми мисъл е - и за какво ми е това, като никой така или иначе не ме харесва, и следователно и аз не се харесвам.
Всички казват, че нямам необходимото излъчване, дори Клаудия Шифър да съм на вид.



Тема Re:нови [re: blood2]  
Автор Rosemary (все същата)
Публикувано19.09.18 09:04



Щото си с лоши гени.


Никой не иска да се среща с хора с лоши гени, освен такива като мен. Опссссссссссссссссссссссссссссссс

.

2+2=4 и това ме вбесява.


Тема Re:нови [re: holi_day]  
Автор blue jewel ()
Публикувано19.09.18 09:04



Темата обаче не беше лично за мен, и не искам да влизам в прекалени подробности. Беше как да преодолеем отхвърлянето, без да се сринем. И да кажете и вие от личен опит. Освен ако не кажете, че вие такива проблеми не сте имали.



Тема Re:нови [re: blue jewel]  
Автор vida1929 ()
Публикувано19.09.18 09:10



Освен ако не кажете, че вие такива проблеми не сте имали.

Ха да видим какво ще ти кажат, на така поставения въпрос. Или ще го заобиколят.



Тема Re:нови [re: blue jewel]  
Автор Rosemary (все същата)
Публикувано19.09.18 09:18



Нямала била необходимото излъчване. И какво, като реотан на печка "Лъч" ли трябва да светиш? Или като астероид насочен към Земята? Или като пластмасова диско-топка въртяща се в дискотека?

Ти си ИМАШ излъчване - твоето си. Уникално. Такава си - обрана, мълчалива, загадъчна. Правиш невероятни миниатюри, за които както добре знаеш, аз ти завиждам. Сега разбирам, че и бижута си правила и вероятно никът ти произхожда от там. И за тези ти умения ти завиждам. Завиждам ти и за заплатата и за наличието на съпруг. Убедена съм, че и много други хора ти завиждат.

Това си ти, несигурната в себе си Джюъл. С моженето си, с живота си досега. Усмихни се на себе си, такава каквато си. Усмихни се и на хората около тебе, без значение дали те харесват или не. Това не е твой проблем, това е техен.
Усмихни се на времето навън, на детето ти, на съпруга ти, ни близките ти. Някъде четох, че когато говорим по телефон, е добре да се усмихваме, въпреки че на отсрещния край не го виждат. Но го усещат. И връщат доброто настроение.

Експериментирай, пък да става каквото ще.

Нищо няма да загубиш. Тези, които ти казват, че нямаш излъчване, са емоционални вампири - хранят се от твоята несигурност. И най-вече не им влиза в работа кой какво има или няма. Да гледат себе си. Те са зложелатели, може би и неосъзнато. А ти гледай себе си, твоят живот е пълен и прекрасен.

2+2=4 и това ме вбесява.


Тема Re:нови [re: blue jewel]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано19.09.18 09:37



Беше как да преодолеем отхвърлянето, без да се сринем.

Както Лъчезара написа, не е важно какво ти се случва, а как реагираш на него. Сиреч, зависи си от тебе, как ти преценяваш ситуацията. Ако я преценяваш като голяма работа, някой си ме отхвърлил, много важно - тогава преодоляваш отхвърлянето с усмивка на уста. Ако обаче я преценяваш като - лелееее, ужас, край, пак ме отхвърлиха, никой не ме приема, обречена съм цял живот да бъда сама, самотна и отхвърлена, така и ще си умра сама и никой дори няма да разбере че съм умряла - тогава не можеш да го преодолееш.

Според мен това как ти реагираш на обстоятелствата зависи от самооценката ти и начина, по който се възприемаш - ако имаш добра самооценка - сиреч си напълно убедена, че си окей и че всичко ти е наред и че винаги правиш най-доброто, на което си способна и че ако некой все пак не те харесва и те отхвърли, то от това губи единствено той, а не ти, и ако си сигурна, че все пак има достатъчно хора, на които ти държиш, и които те приемат - то изобщо няма да ти пука какво мислят хората за тебе и тогава всичките съвети, които ти се дават тука изобщо няма да са ти потребни, защото няма да имаш нужда от тях.

Ако обаче самооценката ти е много ниска (какъвто явно е твоят случай) - то за тебе всяко отхвърляне е тежка драма и никой от добронамерените съвети от сорта на да си направиш прическа и сложиш жартиери или каквото там - няма да ти е от полза, защото ниската ти самооценка няма да ти позволи да се чувстваш спокойно дори и с новата прическа, та да не ти пука как ще те възприемат околните



Тема Re:нови [re: Rosemary]  
Автор blue jewel ()
Публикувано19.09.18 09:41



И аз това щях да му напиша.


Не толкова заради гените, а заради антирекламата, която си прави.



Тема Re:нови [re: Rosemary]  
Автор vida1929 ()
Публикувано19.09.18 09:42



Тези, които ти казват, че нямаш излъчване, са емоционални вампири - хранят се от твоята несигурност. И най-вече не им влиза в работа кой какво има или няма. Да гледат себе си. Те са зложелатели, може би и неосъзнато. А ти гледай себе си, твоят живот е пълен и прекрасен.

Аз пък на такива, ще си им го върна на момента. Все ще намеря какво да им отговоря, например, че те пък имат излъчване на изгоряла готварска печка Раховец или на български реотан.



Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор blue jewel ()
Публикувано19.09.18 09:44



Само аз се правя на луда тука, останалите дават съвети отвисоко, все едно всичко им е идеално. Никой друг не иска да се излага като мен.



Тема Re:нови [re: blue jewel]  
Автор vida1929 ()
Публикувано19.09.18 09:58



Защо така се получава в този клуб?
Споделила си нещо и очакваш другите да споделят също такъв или сходен проблем, а те се втурват да те съветват да си купиш жартиери.





Тема Re:нови [re: blue jewel]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано19.09.18 10:03



може да си напълно спокойна в това отношение, всеки човек е преживявал многократно ситуации на отхвърляне и знае много добре какво е усещането



Тема Щотонови [re: blue jewel]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано19.09.18 10:06



идва от див дядо, пък и звучи като Долно нанагорнище.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Щотонови [re: crazymonkey-126377]  
Автор blue jewel ()
Публикувано19.09.18 10:09



Да, на мен отначало ми звучеше много странно, но после му свикнах, като го чувах често. :))



Тема Re:нови [re: Rosemary]  
Автор blue jewel ()
Публикувано19.09.18 10:11



Ох, Роз... не знам какво да отговоря. Неудобно ми стана.
Права си за всичко...
Просто съм предразположена към депресии като теб и някои други тук, и каквото и да имам, все ще клоня натам. Предполагам.



Тема Re:нови [re: blue jewel]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано19.09.18 10:12



ако се наглася по-така, започвам да се чувствам неудобно, не искам да привличам погледи

И аз мразя да ме зяпат, но и нямам нужда от внимание, най ми е спокойно, ако мога да мина незабележимо, ама не ми се получава. Учителите ми, които са още живи, де, ме поздравяват по име, като студентка половината поток може да го няма, ама аз като отсъствам, питат къде съм.


Ти си казвала, че искаш да те забелязват, затова вземи някак да изгладиш това противоречие - хем търсиш внимание и одобрение, хем ти липсва смелост да си готина и забележима.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re:нови [re: holi_day]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано19.09.18 10:18



Сефте чувам това от някой друг, честно! Винаги ми е било важно как аз се чувствам и не се влияя от това дали другите ме одобряват. Не изпитвам никаква нужда да показвам на другите колко съм готина или щастлива. Аз му викам "Вътрешно удовлетворение" и когато го усещам, ако ще светът да застане срещу мен, не може да ме "събори".

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re:нови [re: crazymonkey-126377]  
Автор vida1929 ()
Публикувано19.09.18 10:28



И аз мразя да ме зяпат, но и нямам нужда от внимание, най ми е спокойно, ако мога да мина незабележимо, ама не ми се получава. Учителите ми, които са още живи, де, ме поздравяват по име, като студентка половината поток може да го няма, ама аз като отсъствам, питат къде съм.

Това защо го пишеш сега!? Толкова ли не се усещаш, че съвсем не е на място казано. Нарочно ли го правиш?
Не е ли видно, че темата за отхвърлянето пряко кореспондира с темите за ниска самооценка, а ти имаш не такава а точно напротив и това не е по темата.
Предлагам ти и Файлър да си имате една тема, където да се фалите на воля и да си начесвате периодично маниите ма величие и крастите .



Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор vida1929 ()
Публикувано19.09.18 10:30



Мисля, че точно това е темата . Всеки да сподели и разкаже за свои моменти,когато е бил отхвърлен и как го е преживял. Ама не да кажат -аз го преодолях, защото ако е преодоляно, ще е забравено, а щом го пише тука, значи не е преодоляно.
Аз ми омръзна да пиша за себе си. После се мразя още повече.



Тема Re: Отхвърлянето *DELETED*нови [re: blue jewel]  
Автор blood2 ()
Публикувано19.09.18 10:45



Мнението е изтрито от blood9

Тема Re:нови [re: Bezsynna]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано19.09.18 10:46



ова ако човек не се самолекува, все е загинАл. С усмивките е същото! Явно никой не вярва, че от опит говоря, ще ми кажат ама ти не си толкова тежко страшно болна като нас, не може да бъде да са ти сериозни препоръките.

Точно, точно!



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Отхвърлянетонови [re: blood2]  
Автор blue jewel ()
Публикувано19.09.18 10:48



Самотните са именно във форумите, защото няма с кого да говорят в реалността.
Които не са самотни, нямат нужда и от форуми. Тъй мисля.



Тема Многонови [re: DarkSide]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано19.09.18 10:50



добре и простичко написано.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор blue jewel ()
Публикувано19.09.18 11:02



Интересното е, че и това не е нищо ново за мен. Можех и сама да си го напиша.
Но решение още не съм намерила.



Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано19.09.18 11:12



Разбира се, че всеки го е преживял. Само тя се била излагала!

Аз съм писала толкова излагащи ме неща, ама не се забелязва, а всичко написано се възприема като високомерие.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано19.09.18 11:14



Аз пък на такива, ще си им го върна на момента. Все ще намеря какво да им отговоря, например, че те пък имат излъчване на изгоряла готварска печка Раховец или на български реотан.

И това ще ти подобри ли самочувствието?

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re:нови [re: crazymonkey-126377]  
Автор blue jewel ()
Публикувано19.09.18 11:18



Явно го правиш някак си по-ненатрапващо се и се губи между останалото. :)



Тема Кактонови [re: blue jewel]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано19.09.18 11:18



на мен не ми прави впечатление село Торбалъжи, щото всеки ден пътувам покрай него, а хората от други краища умират да се хилят.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Няма какво да кажа,нови [re: vida1929]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано19.09.18 11:22



освен, че показваш дефектно мислене. Казах го, за да посоча, че при нея има противоречие между желание да я забелязват и липса на смелост да се заяви било чрез външен вид, било чрез постъпки, ама ти видя каквото ти изнася, за да ме нападаш, въпреки, че знаеш колко е безсмислено.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Абе,нови [re: blue jewel]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано19.09.18 11:25



ако ме питаш, явно не е това, ама карай!

Излагам си се тук най-редовно, мога да напиша за още житейски резили, стига това да помага и на другите да видят, че по хората ходи, не по гората.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от crazymonkey-126377 на 19.09.18 11:27.</EM></FONT></P>

Редактирано от crazymonkey-126377 на 19.09.18 12:47.



Тема Re: Няма какво да кажа,нови [re: crazymonkey-126377]  
Автор vida1929 ()
Публикувано19.09.18 11:33



липса на смелост да се заяви

Нищо ново не казваш, само й ковеш по главата, а сега и по моята.
Нали диагнозите депресия и паническо разстройство имат точно симтоми като липса на самочувствие и липса на смелост.
Всички теми, които пускаме тука могат и трябва да се разглеждат в контекста на нашите диагнози.
Да ,мисленето ми е дефектно, благодаря ,че ми припомни.



Тема Re:нови [re: crazymonkey-126377]  
Автор blue jewel ()
Публикувано19.09.18 11:41



Ти си казвала, че искаш да те забелязват, затова вземи някак да изгладиш това противоречие - хем търсиш внимание и одобрение, хем ти липсва смелост да си готина и забележима.

Хвана ме натясно.
Ами никак не е приятно да си незабележим, все едно не съществуваш. На никой не му дреме за теб. Но и от друга страна никак, ама никак не искам да привличам внимание. Дори във Фейсбук почти нищо не слагам, ако сложа някоя снимка, тя е пейзаж, докато другите умират да се постват себе си в най-различни пози или децата. И получават стотици "лайкове" и коментари - "ооо, супер сте!". И в такъв момент си казвам - те винаги са супер, а на мен що никой никога не ми го казва?? Какво ми е, че не съм като тях?


То да се смееш ли, да плачеш ли.
Даже пси-то (понеже и нея я имам в приятелите) ме посъветва да слагам повече неща, че да придобие някаква идея за живота ми, пък и да се "поразчупя". Не мога. И да слагам, правя да ги виждат само най-близките.

Редактирано от blue jewel на 19.09.18 11:43.



