Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:28 02.07.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
Тема Re: Лекаритенови [re: blue jewel]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано30.08.18 13:56



Странно е, че хората доброволно си гълтат лекарствата и това не ги плаши, хем виждат, че файдата е почти никаква, но за сметка на това интоксикират организма си, без това да ги плаши, а ги плашат "меките" терапии.
Веднъж едно много затормозено психически момиче, дебеличко, косматичко, интелигентно, много говорещо и непрекъснато самооплюващо се дойде на холотропно дишане, но от шубе не се отпусна и не се отдаде на изживяванията по време на процеса, ами изпадна в истерия, ама нали всички сме със затворени очи и не знам какво точно се случи, просто престана да плаче и крещи. После, когато споделяхме преживяното, пак плачеше, но вече беше друг плач - на облекчение и благодари на водещия и асистентката му. Той й каза "Видя ли, че е добре, дето остана?" Тя явно е искала да избяга. Ами аз, по време на първия ми курс по медитация?

Това ми беше единственото желание, хем не съм от шубетата. Преподавателят, много опитен човек, когото чакат много хора по света да им води обучения, ни беше предупредил за тези пориви и аз вече знаех, затова не избягах.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Лекаритенови [re: crazymonkey-126377]  
Автор blue jewel ()
Публикувано30.08.18 14:24



Психотерапията плаши с това, че може да излязат дълбоки вътрешни конфликти, с които не искаш да се занимаваш и затова ги потискаш години наред. Макар че от друга страна аз общо взето съм запозната с конфликтите си и едва ли нещо би ме изненадало.
В един момент, като ми изпуши много, може и да се престраша да отида. Ако не друго, поне ще мога да кажа на някого всичко, което ме мъчи, без да ме е страх, че някой ще ме съди или подиграва.
А защо не трябва да се доверяваме на лекарите, предписващи лекарства? Те за това са учили, работили са години наред с какви ли не случаи, поне моята, аз да не съм по-умна от тях? Хората оплюват и докторите, предписващи антибиотици и слагащи ваксини, ама без тях закъде сме? Аз съм за традиционната медицина.



Тема Re: Лекаритенови [re: blue jewel]  
Автор Nuke Dukem (влюбен)
Публикувано30.08.18 15:42



Има вариант при който би могла да се справиш с "незнаенето къде се намираш" сама, и в такъв случай приемът на психотропни лекарства би ти донесъл единствено страничните ефекти. Ако можеш да се справиш само с психологическа терапия, това е по-добрият вариант.

Впрочем какво става с Гивъра? Отдавна не е писал.





Тема Re: Лекаритенови [re: Nuke Dukem]  
Автор blue jewel ()
Публикувано30.08.18 15:50



Е, и какъв е тоя вариант? То съвети всички дават, ама на всеки му помага различно нещо.
Така като гледам, поне от хората, които познавам, изцяло и завинаги излекувани от депресия няма. Дори и тия, дето ходят на терапия. Лекуват се с години и е все така. Освен ако депресията не е била причинена от нещо временно и преминаващо.

Гивъра не знам какво му стана, но пише вече само в клуб Македония. Веднъж му пратих бележка да го питам как е, но явно е много сърдит на всички ни (нямам идея защо, наистина) и не ми отговори. Вида май също му била писала и също не получила отговор. Ми като ще е така, да си пише там. Мълчанието е най-обидното нещо, поне да знаех с какво съм го заслужила.



Тема Re: Лекаритенови [re: blue jewel]  
Автор vida1929 ()
Публикувано30.08.18 15:51



Помня. Беше ти препоръчала Орлин Баев, ама той не взима ли много скъпо? Ми тогава някой възрастен, улегнал, на възрастта на баща ти? Или искаш жена?



Тема Re: Лекаритенови [re: crazymonkey-126377]  
Автор vida1929 ()
Публикувано30.08.18 16:15



Това, което ще кажа, ще ви прозвучи много откачалнически. Хора, които смятат, че съм луда-моля да не ми отговарят, защото аз наистина вярвам в следното и няма да ме разубедят.
Майка ми беше медицинска сестра. Цял живот работеше в една клиника и имаше една приятелка, също медицинска сестра. Майка ми почина и тази жена по наследство така да се каже, стана и моя близка приятелка.
Веднъж говорехме за болести и тя каза, че медицината НЕ ЛЕКУВА. Аз се облещих и стоях пет минути опулена. Помислих, че не съм разбрала и попитах: ако медицина не лекува, тогава какво прави? И как може тя медицинска сестра, която е работила цял живот в най-тежките клиники, посветена на работата и на болните, да твърди подобно нещо. Помислих, че или тя е откачила или се шегува с мен.
Тогава тя започна да ми обяснява и разговорът се проточи цяла нощ с четене на пасажи от книги и литература в интернет.
Но ако трябва да извлека есенцията на това, което тя ми каза, то е:
Медицината само облегчава болката, тя действа повърхностно, за кратко, на парче, но не решава проблемът, който винаги е в душата.
Като козметиката, тя може уж да ви разкрасява, но това мазане, цапотене, изрязване и присаждане, красота ли е всъщност!?

Редактирано от vida1929 на 30.08.18 16:21.



Тема Re: Аминови [re: blood2]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано30.08.18 16:17



Светът е сцена, казва Нютон, и ние сме частици в нея.



Тема Re: Лекаритенови [re: vida1929]  
Автор blue jewel ()
Публикувано30.08.18 16:38



Не, не беше той.



Тема Re: Лекаритенови [re: vida1929]  
Автор blue jewel ()
Публикувано30.08.18 16:40



Абе всеки има право да вярва в каквото си иска.
Като се разболееш, тичаш на доктор, не на хомеопат или врачка, нали. Нито на някой индийски духовен учител.



Тема Re: Аминови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор blood2 ()
Публикувано30.08.18 16:48



Сцената е за актьорите. Другите трябва да ги гледат и да им ръкопляскат.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.