Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:59 04.07.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Как бихте възприели обратен в обкръжение?  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано21.03.18 02:53



Днес бях на сбирка. Бяхме около 10 човека. Повечето познати. Имаше един нов с дълга коса, тесни дънки и някак странен ми се видя.
В началото не забелязах, понеже беше отсреща по-надалеч, но като се загледах и гледам нещо странно в очите му.. грим.
После гледам дамска чанта пред него, като се обърна странично гледам по две фиби отстрани.
Жестикулирайки с ръце, гледам блестящ зелен лак и маникюр.
Първоначалната реакция ми беше-педал.
И после като се представяше рече- Казвам се Фроя(име на норвежка богиня, от митологията), и съм алкохоличка.


Като дойде време да говори, обясни че само след месец му е насрочена операция за смяна на пола.
И че цял живот е била жена затворен в мъжко тяло.
И пред очите ми изникна баджанака ми, приятелите му и въобще българите които познавам. И си представих как биха го унижили и подиграли.
И тогава ме осени мисъл от книгата на АА-Кой си ти че да съдиш? Бог ли си?
Осъзнах че всички се борим или надмогваме нещо. Аз се боря с моите си демони, той или тя с нейните.
При нея, ако мога така да я нарека(понеже има басов дрезгав глас) ТОВАРА Е ДВОЙНО ПО-ТЕЖЪК.
Бори се с сексуалността си, с алкохолизма си.. двоен срам.
Но всъщност се оказа много интелигентен(на)
И много човечно отношение показа.
И тогава се замислих все повече върху това, че вече не искам да осъждам и съдя хората по това което са.
Понеже всеки има своите демони и борби.
И че истински човечното отношение е в приемането на другия, такъв какъвто е.
Учудващо всичките мъже норвежци на сбирката бяха много разбиращи, вникващи в положението му(и) и много толерантни.
Може това да ви звучи като мисия невъзможна в българска среда, но тук хората са много по-отворени към различията на другите.
Какво да направи човека, така се е родил. Както и ние алкохолиците сме такива по рождение.
Старите убеждения че алкохолик и педераст ставаш не са верни.
Аз от малък усещах като пия, че пиенето ми не е като при другите.
Опазил ме бог, хетеро съм.

Не ми пречат обратните, стига да не ми се навират в личния живот.

Та би ми било интересно да чуя как бихте постъпили в такава ситуация?
Как бихте реагирали?
Аз приех случката спокойно и нормално.
И с разбиране, че всеки е такъв какъвто е.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!

Редактирано от Finntroll73 на 21.03.18 03:08.



Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: Finntroll73]  
Автор alLibi (либиец)
Публикувано21.03.18 05:49



Бих и подарил букет с цветя за 8ми март.Ти направи ли го?

الليبي


Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: Finntroll73]  
Автор vida1929 ()
Публикувано21.03.18 08:31



Дано не го сметнете за клюкарстване. Имам една позната в квартала, прилича на мъж. В 11 клас ме натисна брутално и ме опипа между краката и по гърдите. Аз бях много шокирана, защото аз пък бях още дете, не бях имала нищо нито с мъже, нито с жени.
Има плътен мъжки глас, облича се само с панталони, никога не съм я видяла с рокля, пола, не се гримира, движенията й са отсечени, резки, характерът и е твърде агресивен, навъсен. Но пък когато ухажва, е просто.....
Не можех да я приема, смущавах се в нейно присъствие, дори изпитвах страх. Тя обаче непрекъснато ми даваше да разбера, че ме харесва и ме търсеше. Става въпрос за дълъг период от време, през което време завършихме, почнахме работа и се омъжихме. Тя е омъжена, демек има мъж официално.
При нея е някакъв хормонален проблем с функционирането на яйчниците. Тя се определя като жена, иска да е жена. Хормоналният й баланс обаче я тласка да говори като мъж, да се държи като мъж, а и външно прилича на мъж, въпреки че има женски полови белези-гърди малки, но все пак ги има, и женски полов орган.
И понеже питаш бих ли я възприела, ами то просто животът ни го налага да ги възприемем такива хора, защото те са сред нас. Не можем да отречем тяхното съществуване.



Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: alLibi]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано21.03.18 09:56



Не,понеже 8 март отдавна мина.



По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: vida1929]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано21.03.18 10:07



Радвам се за поста ти и че си го осъзнала.Аз като малък преживях временен период в който един който е женен и има деца,но цял град го знае че е педераст ме преследваше по рейсове,по улици из града и съседните градове и като цяло.
Веднъж по път за близкия град в автобуса се опита да ме погали по задника и да ми хване оная работа.Изблъсках го.Той се е опитвал с много деца.Дали е педофил не знам,но е факт че е бисексуален.Понеже си търсеше някой да го такова.
Случи се след този моя случай така,че след безброй опити с кой ли не с момчета на нашата възраст,да си изяде боя от мои познати и приятели тогава.
Аз стоях отстрани,и не участвах в боя който му хвърлиха,но и нищо не предприех.Не бих го защитил тогава,понеже и с мен се опита.Но не съм и такъв че да пребия човек заради това че е сбъркан сексуално.
Но така го биха,че не се показа със седмици из града след това.Имаше натъртени и пукнати ребра,да не говорим че беше разбит в лицето.Да ти хвърлят бой хлапаци които са на около 16-17 години..а ти да си на 26-27 по същото време си е повече от позорно и срамно.Но си го търсеше реално.Над 15 човека публично го линчуваха,и то точно зад църквата в града ни.Колко емблематично.


Да беше мирно седял,не би чудо видял.Примамиха го с фалшиво писмо от уж таен обожател.Подхвърлиха го в двора му,че тайния му обожател ще го чака на чешмата-параклис зад църквата.И като беше отишъл там,един беше излязъл и тръгнал към него.И още преди да е започнал да се обяснява от храстите и зад параклиса изскочиха всичките десетина човека и отгоре.И започнаха наказателна акция.Викаха ме и аз да го бия.Но не можах,въпреки всичко.
След този случай стана мек като памук.А и жена му разбра чрез писмо какви ги върши.
Има две прекрасни деца тоя.Не мога да си обясня,какъв му е проблема.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: Finntroll73]  
Автор vida1929 ()
Публикувано21.03.18 10:33



Според мен трябва да им се даде и признае свободата да бъдат каквито са, да се движат свободно в обществото, да си търсят партньори и да не се укриват, защото тогава става лошо.
И да учим децата си да не им се подиграват. Пиша го просто. Не съм се задълбочила сериозно в тази тема.



Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: Finntroll73]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано21.03.18 11:24



Гледай в събота предаването на Карбовски " Ничия земя". Ще видиш един от многото какво казва.



Тема Инови [re: Finntroll73]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано21.03.18 11:25



аз приемам спокойно и нормално такива хора.
Имам и колежка, която преди години е била мъж. Шушукат зад гърба й, присмиват се, а никоя от клюкарките не може да й стъпи на малкия пръст по интелект и познания в професията. Иначе на външен вид е много зле, за съжаление.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re: Инови [re: crazymonkey-126377]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано21.03.18 11:54




Е,този си е красив,доколото мога да преценя за мъж.Иначе се държеше много точно.Много интелигентен наистина.
Понякога съм срещал лично много точно отношение от лесбийки.Имах лесбийка колежка на работата навремето.И да ти кажа,доста по-свястна беше от много мъже уж,пък само полът им мъжки.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Инови [re: crazymonkey-126377]  
Автор vida1929 ()
Публикувано21.03.18 11:56



Аз като гледам май има повече случаи от мъж стават жени, а малко жени искат да са мъж. Женският пол не е ли по-?
А интересното при моята позната е, че тя разсъждава като мъж-винаги иска да е водеща, да се налага в разговора, да изкарва прехраната на семейството.



Тема Re: Инови [re: Finntroll73]  
Автор vida1929 ()
Публикувано21.03.18 11:58



този си е красив
Само гледай да НЕ се влюбиш



Редактирано от vida1929 на 21.03.18 11:58.



Тема Важнонови [re: Finntroll73]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано21.03.18 12:09



е какъв е човекът, какви качества притежава. Другото ще ме интересува единствено и само ако ще се женя аз, или детето ми за него.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: vida1929]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано21.03.18 12:10



Ще има нужда поколения да измрат,та да се случи.Просто наблюдавайки ситуацията,как се отнасяха всички с него(нея) на АА срещата,с болка на сърце се замислих що за дегенерати има българи.Където говорят против педалите,пък въртят задници под звуците на Азис.Точно с такива ще ходя на вилата сега,с една част такива.
Говорещи за патриотизъм,че щели да режат главите на цигани и турци,пък с маанетата и чалгите напред.
Слушайки историята му,осъзнах колко инфантилен и недорасъл е българина в това да успее да приеме другия такъв какъвто е.
Делим се на леви,десни,цскари,левскари,на чалгари и метъли..а всънощст всеки си има слабостите и демоните.
В Норвегия видях и познах това,да бъдеш приеман какъвто си.Нещо което в България не ми се получаваше особенно.Бил съм мразен заради външен вид,заради музиката която слушах и пр.В България не мога спокойно да призная или тук между българи дори,че имам алкохолен проблем.
Понеже знаем колко много се говори зад гърба,за сплетните,приказките,и реномето ти пред другите.
Българите не са НАСТРОЕНИ просто на тази вълна,да приемат и разбират различните.Или хората с проблеми.
Не че няма и изключения,но просто потвърждават правилото.
Знам от какви хора съм заобиколен тук.И ако им кажа при какви хора ходя,на какви сбирки присъствам,и какви обратни съм срещнал..ще има яко преекспониране.И създаване на МНЕНИЕ.
Затова вчера на срещата няколко пъти говорих.И ги казах тези неща които споделям тук.Че съм благодарен че живея в едно по-толерантно общество все пак.
Понеже скоро ме очаква ходене на вила.И там изведнъж както доскоро пиех,допреди нова година..изведнъж вече не пия.
А една част живо ще се заинтересуват..как така нито една бира поне?Или една-две малки ракии.Не мисля че има смисъл на никого нищо да обяснявам.Няма нищо да разберат.На мен ми бяха нужни близо 10 години,за да порастна и стана достоен за АА.
Успокоиха ме,и ми казаха че в крайна сметка не съм длъжен на никого да казвам истината,щом няма шанс да ме разбере.
Наистина,прави са.Макар че си казах,че искам най-после да сваля този товар който нося на плещите си.Понеже ме задушава.
Но в нашето бг общество тук,има прекалено много предразсъдъци и приказки зад гърба.
За съжаление.
Така че ще е версията с антиколагуланта,хемороидите,новите лекарства и точка.Че не трябва да пия.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: dama spatia]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано21.03.18 12:13



Добре,благодаря.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Инови [re: vida1929]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано21.03.18 12:14



Ха,ха..няма такава опастност.Той си има партньор.



По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Важнонови [re: crazymonkey-126377]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано21.03.18 12:15



Правилно.



По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: Finntroll73]  
Автор vida1929 ()
Публикувано21.03.18 12:20



В България не мога спокойно да призная или тук между българи дори,че имам алкохолен проблем.

В България ако признаеш, че имаш психически проблем, загубваш работа. Незряло общество, това е.
Тук при нас няма достатъчно говорене по проблемите на алкохолизма.



Тема Re: Инови [re: vida1929]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано21.03.18 12:24



Според мен има травма в миналото или детството.Което е отключила промяната,или мутацията да го наречем.
Многобройните различия между хората доказват че Бог не е перфектен създател.Но да си мислим че може да излекуваме обратните с хапчета(като Антонио ресио във новите съседи сериала) си е направо крепостническо мислене.


Както и това да излекуваш алкохолизма.Такова животно няма.И не знам защо ли усилено пропагандират разни билокови хапчета,капки и лекарства по ю туб и изобщо за алкохолизма.Лъжат хората реално.Имам наблюдения върху клинични случаи на алкохолизъм в града ми в България,когато за цяла година на един неспасяем алкохолик му поставиха инжекция в гърба против алкохол.И 100 грама не можеше да изпие.Изпадаше в криза и конвулсии.
За тази една година пиеше по 12 кафета на ден,по няколко литра кола и безалкохолни,беше започнал яко да залага на карти и сварка,и като свърши действието на лекарството..отпразнува два дни след медицинския преглед събитието със бурен запой от два месеца.Като почерпи половината град.Че вече инжекцията свършила действието.Помня че се бъзикаха,да го издебнат да му сложили в гърба инжекция докато пие,да видили ефекта.
Всичко това доказва едно-че зависимостта се измества към други неща.И лек за алкохолизма няма.Само АА програмата е решението.Повечето от тези които срещнах имат дълъг стаж по клиники,психиатрии,някои са и наркомани в допълнение..и всичките казват едно-само вярата върши чудеса!
Никаквеи хапчета или доктори!


