Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:50 02.07.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Какво ви дразни у българина?нови [re: METHOD]  
Автор Serenity73 (Inner temple)
Публикувано02.09.18 07:54



Прекалено много неща.
Например на новата си работа един ден чистейки една лафка или столова към сграда с офиси глвдам някакъв с количка за чистене. Само се поздравихме с ХАЙ на норвежки. И аз си почвам да си работя и какво виждат очите ми-Звъни му телефона след малко, и този почва на български-"Виж там говори и провери ако можеш, как става врътката ако не съм в Норвегия да си ползвам болничните извън държавата. Понеже хем искам да мръдна до Англия на гости при пюнякакъв си, хем пък и да са ми платени тези две седмици".
Просто ми падна ченето. Срещаш сънародник, току що дошъл в Норге, и просто млъкваш.. И с нищо не показваш че си българин. Усещаш адски срам. Че само вървят и излагат България по света.
Макар и може би той да се усети че го разбрах. Инстинктивно се обърнах като заговори на български.


Адски тъжно е това. Ще срича още 10 години норвежки, ако въобще го научи. Но още от първите си дни в Норвегия, и вече е открехнат на далаверите. В тази фирма където пак влезнах с връзки, всички са с връзки и навързани като свински черва. И българи, и норвежци и всякакви. Това винаги ме е отвращавало.

Но това си е тяхна Карма. Лошото е че масово новата бг емиграция в Норвегия е такава.
Имам задълбочени наблюдения върху това.
Към такива се моля само за едно-Бюрото по труда, по-бързо да ги хване в крачка.

И да връщат с лихвите после. Вече 5 месеца не съм пил!

Through the pain man rises!

Редактирано от Serenity73 на 02.09.18 07:58.



Тема Re: Какво ви дразни у българина?нови [re: specular]  
Автор Serenity73 (Inner temple)
Публикувано02.09.18 08:00



Абсолютно точно и на място.

Through the pain man rises!


Тема Re: Какво ви дразни у българина?нови [re: METHOD]  
Автор Rosemary (все същата)
Публикувано04.09.18 09:21



Не пиша по тази тема, защото ми е трудно да дам отговор.

2+2=4 и това ме вбесява.


Тема Re: Какво ви дразни у българина?нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Rosemary (все същата)
Публикувано04.09.18 09:26



Мисля, че за такова нещо моята човещина би се изпарила и бих убила. Честно. Имам това желание по около 5-6 пъти на ден.
Моята теория е, че в личното си пространство и дом, ако искам, мога и да акам в хола.
На обществено място съм длъжна да пазя.
Когато вляза в опикана обществена дамска тоалетна, винаги почиствам от срам, че тази след мен ще помисли, че аз съм го направила.

2+2=4 и това ме вбесява.


Тема Re: Какво ви дразни у българина?нови [re: Rosemary]  
Автор vida1929 ()
Публикувано04.09.18 09:41



Когато вляза в опикана обществена дамска тоалетна, винаги почиствам от срам, че тази след мен ще помисли, че аз съм го направила.

Чужди лайна ли чистиш?





Тема Майнови [re: METHOD]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано04.09.18 10:38



най-много липсата на самоуважение, което води до запуснат външен вид и здраве дори и при хора с добри доходи, до приемане да те "обслужват" срещу парите ти все едно си отишъл да просиш и ред други тъпи постъпки, това, че повечето българи работят безотговорно, без желание и с озлобление и си го изкарват на другите и на средствата на труда, какъвто и да е той.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Редактирано от crazymonkey-126377 на 04.09.18 10:43.



Тема А аз,нови [re: METHOD]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано04.09.18 10:42



както разбрахте, съм много невъзпитана поради липса на физическа сила да я нарамя отново.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re: Какво ви дразни у българина?нови [re: Rosemary]  
Автор blue jewel ()
Публикувано04.09.18 11:44



Аз съм гнуслива, въобще ме е гнус от обществени тоалетни (между другото и в Италия по бензиностанциите не бяха по-чисти, тъй че не е само българска черта), затова гледам да влизам във възможно най-чистата и да изляза колкото се може по-бързо. Чистенето не е мое задължение.



Тема Re: Какво ви дразни у българина?нови [re: Nuke Dukem]  
Автор blue jewel ()
Публикувано04.09.18 11:48



А тия, дето си оставят билетчетата в рейса, за да ги ползва някой друг и мислят, че правят добро?


Може да съм егоистична от тяхна гледна точка, но ми се вижда несправедливо аз да купувам билет, а други да пътуват на аванта на мой гръб. Но както казва колегата, българинът все гледа да прецака системата.



Тема Тянови [re: vida1929]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано04.09.18 12:06



пише "опикана", ти за лайна говориш.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.