Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:25 06.07.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Колегите са ми пълни лайна-2ра част  
Автор FlLERO99 (оперативник)
Публикувано20.03.18 12:19



Положението продължава да става все по-лошо.Например вчера сутринта като застъпих на единия от двата обекта на които работя колегата започна да говори пълни глупости да съм си бил вземал парите само от другия обект което няма как да стане и на второ място да съм ги вземал от 5то до 10то число на следващия месец за което никакви шефове не са казвали нищо, освен това досега винаги сме ги вземали на аванс от 20ти до 1ви и от основната заплата от 1ви до 10ти следващия месец.Този колега категорично отказва да помага на останалите колеги на този обект и даже се заяжда при всеки опит да бъде помолен да помога с допълнителни дежурства.А вечерта на отстъпване от смяната другия колега ми вдигна поредния безпричинен и безумен скандал че аз само съм си вземал парите, а те моите колеги го отнасяли като ме замествали до безкрай.Явно трябва да му обясня че аз вече отдавна работя на другия обект като основен обект, а на този обект идвам само колкото да помогна и ако много знаят мога да го напусна да видим как ще се оправят трима човека мързеливци с тези дежурства.В крайна сметка наистина българинът е тъп, мързелив, некадърен и обвинява другите на собствените си несгоди и даже и тогава когато му попадеш ръка да не потъне съвсем се заяжда с теб и те плюе.Всичко това което става през последния месец и половина с тези дежурства общо на два обекта е първо по вина на шефът който не може да намери хора да работят без пари за по 300 лева и второ по вина на другите колеги от другия обект които вместо да си поделят дежурствата 50 на 50 товарят мен и хора от други обекти.Аз реално нямам никаква вина и на всякакви опити да помогна ми се вдигат скандали все едно аз съм виновен за излизането от строя на един колега от другия обект и аз излизам виновен че там на другия обект тамошните колеги не искат да си поделят смените.



Тема Re: Колегите са ми пълни лайна-2ра частнови [re: FlLERO99]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано20.03.18 16:05



Мисля че нещата при теб са назряли също много към напускане.Аз в подобни случаи на твоя,след подобен тормоз си биех по седмица и десетина дни в болнични.Понеже съм бил пред скандали,даже и стени съм удрял..за да нацеля или отговорник,шеф или колега.
Стигне ли се до такова положение,всеки се спасява поединично.За 300 лв трябва шефа ти да доволен че изобщо има някакви работници.
Просто не е зле да му го намекнете,че и циганите по обектите взимат повече.
Все пак цивилизован намек.



По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Колегите са ми пълни лайна-2ра частнови [re: Finntroll73]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано20.03.18 16:24



Аз не съм циганин, но преди десет години взимах 450 лева като чирак-гипсаджия. Тогава минималната работна заплата беше 240 лева, а сега е над 500.

Според мен Филер трябва да си потърси друга работа. Лошото е, че като си притиснат не е толкова лесно.

--------------------
[...] напоявано с трева масло, горещи кучета [...]


Тема Re: Колегите са ми пълни лайна-2ра частнови [re: Finntroll73]  
Автор FlLERO99 (оперативник)
Публикувано20.03.18 16:41



Прав си.Всъщност нещата вървят към напускане най-вече защото от началото на февруари откакто работя отново на два обекта точно 8 човека кандидати за работа са минали през фирмата и нито един от тях не се е навил на заплата 300 лева на единия обект или 350 лева на другия обект.На другия обект се работи една 24ка и два почивни дни което прави средноаритметично по 8 часа на ден което предполага 510 лева колкото е минималната заплата, а не само 350 лева.По всичко личи че и през следващите седмици ще отпадат един по един нови кандидати и аз и баща ми ще продължаваме да висим като ненормални.Това не може и не трябва да продължава твърде дълго време.



Тема Re: Колегите са ми пълни лайна-2ра частнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор FlLERO99 (оперативник)
Публикувано20.03.18 16:50



Не искам да напускам с лека ръка защото изобщо не се знае с какво око ще погледнат едни бъдещи евентуални нови шефове на психиатричната ми диагноза.Освен ако не си извадя медицинското без личния лекар и психото да си го направя на друго място където не съм регистриран.