По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: vida1929]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано21.03.18 12:35



А ми се иска да има,да има дискусия и диалог.Ако мога нещо да направя и дам гласност на проблема.Мислил съм си,дали да не пратя до някое предаване писмо или статия с тези неща които пиша тук и които чуствам.Едва ли ще спечеля много симпатии в обществото,но все отнякъде българина трябва да бъде подбутнат,да започне промяната.Да започне с признаването на проблема и узряването за откровенността и истината.Ние като цялко не сме народ който е много честен със себе си и пред себе си.
Има тук полски сбирки на АА.Над 20 поляка се събират,и полякини.Познавам част от тях.Защо те да го могат,а ние не?
Сигурен съм че тук в града може поне още няколко бг алкохолика да намеря,които си плачат за АА.Но това са теми табу за българите.Нали знаеш че българина никога няма проблем с алкохола,а алкохола има проблем с него.Много бързо свършва.
Казах го този виц на сбирката,доста се смяха.



По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: Finntroll73]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано21.03.18 13:27



Приемам ги съвсем нормално стига да не засягат личният ми живот. Стига да не парадират с различността. Все пак не искам много близки контакти с такива хора.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: vida1929]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано21.03.18 13:34



Случвало се е да имам контакт с жена която на външен вид си беше изцяло жена, но поради разочарование в живота искаше са бъде мъж. След време го осъзна.
Имала съм колега който си живееше с мъж, но не го криеше и хората го възприемаха.
Имала съм и колега семеен с две деца, бисексуален.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: Finntroll73]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано21.03.18 13:37



Това е известен страх, че между хомосексуализма и педофилията има връзка. Аз също съм на мнение, че може да има.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: Finntroll73]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано21.03.18 13:54



Ние като цяло не сме народ който е много честен със себе си и пред себе си.

Така е, такива сме. И аз съм се питала защо. Като че нямаме достатъчно самочувствие да заявим себе си и твърде много ни пука за оценката на другите.
Напоследък се въртят едни реклами на "Изи кредит", които прекрасно обрисуват типичното ни поведение. Един приятел дал на друг свой приятел пари назаем, има и вариант с приятелки ... мило, родно и много показателно.

Ето

намерих ги.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: Finntroll73]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано21.03.18 14:38



Уводът ме спука от смях.

В гимназията имахме един гей в нашият клас. Общо взето мнението ми по въпросът е абсолютно никакво. Нито ги мразя, нито ги обичам. Все ми е едно.

--------------------
[...] напоявано с трева масло, горещи кучета [...]


Тема Re: Инови [re: crazymonkey-126377]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано21.03.18 14:43



Иначе на външен вид е много зле, за съжаление.


ми нормално е ... то и сред жените красиви рядко се срещат, пък какво остава от мъж да се направи на жена - няма никакъв шанс да е красавица резултатът



Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: Finntroll73]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано21.03.18 14:46



оправи си терминологията, на описаният от тебе му се вика транс(джендър), не обратен





Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: Finntroll73]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано21.03.18 14:55



Знам от какви хора съм заобиколен тук.И ако им кажа при какви хора ходя,на какви сбирки присъствам,и какви обратни съм срещнал..ще има яко преекспониране.И създаване на МНЕНИЕ.
....

Макар че си казах,че искам най-после да сваля този товар който нося на плещите си.Понеже ме задушава.
Но в нашето бг общество тук,има прекалено много предразсъдъци и приказки зад гърба.



да ти го повторя ли за 120-ти път, а?

никой не те държи насила в това българско общество там

нали се биеш в гърдите колко перфектно го говориш норвежкия - що не отидеш в норвежкото общество, ами се тикаш все при нашенците, където се задушаваш ... начи ем се задушаваш, ем товарът те смазва, ем всички ги мразиш и ненавиждаш и говориш срещу тях зад гърба им и те говорят по същия начин зад твоя и взамино си забивате ножове в гърбовете докато благо си се усмихвате, хем все там се тикаш ... или избираш да си с тях и спираш да хленчиш, тръшкаш и вайкаш, или си намираш друга среда, която да ти отговаря адекватно на интелектуалното ти и духовно извисено състояние и перфектното ти владеене на норвежкия език





Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: crazymonkey-126377]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано21.03.18 15:28



Да и сме доста лицемерни.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: Finntroll73]  
Автор METHOD ()
Публикувано21.03.18 16:19



Винаги стойте далече от обратните.



Те никога не носят нищо добро.

Редактирано от METHOD на 21.03.18 16:21.



Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: Finntroll73]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано21.03.18 17:14



Вазприемам ги с отворени обятия - един гей повече, един конкурент по-малко, тоест, една жена за мене повече.



Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано21.03.18 17:49



В отговор на:

[...] един гей повече, един конкурент по-малко, тоест, една жена за мене повече.



А за мъжете с по-отворено мислене е още по-хубаво — един гей означава две жени повече!

--------------------
[...] напоявано с трева масло, горещи кучета [...]

Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор vida1929 ()
Публикувано21.03.18 18:17



На теб ти се сърдя. Откак написа, че съм бабичка, никой не отговаря на постовете ми, а когато ме мислеха за красива, ех


Сега се чудя дали да пиша, че съм обратна, та поне да си намеря ухажорки.



Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: vida1929]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано21.03.18 19:33



Бабо, ти защо преди време упорито разпространяваше лъжи, че съм грозен? От тогава не са ми писали никакви готини мацки на лични бележки, а преди ми пишеха много.

--------------------
[...] напоявано с трева масло, горещи кучета [...]


Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор vida1929 ()
Публикувано21.03.18 20:03



Има много секси грозници и ти може да си един от тях.



Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: vida1929]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано21.03.18 20:17



Е! Бабички, грозници, секс. Нали уж бяхте почитателка на литературата?

--------------------
[...] напоявано с трева масло, горещи кучета [...]


Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано21.03.18 20:23



Мъже секси грозници, тя можда е от бабите мръстници!



Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор vida1929 ()
Публикувано21.03.18 20:33



Има всякаква еротична литература, ако искаш да знаеш. Сигурно има и за бабички.



Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: Finntroll73]  
Автор aiumi ()
Публикувано21.03.18 20:53



Този не е обратен, а е транссексуален, доколкото схващам.

