Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:42 04.07.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Радикалната промяна в животът нинови [re: Rosemary]  
Автор vida1929 ()
Публикувано22.03.18 18:21



Работи върху себе си и вътрешния си мир и ще осъзнаеш, че нереагирането на всяко малко нещо, което те възмущава е първата съставка на щастливият, здравословен и пълноценен живот.

Замислих се и си правя списък на какви провокации да не отреагирам.



Тема Re: Копи-пейст, разбира сенови [re: FlLERO99]  
Автор Rosemary (същата)
Публикувано23.03.18 08:58



"Депресията и будиста

Депресията: Ти си нищо!
Будистът: Благодаря за комплимента!
Д.: Твоя живот е празен, в него няма нищо хубаво!
Б.: Ако няма нищо хубаво и е празен, значи няма и нищо лошо. Излиза, че съм свободен.
Д.: Няма любов, няма радост, няма добро!
Б.: Това е еднозначно. В рамките на дадена реалност съществуват само натрапливи илюзии, продиктувани от човешкото Его. Ние самите сме техните творци!
Д.: Над този свят е надвиснало страданието!
Б.: Но страданието не може да съществува без радостта!
Д.: Ти ще умреш, така и не осъзнал Истината!
Б.: Е, в това няма нищо страшно. Нали напред има още толкова животи!
Д. : Наоколо е пълно с войни, мръсотии и съблазни. Земята е подгизнала от собствените си ла.на!Човечеството е обречено!
Б.: Космосът е Велик! Каквото и да се случва, то става за Вселенската хармония. Душите ни са чиста енергия, която така или иначе, рано или късно , ще се избави от светската тежест и ще се разтвори в Безкрайността на небитието!
Депресията: Абе, що не вървиш..."

Как хората се отнасят към вас, е тяхна карма. Как реагирате - ваша. - У. Дайър


Тема Re: Радикалната промяна в животът нинови [re: vida1929]  
Автор Rosemary (същата)
Публикувано23.03.18 09:01



Добра идея.

Имам вече една провокация, на която не отреагирах. Сега ще си направя списък и аз, на лист хартия с молив.

Как хората се отнасят към вас, е тяхна карма. Как реагирате - ваша. - У. Дайър


Тема Re: И още копи-пейст, последно за днеснови [re: Rosemary]  
Автор Rosemary (същата)
Публикувано23.03.18 09:09



"Малки поуки за живота

1. Никога не се предавай. Чудеса стават всеки ден.
2. Не надценявай силите си да промениш другите.
3. Определяй сам своето поведение. Не се оставяй други да го определят.
4. Не си губи времето да опровергаваш критиците си.
5. Когато предприемаш нещо не се тревожи, че нямаш достатъчно пари. Ограничените финанси са благодат, не проклятие. Нищо друго не може да даде такъв тласък на творческите ти импулси.
6. Бъди нащрек за големите проблеми. Зад тях се крият големи възможности.
7. Не напускай една работа, преди да си си намерил друга.
8. Нека любопитството ти бъде вечно неудовлетворено. Постоянно питай: “Защо?”
9. Прави всеки ден на трима души комплимент.
10. Бъди най-големия оптимист и ентусиаст, когото познаваш.
11. Бъди храбър. Ако не си, прави се на такъв - никой няма да забележи разликата.
12. Не позволявай да те виждат унил.
13. Много внимателно избирай партньора или партньорката си в живота. От този избор зависят 90 % от щастието или нещастието ти.
14. Не изгаряй мостовете си. С изненада ще установиш, че се налага да преминеш една и съща река много пъти.
15. Стреми се към съвършенство, но в разумни граници.
16. Учи се да слушаш внимателно. Защото щастието често почуква съвсем тихо.
17. Не губи време, когато ти хрумне някоя добра идея. Възможно е и друг да се е сетил за това. Успехът спохожда този, който реагира пръв.
18. Живей така, че представите на децата ти за справедливост, грижовност и честност да бъдат свързани с тебе.
19. Бъди по-вежлив, отколкото е необходимо.
20. Давай на хората втори шанс, но никога не им давай трети.
21. Стани един от най-положителните и щастливи хора, които познаваш.
22. Пробвай късмета си, колкото се може по-често.
23. Използувай остроумието си да забавляваш хората, не да ги оскърбяваш.
24. Никога не плащай, преди работата да е свършена.
25. Връщай всичко, което си взел назаем.
26. Не забравяй, че човек изпитва най-силна емоционална потребност да бъде оценен.
27. Не предприемай нищо, когато си ядосан.
28. Научи се да оказваш първа помощ.
29. Не казвай, че нямаш достатъчно време. Всеки ден разполагаш с точно толкова часове, колкото са имали на разположение и сляпата педагожка Хелън Келър, Луи Пастьор, Микеланджело, майка Тереза, Леонардо да Винчи, Томас Джеферсън и Алберт Айнщайн.
30. Бъди храбър и решителен. Когато преценяваш живота си, повече ще съжаляваш за онова, което си пропуснал, отколкото за това, което си направил.
31. Не си губи времето с колективни обсъждания. Новите, благородни, променящи света идеи винаги се раждат от усилията на един-единствен човек.
32. Прощавай на себе си и на другите.
33. Забрави, че “така правят другите”.
34. Дай си време да усетиш уханието на розите. Легни по гръб и погледай звездите.

