Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:34 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Bezsynna]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано18.09.18 10:28



Има доста изписани книжки (предимно американски), как да се научиш да не ти пука, как да се обградиш с хора, които те дърпат напред.
Всяко нещо, което ни се е случило, се случва още на огромен брой хора. Гледаме, как са се справили с него и напред.






Тема Re: Отхвърлянетонови [re: vida1929]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано18.09.18 10:31



и далече не си само ти ... но както казах, има и напълно противоположни на това състояние, в Созопол се запознах с един, който вечер се обличаше като клоун и правеше балончета за децата на площада - значи този в най-голямата навалица заговорваше всеки, който мине край него - млади стари, мъже, жени, сами, по двама, по трима, по петима, българи, руснаци, немци, англичани, цигани, без никакво значение ... правеше го дори и без да е облечен като клоун, редовно се провикваше през целия площад за да избъзика някой непознат на другия край на площада ...

значи той още не се е преоблякъл, с нормалните си дрехи е, минават две яко наточени мацки и аз за майтап му викам, не можеш ми ги доведеш тия при мене, той хуква, изотзад ги настига, вклинява се между тях, хваща ги двете под ръка, говори им щуротии и ги води при мене, и двете се смеят, напълно омаяни, те рускини, а неговия руски съвсем елементарен, говори им реално на българси с руски окончания, обаче изобщо нямаше никакво значение, мацките се заливаха от смях и бяха готови цялата вече да изкарат с нас .... еми човекът просто си беше такъв и това си му беше в "кръвта"

значи на плажа съм го карал да отиде и доведе мадама, която явно не желае да бъде безпокоена, легнала е съвсем страни от другите хора, покрила си е лицето и по всичко показва, не ме закачай - също рускиня беше, нашия отиде, събуди я, заговори я и след около пет минути я доведе



Тема Re:нови [re: blue jewel]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано18.09.18 10:32



Има една поговорка: "Хората се различават не по това, какво им се случва, а по това как реагират на него."




Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано18.09.18 10:37



И това се учи. Човек се разчупва, ако иска. Има такива упражнения за актьори и др. Наистина човек се движи в посоката, която желае. С различен успех, но е така.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор blue jewel ()
Публикувано18.09.18 10:37



Научила съм всички основни мъдрости на теория, и това го знам, но за съжаление рядко ми помагат в практиката.



Тема Re:нови [re: blue jewel]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано18.09.18 10:39



На мен пък ми помага и то в най-трудните моменти.




Тема Re: Всеки сам е господар на живот синови [re: Luchezara]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано18.09.18 10:40



Всеки сам казва и определя, какво ще се случи в неговия живот ...

Значи всички болни от рак сами са казали искам на тази и тази възраст да се разболея от рак и да умра в ужасни мъки, а всички майки на сгазени или загинали деца са казали, искам детето ми да загине на тази и тази възраст по този и този ужасен начин, а всички изоставени деца са казали искам да ме изоставят още като бебе, нищо че още дори не мога да говоря ... искам баща ми да е алкохолик, а майка ми да умре от свръхдоза и да ме дадат в сиропиталище, където да ме пребиват и изнасилват ... искам да стане земетресение и да мине ураган и да стане война ...



Тема Re: Всеки сам е господар на живот синови [re: DarkSide]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано18.09.18 10:46



Това са обстоятелства. Но как ще реагираш на тези обстоятелства зависи от всеки човек поотделно.
Никой не живее във вивариум и слава Богу. Ако не едно, ще се случи друго. Но да се тръшнеш на земята и да позволиш на неизбежните обстоятелства да те победят е глупаво. Животът е кратък и според мен човек трябва да го изживее по най-добрия начин.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано18.09.18 10:53



този не го беше учил, така си е роден и вероятно донякъде възпитан като малък

знам, че това се учи, обаче не всеки става за актьор и не всеки може да преодолее сценичната треска ... знам, че има упражнеия, при които карат стеснителния мъж да заговори 50 жени на улицата и да им поиска телефонния номер ... дори и да успее да го направи и да види, че нищо катастрофално ужасно няма да му се случи (обикновено му трябват месеци докато успее да заговори първата непозната жена), това няма да го промени коренно и дори и да достигне някаква увереност, то трябва постоянно да се упражнява да заговаря непознати жени на улицата, за да си поддържа нивото на увереност, което за някои хора е просто естествено и не им трябват никакви упражнеия и усилия за постигнат и поддържат

много хора го знаят това усещане, когато просто краката ти отказват да те придвижват напред към жената, която си решил да заговориш, гърлото ти се стяга отказва да пропуска звук, езикът ти надебелява, а главата ти се изпразва от мисли - обикновено това се преодолява с алкохол - трябва да си омаломощиш нервната система с отрова (алкохолът е отрова, за който не знае) за да успееш да направиш три крачки и да кажеш три думи - нещо, което не е никакъв проблем за хората с друг тип нервна система



Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано18.09.18 10:56



Ако аз знам, че имам поведенчески проблем, ще се постарая да го разчупя, преодолея и излекувам.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.