Иначе, не знам защо, тва българите, ни имаш за толкова смотани и лоши,

работила съм с геюве, никога това не е било проблем, даже в моя бранш си е артистично и очарователно дори - гей-дизайнер :) Приема се по-скоро като плюс.

В тази връзка се сетих, наскоро моята дъщеря ме попита, какво бих направила, ако малкият ми син, да речем 4-5 годишен, поиска да му купя рокля. Хипотетично, вика, нямам предвид брат си. Казах и - ще направя същото, което направих, когато брат ти, около тази възраст и извън всякакви хипотези, поиска да му купя кукла - купих му. Естествено, и двамата не помнеха този епизод.



Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: aiumi]  
Автор vida1929 ()
Публикувано21.03.18 21:03



Да, но кукла е различно от рокля.





Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: aiumi]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано21.03.18 21:10



Естествено, и двамата не помнеха този епизод.

Моите не помнят, че проговориха на български, сега бъкел не знаят. Гледат се по видеотата от детството и питат "какво казвам ,какво казвам".



Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор vida1929 ()
Публикувано21.03.18 21:26



Милите


Ще започнеш и ти да го забравяш българския език. на моменти не разбирам какво си написал.



Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: vida1929]  
Автор aiumi ()
Публикувано21.03.18 22:23



Да, но участникът и в двете сценки е същия, демек - аз.

А аз мисля, че човек не избира сексуалността си, а се ражда с нея.
Може да избере само дали да я прикрива или не. Когато става въпрос за малко дете, на първо време е важно да не му се вменява чувство на срам и вина, после вече, според случая, може да се учи на социално-приемливо поведение.



Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор aiumi ()
Публикувано21.03.18 22:25



Е как така, вкъщи не си ли говорите на български? Винаги съм си представяла, че в българските семейства се говори на български, където и да са. Ма явно това е плод на болното ми въображение.



Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: aiumi]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано21.03.18 22:43



На български говорим, дълго е за обяснения. Не ни разбират, и поради по-твърдите звуци често мислят че се караме, а ние обсъждаме Путин примерно.



Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: aiumi]  
Автор vida1929 ()
Публикувано21.03.18 22:49



Когато става въпрос за малко дете, на първо време е важно да не му се вменява чувство на срам и вина, после вече, според случая, може да се учи на социално-приемливо поведение.

Абсолютно правилно!



Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: Finntroll73]  
Автор Bezsynna (ГюрМих)
Публикувано21.03.18 22:52



Сам правиш света си фалшив и после се чудиш що не ти е добре.
С хора, които не харесваш и с лъжи, които ти тежат.



Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор aiumi ()
Публикувано21.03.18 23:35



А, те и нашите, когато си заговорим за политика, си мислят, че се караме,

езика го разбират, но са развили рефлекс да не ни чуват. Непробиваеми са просто.



Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: vida1929]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано22.03.18 00:39



И кукла и рокля са за предпочитане пред въздушна пушка.

--------------------
[...] напоявано с трева масло, горещи кучета [...]


Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: crazymonkey-126377]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано22.03.18 00:54




Наистина показателна е рекламата.
Колко се правим на умрели лисици.


По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: DarkSide]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано22.03.18 00:57



Имам няколко познати норвежци. Досега не съм забелязал това отношение, като при българите. Но да ти кажа с норвежците е по-различно. Колкото и да са добри срещите, си липсва нашия си хумор, неща от миналото.. Общи за нацията ни. За асоциирането говоря. С норвежците е добре, ама често няма на какво да се засмееш.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: Bezsynna]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано22.03.18 00:59



Една част хора са ми приятни, но истината е че по-голямата част не. И то не толкова заради това което са или не са.. А заради гадните им чалги. Които са нон-стоп.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: ALONE911]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано22.03.18 00:59



Предполагам че да.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: ALONE911]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано22.03.18 01:00



Къде ги намираш тия разкрепостени колеги?!



По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано22.03.18 01:04



Е, пак добре. Повечето ги мразят, мислят че с бой ще ги превъзпитат. Или пък ще ги излекуват с хапчета.



По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: DarkSide]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано22.03.18 01:05



Така е, не съм свикнал с тази дума все още.


За мен са си все педерасти.


По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано22.03.18 01:07





По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: vida1929]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано22.03.18 01:09




Както Емил Костадинов написа в шоуто на Слави-бАди кАкаквто си.


По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: aiumi]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано22.03.18 01:13




Аз също като малък съм играл с кукли. На братовчедка ми, по лелина линия.
Но станах хетеро мъж де.

Във всеки се крие другия пол, закодиран е.
Според най-новите изследвания. Та и най-големия мачо, може и той да е плел плетка като мен, или играл с кукли. Баба ми даже ме беше научила да бродирам и плета на цилиндър.
Ако ми дадеш цилиндър и совалки, като нищо може да почна да бода карфици и да плета със совалките.
Калофер е известен с калиферските дантели.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!

Редактирано от Finntroll73 на 22.03.18 01:14.



Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: aiumi]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано22.03.18 01:28



У нас се говори само на български. Сина чете сносно, макар и да не разбира много субтитрите на филмите. Знае английски по-добре от мен. Пише горе -долу добре на български, почти не го е учил.
Но говорим на български в къщи.
Колко се опитвахме със жена ми, и буквари донесохме, по ю туб уроци.. Няма интерес.
Днес бяхме на китайски ресторант, и го бъзикам сина.. понеже класната го похвали че е доста над средното ниво във всичко.. Ама му рязправям-Ако умра, и идеш в България и ти се наложи да оправяш документи, кой ще ти ги чете и превежда?
Или ще искаш екземпляр на английски или норвежки?!
Понеже с майка ти няма да сме вечни.
Така че залягаи и се упражнявай на български.
Например почти всеки път бърка доста фрази. Като вместо няколко човека казва-Няколко хора.


Както и българския на моменти го говори по норвежки начин-Какво говориш за?
Вместо-За какво говориш?
При все че постоянно гледаме бг телевизия, постоянно имаме срещи с българи..
Но да учиш майчин език в чужбина и да го говориш, не е като да живееш в България.
Нашия е все пак добре. Има българчета от смесени бракове които почти не разбират и говорят български. Или те разбират на български, пък отговарят на норвежки.
Той и сина така на моменти като е с приятели като го срещна.. Аз го питам нещо на български, той ми отговаря на норвежки

В бг им е много странно, как аз му говоря на български, той отговаря ня норвежки.. и се разбираме.