Тема Re: Няма какво да кажа,нови [re: vida1929]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано19.09.18 11:52



Да ,мисленето ми е дефектно, благодаря ,че ми припомни.

Да ти припомня също, че само ти можеш да го промениш, което не става като се зъбиш на мен или някой друг. Смятам, че съм показала добро отношение към теб и го имам наистина, нищо, че понякога ми се ще да ти се озъбя и аз в отговор, но ми минава веднага. Пък и няма да е полезно нито за мен, нито за теб, нито за общия тон в клуба.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re:нови [re: blue jewel]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано19.09.18 12:00



Хвана ме натясно.

Не ми е било това целта да те хващам натясно, само ти насочих вниманието накъдето е нужно.



другите умират да се постват себе си в най-различни пози или децата. И получават стотици "лайкове" и коментари - "ооо, супер сте!".

Добре, де, не разбираш ли, че това е кухо, фалшиво, измамно? Дотолкова, че когато аз сложа снимка и ми пишат, че сме супер, че сме били готини и кви ли не още дежурни комплименти, по-скоро ме дразни и как няма, когато виждам как на разни дърти тлъсти и сбръчкани лели им пишат какви са готини и секси, ама пък башка чаровни .... Почвам да се питам, аджаба, само моите очи ли гледат така критично.
На бас, че ако получиш този тип одобрение, няма да се почувстваш неотхвърляна и харесвана, освен, може би, за много кратко.

Що не опиташ, за да видиш, че съм права? Фейсбукска слава - както казвам аз, е да се издигнеш в очите на слепите.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Отхвърлянетонови [re: blue jewel]  
Автор blood2 ()
Публикувано19.09.18 12:31



Тези в форумите искат да кажат нещо, а не са най-самотни. Съжалявам, но не вярвам образа който си изградила в форума да е реален.

Редактирано от blood2 на 19.09.18 12:32.



Тема Re:нови [re: Rosemary]  
Автор blood2 ()
Публикувано19.09.18 12:41



Затова нямаш и мъж. Защото искаш някой с много хубави гени.



Тема Данови [re: blood2]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано19.09.18 12:48



вземеш да навлезеш по-надълбоко в тази най-често споменавана от теб наука, как ти се струва?

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re: Данови [re: crazymonkey-126377]  
Автор blood2 ()
Публикувано19.09.18 13:00



Коя наука? Аз нито уча нито съм възприемчив.

Това не е наука, това е дрогата която никога не получихме.



Тема Re:нови [re: blood2]  
Автор Rosemary (все същата)
Публикувано19.09.18 13:00



Знам, че няма да ми отговориш, но все пак?

Да речем, харесала съм Х. Той има прекрасни гени, почти съвършени и подобни на боговете на целия пантеон. Примерно. По моите критерии.

И да допълня - свободен, и на подходяща възраст.

Х обаче смята, че моите гени не са достатъчно добри за него. ОК, прав е, негова си работа. И взема някоя с 99 процента по-кофти гени от моите.

Това ми обясни.

2+2=4 и това ме вбесява.

Редактирано от Rosemary на 19.09.18 13:02.



Тема Re:нови [re: crazymonkey-126377]  
Автор Rosemary (все същата)
Публикувано19.09.18 13:01



Ти пропусна обаче, че Джевел написа, че поства във ФБ снимки на пейзажи.

.

Т.е. ако иска да спечели от тото-то, поне да пусне фиш. :-).

2+2=4 и това ме вбесява.


Тема Re:нови [re: Rosemary]  
Автор blood2 ()
Публикувано19.09.18 13:03



Първи вариант. Онази му духа и и го слага добре отзад.

Втори вариант. Онази му пуска да и изневерява.

Трети вариант. Онази възприема какво и казва и е по-добра по характер.



Тема Re:нови [re: blood2]  
Автор Rosemary (все същата)
Публикувано19.09.18 13:13



Хм. По всички точки от вариантите (уточнявам, да не би да се получи неразбиране + да разбирам какво ми казва ) съм пушка. Поне съм скромна, нали )))))?

Това с характера обаче е много неподлежащо на дефиниция понятие. Там се пука топката. И след като няма как човек да си промени характера, ясно. Оставам си завинаги стара мома. Нещо като Емили Дикнсън без поезията.

Да речем има и четвърти вариант - всъщност гените му не са на бог и дрън-дрън.


Имах възможността лично да се убедя в това и чак не мога дори с разума си да си обясня, как така еди-кой си ме е държал почти 25 години като зомбясана. Този вариант може да бъде интерпретиран и като високо грозде, нали? Дори и така, все е утеха някаква ))))).

Понеже вече не ми трябва неистово мъж, та реших да попитам

.

2+2=4 и това ме вбесява.

Редактирано от Rosemary на 19.09.18 13:23.



Тема Re:нови [re: Rosemary]  
Автор blue jewel ()
Публикувано19.09.18 13:19



Познато.

Била съм в подобни ситуации.

Ние сме депресивни личности. С ниско самочувствие. Именно това ги отблъсква, другите жени може да са по-грозни, по-неумни, но да се смятат за голямата работа и някак си успяват да ги прилъжат. Че и на колене да им падат. Не е справедливо, знам, никак. Обаче е така.
Бях влюбена навремето в един красавец. Естествено, не ме и погледна. За него - само (уж) най-готините мадами на света.
Мина време и хвана една меко казано грозновата. Нито кожата, нито косата, нито фигурата, дрехите - абе нищо не й е да кажеш красиво или привличащо внимание. В сравнение с нея съм сигурно като холивудска звезда. Умира за нея, всичките си възгледи промени заради нея, от майка си се отрече заради нея. Как го направи тя - не знам. Но това е животът.

Редактирано от blue jewel на 19.09.18 13:26.



Тема Ненови [re: Rosemary]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано19.09.18 13:20



съм пропуснала, нали затова й казах да се пробва (да пусне фиша)

и да види, че самочувствието й ще порасне за много кратко, ако въобще се случи.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re:нови [re: Rosemary]  
Автор blood2 ()
Публикувано19.09.18 13:23



Много си скромна на думи, а иначе не.


"Имах възможността лично да се убедя в това и чак не мога дори с разума си да си обясня, как така еди-кой си ме е държал почти 25 години като зомбясана. "

Лесно е. Като ти го сложи в главата.

"Това с харктера е много неподлежащо на дефиниция понятие."

Няма характер. Има онези същества дето или искат или не да общуват с теб, неговите същества. За да не си го сложи както той не иска. Важното е да си мислим, че знаем кое какво в главата на другият да сложим, докато накрая не ни го нахендрят на всички на Земята кое какво е.



Тема Re:нови [re: blue jewel]  
Автор blood2 ()
Публикувано19.09.18 13:24



Ти не си реална. Лъжеш.



Тема Re:нови [re: blue jewel]  
Автор Rosemary (все същата)
Публикувано19.09.18 13:28



Ти си искала от него да е мачо, а той е бил...търъмтъръм...щом жена го е манипулирала.

Това е положението, такъв е животът, права си.

2+2=4 и това ме вбесява.


Тема Re:нови [re: blood2]  
Автор Rosemary (все същата)
Публикувано19.09.18 13:29



Мда, в моя случай е като на Джевел - все сама си го слагам в главата и се влюбвам в химери. Точно в страшни химери, зловещи даже за мен.

2+2=4 и това ме вбесява.


Тема Re:нови [re: Rosemary]  
Автор blood2 ()
Публикувано19.09.18 13:31



Нали обясних, че онези комуникират с теб, чрез твоите чувства. Те комуникират и на мъжът дето не те ще чрез неговите чувства.



Тема Re: Няма какво да кажа,нови [re: crazymonkey-126377]  
Автор vida1929 ()
Публикувано19.09.18 14:36



Да ти припомня също, че само ти можеш да го промениш, което не става като се зъбиш на мен или някой друг. Смятам, че съм показала добро отношение към теб и го имам наистина, нищо, че понякога ми се ще да ти се озъбя и аз в отговор, но ми минава веднага. Пък и няма да е полезно нито за мен, ....за общия тон на клуба


Не ти се зъбя, а най-спокойно се опитвам да ти обясня, че да говориш на хора с депресивна нагласа и с ПР за ''смелост'' и ''промяна'' както в случая ''съветваш'' мен и Жевел, е все едно на човек без крака да говориш да си купи обувки.

Сериозно ли смяташ, че моето мислене е сбъркано, а твоето е прекрасно и от висотата на твоето мислене имаш моралното право да ме съветваш да променя себе си!?

За общия тон на клуба са абсолютно противопоказни твоите набези в теми на хора с депресивна нагласа, в които ти се изяваш като самохвалко, който се перчи с постижения, уж скромничи, но всъщност твоята скромност е само форма на самолюбие и изтъкване на собствени достойнства.

Редактирано от vida1929 на 19.09.18 16:36.



Тема Re: ехооооооооооонови [re: vida1929]  
Автор blood2 ()
Публикувано19.09.18 18:18



Депресирана ли е Бижуто? Вярно ли?

Иска мъжът и да е егати пича и да получава заплата над 2000 лева, сигурно иска 3000. Тоест, над 90% от хората не покриват нито критерият и за красота на мъж, нито за това да получават толкова голяма заплата.

Нямала самочувствие? Била депресирана? Я малко по-полека с обясненията Вида.

Да знаеш колко и е голямо самочувствието и какви авторитети харесва и каква иска да бъде тя. Е, то не може всеки.

Редактирано от blood2 на 19.09.18 18:19.



Тема Re: ехооооооооооонови [re: blood2]  
Автор vida1929 ()
Публикувано19.09.18 18:43



Блъди, исках да кажа, че когато някой е в криза или преживява труден момент, не е тактично в такъв момент някой друг(Маймуната) да се хвали и изтъква. Да се хвали, но някъде другаде .



Тема Re: ехооооооооооонови [re: vida1929]  
Автор blood2 ()
Публикувано19.09.18 18:50



Не разбра ли, че Бижуто може да е измислен образ? Като ме баннаха това се повтаря за 3 път тя нарочно написа нещо в Споделено, за да се върна тук и да разбера, че съм Ънбаннат.

А ако Бижуто не е реална?



Тема Re: ехооооооооооонови [re: blood2]  
Автор vida1929 ()
Публикувано19.09.18 18:53



Почвам да се съмнявам дали и аз съм реална, как да разбера?
Ти ми изглеждаш най-нереален от всички.



Тема Re:нови [re: blue jewel]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано19.09.18 20:19



късмет имам, че не се увличам и не съм се увличала лесно, и някак не съм влюбчива. това вероятно ми е спестило доста отхвърляния
не съм и амбициозна, та примерно да се целя в по-престижна или платена работа, та да преживявам отхвърляния от такъв характер
за приятелствата - какво да кажа. нямам много близки приятелства, имам доста добри познати. имам и приятелства, които поддържам още от ученическите години. веднъж 1 позната дойде при мен, плачеше и аз я гледах, но не реагирах примерно да я прегърна и утеша. а тя ми говореше колко близка ме чувства. а аз казах - а, аз теб не. разбирам, че ти всичко би могла да ми споделиш, но аз на теб не мога нищо. това, че пием кафе понякога заедно, не те прави мой приятел
в някакви полюси съм - приемам някого, може да прави магарии колкото си ще, аз не реагирам, някак смятам, че му е присъщо... а в някакъв друг момент за нещо дребно, отрязвам и... това е.



Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано19.09.18 20:53



нещо все се опитваш да направиш форума на отбори
ние - вие

един от тежките ми моменти на родител бе, като синът ми реши да заживее на квартира, въпреки че живее от 8-ми клас сам
но реши да не се съобразява с нещо, за което се бяхме разбрали
съобщи ми го лично 4 дни по-късно, гледайки ме спокойно и малко дръзко, което донякъде ми хареса, че взема решения, за които ще носи отговорност сам.
но това си бе отхвърляне на съобразяването със семейството, а не самата мен, защото дойде след нощна смяна да ми помогне при организацията на мероприятие, за което ме бе наела 1 фирма и така ми съобщи - аз се изнесох
не изгубих връзка с него, но като на мамино детенце, на което се бях старала да спестявам, което мога от живота, ми бе много криво да живее на квартира, в която и мишки се появиха... а бяхме спрели даването на пари, за да знае, че човек, като поема отговорности, ще трябва да разчита на себе си... та в оня момент ми бе много криво, макар да знаех, че така се расте.



Тема Re:нови [re: blue jewel]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано19.09.18 21:09



С ниско самочувствие. Именно това ги отблъсква, другите жени може да са по-грозни, по-неумни...
забележи грешката в задачата
първо казваш - аз не съм красива и нямам самочувствие
после, сравнявайки се, се определяш като по-красива и умна от другите...
но хем знаеш, че не си грозна, не ти е достатъчно
държиш другите да ти го признаят
а те могат да го виждат, но за тях да е естествено, че е така. те вече те възприемат по този начин. това си ти в този образ.
както моят мъж като седне да се храни и виждам как го прави с удоволствие, ама не се сеща да отбележи, че е вкусно
в някаква степен това, което правиш е дисонанс - вътрешно се смяташ за приятно изглеждаща, но се ядосваш, че не ти го признават
а не както го коментираме - абе, ти защо имаш толкова ниско самомнение
напротив - по-високо е, но се смяташ за подценена

имам питане
оставяш ли на другите възможност да те опознаят
да видят ума ти, да ги очароваш, да ги провокираш, да ги размечтаеш, да ги вдъхновиш за нещо, да ги разсмееш, разчустваш, разнежиш...