Хорас Джаксън Браун"

Как хората се отнасят към вас, е тяхна карма. Как реагирате - ваша. - У. Дайър


Тема Re: Копи-пейст, разбира сенови [re: Rosemary]  
Автор blood2 ()
Публикувано23.03.18 11:32



Нещо много говориш. Този който говори, не чувства. Който мисли, не знае.

А будистите, те депресират. Жените харесват молове.



Тема Re: Радикалната промяна в животът нинови [re: FlLERO99]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано23.03.18 12:00



Трябват много пари да,но не е гаранция дали ще бъдещ щастлив от всичките придобивки за дълго.Поне аз съм такъв че след като си купя определени неща които съм желал,без значение стойността на нещата-после ми омръзват.Като дъвка е,на която и свършва сладкото и я изплюваш. С всичко в живота е така.И ако имам добра работа един ден,бих си направил добър стандарт,но предпочитам да колекционирам спомени и пътувания с близките хора.Зависи какви са ти приоритетите.Кажи ми какви са ти приоритетите,да ти кажа що за човек си!



По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Радикалната промяна в животът нинови [re: Finntroll73]  
Автор blood2 ()
Публикувано23.03.18 12:16



Всички знаем какво е щастие. Власт и пари. А Файла си спортува докато беше млад, но не му се получи.
Няма какво ново да откриеш или различно мнение да изкажеш. По-добре млад, красив и богат, отколкото беден, грозен и стар.

А ти никога няма да си щастлив колкото актьора на който приличаш, защото той има по-хубави гени по рождение от теб.

Щастието е като оная работа. На едни е по-малка отколкото на другите, защото всички хора са различни.

Нищо особено.

Иначе много добре знаем, че за всеки човек подбираш епитети, изрази и всякакви псувни кой какъв е, защото си достатъчно прост и циничен.



Тема Re: Копи-пейст, разбира сенови [re: blood2]  
Автор Rosemary (същата)
Публикувано23.03.18 12:30



Дюбрютру, за мен е чест да си се появил тук.
Дрънкам си, такава съм. Ко да прайм.

Пииииииич, ако знаеш как ме депресират моловете, не е истина. По-рано ги заменях с пазар, такъв, дето сега му викат фермерски, и с книжарници.
Вече и там ми е депресиращо.
Така, старите бабички са депресарки.
Яхам метлата, с подсилена рама, и фръквам. Бай.

Как хората се отнасят към вас, е тяхна карма. Как реагирате - ваша. - У. Дайър


Тема Re: Копи-пейст, разбира сенови [re: Rosemary]  
Автор blood2 ()
Публикувано23.03.18 12:35



Като получаваш по-малко отколкото искаш и се депресираш. Няма някой който да се е депресирал, защото е получил повече, отколкото иска.



Тема Re: Радикалната промяна в животът нинови [re: blood2]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано23.03.18 12:41




Не съм прост и циничен,ако хората имат отношение към мен.Понеже запомни го от мен-и към хора,и към боклуци-винаги давам добро отношение.
Но се уча и научавам вече боклуците да ги избягвам още в зародиш.Понеже недай си боже да не ги преценя..после идват разочарованията ми към тях и епитетите.
Толкова имали-толкова дали!
Няма как да дадат нещо което нямат,нали?


По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.