На мен с времето взеха да не ми идват думи и термини на български. Особенно по компътрите, софтуер или технически компютърни термини.
Знам ги предимно на норвежки. Тук навлезнах в компютрите. И като ми обясняват термини на български и съм като теле в железница.
Например фразата-В предаването има продуктово позициониране.
Все още ми е трудно да го схвана.
На норвежки е лесно-съдържа реклама, или нещо подобно.


По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано22.03.18 01:30



В Германия ли живеете?

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Точнонови [re: ALONE911]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано22.03.18 13:02



това имах предвид с рекламните клипове.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Анови [re: Finntroll73]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано22.03.18 13:16



пък аз - с камиончето на братовчедка ми. И двете не сме обратни.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: Finntroll73]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано22.03.18 13:26



Баба ми даже ме беше научила да бродирам и плета на цилиндър.
Ако ми дадеш цилиндър и совалки, като нищо може да почна да бода карфици и да плета със совалките.
Калофер е известен с калиферските дантели.


Това би се ценило извън България. Ръчната работа по цял свят е скъпа, що не пробваш, може да е начало на нов бизнес. Соня Васи ли беше, или друга - не помня, но като видях с какви семпли, плетени на ръка шалове, несравними по красота и сложност с калоферската дантела, е пробила в Щатите, не виждам що да не пробваш. Изобщо не се шегувам.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: crazymonkey-126377]  
Автор blue jewel ()
Публикувано22.03.18 14:23



И аз съм плела калоферска (брюкселска) дантела преди много време. Ходих на курс даже. Цилиндърът и совалките още са забутани в някой шкаф, и един модел, дето така не го довърших. Иначе бях изплела доста неща - покривчици, якички - сега така си седят в чекмеджетата. После ми мина вдъхновението, но може и да се възроди някой ден. Като се пенсионирам - поне няма да скучая.


Финтрола - мъж и половина - да плете ми е смешно , но някои и гоблени шият, що пък не.



Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: Finntroll73]  
Автор blue jewel ()
Публикувано22.03.18 14:27



Не познавам такива, но го възприемам по-скоро като приятна ексцентричност, както пише Аюми. Стига да не се стига до крайности както в Америка, дето "мъже" раждат деца и така нататък, това вече ми е гнусно. Или гей-двойки, които правят деца със сурогатна майка и тези деца са обречени никога да не видят майка си. Ненормално ми се струва и ми е жал за тях.



Тема Re: Анови [re: crazymonkey-126377]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано22.03.18 15:00





По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: crazymonkey-126377]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано22.03.18 15:04




Бях в четвърти клас или трети когато ме учиха.Отделно и на стан ме бяха научили да тъча.Имахме дървен стан,от онези където са в музеите днес.Отделно арматури с баща ми се вързвали са стълбове и изправяли.Прабаба ми и още няколко жени през началото на 80те тъчаха със становете отвън на улицата пред нас.Една до друга две-три жени със станове и тъчаха шарени черги.И китеници.Все още помня как се вързваха на възелчета различните цветни влаква вълна,правиш редица,после удряш два пъти.Като се поставяше конец май между влакната.Цилиндъра все още стои със совалките и карфиците в къщи.И разнои модели.Братовчедка ми го търсеше да си направи битов кът,и да се занимава..ама не помня дали не го дадохме на етнографския музей.Както и една стара ютия с жарава вътре и разни уреди за жътва.Жалко че нямахме апарат тогава да го снимам.А какво ли щеше да имахме видеокамери.Такива моменти можех да увоковеча от 80те.
Беше хубаво време.Цилиндри,станове,бродерии и ковьори.Тук ги има дантелите и да ти кажа,не вървят особенно.Вече се пробваха бълаги тук с ръкоделия,не вървеше особенно.Светът е залят със фабрични дантели и ковьори.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!

Редактирано от Finntroll73 на 22.03.18 15:07.



Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: blue jewel]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано22.03.18 15:14




Като малък баба ми и майка ми ме учиха.Плетките карах само обикновенните,със замятане на палеца.Не че нещо много съм изплел,май половин шапка изплетох като малък,и баба ми я довърши.Но съм тъкал на станове,ковьори с разни животни бях избродирал.
Мога да си закърпя гащите при нужда,някой джоб..не съм сакат.
Жена ми завърши шивашкото училище в Калофер,ама хич не и се шие.Няма много желание.Та си кърпя гащите и чорапите сам.
Бъзикам я често..виж копче ми се скъса,чорапи имам скъсани..за какво те взех,гащите да ми закърпиш(един дъртак така ни бъзикаше навремето като се натискахме по ъглите,че да сме се вземели да ми кърпила гащите)..пък ти не искаш гащите да ми закърпиш.
Да съм си заминавал..
А бе днешните жени много не им се кърпят гащи,не им се чисти и оправят съдове.
Като се сетя майка ми беше като робот направо,от най-високо качество.Тамагочи.
Не че искам да сложа майка ми на пиедестал,ама майките винаги си остават номер 1 в сърцата.
Моята беше просто страшно работлива и оправна.Живееше за да чисти,пере и оправя.Така си лекуваше нервите които баща ми постоянно и образуваше.Баща мипък все се бъзикаше че не ме готвят за мъж и жених,а за булка.И чеиз майка ми трябвало да ми събира и приготвя.Преди годините намерих чеиза от майка ми,доста беше приготвила жената със списъци..и неща към бъдещата булка.Много се смяхме с жената.Каквоп го мислиха през комунизма,то какво стана?!
И чеиза беше наяденн от червеи и молци.Смърдеше на нафталин.Раздадох на махалата на жените което ставаше,другото към боклука.


По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!

Редактирано от Finntroll73 на 22.03.18 15:19.



Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: blue jewel]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано22.03.18 15:21



И на мен ми се вижда извратено и ненормално.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: Finntroll73]  
Автор blue jewel ()
Публикувано22.03.18 17:09



То и аз не обичам да кърпя чорапи. Няма изкуство в това.

Иначе гоблени съм шила, плела съм блузи, покривки, дантели, всякакви бабешки неща с една дума. Поне у нас се приемат като бабешки, щото толкоз ни е акъла. Рускините примерно - гледаш млади, готини, пък масово плетат на една кука и ни най-малко не ги е срам.



Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: blue jewel]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано22.03.18 20:16



Тъкал съм на стан, влачил съм вълна на дарак. За родопски одяла, вълната това. На стана черга, паркирах си количките отгоре да им е топло.



Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор aiumi ()
Публикувано22.03.18 21:39



така е!



Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: Finntroll73]  
Автор Bezsynna (ГюрМих)
Публикувано22.03.18 23:42



Я стига. Имам приятелка, която си пада по футбол, крещи на мачове, пие бира и слуша чалга! Ма грам не ми е хрумнало да й нарека чалгата гадна. На нея пък не й е хрумвало да ми надува ушите. Като ще си говорим за това, което СА или НЕ СА хората. Точно което СА ги прави наши приятели. А моите приятели ще ме послушат, ако нещо ми е неприятно и още повече - дори не се налага да им казвам. Ти се въртиш в клиширани изрази и си вярваш. "Не толкова заради това, което са". Смях! Значи те иначе са супер печени и свестни хорица за харесване, обаче те въртят на шиш да се побъркваш само с тяхната музика и ти високо ги цениш? Айде моля ти се.



Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: Finntroll73]  
Автор Bezsynna (ГюрМих)
Публикувано22.03.18 23:56



Аз ако седна да си кърпя чорапите, само вкъщи ще трябва да си стоя! Както ги късам!

Кой вече кърпи гащи и чорапи се чудя. Мте на кило се продават, ако е зор...


А по темата иначе - и аз тъкачка! До нас съседката си беше организирала работилница в мазето, с два стана, и с дъщеря й дай, дай! Що килими и китеници сме изкарали чисто сами двете! Дървени кутии пирографирахме у тях, това как мирише толкова ми харесваше! И разни пана от макраме плетяхме, с дървени елементи вътре, на метални обръчи или на големи истински клони. Хубаво беше.



Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: blue jewel]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано23.03.18 09:51



То и аз не обичам да кърпя чорапи. Няма изкуство в това.

Има, има - да го закърпиш така, че да личи минимално.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: crazymonkey-126377]  
Автор vida1929 ()
Публикувано23.03.18 11:05



Кой вече кърпи гащи и чорапи се чудя. Мте на кило се продават, ако е зор..

То и аз не обичам да кърпя чорапи. Няма изкуство в това.

Има, има - да го закърпиш така,
че да личи минимално.


Е стига де! Хвърляте ме в размисъл, да кърпя или да не кърпя!





Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: crazymonkey-126377]  
Автор blue jewel ()
Публикувано23.03.18 12:15



Е да, ама нещо не ми идва вдъховение за това.


Пък и то каквото веднъж се е скъсало, и да го кърпиш, ще се скъса пак.



Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: Bezsynna]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано23.03.18 12:15



Виж сега,това са хора с които се срещам чат -пат.И то по общи партита.Не са хора с които си ходим през седмица на гости.Към днешна дата може да се каже че никой не се сеща за нас,освен ако не е нещо свързано с децата им да ги интересува и да ни поканят на кафе,заради жена ми и детската градина.Това нещо нас ни подтиска.Изредихме се всичките почти да ги каним в къщи.Които дойдоха,не ни върнаха изобщо и до ден днешен жеста.Една част като се напият уж обещават че щели да ни поканят,да видели кога им пасвало..и до там.
Още чакам да ни поканят за нови апартаменти,нови къщи,за парти на бебе и пр.
Няма значение,НЕ СЪМ ТАКЪВ ДА СИ ИСКАМ!


Не сме такива да си просим и искаме.Понеже всичко би трябвало да става на добра воля,а не с подбутване.
Сега те са добре,имат работа и приятелски кръг,но господ ми е свидетел-никой от нищо не е застрахован!
От нищо.Може след време да се окажат и в нашето положение!
Все повече се замислям ,че ако бюрото ми предложат работа в друга част на Норвегия,и понеже по принцип не мога да им откажа-по-добре да се местим.Колата криво ляво ще я подържам без баджанака.Ама ми се иска ново начало,със свестни хора!
И с хора които истински да се интересуват от теб като приятели,а не да те използват .И щом нямаш какво да им предложиш,да не те търсят изобщо.
Имам нужда от друг живот,ново начало,и свестни хора около мен.
Веднъж закъсах и колата не запали ..на трима звънях.Изобщо не си вдигнаха телефоните.Само едно свястно момче където му звъннах последен,той дойде и ми даде ток с кабели,за да запаля.А тези където се пишеха за приятели,така и не ми звъннаха обратно.Даже единия имаше наглостта да ксаже че ми бил звънял после,което беше гнусна лъжа..но нямах желание за разправии.
Просто от този момент,не съм го потърсил повече за нищо.
И нямам желание по принцип да се занимавам с тях.
Понеже те са така или иначе инициаторите на най-гадните чалги по техните партита.А баджанака му на тоя,където даже не го и канят по партита почти,много срамежливо момче и свястно-дойде и ми подаде ток.
И той беше със слаб акумулатор,и той ми разправяше..не знам дали утре и аз ще запаля сутринта..потупах по рамото и му рекох-насреща съм,,за всичко!
За каквото и да е!
Понеже днес си показа му рекох,кой е човек и кой не!


Каних го и на кафе в къщи,да му благодаря за жеста,дали от срам но не дойде.


По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!

Редактирано от Finntroll73 на 23.03.18 12:18.



Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано23.03.18 12:20



Тъкал съм на стан, влачил съм вълна на дарак.

Лелей, остава да кажеш, че владееш хурката и вретеното!

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: vida1929]  
Автор blue jewel ()
Публикувано23.03.18 12:22



Сложен казус. :(
Ама вярно, че се продават на кило. В китайския имаше цяла връзка дамски чорапи - не помня колко бяха вътре - за някакви смешни пари. С гума отдолу да не се хлъзгат. Че и за учудване ми издържаха много време, преди няколко месеца ги купих и още ги нося. Някои хвърлих, но още има здрави.
Сега ако някоя блуза на мъжО ти леко се е разшила, зашиваш и продължава да я носи, много ясно. Или той си я зашива, ние нали сме еманципирани.





Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: blue jewel]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано23.03.18 12:23



Норвежките са същите.На кафе,при доктора докато чакат..вадят плетките и плетат.Че даже и по автобусите.



По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано23.03.18 12:23





По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: Bezsynna]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано23.03.18 12:25



Върна ме през 80те.И аз обичах много пирографа.



