Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:59 02.07.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Как бихте възприели обратен в обкръжение? нови  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано21.03.18 02:53



Днес бях на сбирка. Бяхме около 10 човека. Повечето познати. Имаше един нов с дълга коса, тесни дънки и някак странен ми се видя.
В началото не забелязах, понеже беше отсреща по-надалеч, но като се загледах и гледам нещо странно в очите му.. грим.
После гледам дамска чанта пред него, като се обърна странично гледам по две фиби отстрани.
Жестикулирайки с ръце, гледам блестящ зелен лак и маникюр.
Първоначалната реакция ми беше-педал.
И после като се представяше рече- Казвам се Фроя(име на норвежка богиня, от митологията), и съм алкохоличка.


Като дойде време да говори, обясни че само след месец му е насрочена операция за смяна на пола.
И че цял живот е била жена затворен в мъжко тяло.
И пред очите ми изникна баджанака ми, приятелите му и въобще българите които познавам. И си представих как биха го унижили и подиграли.
И тогава ме осени мисъл от книгата на АА-Кой си ти че да съдиш? Бог ли си?
Осъзнах че всички се борим или надмогваме нещо. Аз се боря с моите си демони, той или тя с нейните.
При нея, ако мога така да я нарека(понеже има басов дрезгав глас) ТОВАРА Е ДВОЙНО ПО-ТЕЖЪК.
Бори се с сексуалността си, с алкохолизма си.. двоен срам.
Но всъщност се оказа много интелигентен(на)
И много човечно отношение показа.
И тогава се замислих все повече върху това, че вече не искам да осъждам и съдя хората по това което са.
Понеже всеки има своите демони и борби.
И че истински човечното отношение е в приемането на другия, такъв какъвто е.
Учудващо всичките мъже норвежци на сбирката бяха много разбиращи, вникващи в положението му(и) и много толерантни.
Може това да ви звучи като мисия невъзможна в българска среда, но тук хората са много по-отворени към различията на другите.
Какво да направи човека, така се е родил. Както и ние алкохолиците сме такива по рождение.
Старите убеждения че алкохолик и педераст ставаш не са верни.
Аз от малък усещах като пия, че пиенето ми не е като при другите.
Опазил ме бог, хетеро съм.

Не ми пречат обратните, стига да не ми се навират в личния живот.

Та би ми било интересно да чуя как бихте постъпили в такава ситуация?
Как бихте реагирали?
Аз приех случката спокойно и нормално.
И с разбиране, че всеки е такъв какъвто е.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!

Редактирано от Finntroll73 на 21.03.18 03:08.



Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: Finntroll73]  
Автор alLibi (либиец)
Публикувано21.03.18 05:49



Бих и подарил букет с цветя за 8ми март.Ти направи ли го?

الليبي


Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: Finntroll73]  
Автор vida1929 ()
Публикувано21.03.18 08:31



Дано не го сметнете за клюкарстване. Имам една позната в квартала, прилича на мъж. В 11 клас ме натисна брутално и ме опипа между краката и по гърдите. Аз бях много шокирана, защото аз пък бях още дете, не бях имала нищо нито с мъже, нито с жени.
Има плътен мъжки глас, облича се само с панталони, никога не съм я видяла с рокля, пола, не се гримира, движенията й са отсечени, резки, характерът и е твърде агресивен, навъсен. Но пък когато ухажва, е просто.....
Не можех да я приема, смущавах се в нейно присъствие, дори изпитвах страх. Тя обаче непрекъснато ми даваше да разбера, че ме харесва и ме търсеше. Става въпрос за дълъг период от време, през което време завършихме, почнахме работа и се омъжихме. Тя е омъжена, демек има мъж официално.
При нея е някакъв хормонален проблем с функционирането на яйчниците. Тя се определя като жена, иска да е жена. Хормоналният й баланс обаче я тласка да говори като мъж, да се държи като мъж, а и външно прилича на мъж, въпреки че има женски полови белези-гърди малки, но все пак ги има, и женски полов орган.
И понеже питаш бих ли я възприела, ами то просто животът ни го налага да ги възприемем такива хора, защото те са сред нас. Не можем да отречем тяхното съществуване.



Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: alLibi]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано21.03.18 09:56



Не,понеже 8 март отдавна мина.



По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: vida1929]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано21.03.18 10:07



Радвам се за поста ти и че си го осъзнала.Аз като малък преживях временен период в който един който е женен и има деца,но цял град го знае че е педераст ме преследваше по рейсове,по улици из града и съседните градове и като цяло.
Веднъж по път за близкия град в автобуса се опита да ме погали по задника и да ми хване оная работа.Изблъсках го.Той се е опитвал с много деца.Дали е педофил не знам,но е факт че е бисексуален.Понеже си търсеше някой да го такова.
Случи се след този моя случай така,че след безброй опити с кой ли не с момчета на нашата възраст,да си изяде боя от мои познати и приятели тогава.
Аз стоях отстрани,и не участвах в боя който му хвърлиха,но и нищо не предприех.Не бих го защитил тогава,понеже и с мен се опита.Но не съм и такъв че да пребия човек заради това че е сбъркан сексуално.
Но така го биха,че не се показа със седмици из града след това.Имаше натъртени и пукнати ребра,да не говорим че беше разбит в лицето.Да ти хвърлят бой хлапаци които са на около 16-17 години..а ти да си на 26-27 по същото време си е повече от позорно и срамно.Но си го търсеше реално.Над 15 човека публично го линчуваха,и то точно зад църквата в града ни.Колко емблематично.


Да беше мирно седял,не би чудо видял.Примамиха го с фалшиво писмо от уж таен обожател.Подхвърлиха го в двора му,че тайния му обожател ще го чака на чешмата-параклис зад църквата.И като беше отишъл там,един беше излязъл и тръгнал към него.И още преди да е започнал да се обяснява от храстите и зад параклиса изскочиха всичките десетина човека и отгоре.И започнаха наказателна акция.Викаха ме и аз да го бия.Но не можах,въпреки всичко.
След този случай стана мек като памук.А и жена му разбра чрез писмо какви ги върши.
Има две прекрасни деца тоя.Не мога да си обясня,какъв му е проблема.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: Finntroll73]  
Автор vida1929 ()
Публикувано21.03.18 10:33



Според мен трябва да им се даде и признае свободата да бъдат каквито са, да се движат свободно в обществото, да си търсят партньори и да не се укриват, защото тогава става лошо.
И да учим децата си да не им се подиграват. Пиша го просто. Не съм се задълбочила сериозно в тази тема.



Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: Finntroll73]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано21.03.18 11:24



Гледай в събота предаването на Карбовски " Ничия земя". Ще видиш един от многото какво казва.



Тема Инови [re: Finntroll73]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано21.03.18 11:25



аз приемам спокойно и нормално такива хора.
Имам и колежка, която преди години е била мъж. Шушукат зад гърба й, присмиват се, а никоя от клюкарките не може да й стъпи на малкия пръст по интелект и познания в професията. Иначе на външен вид е много зле, за съжаление.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re: Инови [re: crazymonkey-126377]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано21.03.18 11:54




Е,този си е красив,доколото мога да преценя за мъж.Иначе се държеше много точно.Много интелигентен наистина.
Понякога съм срещал лично много точно отношение от лесбийки.Имах лесбийка колежка на работата навремето.И да ти кажа,доста по-свястна беше от много мъже уж,пък само полът им мъжки.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Инови [re: crazymonkey-126377]  
Автор vida1929 ()
Публикувано21.03.18 11:56



Аз като гледам май има повече случаи от мъж стават жени, а малко жени искат да са мъж. Женският пол не е ли по-?
А интересното при моята позната е, че тя разсъждава като мъж-винаги иска да е водеща, да се налага в разговора, да изкарва прехраната на семейството.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.