Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:30 29.09.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема айденови  
Автор Rosemary (все същата)
Публикувано20.08.18 16:54



пак аз на първа, трета тема, повече няма

преди няколко дни.

на детска площадка, детето ми се люлее на една от тези въжени люлки, дето са като плетен диск, сещате се.

аз съм далеч, седнала под едно дърво и пия кафе от автомата, и виждам, как към нея се приближава жена, възрастна вероятно, дама една такава, с малко две-три годишно дете. баба на детето.

моето дете както се люлееше легнала, се изправя и слиза.
отивам, и питам защо детето ми е слязло.

онази се посепна, и ми отговори, че видите ли, понеже било вече късно, пък нейното дете било малко, и трябвало да си тръгнат наобяд, че да спи следобед, че да се полюлеело - дрън -дрън.

в един и половина ние си тръгнахме и онази още беше на площадката.

това се случи на Майкъла, крейзито го знае.

майките на малките деца знаят сегашните неписани правила - ако едно дете се люлее или е на друго съоръжение на площадката, изчаква се, и чак тогава отива твоето.
изключения се правят при някакви драстични случаи...дъщеря ми се беше качила само от една минута....


Е, ако имах камък щях да й размажа главата на вещицата.

2+2=4 и това ме вбесява.

Редактирано от Rosemary на 20.08.18 16:55.



Тема Re: айденови [re: Rosemary]  
Автор blue jewel ()
Публикувано20.08.18 17:07



Правиш от мухата слон. Така ми се струва.



Тема Re: айденови [re: Rosemary]  
Автор vida1929 ()
Публикувано20.08.18 17:09



О, това нищо не е. Люлее са на люлката моята приемна дъщеря Кристияна, 4 годишна от ромски етнос, приближава се баба с внуче, стои стои нетърпеливо и направо без никакво неудобство, ми казва:
- Може ли да я МАХНЕТЕ да седне внучето ми.
А аз учудено питам:
- Защо бе госпожо и откъде на къде ще си МАХНА детето, та да сложите вашето.

Смешно ми става всеки път като се сетя.
Розмари, отминавай такива случаи със смях, запази се като психика заради детето си и себе си.



Тема Re: айденови [re: blue jewel]  
Автор vida1929 ()
Публикувано20.08.18 17:11



Аз много болезнено преживявах всичко свързано с децата в началото. След десет години просто ми омръзна да обръщам внимание на прости хора без човещина и със расистки разбирания.



Тема Re: айденови [re: Rosemary]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано21.08.18 11:47



Розмари, отминавай такива случаи със смях, запази се като психика заради детето си и себе си.

Вслушай се в съвета на Вида. А и не си 100 % сигурна, че причината е в етноса на дъщеря ти. Знам я люлката, то другаде освен на Майкъла май такава няма.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: айденови [re: crazymonkey-126377]  
Автор Rosemary (все същата)
Публикувано21.08.18 11:49



О, на много места по площадките има такива и детето ми много ги харесва.

В етноса е, за съжаление. Обикновено се отстранявам, за да оставя детето само да си играе и социализира. Много често наблюдавам как майки стават от местата си в заведението и извикват своите деца. Когато се доближа аз, виждам учудените лица на възрастните.

В последния случай беше същото. Бабата се сепна, когато се появих.
Да не говоря, че грубост преживяхме през първата година и в специализиран лекарски кабинет, имена няма да споменавам. В самото начало на срещите ни, после се окопитват и стават от любезни пре-любезни.



2+2=4 и това ме вбесява.

Редактирано от Rosemary на 21.08.18 11:53.



Тема Re: айденови [re: Rosemary]  
Автор blue jewel ()
Публикувано21.08.18 12:11



Ще го кажа направо, но дори причината да е в етноса, то е, защото голяма част от децата от този етнос са научени на кражби и просия от ранна възраст. Затова хората превантивно гледат да стоят по-далеч. Няма как да знаят в първия момент, че дъщеря ти е възпитана другояче.



Тема Знам,нови [re: Rosemary]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано21.08.18 13:12



че го има този предразсъдък, тъпо ще е да кажа, че го няма, ама не е във всички случаи. А ти не се фиксирай в това, просто се прави, че не забелязваш, когато се случва, опитай се да не го мислиш. С това, че се гневиш, тровиш себе си, ограничените умове ТИ не можеш да ги отвориш и промениш, отваряй своя все повече и това е.



Имам добра позната, пак наша съгражданка, университетски преподавател, те осиновиха момиченце от същия етнос и сигурно им се е случвало и на нея, и на светлокосия й и светлоок мъж да ги гледат учудено с това дете, но не забелязвам да обръщат кой знае какво внимание, детето си расте, водят го по конкурси, по разходки в планината, по всякакви шарени събития, имам и други познати си взеха момче-циганче, вече е тийн, талантлив пианист и танцьор, в класа на внука ми има пък такъв случай - баща, съдия по професия, които с жена си са взели с жена си на приемна грижа много черно циганче, но е много живо, енергично и пак с музикален талант. Приятели са с внука ми, те с още едно друго дете са тримата най-големи палавници.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Знам,нови [re: crazymonkey-126377]  
Автор Rosemary (все същата)
Публикувано21.08.18 13:21



Ние се познаваме в града, много сме. Но просто се вбесявам от тесногръдието.

2+2=4 и това ме вбесява.


Тема Пакнови [re: Rosemary]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано21.08.18 13:45



ти казвам - тровиш себе си и няма начин да не се отразява и на детето. Няма да промениш тесногръдите хора, не е в наша власт, можем да променяме само себе си. Неслучайно доста пъти съм писала, че най-големият ми страх е от това, което е в главите на хората. Имам предвид предразсъдъците и ограниченото мислене изобщо. Страшното е, че просто го чета в очите им, но не се фокусирам в това и си живея живота, както аз преценявам, че е добре за мен, без да ми дреме какво другите мислят. Всеки мисли и съди според собственото си ниво - толкоз!

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Редактирано от crazymonkey-126377 на 21.08.18 13:52.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.