По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: Finntroll73]  
Автор blue jewel ()
Публикувано23.03.18 12:25



Ами супер, какво - малко полезна работа да свършат жените, да не седят с празни ръце. Ние тука сме кокони, как ще плетем докато седим на кафе.


Пък и то е модерно да носиш ръчно плетени шалове или шапки примерно.



Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: Bezsynna]  
Автор blue jewel ()
Публикувано23.03.18 12:28



Виж, на стан не съм тъкала. Ако не се брои едно малко детско станче от училище още.



Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: blue jewel]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано23.03.18 12:28



При тях си е хоби просто.Повечето се женят рано.Не е нетипично да раждат на 18,че и преди това,и до 30та годишнина да имат 3-4 деца.И да стават млади баби.Има жени на моите години,гледаш ги плетат и си говорят че плетяли за няколко внуци едновременно.


Плетят за родата.Рядко ще видиш 18 годишна норвежка да плете,ама тези от нашето поколение,вече млади баби повечето-плетат.

Сина има съученик,с майка му жената беше колежка в работата.Най-малкия и съученик на сина вече е вуйчо,по-голямата му сестра която е на 22 роди.А майка им е няколко години по-голяма от мен.Мисля че 67 набор е.
И е с 4 деца.Две момчета и две момичета.Сама се оправя с тях,понеже бащата е от Ливан,и е без право да влиза в държавата.Нещо са го хванали с фалшиви документи.Тая женица цял живот сама,тичаше на две работи,отделно държавата и дава помощи,ходи да чисти и готви на децата си,да чисти на майка си и баща си,отделно от къде намира време да готви и чисти у тях не знам,че и да плете намира време.
Като идваше на гости,плетеше за бебето,за внучето шапка.
Ама и тя си е виновна,научила ги е да ходи да ги обслужва.А големите са вече на 25 и 22 години.Вече са самостоятелни хора,макар и най-голямото и дете,сина на 25 да е с отклонения и забавено развитие.И му дадоха пенсия по болест.


По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!

Редактирано от Finntroll73 на 23.03.18 12:34.



Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: blue jewel]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано23.03.18 12:29



Поне у нас се приемат като бабешки, щото толкоз ни е акъла.

Комплексарска нация сме, затуй. Сещам се сега за един друг пример за нашата комплексарщина - колкото по-селянин е някой (има се предвид манталитет, не родно място), толкова по му се иска да си скрие произхода и стига до крайности заради това. Трябваше да надойдат разни чужденци, между които има и високообразовани хора, да живеят по нашите села, че ле-екичко за спрем да се срамуваме, че 90% от българите са от селски произход.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: blue jewel]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано23.03.18 12:33



Ами супер, какво - малко полезна работа да свършат жените, да не седят с празни ръце.

Разбира се.

Аз пък, както не мога да седя и да чакам без да правя нещо .... нервен състезател съм, затова ходя в последната минута и на спирката. Ако се налага някъде да убивам време, обикновено си вземам книга или кръстословици. В студентските години обичах да провокирам с плетки, щото реакциите на мъжете особено, бяха много смешни. Явно съм имала вид на такава, която само по кръчми и купони ходи.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: vida1929]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано23.03.18 14:06



Едно време и на Тодор Живков му кърпеха чорапите. Така че, кърпИ





Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: Finntroll73]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано23.03.18 14:09



Ми к'во, хората си оползотворяват времето. Вместо да чумеят, те си запълват времето





Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: Bezsynna]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано23.03.18 14:13



За Тодор Живков се знаеше, че носи кърпени чорапи, за гащите не знам. Баба навремето имаше стан . Що черги беше изтъкала. Сега вече кой ти застила с черги.



Тема Етонови [re: dama spatia]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано23.03.18 15:04



как кърпят някои:



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Етонови [re: crazymonkey-126377]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано23.03.18 16:01



Интересно, хареса ми. От дефекта, получаваш ефект .



Тема Re: Етонови [re: dama spatia]  
Автор vida1929 ()
Публикувано23.03.18 17:37



Дали ще мога да си вдена иглата без очилата обаче. Вече съм дърта бабичка.



Тема Re: Етонови [re: crazymonkey-126377]  
Автор blue jewel ()
Публикувано23.03.18 17:44



Много готино. Вземам си думите назад, че в кърпенето няма изкуство.


Следващия път като кърпя съпружеските чорапи, ще им изрисувам такива сърчица.



Тема Re: Етонови [re: vida1929]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано23.03.18 18:49



С лупа всичко може





Тема Re: Етонови [re: crazymonkey-126377]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано23.03.18 20:31



Тоя линк е само за избран елит. Кърпил съм изгнили калници на опел, не мисла че може ме изненадате с някви елитарни картинки коит трябва си член на ротарианския клуб на цункенгербер та да ги видиш.





Тема Re: Етонови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор blue jewel ()
Публикувано23.03.18 20:50



То това не е елит, ами балъци, дето си предоставят доброволно всички данни на Биг брадър.

Ти добре правиш, ама ние като сме влезли веднъж там, няма измъкване. Закривах си профила няколко пъти, но не издържах дълго.

Редактирано от blue jewel на 23.03.18 20:51.



Тема Re: Етонови [re: blue jewel]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано24.03.18 15:37



И се връщаме към първообраза на темата - със сърчицата по чорапЕте колегите му ще си имат обратен в обкръжението.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Етонови [re: crazymonkey-126377]  
Автор blue jewel ()
Публикувано24.03.18 15:52



Най-вероятно ще ми ги подари в такъв случай.





Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: Finntroll73]  
Автор Bezsynna (ГюрМих)
Публикувано24.03.18 17:21



На теб колко пъти трябва да ти се каже, че сам си вредиш??



Вместо да се радваш на което имаш, ти бесуваш за което нямаш.
Поискали сте компания, поканили сте гости, хората дошли, изкарали сте заедно в приказки и хапване една вечер, ти изобщо ли не умееш да си благодарен! НЕ СА ти длъжни да връщат никакъв жест! Луд човек. И бесуваш. Дошли са! Ок. После не са ви поканили, не сте се сближили - ами нищо! Нищо бе! Имат си техни причини. Или нямат време, или не са ви харесали. Теб кво те бърка. Аааааа, трябвало на принца да му се върнел жеста. Ти за какво го направи - да те напишат по вестниците, че си нахранил някакви хора? Оуф бе! Отминаваш и караш нататък. Аз лично ако хората са ми симпатични, ще си ги поканя пак и пак, и пак! АЗ ще ги поканя. Без да им броя колко пъти са идвали. И ще ми е хубаво, ако дойдат, да си правим компания, да си говорим, за теб такова великанско значение ли има в чия къща ще стане това? Ще се охарчиш излишно за хора, които искаш да са ти приятели?