не ни ли е важно повече някой как ни кара да се чувстваме в негово присъствие отколкото как точно изглежда, дали косата му е кестенява или черна и прочие детайли...
т.е. визията не е всичко



Тема Re: Няма какво да кажа,нови [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано19.09.18 21:13



Сериозно ли смяташ, че моето мислене е сбъркано
понякога Е!

/ще си направя застраховка, ако ме погледнеш с този поглед, с който четеш това/
но пък плуваш много спокойно и добре, а аз във водата се страхувам



Тема Re: ехооооооооооонови [re: blood2]  
Автор blue jewel ()
Публикувано19.09.18 21:13



Имаш прекалено развинтено въображение.



Тема Re:нови [re: holi_day]  
Автор blue jewel ()
Публикувано19.09.18 21:18



С много малко хора общувам. На работа и вкъщи, това е. А и на работа през повечето време се мълчи, никой не смее да каже нищо, все едно всички спят. Вкъщи пък всеки си зяпа телефона. Това ми е общуването. Кога и кого да разсмивам, вдъхновявам и прочие.

Редактирано от blue jewel на 19.09.18 21:22.



Тема Re: ехооооооооооонови [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано19.09.18 21:18



може пък да е много подходящо да чуе, че има и хубави неща в живота и да поиска да изпълни своя живот с хубави преживявания
иначе до всяко тъжно същество, ще застане още едно, и още 1, и още 1...
и тогава ще настане такъв кисел живот, че моето конфитюр ще ви се види сладък


подкрепата понякога може и да е такава
не е казано, че трябва да се вайкаш и да съчувстваш
може да го ощипеш даже този тъжния, да го закачиш, да го ядосаш дори...
знае ли се кое ще помогне
не съм опитвала, ако ме боли зъб, ако си защипя пръста с вратата, дали минава

п.п. много сте писали цял ден
нямате изчитане, затова пиша глупости, та да не се мъжа да чета



Тема Re:нови [re: blue jewel]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано19.09.18 21:25



но пък скоро имахте екскурзия до гърция, която сподели че ти е харесала
важно за усещане за близост . да съпреживявате някакви моменти заедно,
но не е казано, че пък постоянно трябва нещо да се случва, та човек да се чувства жив и да не му е самотно
пък и вкъщи гледаме да си почиваме
но все пак сигурно имате общи теми, а и сигурно занимания - някога се играеше монополи и още куп семейни игри, сега игри на компа...
не мисля, че нещата са толкова трагични
дотежало ти е



Тема Re: ехооооооооооонови [re: blue jewel]  
Автор blood2 ()
Публикувано19.09.18 21:51



Е то затова искам да общувам виртуално с другите в дира. Защото знам какви са реално и какво отношение имат.



Тема Re:нови [re: holi_day]  
Автор blue jewel ()
Публикувано19.09.18 22:21



Добре де, ако съм с високо самочувствие и то е обосновано (само допускаме, че е така), защо тогава съм недооценена? Нещо куца в тая логика.



Тема Re:нови [re: blue jewel]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано19.09.18 22:38



има 1 виц, как мъж излизал всяка вечер
но жена му му направила вкъщи салата, сипала му ракия и седнала да му прави компания
и той почнал да разказва .- като ходих за риба и...
тя го прекъснала и казала - не беше така, а еди как си
той пак почнал - а, като отидох на лов...
тя - ми не е вярно това, ти се върна без нищо...
понечил още нещо да разкаже и пак ударил на камък
и възкликнал - видя ли защо не ми е сладко да пия ракията си вкъщи

стар виц
но какво като тази жена е била оценена като запозната, знаеща, съобразителна и тя е знаела, че е такава
важно му е било как се е чувствал в нейната компания
не му е било забавно
не е можел нито да се шегува, нито да преувеличи, нито да се представи по блестящ начин и да прекарат една приятна вечер

и околните те оценяват
да, тя е умна, ще се справи със задачата
но в почивката пият кафето си с друг колега
т.е. оценяват ума, но предпочитат компанията

но така или иначе горното не е интересно
аз друго си мислех, което бе писано някъде и то беше, че не си можела да се усмихваш, като не ти е весело
не помня как беше написано точно
потърси "вътрешна усмивка"
няма да ти разказвам аз за това
не е въпрос да се правиш, че ти е весело, а наистина да ти е





Тема Добре,нови [re: vida1929]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано20.09.18 09:13



явно озлоблението ти към мен е много голямо и няма смисъл да ти пиша каквото и да е.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Обърни сенови [re: vida1929]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано20.09.18 09:30



към модератора по въпроса, ти не си в позиция да ми казваш какво и къде да пиша, нали така?

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re: Обърни сенови [re: crazymonkey-126377]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано20.09.18 09:50



от това което чета, тя ти казва, какво според нея не е тактично да се пише, а не какво и къде да пишеш, както ти го възприемаш

отделно че модераторът също не е в позиция да казва кой какво и къде да пише, неговата позиция е да охлажда прекалено разгорещилите се в споренето






Тема Re: Добре,нови [re: crazymonkey-126377]  
Автор vida1929 ()
Публикувано20.09.18 09:58



Защо пък да съм озлобена към теб, какво си ми направила?



Тема Re: Обърни сенови [re: DarkSide]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано20.09.18 10:00



За общия тон на клуба са абсолютно противопоказни твоите набези в теми на хора с депресивна нагласа, в които ти се изяваш като самохвалко, който се перчи с постижения, уж скромничи, но всъщност твоята скромност е само форма на самолюбие и изтъкване на собствени достойнства.

Не, изобщо не ми казва къде и какво да пиша, ама хич! Направо ме изкарва обществен враг № 1.



модераторът също не е в позиция да казва кой какво и къде да пише, неговата позиция е да охлажда прекалено разгорещилите се в споренето

Ако прецениш, че пиша вредни за депресираните неща, ти ми кажи или ме банвай, все едно. Относно разгорещяването - не си спомням от 2002-ра, откогато пиша, да съм се разгорещявала в който и да било форум.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Азнови [re: vida1929]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано20.09.18 10:02



смятам, че само добро, но ти не си на това мнение. Няма да си нито първата, нито последната, която ми отвръща по този начин на добронамереността и това вече не ме впечатлява особено.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re: Обърни сенови [re: crazymonkey-126377]  
Автор vida1929 ()
Публикувано20.09.18 10:05



Не съм, но ти казах.





Тема Re: Азнови [re: crazymonkey-126377]  
Автор vida1929 ()
Публикувано20.09.18 10:16



Тук на този клуб са нужни хора, които да се интересуват от въпросите на П и П по -задълбочено а не като теб, идваш като на махленска седянка, слушаш кой какво разказва и уж добронамерено хвърляш някакви евтини съвети как да се променяли, как да работели върху себе си, как да обикнели себе си . Ми те щяха ли да са болни, ако можеха да направят това. Изобщо не разбираш как издевателстваш и тъпчеш по главите на хората- И между другото не пропускаш да се изтъкнеш колко си добронамерена, мила и добра. Благодаря от такова симнително добро и от такава добронамереност.
Отнася се и за някои други, и на тях ще им го кажа. Не съм в позиция, но ще им го кажа.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от vida1929 на 20.09.18 10:18.</EM></FONT></P>

Редактирано от vida1929 на 20.09.18 10:21.



Тема Re: Обърни сенови [re: crazymonkey-126377]  
Автор blue jewel ()
Публикувано20.09.18 10:24



Чета ви и се чудя каква позиция да заема. Защото все пак спорът ви започна от мой постинг.
В случая не мисля, че си казала нещо лошо. Е, изтъкнала си, че всички те познават и забелязват, може би е така. Сигурно си общителна и харесвана. В някои моменти може и това да ме накара да се чувствам зле, но сега - не. И в крайна сметка защо да ме кара, ако аз не съм такава, то си е по моя вина.
По-важен е последният абзац, който беше ми написала.

Всъщност как си успяла да направиш така, че всички да питат къде си и прочие, т.е. винаги да бъдеш забелязвана?

Редактирано от blue jewel на 20.09.18 10:36.



Тема Re: Обърни сенови [re: crazymonkey-126377]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано20.09.18 10:34



Ако прецениш, че пиша вредни за депресираните неща, ти ми кажи ...

е как да преценя кой е депресиран и кой не е, и кое за кого е вредно - нито съм клиничен психиатър, нито пък потребителите са ми клиенти, та да им познавам психологическите проблеми в подробности ... същото е в пълна сметка вярно и за лирическата героиня, така че недей толкова да се връзваш на приказките й



Тема Re: Обърни сенови [re: blue jewel]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано20.09.18 10:39



Е, изтъкнала си, че всички те познават и забелязват, може би е така.

"Изтъкнала" хич не е подходящата дума, споменала съм го само и то с цел не тая, която Вида вижда, а и ти понякога. Исках да кажа, че не е голям гювеч да те забелязват и че на мен пък точно това ми тежи. Сега ще търся абзаца.



Няма нужда да заемаш позиция, поне от моя гледна точка.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Азнови [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано20.09.18 11:01



на този клуб от гледна точка на психотерапията са нужни повече теми за хоби и изкуство, екскурзии, преодоляване на страхове, забавления и прочие
първо трябва да се държи изпит по готварство и тогава да се разрешава писането
и задължение 1 път дневно да се дава отчет кой какво е свършил за деня,
като не се се брои "седях и мислих, а по едно време се усетих, че само седя", "лежах и анализирах цял ден"






Тема Re: Обърни сенови [re: blue jewel]  
Автор Rosemary (все същата)
Публикувано20.09.18 11:22



Не мога да не оценя твоето включване - спомням си, че преди 5-6 години, когато се разрази скандала между мен и т.нар. 'дядо', не знаех какво да напиша и както ти се изрази, се измъкнах от клуба. А Дарк получи бан. Не помня така ли се случи, наистина. Може би тогава трябваше да дам някакъв знак. Нямам обяснение защо го направих това с оттеглянето. Вероятно просто избягах от ситуацията.

2+2=4 и това ме вбесява.


Тема Re: Азнови [re: holi_day]  
Автор blue jewel ()
Публикувано20.09.18 11:37



Наистина, когато пътувах последния път, все едно се "пречистих", спрях да мисля глупости, просто се отпуснах и наслаждавах. Жалко, че беше само 2 дена и че всеки път трябва да преодолея някаква съпротива вътре в себе си, преди да отида някъде.
Не ми се връщаше, защото знаех, че завърти ли ме сивото ежедневие, пак ще стане същото. Но няма как. Училища, градини, работа...



Тема Re: Азнови [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано20.09.18 12:59



айдеее пак яхна метлата


а как трябва да се влиза в клуба, ако на като на седянка, та била тя и махленска?
трябва да се влиза като на международен форум, на който се представят откритията в психоанализата, споделят се контакти с НЛО и гласове от отвъдното
за онагледяване излизат 1 по 1 учените и почват да се гърчат на подиума, а преводачите се объркват и не знаят какво да преведат

точно като на седянка трябва да се влиза
и разговаря
спокойно и непринудено
не е място са писане на академични трудове, а като гледам няма и кой...
ако не ходиш на екскурзия, не трябва да зависничиш, че някой отишъл, а да мислиш как да разнообразиш своя живот, щом имаш нужда от това
не е нужно да се отглежда черногледство
да се прокламира бездействието като начин на живот
и да се заклеймява здравето и да се издига болестта в култ
и едва ли не да звучи - не те е срам, че не си толкова болен
все едно е нещо, на което трябва да се подражава и да се стремим към разболяване и влошаване

та така
ако метлата няма акумулаторна батерия, грабвай прахосмукачката



Тема Re: Азнови [re: blue jewel]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано20.09.18 13:14



но ето как имаш нещо, което знаеш, че работи добре за теб
ако се замислиш, може да изброиш още неща, които "те съживяват"





Тема Re: Азнови [re: blue jewel]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано20.09.18 13:34



Наистина, когато пътувах последния път, все едно се "пречистих", спрях да мисля глупости, просто се отпуснах и наслаждавах.

Видя ли?



всеки път трябва да преодолея някаква съпротива вътре в себе си, преди да отида някъде.
Не ми се връщаше, защото знаех, че завърти ли ме сивото ежедневие, пак ще стане същото.


И при мен е така, и аз имам съпротива - като например как ще изтърпя мрънканиците на семейството, че "пак ще се развявам някъде", където те не щат да дойдат, как ще моля някой от мрънкалниците да нахрани поне веднъж котката и да й почисти, как да преодолея треската преди пътуване, ама като знам, че точно тези пътувания оцветяват сивото ежедневие, се изритвам в гъза и отивам.
Като отидеш някъде, не бива да мислиш за връщането и за работните дни, те няма да избягат, имаш само сега-то и го изживявай с радост. Знаеш ли, преди почвах да се сдухвам още в събота вечер, че и неделята ще мине и в понеделник пак ще седна на лудата въртележка и си прецаквах уикенда по този начин. Нямало е кой да ми каже, или пък съм чела разни неща, но не съм ги разбирала може би, или са оставали приети само на теория.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Азнови [re: crazymonkey-126377]  
Автор blue jewel ()
Публикувано20.09.18 14:05



Като отидеш някъде, не бива да мислиш за връщането и за работните дни, те няма да избягат, имаш само сега-то и го изживявай с радост.

