Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:36 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Тованови [re: ALONE911]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано18.02.18 19:47



да си психолог, е голяма дарба, малко хора я имат. Като всяка дарба, изборът как и за какво да я ползваш, е изцяло твой. Аз съм благодарна, че също я притежавам и знам, че ми е дадена И като изпитание какъв избор ще направя. Преди се налагаше да си забранявам да я ползвам, за да манипулирам хората с цел да стане на моето, или да ги накажа за някои много лоши постъпки, но това беше отдавна и изобщо вече не ми хрумва това. С две думи, пораснах.

Ако мога да "обърна света" към по-добро, ако мога да помагам на хората да осъзнаят силата си, да превъзмогнат страховете си, затова ще я използвам и го правя.
Относно ясновидците - няколко пъти съм ходила само и са ми казвали същото - че не могат да ми гледат, че аз мога не по-зле да гледам, че аз сама си знам отговорите на въпросите, които им задавам - всеки различно, с различни думи, но все в този дух. А аз и досега съм убедена, че способността ми да виждам проблемите в зародиш, да предричам (евентуални) бъдещи събития въз основа на наблюденията ми върху хората и познанията ми върху човешката природа са си логика, наблюдателност и, разбира се, доза интуиция, но нея всеки я има. Ясновидците са ми казвали много верни неща от миналото и за бъдещето, но НИКОГА не са ми казвали нищо за това, за което съм отишла, а ми говорят неща, за които не съм питала.
Та, използвай си психологическата дарба, но за добро.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Да,нови [re: vida2]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано18.02.18 19:52



хубаво ми го каза, въпреки, че както вече казах, тя самата не е особено умна, но ето - отвори ми очите жената. Всеки в живота ит може да бъде твой учител.
Не мисля, че ДаркСайд гледа само недостатъците на хората, виждам развитие у него, преди беше ужасен, наистина и много пъти ме е ядосвал. Определено е умен, за високомерен ... ами не мога да кажа. По-интелигентните хора лесно могат да изпаднат в така наречената интелектуална гордост, която изглежда като високомерие.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Анови [re: vida2]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано18.02.18 19:54



необходимо ли е да е филологы за да го направи?



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Хубави черти на характера, които не осъзнаваменови [re: aiumi]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано18.02.18 19:56



Ами това е супер, значи имаш качества да бъдеш лидер. :)

Абсолютно!



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Хубави черти на характера, които не осъзнаваменови [re: aiumi]  
Автор Rose2 ()
Публикувано18.02.18 20:13



Те ако са неосъзнати, няма как да са наяве. Не знам, така мисля.

Как хората се отнасят към вас, е тяхна карма. Как реагирате - ваша. - У. Дайър


Тема Re: Тованови [re: crazymonkey-126377]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано18.02.18 20:18



Нещо винаги ме е възпирало и не мога да я използвам. С убеждението съм, че манипулирам хората, не ми харесва това което виждам, а аз тогава трудно живея с такива хора. Затова предпочитам да си затварям очите. При такива случаи хората ме считат за наивна и съответно след време всичко се стоварва върху мен. Тогава от насъбралото ми се си изкарвам яда светкавично, а съответния индивид гледа учудено.
Така обикновено са ми протичали връзките с хората.
Напоследък се понаучих да казвам открито това което мисля, но не винаги когато се отнася за мен.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Хубави черти на характера, които не осъзнаваменови [re: Rose2]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано18.02.18 20:39



Може би когато ги осъзнаеш ги използваш или не. Може да са казани от друг.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн


Тема Re: Хубави черти на характера, които не осъзнаваменови [re: ALONE911]  
Автор Rosemary ()
Публикувано18.02.18 20:52



Не знам, да ти кажа. Странна тема. Прочетох всичко, и не мога да взема отношение.

Само се разписвам.

Как хората се отнасят към вас, е тяхна карма. Как реагирате - ваша. - У. Дайър


Тема Re: Тованови [re: crazymonkey-126377]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано18.02.18 20:56



понеже и аз я имам тази психологическа дарба и съм се интересувал практически какво и как се прави - никой от нас тук не става за психотерапевт, защото освен дарбата е необходимо още едно нещо, а ние с вас двечките го нямаме за съжаление - става дума за изключително здрави нерви (минимум като корабни въжета) и волско търпение, което никой тук досега не е демонстрирал

а и освен това терапевтът трябва да е сам минал и успешно завършил собствената си терапия и да си е решил всички проблеми и надмогнал всичките си демони, инак дори и без да иска, ще манипулира пациентите и ще им прехвърля собствените си нерешени проблеми

затова - много внимателно с дарбата, колкото и голямо да е желанието да помогнем на човека в беда - вероятността да му навредим е много по-голяма



Тема Re: Хубави черти на характера, които не осъзнаваменови [re: Rosemary]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано18.02.18 21:22



Казвай тук положителни страни. Напримр аз хоресвам в теб, че си много последователен човек. Когато вършиш нещо го вършиш по - добрия начин и влагаш в него всичко и емоции и разум.

”Понякога плащаме най-скъпо за безплатните неща.\"Алберт Айнщайн



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.