Жена ти плаче, казвал си как силно ви липсват хора около вас, много ме е яд на твоите реакции. Тя естествено ще каже, че си прав като й ревнеш колко отритнат и възмутен се чувстваш, то на теб в спор директно ти падат капаците и изливаш още тонове убеждаваници, че си прав. Не можеш да се смекчиш и да намериш начин да доближиш някого неееее, твърде горд да ти хрумне.



Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: dama spatia]  
Автор Bezsynna (ГюрМих)
Публикувано24.03.18 17:24



Аз пазя грижливо две тъкани черги от сестрата на свекър ми. Нямам си истинска баба и са ми много свидни. И бих ги ползвала, нямам идея къде, но бих.



Тема Re: Етонови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Bezsynna (ГюрМих)
Публикувано24.03.18 17:28



Там трябва някъде да пише "не сега", натискаш и гледаш. Аз го виждам без да съм се логнала.



Тема Re: Етонови [re: Bezsynna]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано24.03.18 19:41



Не може,



Ти имаш в кеша си бисквитки на сесията си и токен за достъп. Това че не си логната за файсбук е напълно без значение, защото той знае точно кой потребител си и че в момента искаш да те показва на френдовете ти като оффлайн, нищо съществено повече не е това че си разлогната.



Тема Re: Етонови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Bezsynna (ГюрМих)
Публикувано25.03.18 00:06



Ооо. Тоя шпион!

Извинявай тогава, мислех че всички виждат същото.



Тема Re: Инови [re: Finntroll73]  
Автор Nukem Dukem ()
Публикувано25.03.18 18:34



Викаш – обаче, ако си нямаше...






Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: Bezsynna]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано26.03.18 13:13



Поддържам!



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: Bezsynna]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано26.03.18 14:08



Оценявам това което имам,имаме някакви познати.Общи познати.
Аз говоря за истински приятели.С които ще се подкрепяте,стрещате,градите общи планове,ходите заедно с коли където и да е,помагате си и изобщо да нямате скрупули и задръжки един към друг.
Е,явно прекалено много искам?!
Аз знам какво мога да дам и давам като отношение.Мен не ме е страх че каквото кажа няма да го изпълня.Аз каквото кажа го правя.Понеже не говоря небивалици,а пък после да се изнизвам и скатавам.Както се получи с много приказливци,пък ефект никакъв после.
Значи всичко е до това-да застанеш зад думите си и действията си!
Да бъдеш сериозен и отговорен приятел.
Като си на мохабет хубаво,ама е добре и да си държиш надумата и уговорките.
Не да подлъгваш хората че това или онова ще направиш,и нищо да не правиш после.
За другите не знам,но аз съм вече емоционално зрял и отговорен човек за делата и действията си.
Покрай АА се промених много.Което не мога и не е в моя власт,изобщо не го говоря и не го обещавам.
Докато пред мен една камара хора се издъниха в това отношение.Е,от средното и основното досега,чак пък никак ли не порастнахте?


Бях на рожден ден.Добре изкарахме,докато не почнаха чалгите.
Качваха се по маси и столове и мъже и жени,въртяха задници,пляскаха се едни други по задниците на майтап,бараха жените уж неволно за циците,слагаха мъжете пояси със завряни празни бутилки имитиращи хуьове ..
Интересно ми беше точно 2 минити.И се замислих колко детски се държат хора,и то с десетина години по-големи от мен дори.
Неща където на 15 години са ми били интересни..
Както и да е,аз съм във съвсем друг подем и съвсем друго русло в момента.Моята ситуация е извънредна,несравнима с на останалите.
Не ми е кой знае до какво веселие,но дори и когато се веселим..все пак да не е по просташки и детински начини.


По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Как бихте възприели обратен в обкръжение?нови [re: Bezsynna]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано26.03.18 14:22



Благодарен съм.Към хората които виждам че правят усилия и крачка към мен.Понеже в крайна сметка има хора с които имаш химия,и такива с кйоито просто нямаш химия.Отдавна съм си научил урока,че няма смисъл да започвам отношения с хора с които просто няма химия.
За съжаление отново донякъде се излъгахме в някои нови познмати.Честен кръст и бог ми е свидетел-че всичко е било точно от наша страна,и винаги съм бил с отворени обятия.А те защо се държат толкова странно напоследък,ще си покаже!
Нищо скрито не остава в крайна сметка.
До лятото нещата ще се изяснят.
Вкарваш ги в среда,компания,гледаш да ги интегрираш,да бъдат част от нещо по-голямо и хубаво..и те се дърпат.Говорят че уж по вили с нас и всички искали да идват,пък в последния момент дори когато са си платили вилата,и се дърпат.


По разни събития уж обещават да дойдат пък или не идват,или само наминават и бягат.
Аз няма как да бъда отговорен за чуждите дела!
Отделно с месеци вече са много заети разбираш ли...
Нека.
В крайна сметка кой каквото търси,ще го намери.
В крайна сметка дано поне да си останем само в делови отнбошения.Работа да ми дадат,пък то насила хубост не става.
Щом искат явно все по-така приятели,по-нахакани явно или по-вървежни.
Жал ми е за приоритетите им обаче.Понеже там където търсят уж хора,знам че ще открият само вълци и интересчии.
Докато при мен интереса не е водещ.Просто искам да бъдем приятели,но ни загърбиха.
Жена ми се оказа права-че искаше да не ги запознаваме с приятелите си и родата си.
Че ще ни загърбят.Получи се на известна степен.
Най-тъпото е да говориш че едва ли не до дни само теб и вас ще поканят на парти,като уж най-близки..и две вечери да поканят подред други гости.И да ги крият кои са били.Така и не ни казаха с кои са били.Но аз се досещам кои може да са били.
Както и да е,но ги хванахме в първа лъжа и притворство.
Дано тенденцията да не остане същата.Понеже няма да е от наша страна да търпим лъжи,двуличие и измами.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Инови [re: Nukem Dukem]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано26.03.18 14:56





По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.