Този път се опитах да е точно така. В някои моменти ми идваше мисъл "да, ама вдругиден си тръгваме", даже като отивахме, се чудех има ли смисъл въобще за толкова кратко. Наложих си да прогоня тези мисли, почти се получи.
Абе определено се почувствах все едно си бил в задушна стая и изведнъж си излязъл на чист въздух.

Повечето хора обичат уикендите, аз пък обратно - тогава съвсем откачам. Всички само лежат по диваните с телефоните, сутрин чак не ми се става, като знам, че ще има единствено пране, чистене и скука. Сега като идват 3 дена, не знам как ще издържа. Докато на работа се мобилизирам, сред хора съм, а и често има интересни задачи.

Редактирано от blue jewel на 20.09.18 14:07.



Тема Re: Обърни сенови [re: crazymonkey-126377]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано20.09.18 14:30



това със "не съм в позиция", за да се каже нещо
айде в поезията е ясно
и др.път съм казвала, че позата в поезията е - качен на стол, с поглед зареян към хоризонта


но какво е да си в позиция в този форум?
решаваш, че заради "стажуване" тук си домакин - нещо като свекървата в дома, и всеки нов е... снаха ти. даваш думата, отнемаш я, слагаш ред в кухнята и готово
ама не става така
нито е такава ситуацията, нито мисля, че ще се случи да е

никой не натоварва другия преднамерено като "се фука"
ако ти кажа - получих букет цветя - казвам го, за да те дразня ли, ако на теб не са подарили
просто се споделят неща, които се случват и които виждаш
ама сам да се дразниш от добрите неща, случващи се в живота на другите...
нали блъди с това дразни - вие сте с добри гени, затова...
т.е. трябва ли да се чувства някой виновен, затова че в живота на другия има определени дефицити
всеки има неговите си липси
аз нямам басейн. не щъ къща, но басейн - да
само някой да постне снимка на басейна си, ще го сръфам, че се фука. отивам да си точа и ноктите /махам гел лака вече и ще си се радвам на тънките ми чупливи нокти, като изгризани от ученичка/
ако ти имаш нова рокля, трябва ли да ме е яд
даже ще ти се зарадвам
но дори радостта ми да е спонтанна, непревзета и прочие, веднага ще чуя възклицание - тая пъ кво се прави. лицемерно е да се радваш. мрази и изразявай омраза!



Тема Re: Обърни сенови [re: holi_day]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано20.09.18 14:33



никой не натоварва другия преднамерено като "се фука"
ако ти кажа - получих букет цветя - казвам го, за да те дразня ли, ако на теб не са подарили
просто се споделят неща, които се случват и които виждаш
ама сам да се дразниш от добрите неща, случващи се в живота на другите...
нали блъди с това дразни - вие сте с добри гени, затова...
т.е. трябва ли да се чувства някой виновен, затова че в живота на другия има определени дефицити
всеки има неговите си липси
аз нямам басейн. не щъ къща, но басейн - да
само някой да постне снимка на басейна си, ще го сръфам, че се фука. отивам да си точа и ноктите /махам гел лака вече и ще си се радвам на тънките ми чупливи нокти, като изгризани от ученичка/
ако ти имаш нова рокля, трябва ли да ме е яд
даже ще ти се зарадвам
но дори радостта ми да е спонтанна, непревзета и прочие, веднага ще чуя възклицание - тая пъ кво се прави. лицемерно е да се радваш. мрази и изразявай омраза!


Точно, точно! И аха да минеш в оправдателен режим - това по повод последното изречение.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Обърни сенови [re: holi_day]  
Автор blue jewel ()
Публикувано20.09.18 14:54



трябва ли да се чувства някой виновен, затова че в живота на другия има определени дефицити

И аз съм се замисляла за това понякога. То остана и за това да се чувстваш виновен.



Тема Re: Азнови [re: blue jewel]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано20.09.18 15:04



Наеми човек за една денична вечер седмично да остава у вас с децата. Съседка или роднина може, ако се страхуваш от непознати хора през фирма. Размотавай се в тези вечери с мъжа си на разходка или сама иди след работа да ядеш сладолед.



Тема Re: Азнови [re: Bezsynna]  
Автор blue jewel ()
Публикувано20.09.18 15:08



По принцип това наистина ме спасява, но първо - наистина на фирма не се доверявам, второ - и от съседите никой не ми е близък, а сме най-много на "здрасти-здрасти", макар че живеем заедно от десетина години. А роднини наблизо нямам.
Не е лесно като си толкова затворен.



Тема Re: Азнови [re: blue jewel]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано20.09.18 16:02



Аз също не можах да преглътна чужд човек. Когато дъщеря ми беше бебе, приятелката ми от първи клас дойде да живее у нас. Втория път ме спаси бабата на детенце от нашата детска градина. Имам чувството, че някоя от учителките ни събра, но не си спомням много добре. Огледай се там, спомени на учителките, че търсиш, те познават всички, може да се харесате с някоя свястна жена.



Тема Re: Азнови [re: blue jewel]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано20.09.18 17:26



Размотаване след работа е важно сладолед това-онова мъж твой друг и прочие. Но по-важно че ще се насилиш да приказваш с комшиите това е коет калява духа.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: blood2]  
Автор blue jewel ()
Публикувано20.09.18 18:18



Кое не ти изглежда реално?
За съжаление, за разлика от повечето хора не мога да играя роли или да се представям за нещо повече, отколкото съм. В бг мама примерно е такъв театър - картинки на кинозвезди, странни никове, самочувствие до небесата. А реално повечето са затлъстели домакини с мечти да са поне Моника Белучи. Ама успяват да убедят хората.



Тема Re: Азнови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор blue jewel ()
Публикувано20.09.18 18:25



Калява, ама е трудна работа, бе. Нещо не ми идва отвътре какво да им приказвам. Пък и те, предполагам, ни имат за странни, щото той и мъжът ми е толкова общителен. Аз имам някакъв страх от хора, а той просто няма нужда да общува.



Тема Re: Азнови [re: blue jewel]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано20.09.18 18:43



тогава кой кого отхвърля
съседите теб или ти съседите?



Тема Re: Азнови [re: holi_day]  
Автор blue jewel ()
Публикувано20.09.18 19:19



Никой никого в случая.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: blue jewel]  
Автор blood2 ()
Публикувано20.09.18 20:08



Не те влече театъра, да ставаш актриса.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: blue jewel]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано21.09.18 10:44



А реално повечето са затлъстели домакини с мечти да са поне Моника Белучи. Ама успяват да убедят хората.

И какво като успяват да излъжат, а на практика не е вярно и са каквито си ги описала? Ти това ли искаш? Едва ли.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re: Отхвърлянетонови [re: crazymonkey-126377]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано21.09.18 10:48



еми пена лъже вуте, че е моника белучи, пък вуте я лъже че е брат на пит





Тема Re: Отхвърлянетонови [re: crazymonkey-126377]  
Автор blood2 ()
Публикувано21.09.18 10:57



Не толкова грубо. Нали ти обясних, че онова азиатското е гадост.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: crazymonkey-126377]  
Автор blue jewel ()
Публикувано21.09.18 11:07



Понякога по-добре да лъжеш (себе си и другите), че си нещо повече, отколкото да си естествен или прекалено скромен. Още от училище съм го забелязала. Която се нагримоса, направи, вирне главата - дори реално да не е кой знае каква хубавица, я харесваха. Успяваше да ги убеди, че е такава. Т.е. по-важно е за какъв се мислиш, от това, което реално си.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: blue jewel]  
Автор blood2 ()
Публикувано21.09.18 11:11



Защото ако не преживееш това което искаш, ще дойдат и онези там другите същества и ще ти го сложат в главата, че пак да получиш този опит, но по друг начин.

" по-важно е за какъв се мислиш, от това, което реално си."

Не е но в Адът, толкова могат.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: blue jewel]  
Автор vida1929 ()
Публикувано21.09.18 11:18



затлъстели домакини
И тук ги има, без значение дали
акцентът е на ''затлъстели'' или на ''домакини''?



разни ти коват по глъвътъ съвети да се промениш, когато те очевадно имат по-голяма нужда да се променът
Мисля, че подценяваш беге мама.
В беге мама знайш кви теми и цели форуми имат, ум да ти зайде, за всичко което може да те интересува и вълнува -и депресии и панически разстройства с надеждна информация от проверени източници и теми със специалисти.




Тема Re: Отхвърлянетонови [re: DarkSide]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано21.09.18 12:18





Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Отхвърлянетонови [re: vida1929]  
Автор blue jewel ()
Публикувано21.09.18 12:24



Абе вярно има всичко там. Обаче потребителите в голямата си част са неприятни. Скоро пак влизах, писах един-два постинга, свързани с диети, те пак тръгнаха да се заяждат и им теглих една майна - в преносен смисъл, де.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: blue jewel]  
Автор blood2 ()
Публикувано21.09.18 12:33



Не мислиш ли, че все искаш да си лошо момиче?



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: blue jewel]  
Автор vida1929 ()
Публикувано21.09.18 12:39



Там има много по-голяма възможност да намериш информация, която ти е нужна и контакти, които са ти по вкуса.
Тук възможностите са по-ограничени.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: vida1929]  
Автор blood2 ()
Публикувано21.09.18 12:41



Тук тя иска да е малко по-уникална, като теб Вида. Говорете си по детски, не ми пречите. Деца.





Тема Re: Отхвърлянетонови [re: vida1929]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано21.09.18 12:51



затлъстели домакини
И тук ги има, без значение дали
акцентът е на ''затлъстели'' или на ''домакини''?


Навсякъде има. Когато сме си правили форумни срещи в един друг клуб, мнението, което съм си съставила за хората по това, което са писали в редовете и между тях

, се покриваше ако не 100, то поне 90% с това, което показаха в реала, обаче това, което много от форумците бяха говорили за себе си, драстично се различаваше от онова, което видях. За пореден път ми стана ясно колко малко хора имат способност за самопреценка и в двете посоки.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Редактирано от crazymonkey-126377 на 21.09.18 12:53.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: crazymonkey-126377]  
Автор vida1929 ()
Публикувано21.09.18 13:13



Всеки човек изпитва нужда да се чувства значим и ако реалния живот не му дава такава възможност, той си създава илюзии за себе си. Абсолютно всеки го прави в някаква степен.
А ти имаш ли способност за самооценка и какво значи правилна самооценка?



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: vida1929]  
Автор blue jewel ()
Публикувано21.09.18 13:27



Абе била съм там достатъчно време, когато бях в майчинство с дъщеря ми - точно това, че е като кошер, е лошо, защото трудно намираш някого, с когото истински да си паснеш. Аз съм от хората, дето предпочитат малко, но истински приятели, отколкото много бегли познати.
А информацията също трябва доста да се пресява, и то през фина цедка. Поне по мое мнение. Защото повечето не са специалисти и пишат колкото да се намират на писане.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: blue jewel]  
Автор vida1929 ()
Публикувано21.09.18 13:36



Там всички лекари и специалисти ги проверяват дали наистина съществуват, има черни и бели списъци и има някаква сигурност. За разните лечители и гурута не знам колко ги проверяват.
но примерно в темите за ваксините някои майки които твърдят че не правят ваксини на децата си, може и да лъжат



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: vida1929]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано21.09.18 13:40



Всеки човек изпитва нужда да се чувства значим

Така е.

и ако реалния живот не му дава такава възможност, той си създава илюзии за себе си.

За какво му е, той не СТАВА такъв, какъвто му се иска. Има си начини за придобиване на ИСТИНСКА значимост, обикновено не са от лесните. Понякога е необходима само смяна на гледната точка, което също се оказва трудно нещо.

А ти имаш ли способност за самооценка и какво значи правилна самооценка?

Дълго трябва да пиша, а не обичам, пък и нямам тази възможност, но смятам, че да. Сложно е за обяснение, ще се опитам накратко и който разбрал - разбрал. Личните ми критерии са много завишени, съобразно тях, не се оценявам толкова високо, обаче, като се сравня с по-голямата част от хората, най-вече с онези, дето разказват разни легенди за себе си, пък моите очи виждат, умът ми преценява, интуицията ми усеща нещо съвсем друго, моментално ми хвръква самооценката нагоре. А тези, които преценя, че ме превъзхождат по много показатели, ми служат за пример за следване.
Правилна самооценка значи да не се разминава драстично с реалното. Сега ще ме питаш какво е реалното сигурно

. Давам пример с физически данни - колкото и безкритично да гледаш, не можеш да видиш друго освен една тлъста, отпусната леля, пък тя се описва като секси и леко закръглена, с хубави форми мацка.

