Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:35 23.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Анови [re: vida1929]  
Автор Nukem Dukem ()
Публикувано03.04.18 11:45



Така де, постен, не пост, късно вечер явно граматиката ми се успива... Но пак се разбира какво мисля – само защото не изживяваш мечта в никакъв случай не означава, че животът ти е постен и лишен от цветното и шареното на този свят. Прегледай черните хроники или се разходи по малките улички на някой краен квартал като Обеля или Модерно предградие (или както го наричаме тук, Мизерно предградие) и ще видиш, че битието ти може да бъде много по-постно и чернобяло. Да не говорим как реално има хора, които постят не защото така е по-здравословно, а защото в кварталната бакалия се налага да си броят стотинките наум преди да тръгнат с една полупразна торба към вкъщи в ръце, докато тя бута препълнена количка към колата си в паркинга на местния хипермаркет. Винаги когато прочета как животът на някой клубар бил чернобял и постен, се сещам за бедните хаитянчета, дето майките им ги хранят с бисквити от кал само и само стомасите им да не се разяждат от стомашната киселина.

Затова попитах Джувелчето, от какво толкова цветно и шарено се е налагало да се лишава в този пусти неин постен живот – шато във Франция или луксозен апартамент в Манхатън ли?

Аз също я разбирам като казва, че яденето е едно от малкото й останали удоволствия, с мен също е така, но да речем, че след време даже и то става просто една необходима рутина и почваш да ядеш по здравословни причини, а не защото това ти носи удоволствие. Такъв е животът. Като умрем пък, съвсем ще загубим чувство за цвят.

Редактирано от Nukem Dukem на 03.04.18 11:53.



Тема Re: Не ми харесванови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Raffaa (новак)
Публикувано03.04.18 12:49



На "ламя" давам 11 гуголплекса по.



Тема Re: Тема за чревоугодницинови [re: vida1929]  
Автор Bezsynna (ГюрМих)
Публикувано03.04.18 12:52



Започни да ядеш по-бавно. Да дадеш време на сигнала за ситост да достигне до мозъка ти. Преди да олапаш два пъти повече отколкото ти трябва.



Тема Re: Тема за чревоугодницинови [re: vida1929]  
Автор Bezsynna (ГюрМих)
Публикувано03.04.18 12:59



Една жена отишла на лекар. Все качвала килограми, станало й проблем. Човекът я питал - защо така бе госпожа? Ми докторе, готвя аз, грижа се, а децата и мъжът ми все оставят храна, сърце не ми дава да хвърлям, всичко дояждам след тях. - Ми вземете си едно прасенце и ще решите проблема! - Ааааааа не, докторе! Помия няма да дояждам!





Тема Re: Тема за чревоугодницинови [re: Rosemary]  
Автор Bezsynna (ГюрМих)
Публикувано03.04.18 13:10



Изоставането /и изхвърлянето/ на храна се избягва с по-малки съдове. Купих по-малки тенджерки, детето доволно, аз щастлива, и си решихме проблема. Ама сакън да не останем без готвено, мен ми е болна тема - аз без манджа все едно не съм аз. Сега готвя по малко и ако се изяде твърде бързо, пък някой иска още, една порция нещо аламинутно и айде.



Тема Re: Тема за чревоугодницинови [re: Bezsynna]  
Автор Rosemary (същата)
Публикувано03.04.18 13:12



Това е решението.

Как хората се отнасят към вас, е тяхна карма. Как реагирате - ваша. - У. Дайър


Тема Re: Анови [re: blue jewel]  
Автор aiumi ()
Публикувано03.04.18 21:17



Ами то това е един от страничните ефекти на поста,
ограничаваш се още повече, и после обичайния ти живот ти се вижда шарен.
Помага ти да оцениш това, което имаш..



Тема Re: Тема за чревоугодницинови [re: Bezsynna]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано03.04.18 22:58



"Преди да започна да вечерям, слагам чинията на пода и я прескачам. Казват, че не се напълнява, ако прескочиш вечерята..."


изпробвано, но не работи



Тема Re: Тема за чревоугодницинови [re: holi_day]  
Автор Bezsynna (ГюрМих)
Публикувано03.04.18 23:08



Това беше много добро!!



Ох, не работело, а така се надявах!



Тема Re: Тема за чревоугодницинови [re: Bezsynna]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано03.04.18 23:23



сериозно
имам половин опаковка липовон
есента я купих в момент на умопомрачение


ако някой би пил, ще му я пратя, но след седмица, като се прибера




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.