Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:53 02.07.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Радикалната промяна в животът нинови  
Автор FlLERO99 (оперативник)
Публикувано20.03.18 13:35



Когато човек купи дадена вещ било лаптоп или автомобил отначало има едно заслепяване от новата придобивка което трае обикновено няколко седмици време, но после настъпва едно отрезвяване на нещата и тази нова вещ било лаптоп, уредба или автомобил става просто един детайл, един щрих от цялата картина на животът ни и нищо повече от това.За да случи една наистина основна и радикална промяна в животът ни към по-добро реално трябват милиони долари за да се смени всичко наново: и къща и кола, и бизнес, и социален кръг и всичко останало.Също тук трябва да се има на предвид че класа не се купува и или я има или я няма.

Това е тъй наречения социален данък и който не може да го плати работи до края на животът си.Аз съм изчислил че един 20 годишен младеж за да си оправи животът до края му трябват поне 600 000 долара и то с тези пари колкото и да са много той трябва да кара много икономично.За един мъж на средна възраст около 40 години социалният данък е около половината от тази сума но пак при всички положения говорим за стотици хиляди долари и то разпределени доста икономично като трябва да се има предвид и неизбежната инфлация.



Тема Re: Радикалната промяна в животът нинови [re: FlLERO99]  
Автор Rosemary (същата)
Публикувано20.03.18 13:49



Копи-пейст, не е мое. Има и име на автора, но няма да го цитирам, може би не е редно. Смисълът е важен:

"Дълги години двама братя странствали пеша, преподавайки духовни истини.
Неведнъж минавали през едно и също село, където отсядали да нощуват в един скромен, беден и благочестив селянин. Въпреки, че те нищо не искали в замяна, хората често им се отплащали с каквото могат.
Минали години и те успели да си купят каляска и коне.
Тръгнали отново и когато пристигнали в селото, където всеки път нощували, богаташът на селото излязал да ги посрещне. Поканил ги да вечерят и нощуват в дома му.
- В нас нищо не се е променило освен каляската и конете. Вземи тях за твои гости, а ние ще нощуваме отново при нашият стар приятел - бил отговорът на единият брат.

Как хората се отнасят към вас, е тяхна карма. Как реагирате - ваша. - У. Дайър


Тема Re: Радикалната промяна в животът нинови [re: Rosemary]  
Автор FlLERO99 (оперативник)
Публикувано20.03.18 14:24



Смисълът е същия какъвто го описах в моя постинг.



Тема Re: Радикалната промяна в животът нинови [re: FlLERO99]  
Автор vida1929 ()
Публикувано20.03.18 19:51



Не мога да избера измежду двете ти теми. В едната тема Филер работи като охрана за 300лв с гордо вдигната глава. В другата говори за радикална промяна и нужни 600 000 долара, а за ерген като него 300 хил.д.
Очевидно говори по принцип, защото със заплата от 300лв, ще събере нужните 300хил долора след близо 40 години,( но какво ще яде през това време)!?


След това напрягане да пресметна, получих силно раздвоение на мисълта, дори разтроение.
Питам се това нова атака на неговата грандомания ли е, с която отдавна трябваше да свикнем ? А другата тема, тогава какво е?
С други думи, ти казвам, че генералната промяна, която трябва да направиш е в ума ти, по точно да се опиташ да потърсиш баланс между грубия материализъм и мечтателството, да се приземиш и като видиш своята реалност, да направиш не генерална, една малка промяна,но в ума, мисълта и нагласата към света.

Редактирано от vida1929 на 20.03.18 20:47.



Тема Re: Радикалната промяна в животът нинови [re: vida1929]  
Автор FlLERO99 (оперативник)
Публикувано20.03.18 20:44



Това е еклектичната реалност!Самата реалност в натурална форма.И то реалност в най-натурална и математически изразена форма.

Аз започвам да се убеждавам че животът ми в България върви към изчерпване и има още не много за постигане.Единственият реален начин за възстановяване на прогресът през следващите десетилетия е в съвсем друга среда, в друга държава с други доходи.Ако някога успея да започна работа в моята сфера изследванията на НЛО примерно в САЩ то там при онези условия имам още много неща за постигане както в чисто теоретично ниво като статии, така и чисто практически във сферата на уфологията.Да не говорим че там заплатите са 8-10 пъти по-високи отколкото тук и големите, силни и мощни телескопи за следене на обектите на небето няма да бъдат изобщо проблем.Я тук опитай се да спестиш 1100 евро от заплата 300 лева да те питам?



Тема Re: Радикалната промяна в животът нинови [re: FlLERO99]  
Автор vida1929 ()
Публикувано20.03.18 20:53



Допълних нещо в поста ми,виж. Ти в същото време си ми отговорил и отново говори Мечтателят Филер,който няма връзка с реалността. Как може да си намериш работа в САЩ в сферата на НЛо, като нямаш научно образование? Според мен, пак ти казвам, опитай да изкарваш пари като изпратиш твои работи в електронни списания. Повече те виждам като писател-фантаст, отколкото като изследовател на НЛО. В другата тема започнах да пускам линкове на издателства,които приемат ръкописи, погледни ако желаеш.

Редактирано от vida1929 на 20.03.18 20:55.



Тема Re: Радикалната промяна в животът нинови [re: vida1929]  
Автор FlLERO99 (оперативник)
Публикувано20.03.18 21:15



Уверявам те че в тези уфологични организации за изследване на НЛО като например МУФОН могат да работят всякакви хора и освен това сериозните учени смятат уфологията за псевдонаука и само на едно място във светът в Норвегия има такава специалност в университет.Няма как да стана писател-фантаст, а по въпроса за изследванията на НЛО първо ти май не знаеш че от края на 1987ма досега имам над 800 наблюдения на небето с оптични прибори, 14 отделни наблюдения на НЛО включително в рамките на някои от тях с оптични прибори и най-най-силните постинги в българския интернет на тема НЛО.С най-силният ми уфологичен постинг по-миналата година направих впечатление на един западен професор в един сайт.И не мисля че поне тук на Балканския полуостров има по-добре подготвен човек от мен за полева уфология за дебнене на НЛО с оптични прибори.

Също много важно е че в САЩ те питат какво можеш, а не какво си завършил...



Тема Re: Радикалната промяна в животът нинови [re: FlLERO99]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано20.03.18 22:34





”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн

Тема Re: Радикалната промяна в животът нинови [re: FlLERO99]  
Автор alLibi (либиец)
Публикувано20.03.18 22:43



> така и чисто практически във сферата на уфологията.
За какви чисто практически успехи във въпросната сфера говориш? Забелязването на зелени човечета с телескоп?

الليبي


Тема Re: Радикалната промяна в животът нинови [re: FlLERO99]  
Автор alLibi (либиец)
Публикувано20.03.18 22:45



Вземи диплома по уфология тук:


такса за следването: 1265 долара.

Редактирано от alLibi на 20.03.18 22:46.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.