Помниш ли в оня клуб една Саксън? То беше бяла кожа, познаваща само сапун и вода, то бяха прекрасни сини очи, то бяха красиви коси, които като ги вдигне и мъжовете припадат, то бяха поклонници ... Ами дадоха ми линк към фейсбука й ... пълен потрес. От всичко бяха истина само сините очи и професията.

Видо, не те е срам, дето ме накара да пиша толкоз! Сега трябва да наваксам в работния процес.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Отхвърлянетонови [re: crazymonkey-126377]  
Автор vida1929 ()
Публикувано21.09.18 14:31



Правилна самооценка значи да не се разминава драстично с реалното. Сега ще ме питаш какво е реалното сигурно . Давам пример с физически данни - колкото и безкритично да гледаш, не можеш да видиш друго освен една тлъста, отпусната леля, пък тя се описва като секси и леко закръглена, с хубави форми мацка.

Добре, според теб защо тлъста лелка се описва като небесна красавица? Лъже или се самозаблуждава?
Според мен има три варианта.
1.малко вероятен -да се самоиронизира
2. да се заблуждава, тоест наистина да вижда себе си като секси мацка
3. Знае, че е тлъста грозотия, но лъже хората, за да се изживее в собствените си очи като голяма работа
и се надява, че няма да бъде разобличена.
Но има хора, които лъжат или се самозаблуждават за други много по-важни неща. Въобразяват си че имат таланти и качества в професията, мислят се за големи специалисти и лидери и прочие. Такива според мен са вредни и опасни, защото могат да навредят. Иначе дебела лелка ,която се представя за красавица, ми е смешна, дори ми става жал, и нищо повече.
Всичко това сигурно е описано в учебниците по психология и обяснено с разните сенки, защити, заблуди и илюзии и не се сещам за какво още.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: crazymonkey-126377]  
Автор blood2 ()
Публикувано21.09.18 14:34



Много добре знаеш защо така се получава. Много добре знаеш и защо онези от bg mama са такива.

Когато човек започне да работи и самочувствието му се вдига много. На онези жени, които получават и големи заплати над 1000 лева, имат голямо самочувствие. Защото се мислят, че хората ги оценяват по техните качества и че са готини.

То не може материално да си по-добре от околните и да нямаш самочувствие, че работиш и си по-добре от другите. И заради това се самозабравяш и вече си мислиш, че си красива, готина дори че си по-готина от 20 годишни супер мацки.

Самочувствието идва от работата и от това колко получаваш. И от мъжът ти колко получава той.

И като сте по-добре от околните си мислиш и че сте по-красиви и готини.

Много добре ги знаете тези неща. Знаете и други. Но се правите на деца на планетата Земя.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: crazymonkey-126377]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано21.09.18 15:13



за истинската значимост си написала добре,

ама ме утрепа с това, дето са ти дали фб на жената
с кви очи я огледа
с очите на самотен мъж, който си търси приятелка или с очите на жена, която се съпоставя



това, дето обсъждате хората и си мяткате инфо за някого доста ми грознее
още имам снимки на вида в телефона ми
качих й ги някъде и й пратих линкове да си ги има и да си ги разпраща, ако тя реши
но ако ще да напише някаква гнусотия за мен /видях, че има потенциал да го прави/ никога не бих разпратила нейна снимка без знанието и съгласието й


как ви се ще
честно
чудя се
чакай сега малко да се сравня с еди коя си
абе не се ли гледа ква е грозна, пък аз съм ехееееей
да, явно самата тя си е качила снимките публично, но задкулисно сте я обсъждали

тогава не ми ревете, че нямате истински приятели
ми как да имате?! кой при това положение искрено би ви се доверил
трябва да е някой супер наивен, пък и да е все ще погледне

това го коригирайте и не го отглеждайте в себе си
под предлог, че ви е полезно да се сравнявате
не сте в първи клас, та да нямате изградени критерии без да е нужна мярка-еталон



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано21.09.18 15:18



а онези, дето цял живот не работят и затова смятат, че е по-добре други да ги издържат - примерно от данъците на ония, дето работят и се правят, че имат таланти и някакви способности, какво пише в психологическата литература?





Тема Re: Отхвърлянетонови [re: blood2]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано21.09.18 15:22



Но се правите на деца на планетата Земя.

това е щото не са виждали извънземни, та да се сравнят с тях




прати им някой фб-профил на извънземно и гледай ти - как ще ти обяснят със съпоставки и анализи, че неговата кожа е твърде зелена, което не трябва да предизвиква сексуално желание към извънземното, а към тях



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: holi_day]  
Автор blood2 ()
Публикувано21.09.18 15:28



И аз не можах. Не можах да ги визуализирам. То това е доста страшно.

Демоните са сини и са прекалено висока 3.5 метра. И ми обясниха, че са по-красиви от хората, но това ти го знаеш.

Има и таковане в главата, освен секс. Кое е по-хубаво, не знам.


Редактирано от blood2 на 21.09.18 15:41.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: blue jewel]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано21.09.18 15:33



Каква е външната разлика между свита и отворена мадама? Свитата не говори, а когато го прави, то е твърде стерилно /политкоректно + страх да издаде мнението си/. Гримосването и червосването нямя значение, достатъчно е да говориш, заговаряш, и мъжете почват да обръщат внимание. Щото кой е мостът между кафето и леглото? Приказките. Няма как мъж да те вкара в леглото без да се юине през приказки. Трудна ли си да те заговорят, минаваме на следващата. Не случайно в библията пише - от дума на дума, аврам намемба на йосиф жената.

Мисла сега ти става ясно що ти препоръчвам да заприказваш комшийте, щото ако това преодолееш, имаш ги мъжете. Външността ти има нищожно значение, дори да не си привлекателна, ще ти се натискат. Почнат ли мъже да ти се натискат, ще го направят и жените за да ползват чужда гравитация да бъдат забелязани и те.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано21.09.18 15:40



не мисля, че схемата ти е особено правилна

като заговори комшийките, има опасност да се застопори на разговори с тях
пък и защо й е от мъжете-съседи да бъде забелязана и сваляна
белката ловува извън местообитанието си





Тема Re: Отхвърлянетонови [re: holi_day]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано21.09.18 15:47



За да можеш да тичаш, първо трябва се научиш да ходиш.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано21.09.18 15:52



едни деца първо лазят, после прохождат
при други не лазят, направо се изправят и прохождат
трети лазят назад преди прохождането



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор blue jewel ()
Публикувано21.09.18 16:48



Караш ме да правя неща, по-сложни от квантова физика.


Но много добре те разбирам и отново не чувам нищо ново. Макар че се правя, че уж не го знам.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано21.09.18 17:11



Гримосването и червосването нямя значение, достатъчно е да говориш, заговаряш, и мъжете почват да обръщат внимание. Щото кой е мостът между кафето и леглото? Приказките. Няма как мъж да те вкара в леглото без да се юине през приказки. Трудна ли си да те заговорят, минаваме на следващата.

Мисла сега ти става ясно що ти препоръчвам да заприказваш комшийте ...


Противоречиш си. От мацката се иска само да красива и лесна на заговаряне, а приказките ги реди мъжЪ. Тя само му се усмихва, трепка с клепачи и се смее на плоските му шеги. Това е основния тест - колкото по-плоска е шегата и колкото по-силно мацката се смее - толкова е по-близо леглото - нещо като повърхностна функция на два параметъра.



Тия лафове за функциите и прочието перчене и въздухарско раздуване - всичкото това е мъжка работа, за нея е достатъчно периодично да казва, ах, тъй ли, колко интересно и да се въздържа да си проверява смартфона ...

----------
Тук естествено силно сме опростили картината, защото и пред мъжа има изисквания, та да се стигне до леглото, но те за тази реплика не са важни, тъй като става дума за женската страна.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: holi_day]  
Автор vida1929 ()
Публикувано21.09.18 17:25



но ако ще да напише някаква гнусотия за мен /видях, че има потенциал да го прави/ никога не бих разпратила нейна снимка без знанието и съгласието й

Като ми разпратиш снимките ще видят, че съм грозна скучна посредствена пенционерка и какво от това?
Каква по-голяма гнусотия мога да напиша за теб, от това което ти си писала за себе си?



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: holi_day]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано21.09.18 17:45



Държиш да си наопаки, кой съм аз да ти преча





Тема Re: Отхвърлянетонови [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано21.09.18 17:45



И по-големи глупости съм чела от теб, но ако ти се разхожда с мен, жертвай се.





Тема Re: Отхвърлянетонови [re: DarkSide]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано21.09.18 19:04



Противоречиш си.
В кое виждаш противоречие? По-лесно ти е да заприказваш приказлива мадама или мълчалива?

От мацката се иска само да красива и лесна на заговаряне, а приказките ги реди мъжЪ. Тя само му се усмихва, трепка с клепачи и се смее на плоските му шеги....
Това го приказваме ние пред други мъже когато се правим на големи мъже.


В живота обаче е малко по-иначе. Да, това че реагира положително на глупостите ни дава индикация че ни харесва, но за да тръгнем към нея далеч не е най-важното да е красива и да се усмихва мълчаливо. Причината проста - масата мъже, мутки с патки, страх да се атакува жена ако тя не е дала нишан. В болшинството случаи, когато мъж се натисне, то е щото е прочел нишан, видял/помислил че му се дава разрешение да атакува. Инак сме убедени, че ние собственоглаво сме се спуснали да я заграждаме мацката

Е, може без думи, само с действия и усмивки, но ако се получи фал, по-трудно е жената да се оправдае че е действала непреднамерено. Това което виждам като практика е - тя ме залива с думи и същевременно предприема флиртиуващо действие: говори ми за случка в градския транспорт, но ми влиза в дистанция между личното и интимното пространство (картинка отдоле), докосва ме небрежно, изговаря нещо с по-нисък и тих тон. Ако види че се дръпвам демонстративно, извинява се "увлякох се прощавай" и продължава сякаш не е станало. Нишан е даден, ако се не дръпна, знае че може да ми се обади когат е самотна щото "сме приятели" и после каквото стане. А знаете за какво "приятелство" става дума между мъж и жена в 99% от случаите :-)) Аз знам, че мога да и се обадя със същите причини :-)) Та мисълта ми, ако не говореше, щеше да е неприятна конфузуя аз да се дръпна и тя да се чуди как мълчаливо да замаже.

Приказливата мадама, като получа ерексия и се сетя за нея, мога да и се обадя уж за нещо друго, тя ще поеме да приказва и аз ще опипам почвата пие ли и се кафе и колко и е лабав райбера. Подхвърлям мръсен виц, сексуална закачка, щото тя е отворена и "разбира от майтап", ако не мине - ми бъзикам се бееее, ти пък какво запали сега.

С някоя мълчалива хич даже няма се занимавам когато целта ми е кревата. На нея пък много и дреме че яз я виждам като креватно изпълнение, тя си дига самочувствието че е търсена. А и маса жени намират неангажиращия секс за много хубаво нещо, даже предимно него търсят и се панират от някой с чувства.

И това поведение изобщо не е ангажирано с пол, то е присъщо и на двата пола и дава едни и същи резултати независимо кой пол е. Може би се дължи на това че когато говориш, хората остават с чувството че те познават донякъде, в зависимост от мненията ти, решават че може си позволят това или онова с теб.

Гледай колко нещо изписах, това е щото имам много работа и никак не ме мързи-мързи да я свърша






Тема Re: Отхвърлянетонови [re: holi_day]  
Автор vida1929 ()
Публикувано21.09.18 19:15



но ако ти се разхожда с мен, жертвай се.

Не, знам ли какво ми готвиш

. Първо ще си направя ''пълна промяна'' и тогава ще се срещам с теб Знам ли дали няма пак да ме снимаш, да разпратиш снимките ми из целия дир и да ми прогониш ухажорите на възраст 65+, защото аз само такива имам



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор vida1929 ()
Публикувано21.09.18 19:39



Така ли било при младите? Аз пък да ти кажа как е при по-старите, да си подготвен


Днес се спирам при двама мъже и една жена, познати, говорим си за разни неща. Единият ми прави комплимент за прическата. Не му отговорих нищо, защото се зачудих дали нещо недовижда или ме бъзика и започнах да се смея. И той почна да се смее и нещо да ми говори, че с тази прическа щял да ми излезе късмета.
Едно е сигурно, можеш ли да се смееш с някого, това е първата крачка, дали към леглото или някъде другаде, вече е отделен въпрос.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: vida1929]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано21.09.18 19:46



Викаш, не са заговорихте, една прическа и готово





Тема Re: Отхвърлянетонови [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано21.09.18 20:49



стига ме отхвърля



откога ти предлагам да обиколим тепетата
ето и писмено ти отправям предложение
днес бях на седмото /центъра...

тепетата или гребната база - избирай!
да не кажеш после, че не си имала избор



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано21.09.18 20:52



затова и аз искам да ходя с нея насам-натам
та а, дано някой, отхвърлен от нея, да го докопам аз


е, ще ми се наложи да призная, че твоята схема с приятелките работи, ама си струва




Тема Re: Отхвърлянетонови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор blood2 ()
Публикувано21.09.18 20:54



"А знаете за какво "приятелство" става дума между мъж и жена в 99% от случаите "

А между мъж и мъж, какво е? Джендъри.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: holi_day]  
Автор vida1929 ()
Публикувано21.09.18 20:55



Сама си си виновна. Да не си писала критични постове
за мойте разкази.





