Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:05 08.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Вярвате ли в безсмъртнитенови [re: aiumi]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано01.05.18 11:47



Освен дон Хуан, ученикът му Карлос също ми е списъка на заподозрените безсмъртни от съвременността, на които им се налага да си инсценират смъртта ... както казва дон Хуан изличаването на биографията е първото условие ... без биография няма нито раждане, нито смърт

Наистина знаците са поставени на видно място за тези, които имат очи да ги видят



Тема Да. Всъщностнови [re: DarkSide]  
Автор Phillip (оценъчен)
Публикувано01.05.18 11:56



Да. Всъщност май това е единствената книга, която третира по-подробно нещо като безсмъртие. Обаче не непрекъснато във времето, с "прераждане", а цикъл по едно и също време. Един вид, "поправителни изпити" за живота.

Тук не мога да се въздържа и от известна критика към книгата. Тя се чете леко, но около средата на втората половина се явява така разпространеното и при други писатели творческо безсилие. Вкарани са вече нови герои и събития, но те някак остават неразвити и се губи ритъмът. Накрая и нормалното за почти всеки бодър писател желание за претупване и по-бързо приключване на писането. Финалът се явява постен, ако мога така да се изразя. Това обаче не бива да се смята за голям недостатък, тъй като се броят на пръсти авторите способни да създадат наистина впечатляващи и добре измислени финали.



Друга забележителна книга на тема безсмъртие или по-точно безсрамно дълголетие е "Лебедът умира след много лета" на Олдъс Хъксли. За съжаление е много тежко и натруфено написана. Чета я от доста време по няколко страници и едвам съм стигнал до 1/3. Ето тук .

~~~
«Да не споменавам тъпи калинки в сериозни клубове!»
обещание към клубар DarkSide

Тема Re: Вярвате ли в безсмъртнитенови [re: DarkSide]  
Автор aiumi ()
Публикувано01.05.18 11:57



Е тъй де, и Карлос ("пасмината около него")

Пък за знаците, не знам какво да кажа, явно не съм от тези, които имат очи да видят.
Затуй съдя по косвени данни, че най-вероятно си прав, но това не е нещо, което аз разбирам.



Тема Re: Вярвате ли в безсмъртнитенови [re: DarkSide]  
Автор blue jewel ()
Публикувано01.05.18 12:02



Абе светът е така устроен, че всичко има начало и край (само кренвиршът има два края). И да има "безсмъртни", в най-добрия случай ще живеят няколко стотин години и пак ще умрат. Иначе на всички ни се ще да можеше да сме вечни, ама...
От друга страна, ако има "отвъдно", може и там да е по-добре (щом никой не се връща

), тъй че да не си и струва да ги правиш всичките тия гимнастики за земно безсмъртие.



Тема Re: Вярвате ли в безсмъртнитенови [re: blue jewel]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано01.05.18 12:13



Охо, имаме участник, който знае как е устроен света и всички останали тайни на Вселената!





Тема Re: Вярвате ли в безсмъртнитенови [re: DarkSide]  
Автор Rosemary (същата)
Публикувано01.05.18 22:35



Не.
Цитираното по-долу безсмъртие на Дон Хуан и на негови последователи, според мен е метафора. По много далечни спомени отпреди 25 години, когато изчетох абсолютно всичко, което излезе на български. Включително и книгите на Флоринда Донер.

А за шарлатаните и слънцеядите просто...

Как хората се отнасят към вас, е тяхна карма. Как реагирате - ваша. - У. Дайър


Тема Re: Вярвате ли в безсмъртнитенови [re: Rosemary]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано01.05.18 22:49



Метафора за какво? Промъкват се покрай орела и му дават описанието на живота си вместо самият си живот. Каква метафора може да е това? Цялото това учение, педавано от поколения. Всичката тази дългогодишна практика на безупречеността заради някаква си метафора?





Тема Re: Тогава 18нови [re: Phillip]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано02.05.18 07:18



http://knigolandia.info/book-review/igra-na-jivot/



Тема Re: Вярвате ли в безсмъртнитенови [re: DarkSide]  
Автор Rosemary (същата)
Публикувано02.05.18 09:02



Мета-фора - означава отвъд формата. Индианците, или коренните жители на Америка, не са по-различни от всички други нации, етноси, народи и племена. Мъжете са се един ххх и два ххх, а жените с една ххх и две ххх.
Имат и по една глава, пълна с мозъчно съдържимо.
Суетни, с его, като всички нас. И когато по-силните започнат да мачкат по-слабите, тези с по-слабите характери си викат, бах мааму, не мога да стана цар, крал, шеф, ма мога да съм безупречен и да не ми пука, дали оня има всичко на трапезата си и най-готините наложници, а аз копам с каменната мотика за шепа зрънца от царевица и жена ми мяза на урунгел.

И те ти тебе орли, мескалитовци, гущери със зашити очи и скокове над пропасти..
Богове, алласи, исуси, шиви, брахмапутри, римски философи и древногръцки техни предтечи - все тая. Как да избягат от осъзнаването, че другите имат по-хубави гени от тях. Щото те сами не са искали да се родят точно с тези гени, даже изобщо не са искали да се родят.

Как хората се отнасят към вас, е тяхна карма. Как реагирате - ваша. - У. Дайър


Тема Re: Вярвате ли в безсмъртнитенови [re: Rosemary]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано02.05.18 09:46



имаме още един участник, на когото са му ясни всички тайни на живота и смъртта






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.