Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:47 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано18.09.18 18:12



Не ми приписвай твои думи, ако обичаш.
Всеки пише това, в което вярва.
Аз вярвам, че човек трябва да се развива психически. Че не трябва да позволяваме на емоциите да съсипват тялото и живота ни. Понякога просто трябва да изключваме емоциите (и това не са празни думи, не само вие имате проблеми и живеете този живот).
Вярвам, че човек трябва да се събира с хора, които нямат нямат неговите проблеми и го дърпат напред. И че не бива да пречим на тези хора да ни издърпат като говорим твърде много, налагаме се и искаме да ги направим като нас.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано18.09.18 18:30



на всеки мой аргумент ти отговаряш с това се научава, сиреч това изобщо не е реален проблем

сега пък тотално измести разговора към съвсем друга тема, да и аз вярвам, че всеки трябва да се развива психически и съм съгласен с останалите неща, което си написала. Обаче каква е връзката на написаното от тебе сега с предишната дискусия?

Вярвам, че човек трябва да се събира с хора, които нямат нямат неговите проблеми и го дърпат напред.

това е много добро пожелание, но е почти невъзможно за практическо изпълнение, освен ако не си хем здрав, хем финансово независим, та да можеш да ходиш където ти е кеф и да можеш да се срещаш с когото ти желаеш ... само че при това положение ти няма да имаш нужда тебе да те дърпат, ами други болни и бедни хора ще се мъчат да се срещат с тебе, та ти да ги дърпаш напред

щото ако си на легло и живееш в дивдядово и нямаш пари да отидеш до близкото градче дори, как ще се събереш със здрави и богати хора, които постоянно пътуват по света и у нас и са достатъчно заети, та да се занимават с тебе?



Тема Re: Койнови [re: DarkSide]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано18.09.18 18:46



нима съм твърдяла, че не съществува
а дали крив - оставям без коментар
благодаря за линковете, ще погледна



Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор vida1929 ()
Публикувано18.09.18 19:26



щото ако си на легло и живееш в дивдядово и нямаш пари да отидеш до близкото градче дори, как ще се събереш със здрави и богати хора, които постоянно пътуват по света и у нас и са достатъчно заети, та да се занимават с тебе?

Не винаги това, което виждаме по света, е положителен опит.
И обратното, това което е село дивдяново, не е повод за осмиване.
В селото, в което искам да отида да живея има 90 годишни старци, които не пият никакви лекарства и са със истински зъби.


Може да не ползват интернет, да не са пътували по света , но доживяват достойна старост до 100 годишна възраст и са природно умни, здрави и хубави хора.



Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор blue jewel ()
Публикувано18.09.18 21:07



Дивдядово е квартал на Шумен.

Отде ли се е сетил точно за него. И не е баш село, макар че е с къщи.



Тема Re:нови [re: blue jewel]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано18.09.18 21:10



Сега се сетих, че ако една жена положи усилия да изглежда добре, й е по-лесно, дори интересно (даже желано) да контактува с другите.
Много жени го правят (сигурно и мъже). Имаш проблеми, въобще си на дъното по всички показатели - може би всеки е имал такива моменти. Тогава като се нагласиш и изглеждаш добре, излизаш ... дори до съседния магазин, хората ти се усмихват, любезни са, защото изглеждаш добре и някак нещата потръгват и се оправят. Важно е да си готов да поемеш доброто настроение, дори да го предизвикаш.
"Светът е сцена и ние сме актьори .." е казал Шекспир. Може би актьорите понякога трябва да полагат повече грижа за външния си вид и тогава нещата се получават. Не може винаги да се кара на един гол чар, дето може да е в почивка.






Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор blue jewel ()
Публикувано18.09.18 21:13



Невинаги можем да ги изключим емоциите.
Ако си предразположен към депресия... прави каквото правиш, тя все се връща.
Аз поне още не съм попаднала на хора, дето "да ме издърпат". Сигурно имаш предвид тук в клубовете, някои се опитват, но както каза Дарк - ако кажеш на пияницата "трябва да спреш да пиеш", и той едва ли ще се зарадва на съвета и ще спре пиенето завинаги. Щото тия неща всички ги знаем, въпросът е как да ги приложиш на практика.



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор blue jewel ()
Публикувано18.09.18 21:17



Външният вид не ми помага - ако се наглася по-така, започвам да се чувствам неудобно, не искам да привличам погледи, а и ако си наконтен, се изисква и по-така поведение, иначе няма да върви. Искам да кажа, пак всичко опира до вътрешното себеусещане.
Въобще обличала съм се, но все тая - нямала съм "излъчване".

Редактирано от blue jewel на 18.09.18 21:20.



Тема Re:нови [re: blue jewel]  
Автор vida1929 ()
Публикувано18.09.18 21:20



Той го ползва като синоним на глухо и диво село, в което няма никакви ''здрави и богати'' хора, а има само ''болни и бедни''.
Абе, дивотиите не са по селата, а в главите на хората и няма значение бедни-богати.



Тема Re:нови [re: blue jewel]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано18.09.18 21:25



Аз си наложих и изключих емоциите си за известно време. Бях на легло в болница и трябваше да избирам - или да позволя на емоциите да ме съсипят и убият или да не се занимавам с глупости, да слушам тялото си и да оздравея. Избрах второто. Няма пет - шест. Беше много поучително. Сега знам, че емоциите са прекрасни, важни са за избиране и утвърждаване на визуализации. Ценни са, но трябва да се държат под контрол - и го правя.

За депресиите не знам. Има си лекари, които могат да дадат добри съвети.
Всеки се е депресирал за известно време. Аз, ако видя, че става сериозно, бих отишла да побеседвам с психиатър. В това няма нищо лошо, хората за това учили. Чичо ми и братовчедка ми са психиатри и от тях знам, че българските психиатри са много по-добри от българските психолози.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.