Тема Re: Отхвърлянетонови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор vida1929 ()
Публикувано21.09.18 20:56



Ми кво да говорим





Тема Re: Отхвърлянетонови [re: vida1929]  
Автор blue jewel ()
Публикувано21.09.18 20:59



Уж си била стара и грозна, пък виж, пак си по-ухажвана от мен.

Да взема и аз да се присламча към вашата компания, белким поне някой 60-годишен ме забелязал.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано21.09.18 21:06



мисълтЪ ми беше, че жената няма нужда да прави първата крачка, тя само дава нишан с трепкане на клепачи отдалеко и това й е цялото участие ... от там насетне, мъжът, ако му стиска, требе да извърви пътя до нея, да започне разговор по някакъв начин и да го поддържа ... естествено, жената ще му прави сечено в началото, за да не си помисли той, че тя се хвърля с отворени обятия на всеки, който я заговори, пък и да го види как понася стресова ситуация в която мацката отговаря едносрично, стиска смартфона м ръка и всеки миг ще забие поглед в него и мъжът ще остане като в небрано лозе (сиреч как мъжът се справя със страха от отхвърляне) - от мъжа се изискват бързи реакции за водене на разговора, намиране на интересна тема и преминаване в следващата фаза от процеса - в цялата първа фаза мацката е предимно пасивна и дори нарочно се прави на не особено заинтересована ... дори и във втората и в третата фази, все мъжът води и насочва разговора, докато мацката предимно се закача, цупи и връцка



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: blue jewel]  
Автор vida1929 ()
Публикувано21.09.18 21:15



Аз откога мисля да те посъветвам да се ориентираш към мъже поне 20 години по-възрастни от теб, ама нали знаеш, че не обичам да давам съвети

Пък и мъжът ти няма да те ревнува. Поне моят не ревнува. Мисли, че старите мъже са безобидни



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано21.09.18 21:15



Е, то ходенето насам-натам няма общо с форума. Пък и къде точно разказите ти критикувам
Винаги може да намерим за какво друго да спорим


Аз не се отказвам от теб



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: blue jewel]  
Автор blood2 ()
Публикувано21.09.18 21:16



Каквато си депресирана и аз не искам да се срещна с теб.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: holi_day]  
Автор vida1929 ()
Публикувано21.09.18 21:40



Не заслужавам такава добра приятелка като тебе. Толкова те обиждах и ти пак ме търсиш. Само че сериозно мисля, че имаме несходство в характерите.


Освен това доверието изгубили се един път , не може да се върне повече и винаги ще има съмнения.
Като при разводите



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано21.09.18 22:00



не си ме обидила, щом не съм обидена
несходство, ама си прекарваме добре
напрежението ти идва от това, че аз искам да си говорим житейски неща, ти форумски


пък аз съм повърхностен човек, дай ми разговори за готвене
не сме се женили, та да се развеждаме

помисли си и ако решиш, избери маршрут и се подготви на тема "консервиране на зеленчуци"



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: holi_day]  
Автор vida1929 ()
Публикувано21.09.18 22:23



помисли си и ако решиш, избери маршрут и се подготви на тема "консервиране на зеленчуци"


Всяка уважаваща себе си жена трябва да може да консервира зеленчуци.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: DarkSide]  
Автор Raffaa (минаващ)
Публикувано21.09.18 22:46



Абе, не е баш така.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: DarkSide]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано22.09.18 00:17



Сега, говорим за вървежни мацки не ли! Такива дето винаги имат муй на една ръка разстояние



съгласен че това което казваш присъства като стандартни елементи от поведението на маса жени, но тука аз сочат тия които са обстрелвани като яйцеклетка вповреме на ежмуй..колация, квото му беше името на тва.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано22.09.18 08:49



значи... не се уважавам достатъчно


още трябва да работя по този въпрос
зачита ли ми се, че 2 пъти в живота правих люти чушки
не за мен
ама много добре ми се получиха по рецепти от нетландия
това си е постижение в посока себеуважение

имах за хазяйка готвачка - леля Ванче, отдавна минала пенсионна възраст, но продължаваше да работи
и друг път съм разказвала как беше много добра готвачка и сладкарка
но се грижеше за внук и внучка, вече студенти по инженерна специалност и медицина, защото родителите им бяха в либия
и току хукваше по някакви задачи и ни оставяше със съквартирантката ми да довършим започнати от нея сладки
та отива тя на осмомартенско празненство и 1 зевзек от предприятието, към чиято столова работеше, да вземе да я поздрави с някаква песен "чушката люта, дваж по-люта..." нещо такова.
и прибра се тя от тържеството и не може да се примири с тоя поздрав
половината нощ трака в кухнята с тави и точилка
и сутринта бе сътворила най-хубавите бутер банички с домашно бутер тесто

от този период, като бях на квартира, не разбрах 1
по това време повечето филми не бяха дублирани, а със субтитри
съседката на леля Ванче - Кортезка /повече това име не съм го чула другаде/
и тя вдовица, която живееше сама
та двете се събираха ту у едната, ту у другата да гледат телевизия,
но предимно у моята хазяйка
случвало се е да ме помолят да им чета субтитрите
и докато почна айдееее и двете задремят, спра ли - поне едната се събужда и разшавва на фотьойла, след малко - пак така
та не можах да разбера, как така не ме надушиха от телевизията или радиото, че така добре чета, можеше да имам специална рубрика "приспивният час на холидей" и под часовник да приспивам нацията, а не нощем да се мъчи всеки да улови радио "свободна европа"



Тема Re: аватаритенови [re: blue jewel]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано22.09.18 10:03



На мен никога не са ми пречили аватарите на хората в bg-mamma или където и да е другаде.
Нали това е смисъла. Справка - значение на думата 'аватар' в компютърен смисъл: "Това е виртуален персонаж, alter ego на компютърния потребител. Alter ego е „другото Аз“, втора наша същност, втора личност или персона вътре в личността."
Това е вътрешното състояние, вътрешното изразяване на личността. То е необходимо, това е вътрешна посока на движение на духа. Все едно да забраниш на хората да мечтаят или да имат каквито и да са представи, а само да рисуват грозни, изкривени картинки от ежедневието. Първо идва представата в ума, след това тя се реализира в ежедневието.




Тема Re: Отхвърлянетонови [re: holi_day]  
Автор vida1929 ()
Публикувано22.09.18 10:28



То и аз да си призная, не знам как се затварят буркани и тепърва ще започвам да се уча. Имам голям мерак сама да си отглеждам зеленчуци и плодове, и да си правя зимнина. Баща ми е инжинер в рибо- и всякакво друго консервиране, от него ще се уча.
Сега се връщам от Лаута. С една съседка бяхме да тичаме за тонус и отслабване. По точно-тя тичА, аз едва се довлякох до първата пейка, която ми се изпречи пред очите, пих кафе и даже запалих цигара, аз която не пуша


Тя е слабичка, стройна, с тънки крака и с воля.
Утре пак ще тичам



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано22.09.18 10:43



час не казвай, да не взема да дойда
много пейки има там
но пък миналата година видях не 1, а няколко катерички там



Тема Re: аватаритенови [re: Luchezara]  
Автор vida1929 ()
Публикувано22.09.18 10:54



Аз, когато съм в нервна криза ме дразни абсолютно всичко, не само аватарите на хората





Тема Re: Отхвърлянетонови [re: holi_day]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано22.09.18 11:16



На нея не й трябва крайна цел под ножа сто мъже!

Само да се отръска, пречупи и поотвори към другите хора. За самочувствие.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: blood2]  
Автор blue jewel ()
Публикувано22.09.18 11:24



Баси, вече и себеподобните не ме искат.





Тема Re: Отхвърлянетонови [re: vida1929]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано22.09.18 11:26



Добре, според теб защо тлъста лелка се описва като небесна красавица? Лъже или се самозаблуждава?



Хората са го казали - вкус другар няма! Ей затова. Не само за себе си, ами и за някой друг тлъстата лелка може да изглежда красива, ся че за теб не е, голяма работа. Аз цял живот се имам за грубиянка-неандерталка, ма кат не мога да съм една фина Мишел Пфайфър, търпя.



Тема Re: аватаритенови [re: Luchezara]  
Автор blue jewel ()
Публикувано22.09.18 11:27



Проблемът не е в аватарите, ами в това, че който не се преструва като тях, бива пренебрегван. Не че е нещо ново, време е да свикна, и без това вече 40 години е така. С малки изключения.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: holi_day]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано22.09.18 11:32



това, дето обсъждате хората и си мяткате инфо за някого доста ми грознее

В такъв случай ако не ти е проблем... недей да разказваш за срещите си на живо, на мен пък това ми е неловко да чета, смятам го за лично и сякаш воайорствам, само споменавам.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: Bezsynna]  
Автор blue jewel ()
Публикувано22.09.18 11:33



Трудно, много трудно. Изпитвам огромна вътрешна съпротива. А и не мога да говоря с кой да е. Тук, като пишеш, е лесно. В реала просто не мога. И да се заговорим, изпитвам напрежение и гледам да се махна по-скоро. А и повърхностните разговори не са ми по вкуса... по-скоро ме дразнят...

Редактирано от blue jewel на 22.09.18 11:40.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано22.09.18 11:54



Това ми напомня за една тема, в която ревах нещо в смисъл - какво да направя бе, да спра да се усмихвам и да говоря ли! Прав си, опитвам да кажа. Мълчаливите хора се възприемат като студени и дръпнати. Искаш ли да не те закачат - не говорИ. Разширените разсъждения ги прескачам, мисля че идеята на Джуъл не е да си намери любим/гадже/сексуално забавление, а въобще да влезе в контакт. За да бъдеш приет, първо трябва да си близо до някого, а ако никога не стъпваш наблизо, то няма кой да е налице, за да те приеме. Не знам дали добре обясних.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: vida1929]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано22.09.18 11:58



Всяка уважаваща себе си жена трябва да може да консервира зеленчуци.

- Ти можеш ли да свириш на цигулка?
- Па мое и да моем, не съм опитвАл!





Тема Re: Отхвърлянетонови [re: Bezsynna]  
Автор blue jewel ()
Публикувано22.09.18 12:01



Не знам, хора, обаче усещам как наново затъвам. Напоследък често взе да се случва. Добре, че сте поне вие, да има човек къде да сподели това-онова... в реала няма на кого.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: blue jewel]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано22.09.18 12:29



Може би само да почнеш с усмивките. Изслушай ме, може да не отговаряш, само си помисли. Преодоляла съм два периода на депресия. Не смятам да съм депресивна личност поначало, може да съм склонна, знам ли, може да се е случило поради обстоятелствата и да го кръстим срив /тоест по-скоро да не ми е същият проблемът като на теб/, но извлачването смятам, че има шанс да ти се получи. Дотолкова страшно не вярвах, че на когото и да било му пука за мен, че ме болеше само от намек за въпрос "какво ти е". Ама да кажа, да споделя, да си отворя устата? Абсурд! Че аз за себе си не можех да формулирам ясно защо точно искам да зарежа всичко и просто да умра. Да не говорим, че се чувствах извънземна - всичко си имам, жива-здрава, а се кльопнала да реве. Ходя си аз сериозна, някакви хора с добър ден, то не може да не виждаш хора, и някакви сериозни погледи отсреща, аха загрижен поглед, аха ма я се усмихни. Бе оставете ме на мира бе, аз съм тотално на дъното, на вас тука ше седна да се усмихвам!!! Някакви такива. А то продължава! Като дефектна. Добър ден -> здрасти -> какво ти е? Бе майната ви бе! Ден така, два така, месеци, писна ми, а отвътре ми черно та черно. И на добър ден почнах - здрасти, чудесно съм. Добър ден - всичко е супер, животът цъфти. Ама лъжа като дърта циганка да не трябва да обяснявам. Имай предвид, че съм също с малко контакти, имам малко близки хора. То трябва специално да вдигнеш телефон, та да кажеш ойе, имам проблем. А то нищо трагично не се е случило, никой не е умрял, кво да им кажа? Ало, нещо съм кисела? Ми пък няма да кажа. И брей, както не се питаме да задълбаваме в проблеми, веднъж ми хубаво, някой ми каже нещо приятно, друг път нали, само ми се зарадват, че съм добре. Свиква се! Почваш да мислиш, че си си верно ок. /после дойде приятелката ми да ме доизмъкне, но пооочти бях стъпила на пътя сама/. Значи това изплуване в първия случай не съм го направила нарочно. Просто исках да се отърва. Обаче втория път съвсем нарочно си го направих. И по-бързо ми се получи. Аз мразя книги за самопомощ, въобще не съм чела. Тук-там естествено съм виждала какво цитират/споменават хората, има го това като тактика. Но аз съм си го намерила чисто сама и потвърждавам, че работи. Това е. Помисли. Първо е чиста самозащита, но после става навик, а и предизвиква удовлетворяващ ответ откъм другите.

Добре че трябва да излизам, да не изпиша роман.

Много искам да се отръскаш, за теб ще е добре, за децата ще е добре, а животът е хубав наистина.



