Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:43 30.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Когато си скапваш живота.  
Автор Serenity73 (Inner temple)
Публикувано10.04.18 12:11



От вчера се схвана сина.И днес за втори ден не е на училище.Както е тръгнало ще остане без оценки по предмети,а кой знае как ще завърши и годината.Вече нямаме нерви със жена ми.Днес му взехме отново дистанционното понеже вчера го намери къде е скрито,и днес е на жената на работата.Аз направо почнах да разкачам телевизора,кабели и Ейч ди ем ай отзад,и щях всичко да свалям към мазето.Ама като отвори един креслив глас и се разквича..сигурно целия блок ни чу.И то в 7.30 сутринта.Отнемането на игрите му е като свършек на света за него.Не може да ходи от болки,заради секване в кръста,понеже не става по цял ден от игрите.Борба със зъби и нокти е да си напише домашните.Постоянно се пробва да прави мизерии да не ходи на училище.
Казах му няколко пъти днес-след 18 години не те искам в тази къща.Отивай си скапвай живота другаде.И почвай да тренираш,да правиш мускули.Понеже ще ти трябва здраво тяло.На каменните кариери,без образование.
Мопът за почистване и метлата ще сраснат с тялото ти.И се готви за помии,чинии и мизерия.

Нека усети нещата отсега.
Само че,гък да не съм чул тогава.




Ще видим как ще е в близките дни и седмици.Но ако ще кляфка през 10 минути..дай ми дистанционното,по-добре ще е да се запише на диктофон..да не си хаби устата.

Ще го видим дали е способен да даде нещо той първи.Да го видим колко струва относно дисциплина,училище,домашни,тренировки и футбол.Понеже всичките ги е загърбил и занемарил.
Просто някой ден ще отворя прозореца му,който е към гърба на блока..долу има камъни и чакъл..понеже правиха тръби и водопроводи отзад и насипаха отзад..и просто ще мятам телевизори,кабели,дистанционни,плейстейшъни,компютри,телефони..каквото има в стаятъа..ще го намери изпотрошено отвън.Нека да влезна и по вестниците дори.
Вчера го снимах как се беше сгънал в стойка Г на леглото и не можеше да стане.И му разправям..ей сега две снимки.и го снимах.И правя колаж и ги качвам по фейса в нпова фейсбук група-Плейстейшъна-враг номер едно на родителите.Да види целия свят до какво води висенето пред игрите и в неудобни пози на стола.
Не искам да се излагам,пък и да излагам и него..ама бях на крачка да я постна снимката.
Пък нека играе после.Нека има желание за игри.


Definition of an alcoholic is an egomaniac with an inferiority complex.

Редактирано от Serenity73 на 10.04.18 12:31.



Тема Re: Когато си скапваш живота.нови [re: Serenity73]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано10.04.18 12:55



не вярвам особено, че ще ме разбереш, ама да ти го напиша, както пишеш че разни прозрения си бил получил много напоследък покрай АА, ето ти още едно прозрение - наготово:

детето ти се опитва да те спасява от алкохолизма ти и от скапването на живота ти

тук спри и прочети горното изречение още веднъж, бавно ... и го осмисли дълбоко

припомни си какво казал ветеранът АА от 20 години сух, на новодошлия АА - ти ми помагаш повече, отколкото аз на тебе ...

айде сега ти се сложи на мястото на стария АА кокал, а сина си сложи на мястото на младия АА и се опитай да разбереш какво значи това:

ти ми помагаш повече, отколкото аз на тебе

... мисля, че и сам ще се сетиш, не е трудно





А това, което правиш сега е напълно погрешно и ти го осъзнаваш много добре, че нищо няма да излезе със стогост, сила и заплахи, заключване, скриване, изхвърляне и изгонване

никой родител не може да спечели война с детето си


няма такъв случай в историята на човечеството - родител със сила да е постигнал щастие за детето си и за себе си - и ти нямаш шанс да станеш първия успял в историята на човечеството


затова върни се в началото на текста и го прочети наново, бавно и с мисъл - ние сме хора и си решаваме проблемите с мислене, а не със сила, зъби, нокти и ритници



Тема Разбирамнови [re: Serenity73]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано10.04.18 13:03



защо се ядосваш, но няма да стане така. Прочети какво ти пише Дарк, няма смисъл да пиша същото с други думи.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re: Когато си скапваш живота.нови [re: Serenity73]  
Автор blood2 ()
Публикувано10.04.18 13:30



Ако синът ти има лоши гени по рождение каквото и да направи, няма смисъл.



Тема Катонови [re: blood2]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано10.04.18 13:31



твоите, нали?

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re: Катонови [re: crazymonkey-126377]  
Автор blood2 ()
Публикувано10.04.18 13:31



Да.



Тема Re: Когато си скапваш живота.нови [re: Serenity73]  
Автор Rosemary (същата)
Публикувано10.04.18 13:58



Така както го описваш, си е много чат с комповете. Да завърши там криво-ляво средното, па после...сега е ерата на айтита и технологиите им.
На едни приятели синът в силиконовата долина тества новите игри - това му е професията засега. Доволен е.

знам, че е силициева, то силиконова ме кефи повече.

Как хората се отнасят към вас, е тяхна карма. Как реагирате - ваша. - У. Дайър


Тема Re: Когато си скапваш живота.нови [re: Rosemary]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано10.04.18 14:50



силиций е на руски, силикън е на американски - или както е казал народодът, има два вида живот - лайф и жызнь



ма инак на таз кълка не става да се лежи, едно умно дете така го изтърваха близки мои - нека играе, нека играе, много ги разбира игрите, ооо, той с тва ще си вади хляба, много е добър - пристрасти се към игрите, от там към хазарта, от там затъна в дългове, от там започнаха да ги тормозят мафиоти да си искат лихвите, връщайте инак ще му трошат краката и режат ушите, взимаха заеми, продаваха, ипотекираха, накрая продадоха къщата и всичко каквото имаха и останаха на улицата и без пукнат грош, а дангалакът продължава да си е пристрастен и да проиграва всичко, което изкара с бач по строежи и прочие кофти места

едит: да добавя, сетих се че бащата беше алкохолик, може би ситуацията е била подобна - един син, пристрастен към игрите





Редактирано от DarkSide на 10.04.18 14:55.



Тема Re: Когато си скапваш живота.нови [re: Serenity73]  
Автор alLibi (либиец)
Публикувано10.04.18 15:13



Judas Priest on two stroke moped!



Сериозно, DarkSide ти е дал много добър съвет - и аз те съветвам да го прочетеш няколко пъти.

Редактирано от alLibi на 10.04.18 15:27.



Тема Re: Когато си скапваш живота.нови [re: Serenity73]  
Автор Bezsynna (ГюрМих)
Публикувано10.04.18 15:56



Нито дума не виждам за състоянието на детето, ще се лекува ли, колко дълго и сериозно ли е, само ти колко си ядосан.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.