Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:21 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Много остарях  
Автор blood2 ()
Публикувано06.09.18 22:36



Как да се справя с остаряването. Много остарях напоследък и това е глупаво. Никаква перспектива за развитие и за каквото и да е. Не може да се подмлади човек или да получи таланти. А и погрознях доста.



Тема Re:нови [re: blood2]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано06.09.18 22:59



Със сигурност съм по-голяма от теб, но се чувствам прекрасно. Защото всичко е до мисленето, духа и желанията на човек. Някои остаряват още на 25 години. Други не остаряват дори на 70. Преди 2 дни гледах филм за академик д-р Петър Червеняков - на 93 години, здрав, прав, як, със силни ръце, все още прави операции. На 93 години!? Явно знае неща за здравия начин на живот, които другите не знаят.
В документален филм съм виждала 114 годишен азиатец със 105 годишната си жена - туристи. Здрави, жилави, пълни с живот и усмихнати. Явно им се живее и го правят добре.
Така че всичко е в главата и в познанията за биологията ни. Много е старовремско и изостанало човек да се мисли за стар преди да е навършил дори половината от биологичната си възраст, а дори и малко след това. Никога няма да се хвана на тази въдица. Всеки си прави избора. Има си методи - домашна козметика, прочистване на организма, периодично суровоядство, упражнения, всичко това подмладява и възстановява организма. Пише ги навсякъде из нета.
Колкото до талантите - за мен човек трябва да разбере, какво му харесва и да развие сърцето си, душата си и своите умения в тази посока.


Редактирано от Luchezara на 06.09.18 23:00.



Тема Re: Много остаряхнови [re: blood2]  
Автор vida1929 ()
Публикувано07.09.18 05:12



Аз започнах много да пълнея, да недовиждам и изкукуригвам. Елементарни неща синовете ми обясняват на компютъра и не мога да запомня. Тръгвам за някъде и вече съм забравила за къде съм тръгнала. И гинко билобата вече не помага.
И май трябва да слагам очила.



Тема Re: Много остаряхнови [re: blood2]  
Автор METHOD (МБ)
Публикувано07.09.18 08:23



Щото не къркаш





Тема Re: Много остаряхнови [re: vida1929]  
Автор blood2 ()
Публикувано07.09.18 11:10



Е то за болните от оглупяване е малко по-трудно като остареят. И за тези слабите.



Тема Re: Много остаряхнови [re: METHOD]  
Автор blood2 ()
Публикувано07.09.18 11:10



С това се остарява още по-бързо и имам здравословни проблеми.



Тема Re: Много остаряхнови [re: blood2]  
Автор Rosemary (все същата)
Публикувано07.09.18 11:18



Неизбежно е. Всички остаряваме, лошото е, че като си млад просто не го вярваш. Знаеш го, но не вярваш.
Докато един ден се събудиш на....

2+2=4 и това ме вбесява.


Тема Re: Много остаряхнови [re: Rosemary]  
Автор blood2 ()
Публикувано07.09.18 11:19



Е то на вас дето общувате с другите и работите нещо е по-лесно.



Тема Re: Много остаряхнови [re: blood2]  
Автор Rosemary (все същата)
Публикувано07.09.18 11:22



А бе, чета ти мислите и електроните в тях и мога да ти кажа, че депресията е кофти тръпка и понякога си стоиш и си гледаш в една точка и си тракаш. Ще напишеш, аман от твоите оправдания и извинения, но все пак кофти гените са си кофти гени.

2+2=4 и това ме вбесява.


Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор blue jewel ()
Публикувано07.09.18 11:28



Той само си търси оправдания да не прави нищо.
Аз съм с 1 година по-"стара" от него и се чувствам като на 20.
Наистина мрънкането, когато е прекалено (в случая - много повече от прекалено) дразни хората.
Специално Блъд и на 20 години е бил старец по душа.

Редактирано от blue jewel на 07.09.18 11:30.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.