Тема Re: аватаритенови [re: blue jewel]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано22.09.18 12:45



Аз мисля, че това са мечти, а не преструвки.




Тема Re: самопрограмираненови [re: Bezsynna]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано22.09.18 13:01



Това, което си написала е много важно и е така. Маската, наложена отвън от човек, се сраства с него и се материализира. Това е описано от много хора и на изток и на за запад. Автоматичното самопрограмиране е много силно заложено в нас и действа постоянно, независимо дали си даваме сметка или не. Явно е някакъв природен закон, което всъщност е чудесно.
Когато всеки ден повтаряш, че си зле, ставаш зле. Когато всеки ден повтаряш, че си добре, прекрасно (като в твоя случай), действително става така и се измъкваш. Усмивката наистина е много силно средство за здраве и просперитет. (Норбеков имаше такъв разказ, как източни монаси лекували чрез постоянна усмивка.)
Мозъкът и тялото се променят всеки момент и слушат командите и сигналите, които човек им дава.


Редактирано от Luchezara на 22.09.18 13:05.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: Bezsynna]  
Автор blue jewel ()
Публикувано22.09.18 13:28



Е то в крайна сметка винаги изплуваш, иначе наистина трябва да се гръмнеш.
Обаче мине се, не мине време и пак идва. Аз знам отговора за себе си защо е така, но решение не виждам. Има просветление от време на време, колкото да не поискаш наистина да те няма. Но май основното ми състояние вече е това. И нито някой разбира, нито му пука - колкото си по-зле, толкова повече бягат от теб, а ти точно тогава най-много имаш нужда от прегръдка. Парадокс. А колкото повече странят от теб, толкова по-ненужен и противен се чувстваш и повече затъваш.
Коварно нещо е депресията.
Но ще се вслушам в съветите ти. Има резон.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: blue jewel]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано22.09.18 14:28



Оносно това дали ще се върне. За себе си лично все по-малко се страхувам от подобна вероятност. Пак се случва на моменти да съм толкова мрачна, че да се затворя вкъщи и с дни да не излизам, но е за кратко и отминава. Обичам хората по принцип, на мен чужди хора са ми помогнали да оцелея в детството и вярвам че хората са добри. Това абсолютно обаче не значи че умирам от желание да съм с всички наблизо, напротив - много бягам. Но това вътре в мен. В пряка връзка с отхвърлянето. Отвън съм доста общителна. Благодарение на свикването с усмихването имам чудесни отношения с широк кръг от хора. Когато си добър и ведър към другите, то ти се връща. Трябва да мине време, за да го усетиш. Колкото и незначителни контакти да събереш, те съществуват, на линия са, хора са и ти пречат да паднеш. Като малко дуднещо се получи, но пък темата е голяма, на никой не преча. Мойта логика е че ако сама не си помогна, няма кой. Дай си срок един месец да се усмихваш, да не ти пука кой какво ще си помисли и дали ще ти се чуди, ще има резултат. Спирам!

Успех!



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: blue jewel]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано22.09.18 14:55







Тема Re: Отхвърлянетонови [re: Bezsynna]  
Автор blue jewel ()
Публикувано22.09.18 16:21







Тема Re: Отхвърлянетонови [re: blue jewel]  
Автор blood2 ()
Публикувано22.09.18 17:21



Не може да ме убедиш, че си физически здрава и мъжете не те харесват.

Аз може да ти изброя множество мои генетични несъвършенства.

А ти хем работиш, хем си мислиш, че не те харесвали хората защото си била "скромна". Ама е ако, защото забелязват, че имаш някакви недостатъци физически или те мислят за болна.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: Bezsynna]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано22.09.18 17:28



Разширените разсъждения ги прескачам, мисля че идеята на Джуъл не е да си намери любим/гадже/сексуално забавление, а въобще да влезе в контакт.

Разширени разсъждения, най-милият евфемизъм за философстване който съм срещал



Мъжкото внимание вдига самочувствието на жената, разширените размишления са в тази посока. Дали ще се впусне в сексуални забавления зависи от това колко лесно и пада райбера. Непредставителните ми наблюдения са в полза на повъздържане, щото иначе се влиза в друга тъмна зона.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: Bezsynna]  
Автор vida1929 ()
Публикувано22.09.18 19:11



мисля че идеята на Джуъл не е да си намери любим/гадже/сексуално забавление, а въобще да влезе в контакт.
Мисля, че идеята на Джуъл е да излезе от монотонното сиво еднообразие и да потърси разнообразие, да преживее нещо различно.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано22.09.18 20:06



Да не съм те обидила с "разширените разсъждения"?

Темата е за Джуъл и за нейния проблем, прескочила съм само защото намирам, че няма да й помогнем, ако акцентираме на обратния ефект.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: vida1929]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано22.09.18 20:10



да преживее нещо различно

Да заведе мъжа си на сладолед.


Не можем да знаем какво е в главите на другите...



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: Bezsynna]  
Автор blue jewel ()
Публикувано22.09.18 20:25



Май Вида този път е близо до истината.
Да го заведа, ама трябва да сме в пълен комплект, а някои май почнаха и да се разболяват... тъй че даже и това не е толкова лесно.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: Bezsynna]  
Автор vida1929 ()
Публикувано22.09.18 20:48



Аз моя мъш не го водя на сладолед, омръзнал ми е.





Тема Re: лекарствата като причинанови [re: blue jewel]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано22.09.18 20:55



Само искам да вметна нещо, което открих на младини. Понякога лекарствата, които пием (особено жените) имат за страничен ефект това, че предизвикват депресия. Не четем листовките на хапчетата и после се чудим, какво става. Така че проверявайте страничните ефекти на лекарствата, които пиете дори еднократно. И ако там пише, че предизвикват депресия, никога не ги използвайте.




Тема Re: Отхвърлянетонови [re: Bezsynna]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано22.09.18 21:49



За да разбереш как се чувства човек, трябва да влезеш в неговите обувки, трябва да си преживял това, което той преживява. Всеки би дал разумен съвет, как другия да се измъкне от това състояние. Важна е вътрешната нагласа. Всяка една крачка,макар и малка да е тя, ще бъде трудно направена.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: blue jewel]  
Автор Nuke Dukem (флюбен)
Публикувано23.09.18 01:47



И аз не успях да видя твоята снимка, но ти, ако искаш, би могла да се покажеш и на мен посредством лична бележка – със същата уговорка, че няма да те свалям или да очаквам да бъда свалян – само че те уверявам, че външният вид изобщо не е най-важното, както и, че фрази от вида "обичам те" са тривиални и никога няма да стоплят твоята душа, да те нахранят или да ти осигурят дълъг живот и благоденствие. В крайна сметка неслучайно е казано – facta, non verba; дела, не думи.

Второ, не е вярно, че никой никога не те е обичал или дори харесвал; попитай твоя съпруг, твоя мъж – ти харесвал ли си ме някога, обичал ли си ме? – и ще се увериш, че си грешала, когато си мислила това.

И трето – нали знаеш как има несподелена любов... Е, ти допускаш ли, че никой никога не е бил влюбен в теб, или поне не те е харесвал???





Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Nuke Dukem (флюбен)
Публикувано23.09.18 01:56



Имаше такава поговорка, че не можеш да научиш старо куче на нови трикове, обаче в един епизод на Mythbusters я опровергаха – оказа се, че дори и старо куче може да научи нови трикове.







Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано23.09.18 08:52



Това важи и за хората, защото човек цял живот се учи.



Тема Re:нови [re: dama spatia]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано23.09.18 13:38



Е, не така. Някои крачки са лесни, други трудни. Понякога е въпрос на изобретателност, на гледна точка, на вяра и т.н.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор blue jewel ()
Публикувано23.09.18 14:04



Когато цял живот си бил нещо, е много трудно, да не кажа невъзможно да станеш друго. Още повече, че са замесени и постоянно споменаваните тук гени.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: blue jewel]  
Автор ShokoLada (dance me...)
Публикувано23.09.18 16:22



Синьо момиче, съвсем случайно попаднах тук и темата ти ми стана интересна.
Прочетох и някои мнения..но аз ще направя друго ще ти кажа обратното, не се променяй..ти си такава каквато си, всеки опит някой да те промени съзнателно ще води до твои душевни терзания..ако трябва да се промениш, ще го направиш сама и ще ти харесва...
Сега аз искам да те попитам някои неща..
Първото е..защо искаш да бъдеш харесвана и приемана? Не света общува с теб, а ти с него. Винаги ще има хора, които те приемат, обичат, желаят в живота си и такива които все кусури ще ти намират ще те моделират..ии мани другото ами ще се опитват и да се налагат, да те обвиняват..ии..просто бягай от такива. Светът е шарен, пъстър и има от всичко.
Не те приемат на работа...ми това значи че не е твоята работа..а какво по-добре ли е да те приемат и товарят?
Относно мъжете..виж и челна стойка да направиш, мръкьото си е мрънкьо..все кусур ще ти намери..а защо ти е такъв? Просто търпение и все някога ще срещнеш човек с който да се усмихвате взаимно..и да ви е хубаво, без условия, насаждане на вина иии нескончаемо..ама промени се!
Момиче, ти си всякаква, просто не общуваш със света и не търсиш хората които те усмихват, подкрепят, които те карат да се чувстваш уютно и спокойно, на които не им пречи да си себе си..просто не ти трябва масово да си харесвана, това пък още повече тежи.
И..друго..ти рисуваш невероятно, аз мога само да мечтая за твоя талант..рисувай! Пусни тук картините си, направи пак от онези невероятни мънички прекрасни неща..и позволи на хората да ги имат, да си ги купят..аз съм първата, която ще го направи.
Просто моето мнение е..общувай ти със света..но само което ти носи хубави емоции..и хич да не ти дреме, ама този или онзи харесва ли те..ми то и ти не харесваш предполагам, а това е най-нормалното нещо..харесването е взаимен процес..
Млада си..от теб зависи да бъдеш и щастлива...
Това да бъдеш успешна..това значи да бъдеш..знам ли..роб на общество, нрави..ии..аз не мога да бъда успешна..щото искам да бъда щастлива!..: )
И горе главата...защо трябва да си като всичките?





Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано23.09.18 16:48



Не напразно написах, че за да разбереш другия как се чувства, какво преживява, трябва ти самият да си минал по този път. Всеки би посъветвал какво да направи той, за да излезе от това състояние. А дали за самият човек ще бъде толкова лесно.
И кое не е така?



Тема Re:нови [re: blue jewel]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано24.09.18 00:05



Но ние непрекъснато се променяме. (Промяната е единственото постоянно нещо в този живот.) Така че постоянно сме нещо друго. Въпросът е добре да изберем и отстояваме другото, в което се превръщаме.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор blue jewel ()
Публикувано24.09.18 00:11



Променяме се физически, но психически не съм сигурна. Не познавам човек, който коренно да е променил характера си. Всеки е това, което е. Трябва просто да се приемаме сами себе си, и другите да ни приемат.



Тема Re:нови [re: dama spatia]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано24.09.18 00:19



Ти не можеш да знаеш, кой от хората около теб по какъв път е минал. Да не говорим, че в 99,99999% от случаите, това, което се случва на някого, се е случило на още много народ.
На мен не ми хареса формулировката на изречението: "Всяка една крачка, макар и малка да е тя, ще бъде трудно направена." Това е самопрограмиране в негативна посока. Не можеш да знаеш, дали ще е лесно или трудно. Но ако кажеш, че нещо ще е трудно, то ще бъде такова. Няма смисъл човек да увеличава проблемите си. Ако разбираш, какво искам да кажа.
Никога, ама никога не казвам, че нещо ще е трудно, нито позволявам на някого да ми го казва. Хората са различни, за един е трудно, за друг е лесно. При положение, че (както обясних по горе) самопрограмирането е неизбежно , предпочитам то да е положително.




Тема Re: Отхвърлянетонови [re: ShokoLada]  
Автор blue jewel ()
Публикувано24.09.18 00:22



Шоколада, благодаря за поддръжката!
Обаче не всичко е точно така. Примерно не мога да рисувам. Сигурно щях да мога, ако бях започнала навреме - сега го чувствам като нещо далечно и сложно.
Миниатюрите също вече не са ми интересни... събрала съм ги в 2-3 кутии и не знам какво да ги правя.

Даже пробвахме да продадем в olх, но не стана. Пък и не ми се занимава нещо.
Хубаво е човек да бъде харесван какъвто е. Няма да е честно едни да бъдат одобрявани само за това, което са по рождение, а други да трябва да правят хиляди усилия, за да са като първите и пак да не успяват. Макар че никой не е обещавал, че животът ще е честен.



Тема Re:нови [re: blue jewel]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано24.09.18 00:30



Никой не е одобряван за това, което е по рождение. Всеки от "одобряваните" прави усилия да бъде готин. А "неодобряваните" изглежда правят усилия да са като някого, а не да са готини.
Защото, ако си поставиш за цел да си добър в някоя посока, можеш да го постигнеш. Но, ако си поставиш за цел да бъдеш като някой друг и да го задминеш, няма как да стане.


Редактирано от Luchezara на 24.09.18 00:31.



