Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:28 29.09.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Шизофреничната криза настъпва само за 2 днинови  
Автор FlLERO99 (оперативник)
Публикувано08.05.18 16:18



Едно внезапно спиране на лекарствата, солидна доза безсъние плюс денонощно висене в интернет и консумиране на много алкохол, цигари и кафета със зомбирането пред компютъра и работата на мозъка силно се нарушава, неговите вътрешни процеси се преобръщат наопаки и човек трябва да влезе в психиатрична болница още докато не си е причинил още по-големи поразии.От друга страна излизането от състоянието на шизофренична криза става само в психиатрична клиника и то за не по-малко от 30-40 дни като месеци след това човек не е добре психически.Така че ако човек влиза в това състояние само за 2-3 дни то неговото възстановяване и влизане в нормален работен режим на мозъка може да отнеме даже и дълги месеци време.



Тема Re: Шизофреничната криза настъпва само за 2 дни [re: FlLERO99]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано09.05.18 00:29



солидна доза безсъние плюс денонощно висене в интернет и консумиране на много алкохол, цигари и кафета със зомбирането пред компютъра и работата на мозъка силно се нарушава
Подкрепям, дори няма нужда да си на лекарства, достатъчно е да изпълниш останалото което си написал.



Тема Re: Шизофреничната криза настъпва само за 2 днинови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор FlLERO99 (оперативник)
Публикувано09.05.18 14:21



В крайна сметка мозъкът си има капацитет който намалява с течение на възрастта и никога не трябва да бъде прескачан.Впрочем както всеки друг орган на човека.



Тема Re: Шизофреничната криза настъпва само за 2 днинови [re: FlLERO99]  
Автор alLibi (либиец)
Публикувано09.05.18 20:34



Не и ако си здрав - тогава колкото и да са напъваш няма да изпаднеш в описваните от теб кризи.

الليبي


Тема Re: Шизофреничната криза настъпва само за 2 днинови [re: alLibi]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано09.05.18 21:55



Аз съм склонен да се съглася с него, че мозъкът е като далак, сърце, панкреас, Прекалиш с алкохола, все нещо ще им се случи.



Тема Re: Шизофреничната криза настъпва само за 2 днинови [re: alLibi]  
Автор FlLERO99 (оперативник)
Публикувано09.05.18 22:10



Така е, прав си.Бях здрав през 90те години и колкото и да се товарих пред компютър по над 12 часа на ден нямах никакви проблеми с нервната система.Днес за пореден път установих че 13,3-инчовият ми стар лаптоп на ХП-Пробук даже и при 50% яркост на монитора ми товари лошо нервната система и днес нервите ми бяха опънати два пъти през деня заради това.Затова днес взех решение никога повече да не купувам ноутбукове, а само нетбукове мини-лаптопи с диагонал на мониторът до 11 инча и нещо максимум.При нетбуковете пак имам натоварване на нервната система от часовете висене пред тях но то е несравнимо по-малко отколкото през един 13-15-инчов лаптоп.Всяко зло за добро защото следващият ми нов компютър който отново ще бъде мини-лаптоп ще струва между 400 и 500 лева и ще го изплащам много по-лесно отколкото някой голям лаптоп на цена 800-1000 лева.



Тема Re: Шизофреничната криза настъпва само за 2 днинови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор FlLERO99 (оперативник)
Публикувано09.05.18 22:13



Всъщност и четирите психиатрични кризи които съм имал от август 2005та досега главната причина за тях беше претоварване пред компютър и пред компютър в интернет.Само глупав човек може да повтаря една и съща грешка цели четири пъти като на всичко отгоре загубите му по време на тези кризи да са за хиляди левове.Взел съм си поука и вече се пазя като използвам мини-лаптопи с 50% яркост на мониторът и пак гледам много много да не прекалявам.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.