Всъщност аз останах да работя толкова дълго време под крилото на тази фирма защото от началото на 2012та до миналото лято работих на един супер добър обект с перфектни условия, с право да се спи и с право да се носи лаптоп на работата с два канала wi-fi с паролите им.Щом един евреин въпреки изключителното ми уважение и отношение към него ме разкара от там и то въпреки познанията ми по английски език за което той отлично знаеше от опит и попаднах на гадните нископлатени и мизерни обекти то и благоденствието ми веднага се приключи с него.Също на предишния луксозен обект заплатата беше 525 лева, после се намали до 450 лева но пак това е много повече от 300 лева заплата!

Друга причина да не бързам да напускам е че почти никога не сме имали проблеми с изплащането на заплатите докато в много други фирми заплатите закъсняват понякога и с цели 6 месеца време!Човек ако е имал глупостта да тегли кредит и попадне в такава ситуация първо кредиторите му могат да го разкостят и второ това закъснение на вноските веднага му се вписва в кредитното му досие.Аз досега съм имал няколко малки кредита и само един единствен път съм закъснял с три седмици и това веднага ми влезе в кредитното досие.Така че умната!



Тема Re: Колегите са ми пълни лайна-2ра частнови [re: FlLERO99]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано20.03.18 17:45



На мен не ми се е налагало да тегля малки кредити, защото съм параноик и винаги имам скътани неща. Винаги имам накупени лекарства за поне 3-4 месеца напред, както и винаги имам малко скътани пари, които не пипам.

--------------------
[...] напоявано с трева масло, горещи кучета [...]


Тема Re: Колегите са ми пълни лайна-2ра частнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор FlLERO99 (оперативник)
Публикувано20.03.18 18:31



То и аз навремето имах скътани пари над 10 бона във валута но след като баща ми започна да закъсва с парите при все по-малко поръчки през все повече време те свършиха от есента на 2005та до есента на 2007ма.Сега в днешно време едва през последните две седмици успях да намаля цигарите от над 25 цигари на ден само на една цигара на час и за пръв път от повече от 9 години започнах да се вписвам във финансовите си рамки.Даже ако започна работа за поне 500 лева месечна заплата ще имам възможност да пестя по 50 лева на месец.А тези кредити с тях изплащах лаптопите ми без които в днешно време не мога.В бъдеще ще бъде доста по-разумно вместо да вземам лаптопи на изплащане да си събирам пари и да си ги купувам в кеш, така те ще ми излезнат и доста по-евтино и няма да рискувам нищо.



Тема Re: Колегите са ми пълни лайна-2ра частнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано21.03.18 02:16



Така е да. Но аз виждам какво се случва и при него. Случва се това което и при мен. Щом не искаш да тръгнеш доброволно напред, живота те завира в ъгъла и тръгаш искаш.. не искаш по трудния начин. Ще ми се ако може да си го спести. Друго правило което проумях-Че едно нещо сговняса ли се и тръгне ли назад, шанса да се оправи е равен почти на нула.
Понеже вече се е завъртяло по фунията..

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Колегите са ми пълни лайна-2ра частнови [re: FlLERO99]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано21.03.18 02:19



Разбирам. Но си състави план и приоритети. Все пак не си в чужбина. В България работа за обикновенна заплата бол. Идеята ми е ако можеш да намериш горе-долу за същите пари другаде, по-добри условия. За мен условията в работата винаги са били най-важното. Не толкова парите.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!


Тема Re: Колегите са ми пълни лайна-2ра частнови [re: FlLERO99]  
Автор Finntroll73 (Twelve steps)
Публикувано21.03.18 02:23



Радвам се че си го осъзнал. Некя не те води страхът при решенията ти.
Премисляй добре и действай. Но да стоиш там, единственно ще става по-зле.
Аз го преживях вече.
От три заведения остана едно. И от 50 човека персонал сега са към 10-12.
На това е способен един гърк. Вместо да оздравява и гради, да къса, реже, хвърля и закрива.

По-добре анонимен алкохолик, отколкото известен пияница!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.