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Nuke Dukem (флюбен)
Публикувано24.09.18 00:34



Да де, ама ако подходиш към даден проблем който е изключително сложен сякаш е лесен, си обречен на неуспех. Например колкото и да се програмираш, че да се разпространи човешката цивилизация в съседните галактики и да доминира във Вселената е лесно – това никога няма да стане възможно, не мислиш ли?



Утре в 5:54 Луната ще е в пълнолуние. Гледах я тази вечер и си мислех колко глупаво е да се вярва, че тя е част от небосвод, който се върти около Земята.



Редактирано от Nuke Dukem на 24.09.18 02:04.



Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано24.09.18 01:00



Никога не се знае, може да има лесен начин за всичко.

Днес баща ми, който е на 78 години се хванал да сменя гумата на колата. Разнесе се страшен тътен, колата едва не паднала върху него. И в края на краищата возилото беше на земята, трябваше да се повдигне, за да се сложи резервна гума, но нямахме крик, с който да го направим. А колата тежи тон и половина. Врата на гаража не можеше да се затвори. Неделя, не може да повикаме сервиз. Утре сутринта колата спешни ни трябва. Въобще ... Няма кой, няма как.
И какво, да седнем да се вайкаме. Да кажем, че е много трудно? На мен ми изглеждаше невъзможно да се справим и затова баща ми ме изгони от гаража .. и много правилно. Моето негативно мислене само е вредяло в случая. За мен е невъзможно, за него е лесно. Той е брилянтен инженер. Човекът направил лост с много дълго рамо от една греда, стъпил върху нея, повдигнал колата и сменил гумата. Възхитих му се, за пореден път. Ето още един пример за това, как за един е трудно или невъзможно, а за друг е лесно.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Nuke Dukem (флюбен)
Публикувано24.09.18 02:10



След като твоят баща стъпил върху края на дългия лост и повдигнал колата, която се е опирала на другия край на лоста – как е застопорил колата в повдигнато положение?



Понеже така както го обясняваш, това е работа за двама души – единият с тежестта си върху лоста повдига колата, а другият я закрепя в повдигнато положение.

Впрочем Архимед е бил съвсем глупав, ако е вярвал, че е можел да повдигне Земята с лост.





Тема Re:нови [re: dama spatia]  
Автор Nuke Dukem (флюбен)
Публикувано24.09.18 02:35



На практика е така, неслучайно хората казват – човек се учи докато е жив.

Ето например аз днес научих, че тук, в квартала, освен таралежи има и богомолки.







Тема Re: Койнови [re: holi_day]  
Автор Nuke Dukem (флюбен)
Публикувано24.09.18 03:03



Той има предвид бебетата, които биват отхвърлени изобщо, а не просто от родителите си. Отхвърлените от родителите си бебета, които са оцелели, са оцелели, защото някой друг ги е приел и отгледал.

С новородените кученца също е така. Ако бъдат отхвърлени и няма кой да се погрижи за тях – умират.





Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано24.09.18 04:29



Всеки има право да изрази мнението си така, както мисли. На мен пък не ми хареса формулировката ти, която правиш. Ти май изобщо не си вникнала в това, което съм написала. И моля те, не определяй мнението ми от твоята гледна точка. Самопрограмиране, зависи от състоянието.



Тема Re:нови [re: dama spatia]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано24.09.18 08:30



Самопрограмиране се извършва винаги. Добре, явно говорим на различни езици.




Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано24.09.18 08:31



Справил се е.

Той е голяма работа.




Тема Re: Койнови [re: Nuke Dukem]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано24.09.18 09:48



не става дума за отхвърлени бебета, тях ги хранят ги, почистват, повиват, държат ги на топло ... проблемът е, че не ги взимат на ръце, не им говорят и те не усещат, че има някой човек до тях - дори не е задължитело те да са в приют за изоставени деца, понякога и самите родители поради различни причини (най-вече страх и незнание) изобщо не взимат бебетата на ръце и бебетата умират

това беше като аргумент за теорията, че отхвърлянето не е само проблем на егото (сиреч едва ли не прищевка, която с учене се проедолява, както тврърдяха клубарки, които излязоха от дискусията), а има много по-дълбоки корени в биологията



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор blood2 ()
Публикувано24.09.18 09:54



Не може да ни обясняваш, че хората не са различни.



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано24.09.18 10:18



браво, изобретил лост от първи род !

аз понеже не съм инженер, и през ум не би ми минало да тръгвам да сменям гума без да имам крик



Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано24.09.18 11:49



Ако си на майната си и ти се спука гума, ще сменяш и още как. А той всъщност имаше крик за смяна на гума, но нямаше малък крик за повдигане на кола, която лежи на земята. Има разлика.




Тема Re:нови [re: blood2]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано24.09.18 11:52



Да, не обяснявам това.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано24.09.18 13:21



Определено говорим на различни езици.



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано24.09.18 13:21



е, значи крикът му е бил афиф, в такива случаи инженерът, особено пък ако си е в гаража, си има дървено трупче с подходяща височина, което поставя под вдигнатата кола, та кат се изметне крика, да не го смачка колата - поне моят баща тъй прави и аз по неговия пример доста време си возех трупче в багажника, щот пък на път дори не знаеш дали ще намериш равно място и общо взето винаги задължително се обезопасяваш с камъни и дървье, щот на крика НИКОГА не може да му се има вяра

сега вече изобщо нямам крик в колата, нито пък резервна гума, гумите ми са непукваеми, в смисъл че дори и с дупка не спадат и може да се кара до 80 км в час и да се отиде до най-близкия сервис, работещ в неделя ... реално дори и не разбрах, че ми е спукана гумата, датчикът за налягането взе да писка и да показва лек спад в съответната гума, малко под допустимото и карах почти седмица докато се наканя да отида на сервиза, където ми извадиха два самонарязващи се винта за дърво от гумата



Тема Re: Койнови [re: DarkSide]  
Автор Nuke Dukem (флюбен)
Публикувано24.09.18 17:46



Така е, прав си. Отхвърлянето е пагубно и наранява душата и тялото.





Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано24.09.18 20:00



Както започнах, човекът е 78 години. Нормално е да има проблеми с всяко по-трудоемко действие по една или друга причина. Важното е, че е изобретателен, за това ставаше въпрос. А не да се перчат 30-40 годишни мъже пред 80 годишен човек, което е смешно.


Редактирано от Luchezara на 24.09.18 20:00.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: crazymonkey-126377]  
Автор Nuke Dukem (mathematikoi)
Публикувано25.09.18 11:11



Брад Ямата.

Ама с двойно т, да не му изглежда името като "яма".

А по време на 9/11 президент на САЩ беше Гошо Храстов.





Тема Re: Отхвърлянетонови [re: Nuke Dukem]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано25.09.18 11:40



а пък сегашния президент е Дончо Цаков





Тема Re: Отхвърлянетонови [re: DarkSide]  
Автор Nuke Dukem (mathematikoi)
Публикувано25.09.18 11:45



Дончо Коз.







Тема Re: Отхвърлянетонови [re: DarkSide]  
Автор Nuke Dukem (mathematikoi)
Публикувано25.09.18 12:14



А когато казват It's/that's fine имат предвид не, че всичко е наред (както си го превеждаме ние), а че това е глоба.







Тема Гледайнови [re: holi_day]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано01.10.18 10:50



сега как ме караш да се обяснявам.



с кви очи я огледа
с очите на самотен мъж, който си търси приятелка или с очите на жена, която се съпоставя


С ОБЕКТИВНИ очи.

това, дето обсъждате хората и си мяткате инфо за някого доста ми грознее

По принцип е много грозно, съглясявам се. Мъж ми прати ФБ-профила й, без да съм го искала. Тя беше досадила на всички със самоизтъкването колко е красива, преди всичко, отделно за други неща, вероятно затова и той се е изкушил.

но ако ще да напише някаква гнусотия за мен /видях, че има потенциал да го прави/ никога не бих разпратила нейна снимка без знанието и съгласието й

Естествено, аз също. Не ме интересува кой колко лош е бил с мен, след като ми се доверил, не бих предала доверието му.

как ви се ще
честно
чудя се
чакай сега малко да се сравня с еди коя си
абе не се ли гледа ква е грозна, пък аз съм ехееееей
да, явно самата тя си е качила снимките публично, но задкулисно сте я обсъждали

тогава не ми ревете, че нямате истински приятели
ми как да имате?! кой при това положение искрено би ви се доверил
трябва да е някой супер наивен, пък и да е все ще погледне

това го коригирайте и не го отглеждайте в себе си
под предлог, че ви е полезно да се сравнявате
не сте в първи клас, та да нямате изградени критерии без да е нужна мярка-еталон


По това АЗ ЛИЧНО няма какво да пиша, защото не се отнася до мен просто.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Отхвърлянетонови [re: vida1929]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано01.10.18 12:15



Мисли, че старите мъже са безобидни

В дълбока заблуда е, но не му казвай.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Отхвърлянетонови [re: holi_day]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано01.10.18 12:23



Кортезка /повече това име не съм го чула другаде/

Кортеза рядко се среща, има го в католическите краища на страната. Имахме една даже във входа, колежка на майка ми.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re: Отхвърлянетонови [re: vida1929]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано01.10.18 12:24



аз едва се довлякох до първата пейка, която ми се изпречи пред очите, пих кафе и даже запалих цигара

И утре ли така?



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Отхвърлянетонови [re: Bezsynna]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано01.10.18 12:29



Сладурка!



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Отхвърлянетонови [re: ShokoLada]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано01.10.18 12:35



Пусни тук картините си, направи пак от онези невероятни мънички прекрасни неща.

И аз искам същото!



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Отхвърлянетонови [re: crazymonkey-126377]  
Автор blue jewel ()
Публикувано01.10.18 12:36



Аз съм го чувала само като говореха по ТВ за едно цигане - Кортеза, родило на 11 години. Това си беше своеобразен рекорд.



Тема О,нови [re: blue jewel]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано01.10.18 12:41



вярно, че детето-майка беше Кортеза.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re: Отхвърлянетонови [re: crazymonkey-126377]  
Автор vida1929 ()
Публикувано01.10.18 12:48



Зависи, ако е хубаво времето- бягам, но ако вали-не бягам. А най-приятно е след дъжд просто да се поразходя.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: blue jewel]  
Автор specular (безпристрастен)
Публикувано08.10.18 21:44



Интересна тема... не толкова като тема, колкото като наивният начин на задаване, подскаващ колко далече си от отговора... И вероятно колко далеч от отговора сме били всички поне на някакъв ранен етап от живота си... Аз лично съм доста навътре в материала, защото съм вероятно един от най-отхвърлените хора на планетата. Може да се каже - направо съм експерт в областта...

А отговоът е прост - кой е отхвърлящия? Поради вроденият си егоизъм, всеки си мислим, че всичко се върти около него и заради него. А е точно обратното... Ако някой има конректно поведение към теб, то не е до теб, до него е... Така е и до това дали си отхвърлен. Първо трябва да си зададеш въпроса - кой е този който те отхвърля, от каква переспектива го прави, какви мотиви има. Естествено, в повечето случаи ще установиш, че хората са егоисти (също като теб), и са те отхвърлили защото се противопоставяш (или просто не си интересен) на собственото им его. Когато няма обективни показатели по които те оценяват, а чисто субективни, това почти със сигурност е случаят. Така че мен лично изключително ме радва когато бивам отхвърлен, защото това означава че не живея да задоволявам нечие чуждо его, чужди очаквания, не живея нечий чужд живот, правейки се на нещо което не съм, само за да се "харесам" и да ме "приемат". Първата крачка към успеха в която и да е сфера, е имено да приемеш това да бъдеш отхвърлян, да преглътнеш егото си (защото реално егото ти пречи да приемеш отхвърлянето), да живееш за себе си и надхвърлиш посредственноста в която останалите се опитват да те натикат. Но за хора които не могат да постигнат това (т.е. мнозинството), разбирам драмата...



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: specular]  
Автор komori ()
Публикувано09.10.18 09:23



specular, ако ми позволиш,
аз като експерт по самотата, да се наредя и аз до експертите


Мисля, че темата за отхвърлянето опира не само до съзряването и личностното израстване, а и до темите за човешките нужди и потребности, и свободния избор.
Маслоу в пирамидата на потребностите и класиците на психоанализата са казали, че необходимостта на човек да се почувства значим в собствените си очи и в очите на други хора и да бъде приет от други хора, групата и обществото, е част от човешката същност.
Общоприето мнение , е че да си личностно израсъл, означава да имаш хармонични отношения с другите, а не да си системно отхвърлян. В представите на обществото, хората които са системно отхвърляне, имат някакъв бъг в психиката.
Аз лично мидля, че ако някой избира начин на личностно израстване,който минава близо до отхвърлеността и самотата, това си е негов избор и е по-скоро частен случай, и не е общовалиден за човечеството.



Тема Re: Отхвърлянетонови [re: specular]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано09.10.18 15:01



Първата крачка към успеха в която и да е сфера, е имено да приемеш това да бъдеш отхвърлян, да преглътнеш егото си (защото реално егото ти пречи да приемеш отхвърлянето)

Най-вярното от всичко изписано по въпроса с отхвърлянето.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.