Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:11 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: за страданиетонови [re: holi_day]  
Автор vida1929 ()
Публикувано06.09.18 14:14



Аз не съм мазохист, не обичам болката. Но страданието ми е нелечимо и за цял живот, така че се опитвам по някакъв начин да свикна с него, да го погледна откъм ползите, тъй като съм принудена така или иначе да живея с него цял живот.



Тема Re: за страданиетонови [re: holi_day]  
Автор vida1929 ()
Публикувано06.09.18 14:30



вероятно ти заради минали разменени реплики между мен и вида, подозираш, че съществуват емоции...
наистина не ми се спори
нещото, което повече ми доставя удоволствие са разговорите
и в случая мисля, че и вида ме е разбрала така
и реагира нормално
ако толкова ви дразня да взема да се махна
все на някой съм крива с тон или тема


Приела съм, че понякога двама човека не могат да се разбират, дори и при най-добро желание и от двете страни. Както между нас двете. И така.
Не се махай, пиши си спокойно, разговаряй, излагай тезите си. Аз просто занапред ще избягвам да пиша в твои теми, защото все не съм ги разбрала.



Тема Re: за страданиетонови [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано06.09.18 14:41



идеята с избягването е доста куца



Тема Re: за страданиетонови [re: vida1929]  
Автор blue jewel ()
Публикувано06.09.18 21:51



Много съм далеч от тия неща аз и честно си признавам, не ме интересуват.
Тъй че май по-добре да не пиша в тази тема.



Тема Re: за страданиетонови [re: blue jewel]  
Автор vida1929 ()
Публикувано07.09.18 04:56



И мен. Доколкото знам, Маймуната се интересува.



Тема Re: за страданиетонови [re: holi_day]  
Автор vida1929 ()
Публикувано07.09.18 08:36



вероятно ти заради минали разменени реплики между мен и вида, подозираш, че съществуват емоции...
А не е ли? Не е ли, защото писах, че социалните са гадини и не можеш да ми го простиш

Имам бегъл спомен, писах за и това, че има дублиращи социални услуги, че едните според мен са излишни, а ти си вадиш хляба точно в тази сфера, както сама писа и се засегна. И аз бих са засегнала. Как и къде си вадя хляба е нещо от ценностната ми система и всякакви посегателства върху хляба ми дълбоко ме засягат. Така че искам да ти се извиня, ако лично съм те засегнала. Само че аз изобщо ама изобщо не съм подозирала, че някой тук в този клуб ще се засегне. Аз пишех по принцип . Верно е, че съм лично засегната от социалните, мразя ги и това е нещо,което не желая да променям, нито да се връщам към него. Имам си право на моите омрази и антипатии, нали. Дори те да са някакви мои заблуди, мои са си и не си ги давам
Само питам , да не вземеш да се разядосаш. Просто не мога да разбера защо непрекъснато ме изкарваш, че не разбирам. И странични хора забелязаха, че го правиш тенденциозно.

Редактирано от vida1929 на 07.09.18 08:43.



Тема Re: за страданиетонови [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано07.09.18 13:25



Не е ли, защото писах, че социалните са гадини и не можеш да ми го простиш
ти писа, че социалните работници са фашисти, което не е така
не съм социален работник, не работя в Дирекция "Социално подпомагане" и не се чувствам лично засегната от това
можеше да се засегна от други неща, казани от теб, но и тях подминах
имам свое обяснение за реакциите ти, затова и за тях не ти се сърдя
имаш правото на свои преценки, както и да мразиш или там каквото - така си преценяваш,
но не ми преписвай неща, които ги няма в мен
не ми е важно да ме харесваш за 1 форумно общуване
хората могат да мислят различно, да имат различен емоционален свят и пак да се разбират
ти се разбираш само с тези, които ти харесваш
разделяш хората на приятели и врагове, любими и омразни и ти е лесно
на мен това ми е излишно
самата ти казваш, че си незряла и на моменти и аз го мисля
макар, че ти го твърдиш сякаш, за да бъде опровергано
пишеш подредено, но понякога само толкова в написаното
друг път имаш добри попадения

в случая наистина смятам, че не разбра темата
и ти го казах
обаче това все трябва да го възприемете враждебно
няма лошо
затова попитах дали да спра да пиша, ама ти "великодушно" ми позволи



в медитацията е хубаво човек да си създаде нещо като собствена атмосфера или микрокосмическа орбита, ама в реалния свят не го разбирам особено защо му е на човек да изкривява възприятията си за света - в близка и далечна околност



Тема Re: за страданиетонови [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано07.09.18 13:54



имаш нова съседка?





Тема Re: за страданиетонови [re: holi_day]  
Автор vida1929 ()
Публикувано07.09.18 18:39







Тема Re: за страданиетонови [re: holi_day]  
Автор vida1929 ()
Публикувано07.09.18 19:11



ама в реалния свят не го разбирам особено защо му е на човек да изкривява възприятията си за света - в близка и далечна околност

Човек не си изкривява възприятията нарочно, умишлено и преднамерено.
Аз мисля, а и не само аз, че възприятията на хората са силно субективни и илюзорни, емоционални и както искаш ги наречи. Дори човек да се стреми да е обективен, не винаги му се удава. Дали го прави съзнателно или несъзнателно, е отделен въпрос.
А когато човек е гневен, ядосан, разстроен, или чувствителен към някоя тема,може да каже твърде крайни неща. Ти винаги ли си умерена, уравновесена, блага и добра? Не твърдя нищо, а те питам.
Аз признавам, че не винаги се изказвам умерено, напротив имам доста крайни изказвания. И да, в мен има омраза и обич, симпатии и антипатии, които изразявам и не крия. Но за мен светът не е нито само черен нито само бял, нито добър нито лош. нито пък хората са само лоши и добри. Светът е пълна гама от цветове. Но когато виждам нещо гадно, не мога да си затворя очите и да излъжа, че е хубаво. Напротив тогава ще се ядосам, ще се разбеснея, ще кажа на мръстника че е мръсник и на подлецът, че е подлец. Дали съм обективна или субективна, дали съм права или не, аз си нося отговорност за думите. Но не мълча, научила съм се да си изразявам мнението.
За изказването ми за социалните, като го изкарваш извън контекста на темата, пък ти изопачаваш смисъл на думите ми.
Видяла съм с очите си как извеждат деца от семействата им, как отнемат бебета от майките ми с уж благородни мотиви , как не казват на майките какви са правата им, как делят децата на циганчета и българчета. Как да реагираш на такава действителност спокойно!!?

Редактирано от vida1929 на 07.09.18 21:10.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.